Νέα

Φαντάσματα-Στοιχειωμένα σπίτια-ιστορίες τρόμου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 68K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.184
Πόντοι
10.411
To 2003, μία 18χρονη και ένας 20χρονος από την Αθήνα επισκέφθηκαν τα Χανιά.

Βγαίνοντας από club με σκοπό να επιστρέψουν στην πόλη, θέλησαν να κάνουν ένα τσιγάρο με θέα την υψηλή γέφυρα. Τίποτα δεν προμήνυε πως, σύντομα, αυτή τη βράδια δεν θα τη ξεχνούσαν ποτέ…

Όταν στάθμευσαν το αυτοκίνητο τους, διέκριναν στην απέναντι πλευρά του δρόμου, σε μικρή σχετικά απόσταση, μία μαύρη σιλουέτα, κάτι που έμοιαζε με σκιά, παρά με κάτι ζωντανό. Έμοιαζε μ’ έναν αδύνατο, κοντό άνθρωπο που φορούσε κάπα και κουκούλα όμοια με αυτές των καθολικών μοναχών. Δεν διέκριναν όμως πρόσωπο, ήταν σα να μην υπάρχει!

Παρατηρώντας καλύτερα, είδαν πως είχε μια ελαφριά, σταθερή κίνηση, σα να αιωρούταν. Το ζευγάρι αντάλλαξε έκπληκτες ματιές, σχολιάζοντας έτσι σιωπηλά ότι έβλεπαν. Μόλις όμως γύρισαν το βλέμμα τους στον «άγνωστο», δεν τον είδαν πουθενά, είχε εξαφανιστεί! Δίχως δεύτερη σκέψη τότε, έβαλαν μπρος το αυτοκίνητο ξεκινώντας για την πόλη. Λίγο πριν φτάσουν όμως, έπαθαν λάστιχο με αποτέλεσμα το όχημα να βρεθεί εκτός οδοστρώματος, καταλήγοντας σε μία μάντρα!

Ευτυχώς, βγήκαν ζωντανοί από τις τσακισμένες λαμαρίνες. Έτσι, είχαν την ευκαιρία να μεταφέρουν στους φίλους τους τι προηγήθηκε του ατυχήματος, προσθέτοντας τα εξής: «Όταν είδαμε αυτό το πλάσμα, νιώσαμε πως κάτι κακό θα μας συμβεί. Παρόλα αυτά αναπτύξαμε ταχύτητα, σαν κάποια δύναμη να μας ωθούσε να κάνουμε κακό στον εαυτό μας»…

 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.515
Like
20.336
Πόντοι
6.056

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.716
Κριτικές
90
Like
36.357
Πόντοι
25.467
Δηλαδή έριξες το γκομενάκι σε ένα κρεβάτι που ήταν σε ένα σπίτι κλειστό από χρόνια και περίμενες να το γαμησεις; φίλε οι κοριοί ήταν που τράβαγαν τις αλυσίδες που άκουσες

Αφήστε που βρήκε και το κρεβάτι στρωμένο. Είχε περάσει πριν η καμαριέρα φάντασμα και το είχε στρώσει.
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.978
Κριτικές
2
Like
21.351
Πόντοι
6.236
Αρχίδια ιστορία ρε τύπε... Έτσι που μας τα περιέγραφες πήγε το μυαλό μας ότι στο τέλος θα έπιανες το φάντασμα και θα του έριχνες κάναν πούτσο.

Φιλε κανε πλακα γιατι σοβαρα δεν μιλας. Τι να γαμησω το φαντασμα, εχει σωμα ? Αφου ειναι αερικο. Αλλα αμα σου τυχει σκηνικο με φαντασμα ή τιποτα δαιμονισμενους εκει να σε δω ποσο ανετος θα εισαι.
Αφού είναι Άγιος καλέ, τι να του κλάσει το φάντασμα;
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.031
Πόντοι
3.936
Ήταν μια τύπα που ένα φεγγάρι κάναμε παρέα.

Της είχε στρίψει λίγο και μου μιλούσε συνέχεια για μαγεία και πνεύματα, ξόρκια κλπ.

Εγώ σαν μαλακας αντί να κόψω ρόδα συνέχισα να κάνω παρέα μαζί της.

Με βόλευε πολύ που πήγαινα στο γραφείο της και άραζα μιας και δεν έκανε σχεδόν τίποτα.

Μου έλεγε λοιπόν ότι βλέπει και μιλάει με πνεύματα.

Μου έλεγε για βάσεις, κορώνες και πολλά αλλά ακαταλαβίστικα.

Έσκαγε και ένα σκασμό λεφτά σε ένα μέντιουμ με το οποίο τσακώθηκε άσχημα αργότερα γιατί ήθελε να κάνει παράρτημα για €.

Το πνεύμα λοιπόν που ήταν στο γραφείο της, της ζήτησε φυτά.

Δεν σας κάνω πλάκα.

Πήγε λοιπόν και πήρε φυτά επειδή της το ζήτησε το πνεύμα ( ήταν καλό από ότι μου είπε).

Μετά της ζήτησε να βάλει φυτά στον κήπο.

Πήγε πήρε, έσκαψε και φύτεψε φυτά.

Μάλλον ήταν το πνεύμα του ανθοπώλη.

Εύχομαι να πήγε σε ψυχίατρο και να έχει λύσει τα θέματα της.

Γενικά οποίος σας λέει τρέλα για μάγισσες και Harry Potter, συστήσετε του ένα καλό ψυχολόγο για αρχή.
 
Τελευταία τροποποίηση:

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
439
Κριτικές
2
Like
776
Πόντοι
81
Μετά από ώριμη σκέψη, χτύπησα τον τοίχο τρεις φορές στις 3:33 .
Συνειδητοποίησα όμως ότι έκανα λάθος διότι χτύπησα τον ανατολικό τοίχο του σπιτιού. Άρα το τελόνιο από την Κίνα θα έχει εκτιμώμενη ώρα άφιξης 11H.00 .
Τζίφος η δουλειά αφού θα λείπω από το σπίτι.
 

CaptainK

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2021
Μηνύματα
2.815
Κριτικές
3
Like
9.920
Πόντοι
1.336
Αφού είναι Άγιος καλέ, τι να του κλάσει το φάντασμα;
Εσύ Ωρίωνα έχεις διαβάσει την Ψωλομουνική και γι'αυτό δεν καταλαβαίνεις την σοβαρότητα του θέματος. Εδώ μιλάμε για την Σολωμονική ή clavicula salmonis. Δεν παίζουν με τα πνεύματα.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.075
Πόντοι
11.956
Μύστη πόσα τσιπούρα είχατε τραβήξει...νύχτα στο βουνό με κρύο για κυνήγι ... σίγουρα κανά δυο μπουκάλια
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.075
Πόντοι
11.956
τελικα βρηκαμε ποιος ειναι ο γενναιος να χτυπησει το ντουβαρι στις 3 και 33 αποψε????
:think::confused:
Σιγουρα αυτός ο γενναιος θα είναι αυτός που θα αναλάβει προπονητής του γαύρου κοντα στο Μάρτη ....τόσο τον βλέπω να κάθεται αυτόν ο απίθανος που ειρθε χαχαχαχα
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.531
Πόντοι
2.306

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.531
Πόντοι
2.306
Εσύ Ωρίωνα έχεις διαβάσει την Ψωλομουνική και γι'αυτό δεν καταλαβαίνεις την σοβαρότητα του θέματος. Εδώ μιλάμε για την Σολωμονική ή clavicula salmonis. Δεν παίζουν με τα πνεύματα.
Salomonis αδελφε, οχι salmonis.
Αμα ειναι και βαρυκουο το φαντασμα βλεπω να σου φερνει χαλασμενο σολωμο και τοτε σιγουρα θα εκδηλωσεις δαιμονισμο οποισθιου κοιλοτητος, τον γνωστο chesimatus irregoraris xekoliastica.
 

Philanderer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2021
Μηνύματα
411
Κριτικές
6
Like
2.232
Πόντοι
481
:grin:
 

Συνημμένα

  • ghost.gif
    ghost.gif
    2 MB · Εμφανίσεις: 28

CaptainK

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2021
Μηνύματα
2.815
Κριτικές
3
Like
9.920
Πόντοι
1.336
Salomonis αδελφε, οχι salmonis.
Αμα ειναι και βαρυκουο το φαντασμα βλεπω να σου φερνει χαλασμενο σολωμο και τοτε σιγουρα θα εκδηλωσεις δαιμονισμο οποισθιου κοιλοτητος, τον γνωστο chesimatus irregoraris xekoliastica.
Δίκιο έχεις. Το αντέγραψα από αυτόν που το έγραψε. Δεν τα πάω καλά με τα θρησκευτικά. Αβάπτιστο είμαι.
 

Philanderer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2021
Μηνύματα
411
Κριτικές
6
Like
2.232
Πόντοι
481
Τελευταία τροποποίηση:

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Εγώ ταξίδευα νύχτα κάθε βράδυ. Πάντα έβαζα ένα ραδιοφωνικό και άκουγα μια συγκεκριμένη εκπομπή.
Εκείνο το βράδυ δεν ακουγόταν καθόλου καλά το ραδιόφωνο όλο παράσιτα. Στο τέλος χάθηκε τελείως το σήμα.
Σταματάω στην ερημιά σε ένα πάρκινγκ κατά περίεργο τρόπο είχε πέσει στο σημείο πολύ η θερμοκρασία.

Κατουραω ενώ είχα ένα ανατριχιασμα στην σπονδυλική στήλη. Γυρνάω προς το αυτοκίνητο και τι να δω.

Μου είχαν κλέψει την κεραία από το αυτοκίνητο, για αυτό δεν έπιανε καλά το ραδιόφωνο........
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.075
Πόντοι
11.956
Εγώ ταξίδευα νύχτα κάθε βράδυ. Πάντα έβαζα ένα ραδιοφωνικό και άκουγα μια συγκεκριμένη εκπομπή.
Εκείνο το βράδυ δεν ακουγόταν καθόλου καλά το ραδιόφωνο όλο παράσιτα. Στο τέλος χάθηκε τελείως το σήμα.
Σταματάω στην ερημιά σε ένα πάρκινγκ κατά περίεργο τρόπο είχε πέσει στο σημείο πολύ η θερμοκρασία.

Κατουραω ενώ είχα ένα ανατριχιασμα στην σπονδυλική στήλη. Γυρνάω προς το αυτοκίνητο και τι να δω.

Μου είχαν κλέψει την κεραία από το αυτοκίνητο, για αυτό δεν έπιανε καλά το ραδιόφωνο........
Κάποιος δροσερός θα ήταν που την έκλεψε για να την βάλει εκεί που πρέπει
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
28.025
Like
10.181
Πόντοι
2.606

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom