Νέα

Ενοχλητικοί σε διπλανά τραπέζια σε καφέ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Παραλιώτης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 64
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πόσο συχνά ο διπλανός στην καφετέρια είναι σπαζαρχη...

  • Πάντα. Όλο σε μαλάκες πέφτω...

  • Συχνά. Είναι συχνό το φαινόμενο ο διπλανός να λέει μαλακίες..

  • Συχνά. Μπορεί να μη λέει μαλακίες αλλά η φωνή του είναι σπαστική οπότε έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα

  • Σπάνια. Εντάξει συμβαίνει κάποιες φορές αλλά έχω άλλα δικά μου να ασχοληθώ..

  • Πότε. Όλα καλά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

  • Πότε. Είμαι ο μαλάκας ο διπλανός.


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

makis406

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2010
Μηνύματα
171
Like
78
Πόντοι
1
Γαμησε τα ,καφετεριες παραλιες ολοι οι μαλακες ελκωνται απο την παρουσια μου.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.138
Κριτικές
26
Like
11.036
Πόντοι
4.746
Α ρε προβλήματα που έχει ο κόσμος ;;; Αυτά είναι
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.821
Κριτικές
10
Like
2.547
Πόντοι
3.187
Τα χαμουρέματα που μετουσιώνονται (παρ'ολίγον)σε πηδήματα σε δημόσιο χώρο, αυτά δεν μπορώ. Να είστε λίγο διακριτικοί ρε τρόμπες, αλλιώς ας κάνουμε παρτούζα όλοι μαζί.
Σε παρακαλώ, ασε μας να κάνουμε τη δουλειά μας!!!!
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.134
Κριτικές
14
Like
4.357
Πόντοι
3.715
ο καφές στην Ελλάδα είναι ¨κοινωνικό γεγονός¨, στην Ιταλία τον πίνουν στα ορθια, στην Αγγλία είναι ένα χάλι (προσπαθήσαμε αρχές 90 να προσαρμόσουμε την φραπεδοκουλτούρα άνευ επιτυχίας, είναι ζούδια), στον Βορρά Βορρά Βορρά δεν είναι αυτό που είναι εδώ, αλλά έχει να κάνει με το κλίμα, καθαρά.
Ο νότιος ανοίγει πιο πολύ το στόμα του για να παίρνει αέρα, είναι εύκρατο κλίμα, δεν παγώνει ο ισοφάγος, ο βόρειος δεν ανοίγει το στόμα παρά μόνο για να φάει ή να πιει αλκοόλ, άντε για τον καφέ το ζεστό. Κι η γλώσσα των βόρειων δεν είναι με ανοικτό το στόμα.
Αν και παρατηρώντας εδώ έχουμε το ζεύγος που ήρθαν μαζί, κάθισαν μαζί ή αντικρυστά, ρουφάνε υποδιαίρεση ml από το καλαμάκι, δε μιλάνε, δεν κοιτιούνται αλλά μένουν αποσβολωμένοι με γυρτό το κεφάλι πάνω από μια μικρή οθόνη κινητού τηλεφώνου για κάνα δίωρο, ο καφές έχει γίνει μια απόχρωση του μπεζοκίτρινου, πέρασε η ώρα, σηκώνονται να φύγουν, καλά περάσανε.
Εγώ κάθομαι δίπλα σε τέτοια ξωτικά, είναι ήρεμα, δεν ενοχλούν, σπάνια τους τραβάει κάτι το ενδιαφέρον πέραν μιας οθόνης.
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
372
Like
787
Πόντοι
81
Αμα εχεις την υγεια σου, μια καλοπληρωμενη δουλεια, 2-3 καλους φιλους ή γκομενα ή μια κανονικη οικογενεια χωρις πολλα προβληματα, δεν σε ενοχλουν ουτε ποιοι μιλανε στα κινητα ουτε ποιοι τσακωνονται με την γκομενα στο διπλανο τραπεζι. Αν μαλιστα ζεις και σε μικρη πολη χωρις τους ρυθμους της Αθηνας τοτε εισαι Βουδας. Εν ολιγης αν τα εχεις καλα με τον εαυτο σου τοτε τα εχεις καλα και με τους διπλα σου.
 

nksp

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
150
Like
58
Πόντοι
1
Αμα εχεις την υγεια σου, μια καλοπληρωμενη δουλεια, 2-3 καλους φιλους ή γκομενα ή μια κανονικη οικογενεια χωρις πολλα προβληματα, δεν σε ενοχλουν ουτε ποιοι μιλανε στα κινητα ουτε ποιοι τσακωνονται με την γκομενα στο διπλανο τραπεζι. Αν μαλιστα ζεις και σε μικρη πολη χωρις τους ρυθμους της Αθηνας τοτε εισαι Βουδας. Εν ολιγης αν τα εχεις καλα με τον εαυτο σου τοτε τα εχεις καλα και με τους διπλα σου.
με λιγες σειρες ειπες πολλα . . :thumbsup:
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.527
Like
14.050
Πόντοι
3.506
Τα χαμουρέματα που μετουσιώνονται (παρ'ολίγον)σε πηδήματα σε δημόσιο χώρο, αυτά δεν μπορώ. Να είστε λίγο διακριτικοί ρε τρόμπες, αλλιώς ας κάνουμε παρτούζα όλοι μαζί.
Ας μας δινουν τουλαχιστον φευγοντας το τηλεφωνο της κοπελας!
 

makis406

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2010
Μηνύματα
171
Like
78
Πόντοι
1
Αμα εχεις την υγεια σου, μια καλοπληρωμενη δουλεια, 2-3 καλους φιλους ή γκομενα ή μια κανονικη οικογενεια χωρις πολλα προβληματα, δεν σε ενοχλουν ουτε ποιοι μιλανε στα κινητα ουτε ποιοι τσακωνονται με την γκομενα στο διπλανο τραπεζι. Αν μαλιστα ζεις και σε μικρη πολη χωρις τους ρυθμους της Αθηνας τοτε εισαι Βουδας. Εν ολιγης αν τα εχεις καλα με τον εαυτο σου τοτε τα εχεις καλα και με τους διπλα σου.
Δεν συμφωνω φιλε,καθεσε να πιεις ενα καφε (που τον ακριβωπληρωνεις) και ερχεται ο καθε τσοπανης και αμολαει το παιδι του να το οποιο χαλαει των κοσμο.
Δηλαδη πρεπει να μην με ενοχλει?
Κατα συμπτωση μενω σε μικρη πολη,χειρωτερα ειναι ,οι επαρχιωτες ειναι ακομα πιο ενοχλητικοι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: obi1

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.189
Κριτικές
3
Like
1.827
Πόντοι
496
Ευτυχώς η ζωή μετά τα 30 είναι ποιο εύκολη εφόσον ξέρεις τι θέλεις ..
Εφόσον αποφασίσω να πιω τον καφέ μου έξω θα δω πρωτα τι θέλω και γενικότερα ποια η κατάσταση μου και θα πράξω ανάλογα...πάντως σίγουρα δεν αφήνω περιθώρια για να με κάνω να γκρινιάζω πόσο μάλλον να ρισκάρω τον καφέ μου ..τώρα αν είμαι άτυχη και έρθει ο σπαζα@ρχιδας θα είναι και αυτός άτυχος ο καφές είναι κάτι ιδιαίτερο και σημαντικός για κάποιους ανθρώπους όπως και για εμένα...Το ευχάριστο είναι ότι έχει τα πάντα και με ησυχία και με φασαρία..
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.134
Κριτικές
14
Like
4.357
Πόντοι
3.715
Αμα εχεις την υγεια σου, μια καλοπληρωμενη δουλεια, 2-3 καλους φιλους ή γκομενα ή μια κανονικη οικογενεια χωρις πολλα προβληματα, δεν σε ενοχλουν ουτε ποιοι μιλανε στα κινητα ουτε ποιοι τσακωνονται με την γκομενα στο διπλανο τραπεζι. Αν μαλιστα ζεις και σε μικρη πολη χωρις τους ρυθμους της Αθηνας τοτε εισαι Βουδας. Εν ολιγης αν τα εχεις καλα με τον εαυτο σου τοτε τα εχεις καλα και με τους διπλα σου.
ακριβώς, επαυξάνω.
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.407
Κριτικές
11
Like
4.676
Πόντοι
746
Ρε συ νηματοθέτη, οι ενοχλητικοί είναι μόνον αυτοί;
Εκείνα τα γυφτάκια με το λοιπό σόι τα προσπέρασες; :confused:
Έχεις πάει ποτέ στην πλατεία της Μεσσήνης μετά από το συνεργείο της Γλυκόζης Γλυκούλας; :think:
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.421
Κριτικές
1
Like
7.376
Πόντοι
2.306
Καπως ετσι ενοιωθε και ο τυπος που έκανε πριν κατι χρονια παραγγελια ενα ζεϊμπεκικο και εστειλε στο χωμα τρεις γιατι του χαλασαν τη φαση.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
Η ένταση της φωνής όσων βρίσκονται σε δημόσιο χώρο και πίνουν καφέ είναι δείκτης που μετρά την ευφυία αντίστροφα:
Όσο πιο βλάκες τόσο περισσότερη και η ένταση της φωνής τους.
Άνθρωποι ευφυεις και με κοινωνική μόρφωση έχουν επίγνωση ότι δεν βρίσκονται μόνοι στο σπίτι τους όταν ειναι σε ένα καφέ.
Αναγκαίο κακό λοιπον οι άνθρωποι που φωνασκούν δημόσια και ενοχλούν.
Τρόποι αντιμετώπισης:-ακουστικά στ αυτιά και βρήκες την υγειά σου
-επίσκεψη σε όχι πολυσύχναστα καφε και
-αποφυγή ωρών αιχμής.
Τι άλλο να κάνεις;
Να τσακώνεσαι κάθε φορά που συναναστρέφεσαι με ζώα;
Μήπως θα αλλάξεις τον κοσμάκη;
Δε το κάνουν από κακία πάντως.
Μέχρι εκεί φτάνει η αντίληψή τους.
Οπότε συμπάθα τους και πιές τον καφέ σου αμέριμνα χωρίς να σκας και πολύ
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.766
Πόντοι
2.306
Πριν καιρο θυμάμαι φάση που ήταν 2 καραφλομουσηδες και 2 γυναίκες απο αυτες τις χοντρές που κάθε αστραγαλος τους είναι όσο η κολώνα της ΔΕΗ φοράνε κάτι κολάν και χύνονται οι κοιλιές τριγύρω......
να μη μακρυγορώ η μια απο αυτές κάθε λίγο γέλαγε σαν τον Καλογήρου
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
23
Like
7.570
Πόντοι
3.346
Τύποι δεν ξέρω πόσο συχνά σας συμβαίνει...
Για μένα ο τίτλος είναι μάστιγα...

Ας ανταλλάξουμε απόψεις για τον κλασικό μαλάκα Έλληνα που είναι δίπλα μας και μας ζαλίζει ή μας σπάει τα νεύρα...
Εμενα λιγες φορες μου ετυχε..αλλα ολος τυχαιος οταν ειμαι με γκομενα η καποια φιλη. :confused:
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.614
Like
67.999
Πόντοι
11.956
Αφού πάτε και για καφέ !!!!μάλλον τα επιδόματα του Κούλη έπιασαν τόπο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.457
Πόντοι
8.006
Η ένταση της φωνής όσων βρίσκονται σε δημόσιο χώρο και πίνουν καφέ είναι δείκτης που μετρά την ευφυία αντίστροφα:
Όσο πιο βλάκες τόσο περισσότερη και η ένταση της φωνής τους.
Άνθρωποι ευφυεις και με κοινωνική μόρφωση έχουν επίγνωση ότι δεν βρίσκονται μόνοι στο σπίτι τους όταν ειναι σε ένα καφέ.
Αναγκαίο κακό λοιπον οι άνθρωποι που φωνασκούν δημόσια και ενοχλούν.
Τρόποι αντιμετώπισης:-ακουστικά στ αυτιά και βρήκες την υγειά σου
-επίσκεψη σε όχι πολυσύχναστα καφε και
-αποφυγή ωρών αιχμής.
Τι άλλο να κάνεις;
Να τσακώνεσαι κάθε φορά που συναναστρέφεσαι με ζώα;
Μήπως θα αλλάξεις τον κοσμάκη;
Δε το κάνουν από κακία πάντως.
Μέχρι εκεί φτάνει η αντίληψή τους.
Οπότε συμπάθα τους και πιές τον καφέ σου αμέριμνα χωρίς να σκας και πολύ
Ειναι απολυτως σωστο αυτο.
Αν εχεις αμφιβολια για την ευφυια καποιου, πηγαινε τον για καφε. Από το αν θα αρχισει να μιλαει δυνατα μεσα στον κοσμο, τσεκαρες οτι ειναι βλάκας.
 

nick77r

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.652
Like
5.437
Πόντοι
2.306
Εχθές σε καφετέρια φίλου: γονείς με 7 παιδιά τα είχαν αμολησει και έπαιζαν μέσα στο μαγαζί και μια παρέα με 2 κοπέλες όπου η μία είχε φέρει τον σκύλο της και μόλις είδε την γάτα που μένει χρόνια στο μαγαζί τρελλαθηκε και λύσσαξε στο γάβγισμα!!!!
Μιλάμε για τρελλα!!!!!
 

Vienezos1_

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2022
Μηνύματα
315
Like
285
Πόντοι
21
το τσιγάρο σε καφετέρια σας δίνει πάτημα για φόνο ή το καταπίνεται ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom