Νέα

Φαντάσματα-Στοιχειωμένα σπίτια-ιστορίες τρόμου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 68K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.547
Like
21.935
Πόντοι
5.006
τελικα βρηκαμε ποιος ειναι ο γενναιος να χτυπησει το ντουβαρι στις 3 και 33 αποψε????
:think::confused:
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.184
Πόντοι
10.411
Ήμουν έτοιμη να κάνω τα μαθήματα μου στην κουζίνα νωρίς ένα πρωί, όταν άκουσα έναν άντρα έξω στο δρόμο να φωνάζει. Δεν μπορούσα να καταλάβω τι έλεγε, αλλά φαντάστηκα ότι ήταν απλά μεθυσμένος ή τρελός και φώναζε έτσι, γι’αυτό τον αγνόησα. Λίγο πιο μετά άρχισα να ακούω ένα σφύριγμα.

Δεν αναγνώριζα τον ρυθμό, αλλά και πάλι σκέφτηκε ότι ερχόταν από κάποιον στον δρόμο ή από το σπίτι του γείτονα. Χωρίς να δίνω προσοχή, μετά βίας παρατήρησα ότι πλησίαζε όλο και πιο πολύ στο σπίτι μου. Παρατήρησα όμως πότε σταμάτησε ξαφνικά και άκουσα την πόρτα μπροστά από το σπίτι να ανοίγει. Άκουσα βαριές μπότες να ανεβαίνουν τα σκαλιά, αλλά δεν υπήρχε τίποτα.”

“Όλα ήταν και πάλι ήσυχα, έτσι χαλάρωσα και επέστρεψα στο διάβασμα μου. Τότε, χωρίς προειδοποίηση το σφύριγμα συνεχίστηκε, ακουγόταν ακριβώς δίπλα στο αυτί μου. Ήμουν πολύ τρομαγμένη για να κουνηθώ και ένιωσα ένα βαρύ χέρι στο μπράτσο μου καθώς συνεχιζόταν το σφύριγμα.

Όταν τελικά συνήλθα, φώναξα τον πατέρα μου, ο οποίος ήρθε τρέχοντας. Βρήκαμε την μπροστινή πόρτα ανοιχτή, που είναι παράξενο γιατί ποτέ δεν έμενε ανοιχτή και ίχνη ζώων στα μπροστινά σκαλιά.”

“Δεν έχω ξανακούσει αυτό το σφύριγμα, αλλά ακόμα νιώθω το χέρι στο μπράτσο μου. Κάθε φορά που γυρίζω προς τα εκεί, νιώθω ότι θα δω ένα χέρι να με αρπάζει, ακόμα κι αν ξέρω ότι αυτό που μου συνέβη δεν ήταν αληθινό.”
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.184
Πόντοι
10.411
12338.jpg
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
377
Like
800
Πόντοι
81
Αλλο σκηνικο.
Μικρος εχω βγαλει γκομενακι και δεν εχω που να το παω να το γαμησω. Εμενα με γονεις και αδερφια. Υπηρχε ενα σπιτι στην περιοχη ακατοικητο που λεγαν οτι καποιος ειχε αυτοκτονισει, ειχε σκοτωσει τον ειχαν σκοτωσει δεν θυμαμαι και οτι ειναι στοιχειωμενο και κανεις δεν πλησιαζε ή το περνουσν βιαστηκα και οχι νυχτα.
Τι να παρω χαμπαρι εγω απο αυτα, να γμησω ηθελα. Οποτε την πηγα εκει την γκομενα. Εδωσα μια κλωτσια στην πορτα και μπηκαμε. Την εριξα στο κρεβατι κι αρχισαμε να γδυνομαστε κι εκει που την εχω στον προλογο....... ακουμε κατι θορυβους σαν να σερνουν αλυσιδες και ποτε-ποτε ενα γελιο. Η κοπελα φρικαρει. Κατσε της λεω θα παω να δω τι γινεται. Ψαχνω τα δωματια τιποτα. Ανεβαινω ταρατσα κανεις και ο θορυβος σταματα αποτομα. Γυρναω στην γκομενα κι εκει που παω να συνεχισω το εργο, αρχιζει παλι καποιος να σερνει αλυσιδες κι αυτο το γελιο το συντομο το κοφτο.
Η κοπελα φευγει φοβισμενη και νευριασμενη. Εγω εμεινα. Ειπα αφου δεν γαμησα την γκομενα θα γαμησω αυτον που μου κανει πλακα.
Ξανα ανεβαινω ταρατσα. Τιποτα και ξαφνικη ησυχια.
Φευγω και παω σε ενα μπιλιαρδαδικο. Λεω το στορυ στον ιδιοκτητη τον μπαρμα Αλεκο, 60 χρονων ηταν αυτο τοτε, τωρα πρεπει να εχει πεθανει. Και μου λεει, χαζος εισαι ? Εκει βρηκες να γαμησει. Το φαντασμα αυτου που εμενε εκει ηταν. Εχουν χαθει ατομα σε αυτη την περιοχη.
Τυχερος ημουν.............
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.031
Πόντοι
3.936
Αλλο σκηνικο.
Μικρος εχω βγαλει γκομενακι και δεν εχω που να το παω να το γαμησω. Εμενα με γονεις και αδερφια. Υπηρχε ενα σπιτι στην περιοχη ακατοικητο που λεγαν οτι καποιος ειχε αυτοκτονισει, ειχε σκοτωσει τον ειχαν σκοτωσει δεν θυμαμαι και οτι ειναι στοιχειωμενο και κανεις δεν πλησιαζε ή το περνουσν βιαστηκα και οχι νυχτα.
Τι να παρω χαμπαρι εγω απο αυτα, να γμησω ηθελα. Οποτε την πηγα εκει την γκομενα. Εδωσα μια κλωτσια στην πορτα και μπηκαμε. Την εριξα στο κρεβατι κι αρχισαμε να γδυνομαστε κι εκει που την εχω στον προλογο....... ακουμε κατι θορυβους σαν να σερνουν αλυσιδες και ποτε-ποτε ενα γελιο. Η κοπελα φρικαρει. Κατσε της λεω θα παω να δω τι γινεται. Ψαχνω τα δωματια τιποτα. Ανεβαινω ταρατσα κανεις και ο θορυβος σταματα αποτομα. Γυρναω στην γκομενα κι εκει που παω να συνεχισω το εργο, αρχιζει παλι καποιος να σερνει αλυσιδες κι αυτο το γελιο το συντομο το κοφτο.
Η κοπελα φευγει φοβισμενη και νευριασμενη. Εγω εμεινα. Ειπα αφου δεν γαμησα την γκομενα θα γαμησω αυτον που μου κανει πλακα.
Ξανα ανεβαινω ταρατσα. Τιποτα και ξαφνικη ησυχια.
Φευγω και παω σε ενα μπιλιαρδαδικο. Λεω το στορυ στον ιδιοκτητη τον μπαρμα Αλεκο, 60 χρονων ηταν αυτο τοτε, τωρα πρεπει να εχει πεθανει. Και μου λεει, χαζος εισαι ? Εκει βρηκες να γαμησει. Το φαντασμα αυτου που εμενε εκει ηταν. Εχουν χαθει ατομα σε αυτη την περιοχη.
Τυχερος ημουν.............

Με τη γκόμενα τι έγινε;
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.716
Κριτικές
90
Like
36.357
Πόντοι
25.467
Αλλο σκηνικο.
Μικρος εχω βγαλει γκομενακι και δεν εχω που να το παω να το γαμησω. Εμενα με γονεις και αδερφια. Υπηρχε ενα σπιτι στην περιοχη ακατοικητο που λεγαν οτι καποιος ειχε αυτοκτονισει, ειχε σκοτωσει τον ειχαν σκοτωσει δεν θυμαμαι και οτι ειναι στοιχειωμενο και κανεις δεν πλησιαζε ή το περνουσν βιαστηκα και οχι νυχτα.
Τι να παρω χαμπαρι εγω απο αυτα, να γμησω ηθελα. Οποτε την πηγα εκει την γκομενα. Εδωσα μια κλωτσια στην πορτα και μπηκαμε. Την εριξα στο κρεβατι κι αρχισαμε να γδυνομαστε κι εκει που την εχω στον προλογο....... ακουμε κατι θορυβους σαν να σερνουν αλυσιδες και ποτε-ποτε ενα γελιο. Η κοπελα φρικαρει. Κατσε της λεω θα παω να δω τι γινεται. Ψαχνω τα δωματια τιποτα. Ανεβαινω ταρατσα κανεις και ο θορυβος σταματα αποτομα. Γυρναω στην γκομενα κι εκει που παω να συνεχισω το εργο, αρχιζει παλι καποιος να σερνει αλυσιδες κι αυτο το γελιο το συντομο το κοφτο.
Η κοπελα φευγει φοβισμενη και νευριασμενη. Εγω εμεινα. Ειπα αφου δεν γαμησα την γκομενα θα γαμησω αυτον που μου κανει πλακα.
Ξανα ανεβαινω ταρατσα. Τιποτα και ξαφνικη ησυχια.
Φευγω και παω σε ενα μπιλιαρδαδικο. Λεω το στορυ στον ιδιοκτητη τον μπαρμα Αλεκο, 60 χρονων ηταν αυτο τοτε, τωρα πρεπει να εχει πεθανει. Και μου λεει, χαζος εισαι ? Εκει βρηκες να γαμησει. Το φαντασμα αυτου που εμενε εκει ηταν. Εχουν χαθει ατομα σε αυτη την περιοχη.
Τυχερος ημουν.............
Αρχίδια ιστορία ρε τύπε... Έτσι που μας τα περιέγραφες πήγε το μυαλό μας ότι στο τέλος θα έπιανες το φάντασμα και θα του έριχνες κάναν πούτσο.
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.855
Κριτικές
21
Like
11.015
Πόντοι
4.546
Αρχίδια ιστορία ρε τύπε... Έτσι που μας τα περιέγραφες πήγε το μυαλό μας ότι στο τέλος θα έπιανες το φάντασμα και θα του έριχνες κάναν πούτσο.
Τρούμπαμαν ο τζούνιορ.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.184
Πόντοι
10.411


Το 2007 ένα σπάνιο αντίτυπο του βιβλίου «Clavicula Salmonis» έπεσε στα χέρια ενός Χαλκιδαίου φοιτητή, όταν τελείωνε το Μαθηματικό της Πάτρας.

Η «Σολομωνική», όπως αναφέρει η Παλαιά Διαθήκη, εδόθη στο βασιλιά Σολομώντα από το Θεό με σκοπό να μπορέσει να ελέγξει 7.000 δαίμονες, ώστε να χτίσει τον περίφημο ναό του μέσα σε μόλις τρεις μέρες! Έχει χαρακτηριστεί λοιπόν «σατανιστικό βιβλίο» από την εκκλησία μας λόγω των επικλήσεων που αναφέρει.

Ο νεαρός από μικρή ηλικία ήταν λάτρης οτιδήποτε παραφυσικού. Έτσι, όταν βρήκε το βιβλίο μπήκε στο πειρασμό να το διαβάσει. Όταν λοιπόν βρισκόταν στο τρίτο από τα εννέα συνολικά κεφάλαια του βιβλίου, άρχισε να αισθάνεται κάποια «παρουσία» στο χώρο του σπιτιού του. Τα βράδια ακούγονταν περίεργοι θόρυβοι έξω από την πόρτα του, σαν κάποιος ή κάτι να περιφερόταν στο διάδρομο. Όταν πήγαινε να τον πάρει ο ύπνος, αισθανόταν πως κάποιος καθόταν στο στήθος του, δημιουργώντας του αίσθημα ασφυξίας. Με τις γνώσεις που είχε, συμπέρανε πως μάλλον μέσω της Σολομωνικής είχε «καλέσει» άθελα του κάποιο δαίμονα! Τι θεώρησε λοιπόν λογικό ώστε να τον διώξει; Να ξεφορτωθεί το βιβλίο. Έτσι, το παρέδωσε σε έναν ιερέα, οικογενειακό φίλο της οικογένειας του. Λίγες μέρες μετά, ο νεαρός μπόρεσε να ξανακοιμηθεί ήσυχος, Έκτοτε, έπαψε να έχει αναζητήσεις με τέτοιου είδους θέματα



 

CaptainK

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2021
Μηνύματα
2.815
Κριτικές
3
Like
9.920
Πόντοι
1.336
Αλλο σκηνικο.
Μικρος εχω βγαλει γκομενακι και δεν εχω που να το παω να το γαμησω. Εμενα με γονεις και αδερφια. Υπηρχε ενα σπιτι στην περιοχη ακατοικητο που λεγαν οτι καποιος ειχε αυτοκτονισει, ειχε σκοτωσει τον ειχαν σκοτωσει δεν θυμαμαι και οτι ειναι στοιχειωμενο και κανεις δεν πλησιαζε ή το περνουσν βιαστηκα και οχι νυχτα.
Τι να παρω χαμπαρι εγω απο αυτα, να γμησω ηθελα. Οποτε την πηγα εκει την γκομενα. Εδωσα μια κλωτσια στην πορτα και μπηκαμε. Την εριξα στο κρεβατι κι αρχισαμε να γδυνομαστε κι εκει που την εχω στον προλογο....... ακουμε κατι θορυβους σαν να σερνουν αλυσιδες και ποτε-ποτε ενα γελιο. Η κοπελα φρικαρει. Κατσε της λεω θα παω να δω τι γινεται. Ψαχνω τα δωματια τιποτα. Ανεβαινω ταρατσα κανεις και ο θορυβος σταματα αποτομα. Γυρναω στην γκομενα κι εκει που παω να συνεχισω το εργο, αρχιζει παλι καποιος να σερνει αλυσιδες κι αυτο το γελιο το συντομο το κοφτο.
Η κοπελα φευγει φοβισμενη και νευριασμενη. Εγω εμεινα. Ειπα αφου δεν γαμησα την γκομενα θα γαμησω αυτον που μου κανει πλακα.
Ξανα ανεβαινω ταρατσα. Τιποτα και ξαφνικη ησυχια.
Φευγω και παω σε ενα μπιλιαρδαδικο. Λεω το στορυ στον ιδιοκτητη τον μπαρμα Αλεκο, 60 χρονων ηταν αυτο τοτε, τωρα πρεπει να εχει πεθανει. Και μου λεει, χαζος εισαι ? Εκει βρηκες να γαμησει. Το φαντασμα αυτου που εμενε εκει ηταν. Εχουν χαθει ατομα σε αυτη την περιοχη.
Τυχερος ημουν.............
Δηλαδή έριξες το γκομενάκι σε ένα κρεβάτι που ήταν σε ένα σπίτι κλειστό από χρόνια και περίμενες να το γαμησεις; φίλε οι κοριοί ήταν που τράβαγαν τις αλυσίδες που άκουσες
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.184
Πόντοι
10.411
Tο 2008 μία παρέα φοιτητών πέρασε λίγες μέρες των καλοκαιρινών της διακοπών στο εξοχικό ενός ατόμου από την παρέα.

Μέσα στο κλίμα της καλοκαιρινής ανεμελιάς αλλά και του νεανικού παρορμητισμού, ένα βράδυ η παρέα αποφάσισε για πλάκα να χρησιμοποιήσει ένα πίνακα Ouija, ο οποίος θα τους επέτρεπε μεταξύ σοβαρού και αστείου να επικοινωνήσουν με κάποιο πνεύμα! Έτσι, μαζεύτηκαν σε ένα τραπέζι, ένωσαν τα χέρια γύρω από τον πίνακα και άρχισαν να καλούν το πνεύμα του νεκρού αδερφού ενός εκ των μελών της παρέας. Κάποια στιγμή, ένας εξ’ αυτών ρώτησε: «που είσαι;». Έκπληκτοι τότε είδαν τα χέρια τους να κατευθύνουν το ειδικό βελάκι του πίνακα στα γράμματα που σχημάτιζαν τη λέξη «εδώ»! Ψιλογέλασαν νομίζοντας πως κάποιο μέλος της ομήγυρης έκανε πλάκα και συνέχισαν. Μετά από λίγο τα κεριά που είχαν αναμμένα στη βεράντα έσβησαν, προκαλώντας τα ειρωνικά ανάλαφρα σχόλια των παρευρισκομένων περί της παρουσίας κάποιου φαντάσματος.

Κανείς τους δεν πήρε σοβαρά όσα συνέβησαν. Έτσι, μετά από λίγο, κατευθύνθηκαν στα κρεβάτια τους. Μετά από λίγη ώρα όμως κάποιοι περίεργοι ψίθυροι ακούγονταν από το σαλόνι. Ο νεαρός ιδιοκτήτης του σπιτιού σηκώθηκε για να δει τι συμβαίνει αλλά όταν άναψε τα φώτα οι ψίθυροι έπαψαν! Μόλις όμως επέστρεψε στο κρεβάτι του, οι ψίθυροι άρχισαν να ξανακούγονται! Αναστατωμένος, ξύπνησε και τους υπόλοιπους, οι οποίοι αφού στην αρχή γέλασαν, πάγωσαν, όταν άκουσαν και αυτοί με τη σειρά τους, μυστηριώδεις ψιθύρους! Έτσι, όλοι μαζί κλείστηκαν στον ξενώνα του σπιτιού και κανείς δεν τόλμησε να πάει στο σαλόνι για να δει τι συνέβαινε… Το πρωί η παρέα πήγε διστακτικά στο σαλόνι. Εκεί είδε τον πίνακα Ouija αναποδογυρισμένο και τα κεριά της βεράντας αναμμένα, αν και πριν κοιμηθούν είχαν σβήσει… μόνα τους! Ποτέ δεν έμαθαν αν όλο αυτό ήταν φάρσα. Μέχρι και σήμερα, προτιμούν να μη θυμούνται το περιστατικό…
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.147
Like
4.684
Πόντοι
1.756
Εμενα μου αρεσει να ακουω ιστοριες και να τα ψαχνω λιγο,αλλα δεν μου εχει τυχει κατι ακραιο....
Το μονο που θυμαμαι ετσι λιγο περιεργο,ειναι οτι ειμασταν στο κυνηγι και στεκομουν μπροστα απο πυκνα πουρναρια τα οποια εχαν ενα ανοιγμα στην μεση...Δηλαδη δεξια-αριστερα πουρναρια και στην μεση ενας "διαδρομος"....και εγω στεκομουν στην αρχη του "διαδρομου"...απο αριστερα ερχοταν ο πατερας και ο παππους μου, και ακουγα και τα σκυλια να ψαχνουν μεσα στο πυκνο....καποια στιγμη ο "Μαξ" γαυγισε,αλλα οταν εβρισκε κατι, εκανε σαν παιχνιδιαρικο γαυγισμα-κλαμα....αυτο ηταν το απειλητικο γαυγισμα...ετσι γαυγιζε οταν καποιος δεν του αρεσε....Γυρναω προς τα αριστερα και βλεπω οτι παραξενευτηκε και ο πατερας μου...αλλα γυρνωντας προς τα αριστερα,βλεπω με την ακρη του ματιου μου μια σιλουετα να περναει απο τον "διαδρομο"....το περιεργο ειναι οτι το ειδα σαν καθετη σιλουετα περιπου στο υψος μου....τοτε ημουν 14 χρονων...μην με ρωτησετε σχημα-χρωμα...δεν ειδα τιποτα....
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
377
Like
800
Πόντοι
81
Αρχίδια ιστορία ρε τύπε... Έτσι που μας τα περιέγραφες πήγε το μυαλό μας ότι στο τέλος θα έπιανες το φάντασμα και θα του έριχνες κάναν πούτσο.
Φιλε κανε πλακα γιατι σοβαρα δεν μιλας. Τι να γαμησω το φαντασμα, εχει σωμα ? Αφου ειναι αερικο. Αλλα αμα σου τυχει σκηνικο με φαντασμα ή τιποτα δαιμονισμενους εκει να σε δω ποσο ανετος θα εισαι.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.716
Κριτικές
90
Like
36.357
Πόντοι
25.467


Το 2007 ένα σπάνιο αντίτυπο του βιβλίου «Clavicula Salmonis» έπεσε στα χέρια ενός Χαλκιδαίου φοιτητή, όταν τελείωνε το Μαθηματικό της Πάτρας.


Η «Σολομωνική», όπως αναφέρει η Παλαιά Διαθήκη, εδόθη στο βασιλιά Σολομώντα από το Θεό με σκοπό να μπορέσει να ελέγξει 7.000 δαίμονες, ώστε να χτίσει τον περίφημο ναό του μέσα σε μόλις τρεις μέρες! Έχει χαρακτηριστεί λοιπόν «σατανιστικό βιβλίο» από την εκκλησία μας λόγω των επικλήσεων που αναφέρει.

Ο νεαρός από μικρή ηλικία ήταν λάτρης οτιδήποτε παραφυσικού. Έτσι, όταν βρήκε το βιβλίο μπήκε στο πειρασμό να το διαβάσει. Όταν λοιπόν βρισκόταν στο τρίτο από τα εννέα συνολικά κεφάλαια του βιβλίου, άρχισε να αισθάνεται κάποια «παρουσία» στο χώρο του σπιτιού του. Τα βράδια ακούγονταν περίεργοι θόρυβοι έξω από την πόρτα του, σαν κάποιος ή κάτι να περιφερόταν στο διάδρομο. Όταν πήγαινε να τον πάρει ο ύπνος, αισθανόταν πως κάποιος καθόταν στο στήθος του, δημιουργώντας του αίσθημα ασφυξίας. Με τις γνώσεις που είχε, συμπέρανε πως μάλλον μέσω της Σολομωνικής είχε «καλέσει» άθελα του κάποιο δαίμονα! Τι θεώρησε λοιπόν λογικό ώστε να τον διώξει; Να ξεφορτωθεί το βιβλίο. Έτσι, το παρέδωσε σε έναν ιερέα, οικογενειακό φίλο της οικογένειας του. Λίγες μέρες μετά, ο νεαρός μπόρεσε να ξανακοιμηθεί ήσυχος, Έκτοτε, έπαψε να έχει αναζητήσεις με τέτοιου είδους θέματα


Γεγονός! Το έχω ακόμα σφραγισμένο σε κρύπτη καθαγιασμένης Θείας Τράπεζας Τυλιγμένο σε ειλητάριο βουτηγμένο σε μύρο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom