Νέα

Έχετε δάνεια - κάρτες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 421
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
την πρωτη την πηρα σας πρωτη κατοικια και δεν ειχε φορο μονο ο συμβολαιογραφος ηταν περιπου 650 ευρω. στην δευτερη πληρωσα συμβολαιογραφο και φορο περιπου 1700. επενδυση καλη  εχει βγει μεχρι τωρα γιατι παιρνω τα ενοικια οποτε δεν ζοριζομαι και εχω βαλει και τα δανεια 15χρονια οποτε καποια στιγμη αν μπορεσω να τα ξεπληρωσω θα εισπρατω καθαρα τα ενοικια. ασε που ανεβασα την εκτιμηση και πηρα και τα 15000 για το αυτοκινητο με μολις 3,2% επιτοκιο. και τωρα που η γυναικα θελει αυτοκινητο σκεφτομαι να ζητησω ενα επισκευαστικο 12000-15000 αν μπορω να το παρω και αυτο με 3,2 επιτοκιο οχι να πληρωνω 8 και 9 επιτοκιο. α και τελευταιο και τις 2 τις εχουν ενοικιασει φοιτητριες και στη μια το κανω το ψυχικο ποτε ποτε :dancing:
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

mr.bean

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2006
Μηνύματα
1.826
Κριτικές
6
Like
93
Πόντοι
16
ρε Bean από τοκους πως πας; υπολογισες ποσα δινεις το χρονο; έχεις τουλαχιστο καμια εκπτωση στην εφορία; (με αυτα τα ποσα που ειπες πρεπει να βγαινουν πανω απο 30.000)

μέχρι πέρυσι ήταν cool , όλα περνούσαν στο αφορολόγητο , κλπ, αλλά φέτος με τις περικοπές που κανουνε δεν γνωριζω τι θα βγει...
αλλωστε οι τοκοι βοηθανε σε καποιον που εχει πολλα εισοδηματα απο ενοικια .
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
την πρωτη την πηρα σας πρωτη κατοικια και δεν ειχε φορο μονο ο συμβολαιογραφος ηταν περιπου 650 ευρω. στην δευτερη πληρωσα συμβολαιογραφο και φορο περιπου 1700. επενδυση καλη  εχει βγει μεχρι τωρα γιατι παιρνω τα ενοικια οποτε δεν ζοριζομαι και εχω βαλει και τα δανεια 15χρονια οποτε καποια στιγμη αν μπορεσω να τα ξεπληρωσω θα εισπρατω καθαρα τα ενοικια. ασε που ανεβασα την εκτιμηση και πηρα και τα 15000 για το αυτοκινητο με μολις 3,2% επιτοκιο. και τωρα που η γυναικα θελει αυτοκινητο σκεφτομαι να ζητησω ενα επισκευαστικο 12000-15000 αν μπορω να το παρω και αυτο με 3,2 επιτοκιο οχι να πληρωνω 8 και 9 επιτοκιο. α και τελευταιο και τις 2 τις εχουν ενοικιασει φοιτητριες και στη μια το κανω το ψυχικο ποτε ποτε :dancing:
Α καταλαβα. Ψυχικο στα κοριτσια, αυτοκινητο στη γυναικα.
Δικαιο ακουγεται.
 

Ed

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
90
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Ούτε δάνεια, ούτε κάρτες χρεωμένες. Πάντα cash ψωνίζω ότι θέλω. Αλλιώς χάνεις τον λογαριασμό.
 

nandro79

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2009
Μηνύματα
294
Like
13
Πόντοι
1
Αν η γυναικα θελει αυτοκινητο αδελφε, θα παρεις δανειο εσυ? γιατι να μην παρει εκεινη?

πρωτον οι γκαρσονιερες ειναι στο δικο μου ονομα και μονο εγω μπορω να το παρω στεγαστικο με χαμηλο επιτοκιο, αν το παρει αυτη θα το παρει κανονικο για αγορα αυτοκινητου οποτε απο 7 εως 9 το επιτοκιο. και δευτερον αν με πιασει στα πρασα να εχω και ενα πατημα "εγω αγαπη μου που χρεωθηκα δανειο για να παρεις καινουργιο τουτου?" :2funny:
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
την πρωτη την πηρα σας πρωτη κατοικια και δεν ειχε φορο μονο ο συμβολαιογραφος ηταν περιπου 650 ευρω. στην δευτερη πληρωσα συμβολαιογραφο και φορο περιπου 1700. επενδυση καλη  εχει βγει μεχρι τωρα γιατι παιρνω τα ενοικια οποτε δεν ζοριζομαι και εχω βαλει και τα δανεια 15χρονια οποτε καποια στιγμη αν μπορεσω να τα ξεπληρωσω θα εισπρατω καθαρα τα ενοικια. [size=20pt]ασε που ανεβασα την εκτιμηση και πηρα και τα 15000 για το αυτοκινητο με μολις 3,2% επιτοκιο.[/size] και τωρα που η γυναικα θελει αυτοκινητο σκεφτομαι να ζητησω ενα επισκευαστικο 12000-15000 αν μπορω να το παρω και αυτο με 3,2 επιτοκιο οχι να πληρωνω 8 και 9 επιτοκιο. α και τελευταιο και τις 2 τις εχουν ενοικιασει φοιτητριες και στη μια το κανω το ψυχικο ποτε ποτε :dancing:
Να και η λαδια....  ;)
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
την πρωτη την πηρα σας πρωτη κατοικια και δεν ειχε φορο μονο ο συμβολαιογραφος ηταν περιπου 650 ευρω. στην δευτερη πληρωσα συμβολαιογραφο και φορο περιπου 1700. επενδυση καλη  εχει βγει μεχρι τωρα γιατι παιρνω τα ενοικια οποτε δεν ζοριζομαι και εχω βαλει και τα δανεια 15χρονια οποτε καποια στιγμη αν μπορεσω να τα ξεπληρωσω θα εισπρατω καθαρα τα ενοικια. ασε που ανεβασα την εκτιμηση και πηρα και τα 15000 για το αυτοκινητο με μολις 3,2% επιτοκιο. και τωρα που η γυναικα θελει αυτοκινητο σκεφτομαι να ζητησω ενα επισκευαστικο 12000-15000 αν μπορω να το παρω και αυτο με 3,2 επιτοκιο οχι να πληρωνω 8 και 9 επιτοκιο. α και τελευταιο και τις 2 τις εχουν ενοικιασει φοιτητριες και στη μια το κανω το ψυχικο ποτε ποτε :dancing:
ΒΕΝΤΟΥΖΑ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
πρωτον οι γκαρσονιερες ειναι στο δικο μου ονομα και μονο εγω μπορω να το παρω στεγαστικο με χαμηλο επιτοκιο, αν το παρει αυτη θα το παρει κανονικο για αγορα αυτοκινητου οποτε απο 7 εως 9 το επιτοκιο. και δευτερον αν με πιασει στα πρασα να εχω και ενα πατημα "εγω αγαπη μου που χρεωθηκα δανειο για να παρεις καινουργιο τουτου?" :2funny:
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
γεια σου ρε ναντρο 79 θεριακλη και καραμπουζουκλη.ΜΙΑ επισημανση μονο για φορολογικους κυριως λογους...ΤΟ ψυχικο εχει μεγαλη αντικειμενικη αξια.... :rockon: :rockon: :rockon:σου ρχεται η γκαρσονιερα -μεζονετα....
 

nandro79

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2009
Μηνύματα
294
Like
13
Πόντοι
1
Να και η λαδια....  ;)

καμια λαδια. την εκτιμηση την εκανε μηχανικος της τραπεζας. απλως μου λεει η εκτιμηση της γκαρσονιερας ειναι 60,000 εγω την αγοραζα 45000. αμα βαλεις στο συμβολαιο 60,000 το παιρνεις ολο το ποσο. και απο τη στογμη ως πρωτη κατοικια δεν πληρωνα καθολου φορο γιατι να παρω μονο 45000 και να μην παρω 60,000 με 3,2 επιτοκιο να παρω και το αμαξι που ηθελα. αυτα εν ετει 2008 τωρα ειναι πιο ζοισμενα τα πραγματα
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Επισης να επισημανω πως κατα κυριο λογω το μουνι και το μπουκαλι μας εφεραν σε αυτο το χαλι...
 

tsakonas13

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
560
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6
εγω ρε μαγκες εχω δανειο 50000 με υποσημειωση τη προικα της γυναικας μου .το πηραμε να ανοιξουμε ενα μαγαζακι να μην εχουμε κανενα πανω απο τη κεφαλα μας.το θεμα ειναι οτι δεν εχει δουλεια και το δανειο αργει να πληρωθει τα εξοδα παρα πολλα και δε ξερω τι σκατα θα γινει εχω φρικαρει
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
καμια λαδια. την εκτιμηση την εκανε μηχανικος της τραπεζας. απλως μου λεει η εκτιμηση της γκαρσονιερας ειναι 60,000 εγω την αγοραζα 45000. αμα βαλεις στο συμβολαιο 60,000 το παιρνεις ολο το ποσο. και απο τη στογμη ως πρωτη κατοικια δεν πληρωνα καθολου φορο γιατι να παρω μονο 45000 και να μην παρω 60,000 με 3,2 επιτοκιο να παρω και το αμαξι που ηθελα. αυτα εν ετει 2008 τωρα ειναι πιο ζοισμενα τα πραγματα
οκ συγνωμη τοτε...
 

Επισκέπτης
εγω ρε μαγκες εχω δανειο 50000 με [size=10pt]υποσημειωση[/size] τη προικα της γυναικας μου .το πηραμε να ανοιξουμε ενα μαγαζακι να μην εχουμε κανενα πανω απο τη κεφαλα μας.το θεμα ειναι οτι δεν εχει δουλεια και το δανειο αργει να πληρωθει τα εξοδα παρα πολλα και δε ξερω τι σκατα θα γινει εχω φρικαρει

προσημειωση...
Ζήτα μια περιοδο χαριτος ενα χρονο απ την Τραπεζα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom