Νέα

Φαντάσματα-Στοιχειωμένα σπίτια-ιστορίες τρόμου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 68K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.184
Πόντοι
10.411
JusybOF.gif
 

afenths71

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
674
Like
6.342
Πόντοι
1.046
εδω καλυτερα να γραφουν οσοι εχουν εμπειριες και οχι οσοι δεν εχουν...
και εγω καποτε προσπαθουσα να δωσω μια λογικη εξηγηση...
μεχρι που τελικα η λογικη εξηγηση δεν ηταν λογικη
 

CaptainK

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2021
Μηνύματα
2.812
Κριτικές
3
Like
9.914
Πόντοι
1.336
Δείτε εδώ κάτι μαλακες.

Πάνε σε ένα άσχετο ερείπιο κ λένε στοιχειωμένο.

Όχι ότι πήγαν για τη δηθενιά αλλά λέμε τώρα.
Ναβουχοδονόσορα, εσύ έχεις χτυπήσει ποτέ 3 φορές, πόρτα μπουρδέλα στις 3.33 το πρωί;
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.547
Like
21.935
Πόντοι
5.006
Μαγγες της πουτανας γινεται με φαντασματα. Μου εχουν τυχει σκηνικα που πηγα να σαλταρω.
Εχουμε βγει για κυνηγι νυχτα, εχουμε αφησει το αμαξι στην αρχη του βουνου σε επαρχιακο δρομο, ασφαλτο. Μετα απο 4 ωρες καθως ξημερωνε γυριζουμε πισω να παρουμε το αμαξι να παμε σπιτια μας. Την περιοχη την ξερουμε καλα. Αρχιζει να ακουγεται ενα βουιτο σα να ερχεται καταιγιδα. Ο ουρανος ομως πεντακαθαρος.
Δεν μπορουσαμε να βρουμε το δρομο της επιστροφης προς το αμαξι. Γυρνουσαμε γυρω γυρω αλλα τζιφος.
Ενας απο την παρεα πιο εμπειρος καταλαβε πως ειναι καποιο φαντασμα γυρω μας που δεν θελει να φυγουμε απο το βουνο. Αρχισαμε να κανουμε το σταυρο μας να φυλαμε κατι σταυρουδακια που ειχαν καποιοι απο εμας ειπαμε και μια προσευχη και ξαφνου το βουιτο σταματησε. Μετα βρηκαμε και το αυτοκινητο. Μας πηρε πανω απο 2 ωρες να βγουμε απο το βουνο οταν αλλες φορες χρειαζομασταν μιση ωρα........

μηπως ειχατε παει σε κανενα τετοιο βουνο τυπε γι αυτο δεν βρισκατε το αμαξι μετα? :think::coffee:
5.8.2022-messinia-entopismos-fyteias-kannavis.jpeg
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.716
Κριτικές
90
Like
36.357
Πόντοι
25.467

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.184
Πόντοι
10.411
Το σπίτι των παππούδων μου δεν είναι πολύ μεγάλο… εκτός από τις αυλές. Η μία στο πίσω μέρος του σπιτιού είχε ακόμη και ένα μικρό θερμοκήπιο όπου καλλιεργούσαν τα δικά τους λαχανικά. Πίσω από το σπίτι ήταν ένα χωράφι με αγαυή φυτά το οποίο περιποιόταν ο παππούς μου και στο πίσω μέρος του χωραφιού ήταν μια παλιά τουαλέτα που έριχνε νερά στο ποτάμι.

Μια φορά, καθώς έπαιζα με τα ξαδέρφια και τα αδέρφια μου στο χωράφι, αποφάσισα να πάω στην παλιά αυτή τουαλέτα. Η πόρτα δεν έκλεινε καλά, γι’αυτό χρειάστηκα δύο ξαδέρφια μου να μου κρατάνε την πόρτα όσο ήμουν στην τουαλέτα. Μετά από μερικά δευτερόλεπτα, άκουσα μια ανατριχιαστική κραυγή και τον ήχο όλων των ξαδερφιών μου να τρέχουν μακριά από την τουαλέτα.

Προσπάθησα να ανοίξω την πόρτα και να τρέξω, αλλά είχε κολλήσει, παρ’όλο που δεν είχε κλειδαριά. Η φωνή συνέχισε να διαπερνά τον αέρα και ανατρίχιασα ολόκληρος. Έσπρωξα και χτύπησα την πόρτα, χωρίς καθόλου τύχη. Νόμιζα ότι θα πέθαινα σε αυτή την παλιά τουαλέτα

Όταν τελικά άνοιξε η πόρτα, έτρεξα έξω και κάλυψα τη απόσταση από το χωράφι μέχρι την αυλή σε δευτερόλεπτα. Όλοι με περίμεναν, ήταν χλωμοί και έκλαιγαν. Η κραυγή είχε σβήσει, αλλά όταν κοιτάξαμε το χωράφι, είδαμε μια λευκή μορφή με το σώμα γυναίκα να περνά πάνω από το ποτάμι πίσω από την παλιά τουαλέτα, ακολουθώντας την ροή του ποταμού

Ο παππούς μας αργότερα μας είπε ότι ήταν η “Γυναίκα που φωνάζει” και ότι την είχε δει και ακούσει ξανά. Μας προειδοποίησε να μην την αφήσουμε να μας ξαναδεί, γιατί αν την βλέπαμε ποτέ από κοντά, θα πεθαίναμε από τον φόβο. Δεν ξαναπαίξαμε στα χωράφια του ποτέ.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.716
Κριτικές
90
Like
36.357
Πόντοι
25.467

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom