Νέα

Ελληνίδες Ινφλουένσερς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα livrpan1892
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 91 άτομα (10 μέλη και 81 επισκέπτες)

kavloston

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2024
Μηνύματα
31
Like
902
Πόντοι
80
εγω οσα στορις βλεπω ολα απο εξω ειναι....
Νομίζω έχει να κάνει με την ελευθερία που νοιώθει για τις φωτογραφήσεις και το περιβάλλον.
Πάντως έχει πει για μία που της την "έπεσε" για την ηθική της και τις φώτο όταν έφτασε στο AirBnB στη Νέα Υόρκη.
Γρήγορο Google Translate της ιστορίας:
"Έχω αναφέρει σε προηγούμενες αναρτήσεις ότι αντιμετώπισα κάποιες δυσκολίες κατά το τελευταίο μου ταξίδι στη Νέα Υόρκη και ήθελα να μιλήσω περισσότερο για το τι συνέβη.
Έκλεισα ένα AirBnb για να μείνω και είχα μια γυναίκα συγκάτοικο που είχε πολύ καλές κριτικές. Σκέφτηκα ότι ήταν μια πιο ασφαλής επιλογή καθώς θα είχα έναν ντόπιο σε περίπτωση που χρειαζόμουν κάτι και ως σόλο γυναίκα ταξιδιώτη το εκτιμώ αυτό.
Τα πράγματα ήταν εντάξει μέχρι που της έδειξα το ig προφίλ μου και τη φωτογραφία μου. Στην αρχή προσποιήθηκε ότι ήταν εντάξει με αυτό, αλλά δεν ήξερα τι πραγματικά συνέβαινε στο μυαλό της.
Λίγες μέρες αργότερα, ξεκίνησε αυτό που μπορώ να περιγράψω μόνο ως μια μεγάλη επίθεση λεκτικού μίσους εναντίον της ταυτότητάς μου και της δουλειάς μου. Για να αναφέρω μερικά πράγματα είπε ότι η φωτογραφία μου δεν είναι τέχνη, υπαινίχθηκε ότι είμαι πόρνη, ότι δεν πρέπει να φοράω εσώρουχα, ότι πρέπει να αλλάξω στυλ φωτογραφίας μου, ότι τέτοιες φωτογραφίες τραβήχτηκαν από p0rnstars κ.λπ.
Αυτή η ομιλία συνεχίστηκε για περίπου 15 λεπτά και παρόλο που προσπάθησα να εξηγήσω την άποψή μου ήταν σαν να μιλάω σε έναν τοίχο. Αρχίζοντας να φοβάμαι ακόμη και για την ασφάλειά μου γύρω της, έφυγα από το διαμέρισμα την ίδια μέρα.
Ήμουν εντελώς συντετριμμένος συναισθηματικά γιατί εκτός από το ότι έπρεπε να αντιμετωπίσω έναν μισητή στην πραγματική ζωή για πρώτη φορά, αντιμετώπιζα επίσης έναν από τους μεγαλύτερους φόβους μου όταν ταξιδεύω, που είναι να μην έχω πού να μείνω.
Είμαι ευγνώμων που μπόρεσα να αντιδράσω όμως και ευτυχώς βρήκα ξενοδοχείο για τις υπόλοιπες μέρες του ταξιδιού μου.
Η ιστορία όμως δεν τελειώνει εκεί. Αφού της ζήτησε επιστροφή χρημάτων για τις υπόλοιπες ημέρες που δεν θα έμενα στο διαμέρισμά της, αρνήθηκε λέγοντας "Επέλεξα να φύγω". Επικοινώνησα με την υποστήριξη της Airbnb μόνο και μόνο για να ανακριθώ σαν εγκληματίας και με ρωτούσαν για δημόσιο γυμνό και άλλα πράγματα που δεν είχαν καν νόημα. Εφόσον δεν είχα καμία απόδειξη για τη λεκτική παρενόχληση, δεν νομίζω ότι με πίστεψαν.
Ο λογαριασμός μου είναι πλέον κλειδωμένος, κάτι που είναι άλλη μια απώλεια, καθώς θα έβρισκα συχνά μέρη για να τραβήξω, αλλά αυτή η επιλογή έχει πλέον εξαφανιστεί.
Είμαι πίσω στο σπίτι τώρα, αλλά ακόμα προσπαθώ να συνέλθω ψυχικά και συναισθηματικά από όλα αυτά τα περιστατικά. Δεν υπερβάλλω όταν σας λέω ότι αυτή ήταν μια από τις πιο δύσκολες περιόδους της ζωής μου. Το να έρθω πρόσωπο με πρόσωπο με τόσο απόλυτο μίσος πήρε μέρος της ψυχής μου.
Ξέρω όμως ποιος είμαι και πιστεύω στη δουλειά μου. Καταλαβαίνω ότι δεν θα το πάρουν ή δεν θα το εκτιμήσουν όλοι, αλλά επέλεξα να εμφανιστώ με θάρρος στον κόσμο. Δημιουργώ συναρπαστικά έργα που δεν μπορούν να χωνέψουν πολλοί γιατί ξυπνά κομμάτια του εαυτού τους που δεν θέλουν να δουν. Αλλά αυτή είναι η ομορφιά του και αυτό είναι η Τέχνη για μένα. Ξεσηκώνει συναισθήματα, συζητήσεις και σε κάνει να αμφισβητείς όλες αυτές τις έννοιες που έχεις συγκεντρώσει στη ζωή.
Αυτές οι εικόνες τραβήχτηκαν στο Μπρούκλιν από έναν φωτογράφο την επόμενη μέρα του περιστατικού που περιέγραψα. Η τεράστια ευγνωμοσύνη μου πηγαίνει σε αυτόν τον φωτογράφο που με βοήθησε να ξεπεράσω το μούδιασμα που ένιωθα ακόμα εκείνο το πρωί και με βοήθησε να νιώσω άνετα να ποζάρω ξανά.
" Προβολή συνημμένου DSC01667.jpg
Προβολή συνημμένου DSC01720.jpg
 

secbou

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2018
Μηνύματα
131
Like
115
Πόντοι
1
Γιατί τα τρίβει συνέχεια ρε παιδιά (στην φωτό τους κάνει και τεστ θλίψης)


Effie Papamichali on Instagram: "Πολυλίμνιο bloopers!"
Screenshot_2024-07-08-11-31-26-350_com.instagram.android-edit.jpg
Με φτιάχνει πολύ αυτό το μωράκι!!
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.614
Κριτικές
1
Like
5.533
Πόντοι
2.356

DirkDiggggler

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2018
Μηνύματα
154
Like
807
Πόντοι
81

PenetratorXXX

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2023
Μηνύματα
69
Like
347
Πόντοι
20

Gianniskav

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2024
Μηνύματα
2
Like
2
Πόντοι
0
ναι. φτιαχνει ψευτικα προφιλ και ψευτικα ποστ στο μπου και στα σοσιαλ για να ασχοληθει κανενας μαζι της...
Που τα είδες τα ψεύτικα προφίλ... Κανονικό προφίλ έχει και μια χαρά είναι η κοπέλα και μιλάει... Μια χαρά μουναρα είναι και δε θα σου καθόταν και πότε...
 

Gianniskav

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2024
Μηνύματα
2
Like
2
Πόντοι
0

PenetratorXXX

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2023
Μηνύματα
69
Like
347
Πόντοι
20
Εγώ είμαι φαν πάντως. Προμο ξεπρομο έχει ζαρες και λαρα
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λογια!
(δεν ειμαι η Εφη, απλα οταν της κανουν κοπλιμέντα, χαίρομαι και εγω!)
 

Perennial

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2024
Μηνύματα
75
Like
183
Πόντοι
0
Και δε βλεπω λογο προσωπικα να κατσεις να ασχοληθεις τι κανει η καθεμια στα σοσιαλ.. αφηστε και τον Penetrator να την ευχαριστηθει αφου τη γουσταρει χαχα..
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.614
Κριτικές
1
Like
5.533
Πόντοι
2.356

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.614
Κριτικές
1
Like
5.533
Πόντοι
2.356
Γιατί βασικια ρε φίλε... Έχεις δει πολλά τέτοια σώματα? Άμα δε σου άρεσε στην τελική δε θα ασχολιοσουν κιόλας... Αγαμητε
καημενη και αλλο κλωνο εφτιαξες? 2 ποστ και τα δυο για το μπαζο?

δε τσιμπαει ετσι η πελατεια...

πανε κανε κανενα φεηκ διαλογο τωρα ξερεις εσυ απο αυτους που ανεβαζεις στο τουιτερ μπας και σου στειλει κανενας ψυχακιας και αντε στο καλο απο εδω
 

PenetratorXXX

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2023
Μηνύματα
69
Like
347
Πόντοι
20
καημενη και αλλο κλωνο εφτιαξες? 2 ποστ και τα δυο για το μπαζο?

δε τσιμπαει ετσι η πελατεια...

πανε κανε κανενα φεηκ διαλογο τωρα ξερεις εσυ απο αυτους που ανεβαζεις στο τουιτερ μπας και σου στειλει κανενας ψυχακιας και αντε στο καλο απο εδω
Θα μας εξηγήσεις εσύ όμως τι θέμα έχεις με αυτή και κάθε φορά που την αναφέρουν πετάγεσαι να την κραξεις; Αυτό βλέπω το κάνεις εδώ και δύο χρόνια και την ξέρεις και από το τουητερ. Κάτι μου βρωμάει φίλε. Μήπως σου έριξε άκυρο;

Επίσης είναι αστεία να λες μια με 30κ φολοερς ότι δεν είναι ούτε για λάντζα σε φόρουμ που κυριολεκτικά τύποι γαμανε κάτι τελειωμένες με 10 ευρώ στο Μεταξουργείο.

Επίσης επειδή όσοι την υποστηρίζουμε, μας λες "κλώνους" της και υποννοεις ότι είμαστε οι ίδιοι , για τα πρακτικά, όταν νοίκιαζαν βιντεοκασέτες στο videorama στην Κατεχάκη με την Kaitleen Ashley (Ξεκωλοθρεφτης) ή την Lola Ferrari (double airbags) αυτή δεν είχε γεννηθεί καν...
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.614
Κριτικές
1
Like
5.533
Πόντοι
2.356
Θα μας εξηγήσεις εσύ όμως τι θέμα έχεις με αυτή και κάθε φορά που την αναφέρουν πετάγεσαι να την κραξεις; Αυτό βλέπω το κάνεις εδώ και δύο χρόνια και την ξέρεις και από το τουητερ. Κάτι μου βρωμάει φίλε. Μήπως σου έριξε άκυρο;

Επίσης είναι αστεία να λες μια με 30κ φολοερς ότι δεν είναι ούτε για λάντζα σε φόρουμ που κυριολεκτικά τύποι γαμανε κάτι τελειωμένες με 10 ευρώ στο Μεταξουργείο.

Επίσης επειδή όσοι την υποστηρίζουμε, μας λες "κλώνους" της και υποννοεις ότι είμαστε οι ίδιοι , για τα πρακτικά, όταν νοίκιαζαν βιντεοκασέτες στο videorama στην Κατεχάκη με την Kaitleen Ashley (Ξεκωλοθρεφτης) ή την Lola Ferrari (double airbags) αυτή δεν είχε γεννηθεί καν...
λευκε ιπποτη μιας πατσαβουρας, μπορεις να πας στο νημα των φτωχων , ισως εκει βρεις περισσοτερους θαυμαστες μιας και αντικειμενικα οκ αν σου καθεται αυτη με 10 ευρω θα βρεις πολυ κοινο εκει περα....

οι γαμιαδες του δεκαρικου θα σε πουνε και υπερτουμπανο! οποτε θα παρεις το ψυχολογικο μπουστ που θες...
κατα τα αλλα μη γραφεις τα ιδια και τα ιδια.... εσυ που ψοφας για αναγνωριση και μοιραζεις "ακυρα" στον κοσμο σε πειραζει που τρως ακυρα διαδικτυακα ε? πισω στο τουιτερ με τα τρολ... εδω ειναι φορουμ με σκληρους χυστες που δε τσιμπανε απο ελλεηνιδες της πλακας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom