Νέα

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον αστυνομικών !!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα NikosShell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 997
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
δηλαδή όποιος πετάει βόμβα μολότωφ στό ιερότερο μνημείο τού ελληνισμού δέν
πρέπει νά πυροβολείτε??

Θα υπερθεματίσω και θα πω οτι θα πρέπει να πυροβολείται ακόμα και όποιος περνά μπροστά απο μνημείο όντας οχι κατάλληλα ντυμένος
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Πιστευω οτι δεν πρεπει να απαξιωνουμε τους φασιστες. Οχι γιατι ειναι υπολογησημη δυναμη, αλλα επειδη ειναι θρασηδειλοι. Πρεπει να τους απανταμε στα ισια με λογο καθαρο και οχι αφηνοντας τους να χλεβαζουν τα δημοκρατικα μας ιδανικα.
Ολοι τους ειναι επιπεδου Κοκκινοτσουκαλα, πονηραδα λιμανιου και δυναμη αγελης λυκων
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Και μετά μου λες ρε φίλε γιατί ασχολούμαι.
Μα άμα τους αφήσεις αυτούς τους φασιστάκους έτσι σε λίγο θα απαιτήσουν την επαναφορά των πιστοποιητικών κοινωνικών φρονημάτων, για να μη σου πω την ...επαναξιοποίηση των τουριστικών οικισμών της Μακρονήσου.

Δεν εχει να κανει με το εαν τους αφήσεις ή όχι.

Ειναι λάθος να κάνεις διάλογο με το κάθε ακραίο στοιχείο που για διάφορους λόγους επέλεξε το ιντερνετ για να τα βγαλει απο μέσα του.

Κρίνεσαι απο τους αντιπάλους σου. Κανε λοιπον σωστή επιλογή.

Μη σπαταλιεσαι
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
Ελπιζω αυτο το αποτροπιαιο περιστατικο να γινει αφορμη να επιβληθει πλεον ο νομος και να μπουζουριασουν τους οποιους βικινγκς περιφερονται στο κεντρο και βανδαλιζουν την πολη καθως και τον καθε ανωμαλο με καλασνικοφ που βαλει κατα αστυνομικων μονο και μονο γιατι ειναι το επαγγελμα τους αυτο....

και επισης συμπληρωνω... το οτι φοραει καποιος μια στολη δεν του δινεται ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να βιοπραγει εναντιον αλλων ανθρωπων και να μενει ατιμωρητος.-
Ο νομος πρεπει να ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ σε ολους ασχετως απ την ιδιοτητα τους.
Φτανει πια με τις <<συναδελφικες>> συγκαλυψεις.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Με ολο τον σεβασμο φιλε  Enforcer αλλα θα διαφωνησω μαζι σου, καπως ετσι απαξιωτηκα επραξαν και οι Γερμανοι και τους φορτοθηκε ο Χιτλερ.
Δεν λεω να κανουμε διαλογο αλλα να απανταμε, αυτοι μπορουνε να πατανε την σκαλδαλη αλλα εμεις οφειλουμε τουλαχιστον να προφυλακτουμε. Αν τους αφησεις να πυροβολουνε εστω και στο γαμο του Καραγκιοζη να βαρανε, εεεε στο τελος καποια μπαλοθια θα βρει ψαχνο.
Και ξερεις,τοτε θα βρουνε την ευκαιρια για καμια "πορεια στη Ρωμη"
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Ετσι μπραβο...
Γαμω τη Δημοκρατια μου γαμω...
Που τολμαει και εχει αποψη και μιλαει το καθε φασιστειδες (πας μη Αριστερος=Φασιστας)...
Που με αφορμη εναν ΤΡΥΠΙΟ ΜΠΑΤΣΟ (ετσι τον χαρακτηριζει ο φιλος που εγραψε το αρθρο στο ακρως "δημοκρατικο" site indymedia),βγαλανε γλωσσα...(Τον οποιο ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ πυροβολησανε για τη δημιουργια εντυπωσεων και να δωθει αλλοθι στη "δολοφονια" του Αλεξη)
Κρεμαλα στους Φασιστες και μετα ολοι μαζι να κατουρησουμε στα πτωματα τους...
Η μηπως για να απαλλαγουμε απο αυτα τα αντιδημοκρατικα,φασιστοειδη στοιχεια,να ξανανοιξουμε τη Μακρονησο και να τους στειλουμε ολους εκει?(Αφου βεβαια αλλαξουμε το ονομα απο Μακρονησο σε Γκουλαγκ)...
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
σέ επιασε ό πόνος γιά τούς παλαιστίνιους εεε??
σούχουν κάνει πλύση εγκεφάλου η παπαρήγα καί ο τσιπρας ¨εεε??
θέλω νά μου πείς όμως πού είναι η παπαρήγα καί ό τσιπρας όταν η κίνα κατέχει παράνομα τό θηβέτ καί έχει οδηγήσει σέ φυλακές και βασανιστήρια χιλιάδες θηβετιανούς...καί στό θάνατο
ξέρεις ποσα παιδιά πεθαινουν από τήν πείνα στήν αφρική κάθε μέρα??
εγώ δέν είδα κανένα από σας νά λεει κάτι γι αυτά γιατι????καλά δέν συζητάμε γιά διαδήλωση....

ποιος τσιπρας και μαλακιες ρε κρετινε????
Πρεπει να σαι οπαδος του τσιπρα για να εχεις λιγη ανθρωπια μεσα σου ρε σκατοψυχε???
Διαβασε τι γραφω σε αλλο ποστ

Δυστηχως φιλε αυτη ειναι η πραγματικοτητα...
Ολοι κοιτανε τον κωλο τους και δεν τους νοιαζει τιποτα. Παθητικοτητα σε ολο της το μεγαλειο. Βεβαια τα ιδια γινοντουσαν και στο Ιρακ. Οπως και αλλος τοσος κοσμακης πεθαινει στην Αφρικη απ την πεινα και τους εμφυλιους και  κανεις δεν δινει σημασια. Θεωρειται τοσο συνηθισμενο που τα μμε δεν το αναφερουν καν πλεον.



 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Με ολο τον σεβασμο φιλε  Enforcer αλλα θα διαφωνησω μαζι σου, καπως ετσι απαξιωτηκα επραξαν και οι Γερμανοι και τους φορτοθηκε ο Χιτλερ.
Δεν λεω να κανουμε διαλογο αλλα να απανταμε, αυτοι μπορουνε να πατανε την σκαλδαλη αλλα εμεις οφειλουμε τουλαχιστον να προφυλακτουμε. Αν τους αφησεις να πυροβολουνε εστω και στο γαμο του Καραγκιοζη να βαρανε, εεεε στο τελος καποια μπαλοθια θα βρει ψαχνο.
Και ξερεις,τοτε θα βρουνε την ευκαιρια για καμια "πορεια στη Ρωμη"

Φίλε Τρικαρδε αυτό που λες ειναι αλήθεια

Νομίζω οτι ειναι λάθος να μπαίνεις σε ιντερνετικό ΔΙΑΛΟΓΟ με το καθε προβληματικό άτομο. Συνήθως ειναι άτομα καταπιεσμένα κοινωνικά, με προβληματική προσωπική ζωή και αυτό τους δημιουργεί μια εχθρική στάση απέναντι σε όλους όσους διαφωνούν μαζί τους. Δε μπαινουν καν στη διαδικασία του διαλόγου.

Αλλά εκτός απο το διάλογο, υπάρχουν ένα σωρό άλλοι τρόποι να τους βγαλεις απο τα νερά τους.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Ακου συντροφε pipinomaniac  εγω δεν ειπα να σε κρεμασουμε ουτε για εξωρεια μιλησα.
Στην δημοκρατια δεν θα πρεπει να υπαρχουν μεσα καταστολης. Αλλωστε τι διαφορα εχει ο κοκκινοφασιστας απο τον μαυροφασιστα, για μενα καμια.
Και κατι λεονταρισμους φιλε μου αστους για κανα πιτσιρικο, εγω παντως ουτε να σε κατουρισω δεν γουσταρω εισαι πολυ βρομικος
Οσο για τον Τσιπρα ειναι τοσο πολυ μακακας που δεν θελω να αναφερωμε στο ονομα του
Φιλε μου Enforcer θελω να απανταω οχι για να κανω διαλογο, καταλαβενω οσα λες, αλλα μπενουν πιτσιρικαδες εδω μεσα που αν δουν οτι δεν μιλαμε θα τους παρουν μαζι τους.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Φιλε μου Enforcer θελω να απανταω οχι για να κανω διαλογο, καταλαβενω οσα λες, αλλα μπενουν πιτσιρικαδες εδω μεσα που αν δουν οτι δεν μιλαμε θα τους παρουν μαζι τους.

Σωστό. Το ειχα ξεχάσει. Εχεις δίκιο
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Ακου συντροφε pipinomaniac  εγω δεν ειπα να σε κρεμασουμε ουτε για εξωρεια μιλησα.
Στην δημοκρατια δεν θα πρεπει να υπαρχουν μεσα καταστολης. Αλλωστε τι διαφορα εχει ο κοκκινοφασιστας απο τον μαυροφασιστα, για μενα καμια.
Και κατι λεονταρισμους φιλε μου αστους για κανα πιτσιρικο, εγω παντως ουτε να σε κατουρισω δεν γουσταρω εισαι πολυ βρομικος
Οσο για τον Τσιπρα ειναι τοσο πολυ μακακας που δεν θελω να αναφερωμε στο ονομα του
Φιλε μου Enforcer θελω να απανταω οχι για να κανω διαλογο, καταλαβενω οσα λες, αλλα μπενουν πιτσιρικαδες εδω μεσα που αν δουν οτι δεν μιλαμε θα τους παρουν μαζι τους.
εγω θελω να σταθω μονο σ ενα πραγμα απο τα παραπανω λεγομενα σου!!! κατι ειπες για πιτσιρικαδες!!
αραγε τι αποψη εχουνε οι πιτσιρικαδες με ολλα αυτα που βλεπουνε ακουνε και διαβαζουνε καθημερινα???
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Και ξερεις γιατι δεν γουσταρω κανεναν φασιστα οποιδηποτε χρωματισμου, για να μπορω να διαφονω και να γαμοσταυριζομαι μαζι σου, να μπορεις να μου τα χωνεις και να μπορω να κανουμε μια ομορφη μπουδρελοκατασταση. Αλλα κοιτα μπορει  δικαιοματικα να διαφονουμε παραμενουμε ομως ΑΝΘΡΩΠΟΙ που δεν ονειρευομαστε σφαγες-κρεμαλες κλπ
Οσο για την ερωτηση του thanoss "τι αποψη εχουνε οι πιτσιρικαδες με ολλα αυτα που βλεπουνε ακουνε και διαβαζουνε καθημερινα???" θα απαντησω οτι οι πιστιρικαδες εχουν πιο καθαρη ματια απο εμας, αρκει να μπορουμε εμεις να στηριξουμε τα ονειρα τους.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
εγω θελω να σταθω μονο σ ενα πραγμα απο τα παραπανω λεγομενα σου!!! κατι ειπες για πιτσιρικαδες!!
αραγε τι αποψη εχουνε οι πιτσιρικαδες με ολλα αυτα που βλεπουνε ακουνε και διαβαζουνε καθημερινα???

Θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω

γιατί δεν τους ρωτάς;
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω

γιατί δεν τους ρωτάς;
εγω πιστευω οτι μια ειναι η λεξη.....'οργη' ισως και απογοητευση!
πιστευω οτι οι παλαιοτερες γενιες δεν ζησανε τοσα πολλα σκατα και μαζεμενα!!!
πιστευω οτι ζουμε σε πολυ δυσκολες εποχες!!!
εγω προσοπικα ειμαι απογοητευμενος!
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Θάνο ειλικρινά ελπίζω να ειναι οργή. Γιατί εκτος απο υγιές συναίσθημα, ειναι και το μόνο που μπορει να οδηγήσει σε εξελίξεις
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Ο αστυνομικος παει καλυτερα ρε παιδια και αυτο μετραει τωρα εδω βλεπω πολλες αποψεις και βλεπω και ανθρωπους να τσακονονται γιατι?Ακομα και σε ενα φορουμ ΕΜΕΙΣ οι ΕΛΛΗΝΕΣ δεν χανουμε την ευκαιρια να ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ,οποτε ΟΠΟΥ ΓΑΜΟΣ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΗ ΟΙ ΒΑΣΙΛ0 ΠΡΩΤΗ μας χαρακτιριζει απολυτα,οσους για τους πολιτικους προσδιορισμους ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ κτλ θα πω ενα πραγμα με βαση ολων αυτων οι ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ παει κατα διαολου
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Θάνο ειλικρινά ελπίζω να ειναι οργή. Γιατί εκτος απο υγιές συναίσθημα, ειναι και το μόνο που μπορει να οδηγήσει σε εξελίξεις
μακαρι....αλλα και αλλα συναισθηματα αν εχουν εγω μεχρι ενα σημειο το δικαιολογω.....!
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Φιλε μου,αμα δεν υπηρχε η ακροαριστερα θα τρωγομασταν μεταξυ μας με κατι αλλο π.χ. με το συλλογο μπιλιαρδορων Μενιδιου...δεν ειναι η ακροαριστερα το θεμα...μια ζωη μαλωναμε μεταξυ μας αλλωστε απο πολυ παλια...

Φιλε μου παρεκτρεπεσαι και χανεις το (λεμε τωρα..) δικιο σου.
Μπροστα στις ανθρωπινες ζωες τα μνημεια ειναι απλες πετρες,σοβαρευτειτε.

Οπως τις προαλλες που ειχε βγει ενας βουλευτης του ΛΑΟΣ και ελεγε στη γυναικα που ΤΟΛΜΗΣΕ να προσπαθησει να αυτοκτονησει απο την Ακροπολη οτι επρεπε να ντρεπεται...κι οτι επρεπε να αυτοκτονησει αλλου... :uglystupid:
δηλαδή νά κατουράνε τούς τάφους τών προγόνων μας καί πού πέσαν γιά  τά υψηλότερα ιδανικά και να μήν πυροβολήσω???λυπάμε αν μπορώ θά τό κάνω ..
ένα ρεμάλι λιγότερο η ένα ζώο διότι περί ζώων πρόκειτε...
αλλά εδώ πού φτάσαμε τά ζώα έχουν μεγαλύτερη αξία από τόν φουκαρά πού τού καίνε τό περίπτερο..
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66

frouros

Νέο Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2005
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Σαν πρωην αστυνομικος αυτο που εχω να πω ειναι οτι δεν ξερω αν ειναι προβοκατσια αλλα το αιμα φερνει παντα αιμα και θα το ξανασκεφτουν μερικοι μπατσοι πριν βγαλουν το οπλο απο τη θηκη για να ριξουν στον αερα την επομενη φορα αν και στην πλειοψηφεια τους θα πραξουν το αντιθετο αφου ειναι αβουλοι νταηδες που κοιτανε μονο την παρτυ τους.Επισης κατα την προσωπικη μου αποψη και μονο πρεπει να καταργηθουν τα FMJ φυσιγγια μεσα στις πολεις και να αντικατασταθουν με Hollow point.Οταν ριξεις με fmj υπαρχει 90% πιθανοτητα το τραυμα να ειναι διαμπερες με αποτελεσμα οι σφαιρα/ες να καρφωθουν στον οπιοδηποτε καθετε πισω απο το στοχο που βαλεις.Η ιδιοτητα που εχουν οι hollow point να διαμελιζονται μεσα στον στοχο τις κανει μεν πιο θανασιμες αλλα ειναι 90% σιγουρο οτι θα παραμεινουν μεσα στον στοχο που θελουμε να βαλουμε χωρις παραπλευρες απωλειες.Για να γινει αυτο ομως σημαινει οτι οταν θα βγεοι το οπλο απο τη θηκη θα πρεπει να ειμαστε 100% σιγουροι για τον στοχο που βαλουμε,κατι που ελληνες αστυνομικοι οσο και να τους εκπαιδευσει η Βlackwater δεν προκειτε να καταφερουν ποτε γιατι πολυ απλα η νοοτροπια τους δεν ειναι να προσφερουν υπηρεσια στους πολιτες αυτης της χωρας,αλλα να παρουν σπιτι,αυτοκινητο,να κανει με λιγα λογια τη ζωουλα του.
Αυτο που ακουγετε στα παραθυροφιλα των καναλιων των μμε οτι δλδ τι ειδους αστυνομια επιτελους θελουμε ειναι υποκρισια.
Νομοι υπαρχουν αλλα δεν εφαρμοζονται η  εφαρομοζονται ταξικα,ωχαδερφιστικα,η και καθολου.Π.χ για να κανεις ερευνα κατ οικον απαιτειτε η παρουσια του ενοικου,κατι που βλεπουμε οτι δεν εγινε χθες στις ερευνες που γινονται σχετικα με την επιθεση αυτη,στο σπιτι της δικηγορου που μενει στα εξαρχεια.Μηπως αυτο εχει να κανει οτι η συγκεκριμενη δικηγορος εχει υπερασπιστει στο παρελθον τους λεγομενους αντιεξουσιαστες?
Που ηταν ολοι αυτοι οι υπουργοι και αξιωματικοι που πηγαν να εκαφρασουν τη συμπαρασταση τους στον Διαμαντη στο νοσοκομειο,στην κηδεια του Αλεξη ηταν αφαντοι.
Γεγονος οτι ακομη ο αρχηγος της ΕΛ.ΑΣ. δεν εχει ζητησει δημοσια συγμωμη για τη δολοφονια του Αλεξη.
Αντε για να μη μιλησω για τα βασανιστηρια που κανανε οι συναδελφοι μου στους καρατουμενους χτυπωντας τους με τα χερια δεμενα με χειροπεδες πισω απο τη πλατη.
Επισης να ξερετε οτι οποτε ακουτε για δεθεν αποδραση κρατουμενου απο τμημα να ειστε 70% σιγουροι οτι καποιος φρουρος πληρωθηκε για να τον χασει
Επισης σιχαθηκα να ακουω οτι οι αστυνομικοι ειναι σκληρα εργαζομενα παιδια των 700 ευρω.Εγω το 2007 επαιρνα 1100 ευρω και ημουν απλος αστυφυλακας.Τωρα οι συναδελφοι μου παιρνουν 1300 ευρω.Ελεος δλδ
Σας δουλευουν ολοι κανονικα
Αυτο εχω να πω εγω και γιαυτο δεν παραξενευομαι οταν ακουω οτι ο καημενος ο διαμαντης δεν φοραγε αλεξισφαιρο οχι γιατι δεν ειχε λεφτα να παρει αλλα γιατι ηταν μαλακας.
Δυο κινητα ομως ειχε λεφτα για να παρει!
θα μπορουσα να πω και αλλα τους σιχαθηκε η ψυχη μου τοσα χρονια
Υ.Γ.Για τους χρυσαυγιτες κανεις "εντιμος" πολιτης απο αυτους που περιφερονται στα καναλια δεν βγηκε να παραπονεθει.Πολυ απλα τους υποθαλπουν ολοι γιατι δεν εχει σημασια απο οπου και να ερχετε η καταστολη αρκει να κοιμουνται υσηχα αυτοι μες τις βιλες τους τα βραδια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom