Νέα

Εκλογές 2012

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Matt LeBlanc
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 17K
  • Εμφανίσεις 384K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πιστεύετε ότι θα γίνουν τελικά και άλλες εκλογές?

  • Ναι

    Ψήφοι: 182 71,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 73 28,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    255

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
τι μας ταιζει/.μη μας λες τρελλα νυχτιατικα ρε φιλε...ΣΚΑΙ Κ ΜΕΓΚΑ βλεπεις? :dancing:

η χώρα με την οποία έχουμε τις περισσότερες εμπορικές συναλλαγές είναι η γερμανία, μεγάλε μου
 

sav2

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
632
Like
0
Πόντοι
6
ΤΥΠΕ το εριξες στης επιδοτουμενες καλιεργιες ????  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2fjavascript:void(0);unny: προιν πασοκοδιμοκρατης εε????   :2funny: :2funny: :2funny:
Πω-πω,σε λίγο το πασοκοδημοκράτης θα ειναι χειρότερο και απο το αναρχοκομουνιστής.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Φετος τυπε, τα πραγματα ειδικα στις επαρχιακες πολεις (Ρουσε, Σταρα Ζαγορα) ειναι ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ δουλιες δεν υπαρχουν και οπου υπαρχουν ειναι δουλεια οσο θελει το αφεντικο και οτι θελει σου δινει, οι νοικοκυρες δεν μαγειρευουν γιατι τα λεφτα τελειωνουν στο 10ημερο, καλλιεργουν στα μπαλκονια λαχανικα για να εχουν, οσοι εχουν δευτερη κατοικια στην επαρχια (κυριως παπουδες και γιαγιαδες, ηταν ευκολο με τον κομμουνισμο να εχεθς δευτερο σπιτι στην εξοχη) ειναι ποιο τυχεροι γιατι εχουν μποστανια και τρωνε οι αλλοι  :fuck2: :fuck2:, στα συνορα με την Τουρκια υπαρχουν καζινο εκει πανε πλουσιοι Τουρκαλαδες για να τζογαρουν (τους το εχει απαγορευσει ο Ταγιπ) και να γαμησουν φτηνα, στην Βουλγαρια μπορεις να δεις κοπελες που πανε για ενα βραδυ με κατι λιγοτερο απο 200 λεβα (100 Ευρω) και δεν ειναι επαγγελματιες, κανονικες καθημερινες κοπελες που ψσχνουν χρηματα για να βοηθησουν την οικογενεια τους η να κανουν τις σπουδες. Γενικα κατασταση ΤΡΑΓΙΚΗ εχω παει και Κροατια, Σερβια, Ρουμανια ετσι δεν ειναι πουθενα.....
τα ξερω, εκει ημουν και πριν 20 μερες
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
σου απαντησε και βαρονος, κανεις λαθος, ειναι πολυ πιο ακριβη η ζωη για αυτους εκει, οταν π.χ πληρωνουμε την ιδια τιμη στην βενζινη και ΕΜΕΙΣ πιο φθηνο σουπερ μαρκετ δεν ισχυει αυτο που λες

ειμαι πανω απο 10ετια Ρουμανια/Τσεχια

8α η8ελες, οχι εσυ προσωπικα, να ζεις στο Βουκουρεστι ή στην Πραγα....εν ετει 2012
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Δεν αμφιβάλω σε εκοψα,τις εκτιμήσεις σου αμφισβητώ...ολοι κλαίγονται στην επαρχία και οι λογαριασμοί καταθέσεων ειναι εξαψήφιοι.Προφανώς ολοι αυτοί με τα ναβαρα και τα τζίπ θα ειναι πακιστανοί.
μαλλον μονο εσυ βλεπεις να κλαιγονται στην επαρχια  :think: :think: :think: :think: το αν ειναι εξαψηφιοι η οχι δεν νομιζω να τα βγαζουν απο την τσεπη σου!
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
ειμαι πανω απο 10ετια Ρουμανια/Τσεχια

8α η8ελες, οχι εσυ προσωπικα, να ζεις στο Βουκουρεστι ή στην Πραγα....εν ετει 2012
αν θα ηθελα να ζω στο βουκουρεστι το 2012 με μισθο ρουμανιας;;;;; ευχαριστω οχι
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
τελικα ενω οι δημοσκοπήσεις έλεγαν για 5% τελικα παλι 7% πηρε....
 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
ειμαι πανω απο 10ετια Ρουμανια/Τσεχια

8α η8ελες, οχι εσυ προσωπικα, να ζεις στο Βουκουρεστι ή στην Πραγα....εν ετει 2012
Μην συγκρινεις Τσεχια με Βαλκανια, και τι σημαινει να ζεις αν εχεις χρημα στην τραπεζα τραβα Βουλγαρια και ζησε σαν σειχης, οταν ειπα στην Βουλγαρα που τα εχω τωρα, οταν πηγαμε στα μερη της οτι εδω εινα ολα φθηνα ξερεις τι μου απαντησε??? "Για εσενα εινα φτηνα που εισαι Ελληνας, για εμας ειναι πανακριβα"
 

sav2

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
632
Like
0
Πόντοι
6
Φετος τυπε, τα πραγματα ειδικα στις επαρχιακες πολεις (Ρουσε, Σταρα Ζαγορα) ειναι ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ δουλιες δεν υπαρχουν και οπου υπαρχουν ειναι δουλεια οσο θελει το αφεντικο και οτι θελει σου δινει, οι νοικοκυρες δεν μαγειρευουν γιατι τα λεφτα τελειωνουν στο 10ημερο, καλλιεργουν στα μπαλκονια λαχανικα για να εχουν, οσοι εχουν δευτερη κατοικια στην επαρχια (κυριως παπουδες και γιαγιαδες, ηταν ευκολο με τον κομμουνισμο να εχεθς δευτερο σπιτι στην εξοχη) ειναι ποιο τυχεροι γιατι εχουν μποστανια και τρωνε οι αλλοι  :fuck2: :fuck2:, στα συνορα με την Τουρκια υπαρχουν καζινο εκει πανε πλουσιοι Τουρκαλαδες για να τζογαρουν (τους το εχει απαγορευσει ο Ταγιπ) και να γαμησουν φτηνα, στην Βουλγαρια μπορεις να δεις κοπελες που πανε για ενα βραδυ με κατι λιγοτερο απο 200 λεβα (100 Ευρω) και δεν ειναι επαγγελματιες, κανονικες καθημερινες κοπελες που ψσχνουν χρηματα για να βοηθησουν την οικογενεια τους η να κανουν τις σπουδες. Γενικα κατασταση ΤΡΑΓΙΚΗ εχω παει και Κροατια, Σερβια, Ρουμανια ετσι δεν ειναι πουθενα.....

Σε Σόφια,Βάρνα ειναι καλύτερα τα πράγματα.
Η ουσία ειναι οτι πάνε να μας συγκρίνουν αμμεσα με την πιό φτωχή χώρα της Ευρώπης.Κατευθείαν πάτο.Αυτή την στιγμή μπορεί στην επαρχία τους να ειναι χειρότερα,αλλα στην Αθήνα για πολλούς Ελληνες ειναι χειρότερα απο Σόφια.
Και το χειρότερο οτι αυτοί εχουν μπροστά τους μέλλον,ενω εμείς εχουμε μόνο το παρελθόν να μας στηρίζει αλλα δεν ξέρω για πόσο.
Οταν θα γεμίσουν αστεγους τα αστικά κέντρα,με οικογένειες και παιδιά στους δρόμους,οι μετανάστες θα φαίνονται παρωνυχίδα για τον απλό πολίτη και η Βουλγαρία ποαράδεισος.
Εκεί τουλάχιστον εχουν σπίτια που δεν τα χρωστάνε και κανένα Κράτος δεν πάει να τους πάρει το σπίτι λόγω αδικης υπερφορολόγησης.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Μην συγκρινεις Τσεχια με Βαλκανια, και τι σημαινει να ζεις αν εχεις χρημα στην τραπεζα τραβα Βουλγαρια και ζησε σαν σειχης, οταν ειπα στην Βουλγαρα που τα εχω τωρα, οταν πηγαμε στα μερη της οτι εδω εινα ολα φθηνα ξερεις τι μου απαντησε??? "Για εσενα εινα φτηνα που εισαι Ελληνας, για εμας ειναι πανακριβα"
αυτο ειναι που δεν μπορουν να καταλαβουν σχεδον ολοι, τα πραγματα ειναι στην κυριολεξια τραγικα εκει
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Σε Σόφια,Βάρνα ειναι καλύτερα τα πράγματα.
Η ουσία ειναι οτι πάνε να μας συγκρίνουν αμμεσα με την πιό φτωχή χώρα της Ευρώπης.Κατευθείαν πάτο.Αυτή την στιγμή μπορεί στην επαρχία τους να ειναι χειρότερα,αλλα στην Αθήνα για πολλούς Ελληνες ειναι χειρότερα απο Σόφια.
Και το χειρότερο οτι αυτοί εχουν μπροστά τους μέλλον,ενω εμείς εχουμε μόνο το παρελθόν να μας στηρίζει αλλα δεν ξέρω για πόσο.
Οταν θα γεμίσουν αστεγους τα αστικά κέντρα,με οικογένειες και παιδιά στους δρόμους,οι μετανάστες θα φαίνονται παρωνυχίδα για τον απλό πολίτη και η Βουλγαρία ποαράδεισος.
Εκεί τουλάχιστον εχουν σπίτια που δεν τα χρωστάνε και κανένα Κράτος δεν πάει να τους πάρει το σπίτι λόγω αδικης υπερφορολόγησης.
θες και τα λες αυτα;;
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
αν θα ηθελα να ζω στο βουκουρεστι το 2012 με μισθο ρουμανιας;;;;; ευχαριστω οχι

ο μεσος μισ8ος στο Μπουκου ειναι πλεον στα ιδια επιπεδα με Ελλαδα (πχ Τραπεζικος τομεας)

το κοστος ζωης ειναι 1/2

αρα, ντισποζαμπλ ινκαμ, π λενε κ οι Αγγλοσαξωνες, ειναι 50% περισσοτερο

και δεν προσμετραω ποιοτικα χαρακτηριστικα
 

sav2

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
632
Like
0
Πόντοι
6
μαλλον μονο εσυ βλεπεις να κλαιγονται στην επαρχια  :think: :think: :think: :think: το αν ειναι εξαψηφιοι η οχι δεν νομιζω να τα βγαζουν απο την τσεπη σου!
Τότε γιατί μου στείλαν τον λογαριασμό;
Οσο για το κλάμα ακούγεται μέχρι εδώ,ειναι το κλάμα του λαμογιού που του κόψανε την μάσα.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
ο μεσος μισ8ος στο Μπουκου ειναι πλεον στα ιδια επιπεδα με Ελλαδα (πχ Τραπεζικος τομεας)

το κοστος ζωης ειναι 1/2

αρα, ντισποζαμπλ ινκαμ, π λενε κ οι Αγγλοσαξωνες, ειναι 50% περισσοτερο

και δεν προσμετραω ποιοτικα χαρακτηριστικα
για πες μου ο τραπεζικος τομεας ποσους αποσχολει;;;;
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Τότε γιατί μου στείλαν τον λογαριασμό;
Οσο για το κλάμα ακούγεται μέχρι εδώ,ειναι το κλάμα του λαμογιού που του κόψανε την μάσα.
τραγουδα στους κουφους, εισαι εκτος τοπου και χρονου
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Μην συγκρινεις Τσεχια με Βαλκανια, και τι σημαινει να ζεις αν εχεις χρημα στην τραπεζα τραβα Βουλγαρια και ζησε σαν σειχης, οταν ειπα στην Βουλγαρα που τα εχω τωρα, οταν πηγαμε στα μερη της οτι εδω εινα ολα φθηνα ξερεις τι μου απαντησε??? "Για εσενα εινα φτηνα που εισαι Ελληνας, για εμας ειναι πανακριβα"

το Μπουκου σ κανει;

η ζωη ειναι εμφανως καλυτερη εκει, οχι για μενα, αλλα για την μεσαια ταξη

τωρα, αν σαν μετρο αναφορας ειναι η..Σουτσαβα της Βουλγαριας...προφανως εχεις δικιο  ;)
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Αφού έτσι λοιπόν έγινε και ψηφίστηκε το μη χείρον βέλτιστον - γιατί όπως έλεγε ο Χαρρυ Κλυν  "δεν είναι καιρός για ξεσηκωμούς", με ποια ηγεσία; Του Τσίπρα; - υπάρχει ένα 60% που πιστεύει ότι θα τα βγάλει πέρα - με μειώσεις, απαγορεύσεις, κυβέρνηση στυλ Παπαδήμου - και ένα 40% που δεν το πιστεύει. Εγέρθουτου
 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
Σε Σόφια,Βάρνα ειναι καλύτερα τα πράγματα.
Η ουσία ειναι οτι πάνε να μας συγκρίνουν αμμεσα με την πιό φτωχή χώρα της Ευρώπης.Κατευθείαν πάτο.Αυτή την στιγμή μπορεί στην επαρχία τους να ειναι χειρότερα,αλλα στην Αθήνα για πολλούς Ελληνες ειναι χειρότερα απο Σόφια.
Και το χειρότερο οτι αυτοί εχουν μπροστά τους μέλλον,ενω εμείς εχουμε μόνο το παρελθόν να μας στηρίζει αλλα δεν ξέρω για πόσο.
Οταν θα γεμίσουν αστεγους τα αστικά κέντρα,με οικογένειες και παιδιά στους δρόμους,οι μετανάστες θα φαίνονται παρωνυχίδα για τον απλό πολίτη και η Βουλγαρία ποαράδεισος.
Εκεί τουλάχιστον εχουν σπίτια που δεν τα χρωστάνε και κανένα Κράτος δεν πάει να τους πάρει το σπίτι λόγω αδικης υπερφορολόγησης.
Μην φανταστεις και πολυ καλυτερα, απλα η Σοφια ειναι η πρωτευουσα και οσο να ειναι εχει δουλειες και η Βαρνα ειναι τουριστικη και τους τα ακουμπανε Ρωσοι και Ουκρανοι, η δικια μου μου λεει οτι απλα η Αθηνα ειναι χειροτερη οσον αφορα τους μεταναστες στο κεντρο αυτο δεν υπαρχει εκει, και ειναι λογικο που δεν υπαρχει, μην νομιζεις οτι εκει τα νεα ζευγαρια εχουν σπιτια, στα ενοικια μενουν, σπιτι εχουν οι παπουδες και οι γιαγιαδες (τα πηραν ευκολα επι Ζιβκοφ) οσοι εχουν 2 σπιτια συνηθως δινουν το ενα στο παιδι τους και μενουν στην εξοχη (αν εχουν πανω απο 1 παιδι τον πουλο).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom