Νέα

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον αστυνομικών !!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα NikosShell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 997
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

plutafr

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
26
Like
0
Πόντοι
0
Αλητεία είναι η λέξη που ταιριάζει στον λαό μας.
Από την μαγκιά ως έμβλημα ρεμπέτικης μποέμ φύσης , αναληφθήκαμε πλέον προς τα προσφιλέστατα τοτέμ μαγκιάς - μοντέλα αλητείας,  κλισέ εκφράσεων που καταπίνουμε από τα μμε και εκφραζόμαστε, άνευ μαλακίας, ξεχνώντας βέβαια την σχέση διαλόγου – δημιουργίας.
Τείνουμε στην βλακεία με ιλιγγιώδη ταχύτητα, σε σημείο που σου έρχεται να ξεράσεις τουλάχιστον μια φορά την ημέρα.
Τραμπούκοι, προβοκάτορες, παράνομοι, άνομοι παραχωρούμε τα κεκτημένα μας καθήμενοι αναπαυτικά και ασχολούμαστε με τα ασήμαντα, γιατί άλλωστε όπως λέει και ο μπαμπάς.. εσύ θα αλλάξεις τον κόσμο;
Μόνο αν το αίμα μπει στο σπίτι μας ταρακουνιέται ο κώλος μας. Αλλιώς παίρνουμε μια θεσούλα ει δυνατόν στο δημόσιο και πορευόμαστε διατηρώντας πάντα το δικαίωμα της ξερολίασης για όλα. Άλλωστε έχουμε ενημέρωση από τα κανάλια και γονεϊκά κατάλοιπα δεξιάς – αριστεράς που μας τοποθετούν στο σύμπαν του μικρόκοσμου μας.
Την επόμενη ξεχνάμε .. Την επομένη βρίζουμε όσα επιλέξαμε. Κανείς δεν έχει ευθύνη, ούτε εμείς ποτέ. Αλητεία.
Στην Θεσσαλονίκη απέναντι από το τρίτο σώμα στρατού, στο πεδίον του άρεως, με συμφωνία που υπογράφηκε με τις Νατοϊκές δυνάμεις, θα δημιουργηθεί ένας χώρος όπου δύνανται να φυλάσσονται μικρής εμβέλειας χημικά και πυρηνικά όπλα. Εμείς βέβαια χαριεντιζόμαστε και διαφωνούμε «δημιουργικά» για τις πορείες του βλήματος … για το αν τα πήραν οι αστυνομικοί και δικαιούνται να βαράνε πολίτες και αλλά ευτράπελα. Η δημοκρατία της παπαριάς… 
Ούτε ξέρουμε από πού μας έρχεται το βλήμα όμως.. .ποιοι παίζουν με τα ανίδεα μυαλά μας και την ημιμάθεια μας.
«Ενθουσιάζομαι» όταν σκέφτομαι ότι πρέπει να κάθομαι ήσυχα, με ήσυχο μυαλό και ήσυχη συνείδηση ώστε να μην ταράξω την ληστρική τους διάθεση και ήσυχα να τοποθετούμαι στην ζωούλα μου.
Ο εχθρός κύριοι δεν είναι κανείς από εμάς είτε διαδηλώνει, είτε καταστέλλει… Μας βάλανε στο σκάκι και μαλώνουμε σαν πιόνια… Παίρνει κανείς την θέση του και απλά κουνιέται σαν καμπόσος.. 
Ο εχθρός όμως είναι η άγνοια, η ημιμάθεια και το βόλεμα. Είναι η αλητεία που μπήκε στο dna μας και μας δεντρώνει στην καθημερινότητα μας.
Η λήθη από την κούραση, η υπερβολή, το χάος και η  εξάρτηση.
Οι ταμπέλες- οι ατάκες και τα σύμβολα χωρίς νόημα, η μετριότητα, η ευκολία...
Και επειδή πλέον βλέπουμε με κανοκιάλι την δημοκρατία, και στην ιδέα της  σφάζονται παλικάρια για συμφέροντα τρίτων θα σας θυμίσω  τα λόγια του τραγουδιού:   

Μηπως εχεις μπερδεψει την εννοια της αλητειας με αυτην της αδιαφοριας?
 

giannisrodos

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
«...Οι πραγματικοί επαναστάτες δεν κυκλοφορούν με κουκούλες, για έναν επιπλέον λόγο: Γιατί τον καιρό της επανάστασης ο λαός θα πρέπει να αναγνωρίζει στα πρόσωπα των επαναστατών την πρωτοπορία του. Ο λαός δε θεωρεί τιμή του να συναναστρέφεται με κουκουλοφόρους...»
Ερνέστο Τσε Γκουεβάρα.
Αυτο και μονο!
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
32
Πόντοι
16
Στην Θεσσαλονίκη απέναντι από το τρίτο σώμα στρατού, στο πεδίον του άρεως, με συμφωνία που υπογράφηκε με τις Νατοϊκές δυνάμεις, θα δημιουργηθεί ένας χώρος όπου δύνανται να φυλάσσονται μικρής εμβέλειας χημικά και πυρηνικά όπλα.
Τι λες τώρα? To ΜΟΝΑΔΙΚΟ που υπάρχει απέναντι από το 3ο ΣΣ, μέσα στο Πεδίο Άρεως είναι ένα αναψυκτήριο και λίγο γκαζόν... και μάλιστα ΜΕΣΑ στην πόλη και 200 μέτρα από το νέο δημαρχείο! Τι λες τώρα? Μου ακούγεται μέγιστη παπαριά αυτό. Που το διάβασες / άκουσες αυτό? Μη λέμε τώρα ότι να' ναι και συνωμοσιολογούμε! Λίγο σοβαρότητα!
 

Επισκέπτης
μονο που η αλι εχουν καλανικοφ(αν ινε αλι βεβεα και δεν ινε η ιδιη),οπτε η μαχι θα νε ανισι ,γιαφτο ιπαμε η ταξιαρχιεσ στιν αθινα και σαλονικι
;)
«...Οι πραγματικοί επαναστάτες δεν κυκλοφορούν με κουκούλες, για έναν επιπλέον λόγο: Γιατί τον καιρό της επανάστασης ο λαός θα πρέπει να αναγνωρίζει στα πρόσωπα των επαναστατών την πρωτοπορία του. Ο λαός δε θεωρεί τιμή του να συναναστρέφεται με κουκουλοφόρους...»
Ερνέστο Τσε Γκουεβάρα.
Αυτο και μονο!
:rockon:
 

Επισκέπτης
Από τι είδαμε σήμερα στην Αθηνα , η αστυνομία έκανε στροφή 180 μοιρών .Δέρνανε χωρίς έλεος κουκουλοφόρους και περαστικούς , από τι φαίνεται τα έχουν πάρει η μπάτσοι μετά το τραυματισμό του συνάδελφο τους . :dancing:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
τα λεγα εγω...Θα φανε καλη ψωλια τωρα τα μαλακισμενα αλητακια :rockon: :rockon: :rockon:

Μπα οι μπατσοι παρμενοι ειναι παντα απλος τους ειχανε με λουρακι τωρα ομως τα λυσσανε τα σκυλια.
Θα ξαμολισουν και τα αλλα τα μαυρα φασιστακια και θα γινει της τανας.
Ομως η κατασταση δεν λυνεται με τετοια μεσα δλδ κρατικη βια και καταστολη, τετοια ωρα ο διαλογος ειναι σε διακοπες, θα χυθει αιμα και ο Μπουλης περα απο ανοικανος θα περασει στην ιστορια ως Καραμαν Αλης ο Σφαγεας.

Ναι ρε μαγκα...να γινει της τανας...γιατι οταν τα σπαγανε οι αλλοι οι ακροαριστεροι και ειχαν διαλυσει ολα τα αστικα κεντρα στην χωρα μας γιατι δεν σκεφτοταν οτι υπαρχουν και ορια?
Να φατε τωρα μια ψωλια να πατε μεχρι το φεγγαρι ακροαριστεροι φασιστες...
Ηταν αναμενομενο οτι αργα η γρηγορα θα γινοταν αυτο...και παλι απορω που αργησαν τοσο
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.280
Κριτικές
94
Like
11.001
Πόντοι
17.885
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
τα λεγα εγω...Θα φανε καλη ψωλια τωρα τα μαλακισμενα αλητακια :rockon: :rockon: :rockon:

Ναι ρε μαγκα...να γινει της τανας...γιατι οταν τα σπαγανε οι αλλοι οι ακροαριστεροι και ειχαν διαλυσει ολα τα αστικα κεντρα στην χωρα μας γιατι δεν σκεφτοταν οτι υπαρχουν και ορια?
Να φατε τωρα μια ψωλια να πατε μεχρι το φεγγαρι ακροαριστεροι φασιστες...
Ηταν αναμενομενο οτι αργα η γρηγορα θα γινοταν αυτο...και παλι απορω που αργησαν τοσο

Μικροπουλίτο! Ακόμα εδώ είσαι? Πήγα βόλτα ήρθα και συ ακόμα εδώ?
 

Επισκέπτης
Μικροπουλίτο! Ακόμα εδώ είσαι? Πήγα βόλτα ήρθα και συ ακόμα εδώ?

εγω μολις γυρισα απο στριπ.Βλεπεις ξεσκονιζω και την πουτσα μου που και που σε αντιθεση με εσενα που εισαι σαν κακογαμημενη ελεινιδα :2funny:
Τι λεει?σημερα γλυτωσες το γαμησι απο το γκλομπ? :rockon:
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.280
Κριτικές
94
Like
11.001
Πόντοι
17.885
εγω μολις γυρισα απο στριπ.Βλεπεις ξεσκονιζω και την πουτσα μου που και που σε αντιθεση με εσενα που εισαι σαν κακογαμημενη ελεινιδα :2funny:
Τι λεει?σημερα γλυτωσες το γαμησι απο το γκλομπ? :rockon:

ναι, σήμερα που δεν είχες εσύ βάρδια κατάφερα να γλυτώσω! Α, έδειξες τη μπάμια σου και στις στριπτιτζούδες? δεν κλάσανε στο γέλιο? Α! ναι ξεχάστηκα, ο πελάτης έχει πάντα δίκιο!  :2funny: :2funny:
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.280
Κριτικές
94
Like
11.001
Πόντοι
17.885
σου ξαναλεω αμε ρωτα την μανα σου ζωο να σου πει αν εχω μπαμια η οχι :2funny: :2funny: :2funny:

ναι την ρώτησα τώρα, με έβρισε που την ξύπνησα. μου είπε επί λέξη ότι σε έδιωξε κακήν κακώς γιτί την έχεις όσο είναι ένας αρακάς, δεν την πιάνεις ούτε με τσιμπιδάκι και όταν σου σηκώνεται είναι σαν μισοφαγωμένο γαριδάκι! Τα παιδιά σου η γυναίκα σου τα έκανε με σένα??? :dancing: :2funny: :2funny: Τεκνοποιούν και οι τρόμπες?
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
η χαρα του σιστιματοσ ινε η αγραματοσινι και η αγνια, γιαφτο ιμε παντα χαρουμενοσ και εφτιχεσμενοσ!!!!!!!!!!!!
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
kainouria paralavh
moustarda magioneza zamponeza ketsap kafe kai perimenw...
 

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
442
Like
6
Πόντοι
1
Δεν ξέρω γιατί, αλλά ήμουν αρκετά υποψιασμένος για το τι θα δω και θ’ ακούσω στα σημερινά δελτία ειδήσεων.
Όπως έχω πει, τίποτε δεν προκαλεί έκπληξη πλέον για ότι αναδύεται απ’ τον τηλεοπτικό βόθρο.
Καταρχάς όμως, έμαθα κάτι που δεν έχει σχέση άμεση με τα ΜΜΕ.
Όταν άκουσα απ’ τα δελτία ειδήσεων ότι συνελήφθησαν κάποιοι δικηγόροι, απόρησα.
Η απορία μου λύθηκε βλέποντας τις εικόνες κι εδώ πραγματικά ένιωσα έκπληξη.
Δεν πίστευα στ’ αυτιά μου, όταν άκουσα ότι αυτοί οι δικηγόροι παρεβρίσκονταν εκεί για άμεση συμπαράσταση και νομική κάλυψη των εν δυνάμει «θυμάτων της αστυνομικής καταστολής», δηλαδή των γνωστών αναρχομπαχαλάκηδων.
Τι είναι αυτό ρε παιδιά; Καινούργιο φρούτο;
Δεν ήξερα αν θα πρέπει να γελάσω ή να θυμώσω όταν έβλεπα στην οθόνη κάποιους απ’ αυτούς τους δικηγόρους να ζητούν επιτακτικά τα στοιχεία κάποιων αστυνομικών που «τόλμησαν» να απωθήσουν κάποιους απ’ τους «διαδηλωτές».
Κι όπως διάβασα κάπου, οι δικηγόροι αυτοί συνελήφθησαν επειδή εμπόδισαν την σύλληψη κάποιων «διαδηλωτών», που προφανώς δεν ήταν «αγγελούδια».
Έχουμε ένα καινούργιο φαινόμενο δηλαδή, όπου κάποιοι «αυτόκλητοι» δικηγόροι, λειτουργούν ως νομική ασπίδα των «γιαλαντζί» αναρχικών προστατεύοντας τα «δικαιώματά» τους. Το αυτονόητο «δικαίωμα» στην καταστροφή και το πλιάτσικο.

Η επόμενη είδηση που άκουσα, ήταν για κάτι «ψιλές» που έφαγαν κάποιοι δημοσιογράφοι.
Δεν θα το κρύψω ρε παιδιά. Πολύ το ευχαριστήθηκα, αν και απ’ ότι κατάλαβα τα παραφούσκωσαν οι «αντικειμενικοί δημοσιογράφοι που φροντίζουν για την ενημέρωσή μας».
Η κυρία Ηρώ Καριο(φύ)λη του Άλφα, ήταν μάλιστα πολύ «αποκαλυπτική» σε σχέση με την αστυνομική βία που ασκήθηκε: Η αστυνομία δεν την άφησε να πάει στο σημείο που βρισκόταν ο εικονολήπτης της!
Και το συγκλονιστικό του πράγματος δεν τελείωσε εδώ.
Οι αστυνομικοί ήταν και αναιδείς!
«Τόλμησε» να της πει ένας απ’ αυτούς την εξής ακατανόμαστη και «κατάπτυστη» φράση: «Εδώ κάνουμε επιχείρηση κυρία μου, δεν ψήνουμε παστίτσιο!» (σ.σ.: Ν’ αγιάσει το στόμα σου άνθρωπέ μου).

Φαντάζομαι ότι θα αντιλαμβάνεστε το μέγεθος της «καταδικαστέας» πράξης του αναιδέστατου αστυνομικού που καταστρατήγησε όλους τους ζαμπούνειους κανόνες του «σαβουάρ βιβρ» και ευελπιστούμε ότι σύντομα θα καταχωρηθεί στο «Hall of shame» του Ελληνικού Παρατηρητηρίου των Συμφωνιών του Ελσίνκι.
Η κυρία Καριο(φύ)λη μάλιστα προσπάθησε να μας καταδείξει το άδικο της στάσης των αστυνομικών, λέγοντας «κάνουν, λες κι εμείς τους πετάμε πέτρες και μολότοφ».
Κύριοι δημοσιογράφοι, μόνο αυτό δεν έχετε κάνει ακόμα. Στα μάτια του πολύ κόσμου όμως (και μάλλον όχι άδικα), είστε ηθικοί συναυτουργοί της δημιουργίας των τελευταίων φαινομένων.

Αφήνω τελευταίον και κλείνω μ’ αυτόν, τον Άκη…
Ποιον Άκη; Ελάτε ρε παιδιά… Ένας είναι ο Άκης, ο «ογκόλιθος» της «αντικειμενικής» ενημέρωσης. Αυτός που κάνει «πάρτι» κάθε φορά με τις αντοχές μας και τα νεύρα μας.
Τι είπε σήμερα ο πανμέγιστος;
«Οι αστυνομικοί με τις δηλώσεις τους, στοχοποίησαν τους δημοσιογράφους»!!!
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
μαλλον περναει κριση το εππαγγελμα των δικηγορων και ειπαν να ψαρεψουν κανα πελατη. :2funny:
τα εχουμε χασει εντελως.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Εχει γινει το κεντρο η παιδικη χαρα καθε ακροαριστερου φασιστα ρε πουστη μου...

Εχει παραγινει το κακο. Μεχρι ποτε θα μπορει να κατεβαινει ο καθε αλητης να κλεινει τους δρομους, να βριζει αστυνομικους, να σπαει, να κλεβει και να καιει??
Που ειναι εκεινες οι εποχες που δε μπορουσαν να κουνηθουν τα μαλακισμενα απ'το ξυλο? Επρεπε να κατεβασουν το στρατο, τις ειδικες δυναμεις, να τα τσακισουν ολα τον τελευταιο μηνα που εχουν καψει ολες τις πολεις...

Ειναι δυνατον το καθε απλυτο αρχιδι να κανει οτι του καβλωσει? Ποτε, επιτελους, θα εχουμε δημοκρατια???
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Δεν ξέρω γιατί, αλλά ήμουν αρκετά υποψιασμένος για το τι θα δω και θ’ ακούσω στα σημερινά δελτία ειδήσεων.
Όπως έχω πει, τίποτε δεν προκαλεί έκπληξη πλέον για ότι αναδύεται απ’ τον τηλεοπτικό βόθρο.
Καταρχάς όμως, έμαθα κάτι που δεν έχει σχέση άμεση με τα ΜΜΕ.
Όταν άκουσα απ’ τα δελτία ειδήσεων ότι συνελήφθησαν κάποιοι δικηγόροι, απόρησα.
Η απορία μου λύθηκε βλέποντας τις εικόνες κι εδώ πραγματικά ένιωσα έκπληξη.
Δεν πίστευα στ’ αυτιά μου, όταν άκουσα ότι αυτοί οι δικηγόροι παρεβρίσκονταν εκεί για άμεση συμπαράσταση και νομική κάλυψη των εν δυνάμει «θυμάτων της αστυνομικής καταστολής», δηλαδή των γνωστών αναρχομπαχαλάκηδων.
Τι είναι αυτό ρε παιδιά; Καινούργιο φρούτο;
Δεν ήξερα αν θα πρέπει να γελάσω ή να θυμώσω όταν έβλεπα στην οθόνη κάποιους απ’ αυτούς τους δικηγόρους να ζητούν επιτακτικά τα στοιχεία κάποιων αστυνομικών που «τόλμησαν» να απωθήσουν κάποιους απ’ τους «διαδηλωτές».
Κι όπως διάβασα κάπου, οι δικηγόροι αυτοί συνελήφθησαν επειδή εμπόδισαν την σύλληψη κάποιων «διαδηλωτών», που προφανώς δεν ήταν «αγγελούδια».
Έχουμε ένα καινούργιο φαινόμενο δηλαδή, όπου κάποιοι «αυτόκλητοι» δικηγόροι, λειτουργούν ως νομική ασπίδα των «γιαλαντζί» αναρχικών προστατεύοντας τα «δικαιώματά» τους. Το αυτονόητο «δικαίωμα» στην καταστροφή και το πλιάτσικο.

Η επόμενη είδηση που άκουσα, ήταν για κάτι «ψιλές» που έφαγαν κάποιοι δημοσιογράφοι.
Δεν θα το κρύψω ρε παιδιά. Πολύ το ευχαριστήθηκα, αν και απ’ ότι κατάλαβα τα παραφούσκωσαν οι «αντικειμενικοί δημοσιογράφοι που φροντίζουν για την ενημέρωσή μας».
Η κυρία Ηρώ Καριο(φύ)λη του Άλφα, ήταν μάλιστα πολύ «αποκαλυπτική» σε σχέση με την αστυνομική βία που ασκήθηκε: Η αστυνομία δεν την άφησε να πάει στο σημείο που βρισκόταν ο εικονολήπτης της!
Και το συγκλονιστικό του πράγματος δεν τελείωσε εδώ.
Οι αστυνομικοί ήταν και αναιδείς!
«Τόλμησε» να της πει ένας απ’ αυτούς την εξής ακατανόμαστη και «κατάπτυστη» φράση: «Εδώ κάνουμε επιχείρηση κυρία μου, δεν ψήνουμε παστίτσιο!» (σ.σ.: Ν’ αγιάσει το στόμα σου άνθρωπέ μου).

Φαντάζομαι ότι θα αντιλαμβάνεστε το μέγεθος της «καταδικαστέας» πράξης του αναιδέστατου αστυνομικού που καταστρατήγησε όλους τους ζαμπούνειους κανόνες του «σαβουάρ βιβρ» και ευελπιστούμε ότι σύντομα θα καταχωρηθεί στο «Hall of shame» του Ελληνικού Παρατηρητηρίου των Συμφωνιών του Ελσίνκι.
Η κυρία Καριο(φύ)λη μάλιστα προσπάθησε να μας καταδείξει το άδικο της στάσης των αστυνομικών, λέγοντας «κάνουν, λες κι εμείς τους πετάμε πέτρες και μολότοφ».
Κύριοι δημοσιογράφοι, μόνο αυτό δεν έχετε κάνει ακόμα. Στα μάτια του πολύ κόσμου όμως (και μάλλον όχι άδικα), είστε ηθικοί συναυτουργοί της δημιουργίας των τελευταίων φαινομένων.

Αφήνω τελευταίον και κλείνω μ’ αυτόν, τον Άκη…
Ποιον Άκη; Ελάτε ρε παιδιά… Ένας είναι ο Άκης, ο «ογκόλιθος» της «αντικειμενικής» ενημέρωσης. Αυτός που κάνει «πάρτι» κάθε φορά με τις αντοχές μας και τα νεύρα μας.
Τι είπε σήμερα ο πανμέγιστος;
«Οι αστυνομικοί με τις δηλώσεις τους, στοχοποίησαν τους δημοσιογράφους»!!!
από τής ποιό σωστές απόψεις πού έχω ακούσει στήν 45χρονη ζωή μου  εισαι πρώτος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom