Νέα

Χωρισμένες με παιδί

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 748
  • Εμφανίσεις 97K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

mariocfu

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2019
Μηνύματα
54
Like
15
Πόντοι
0
Ωραίες ιστορίες..
Εμένα ο κολλητός μου βιοπαλαιστης μεροκαματιαρης και μια χαρά παιδί παντρεύτηκε μια και έμεναν στο δικό του σπίτι το οποίο ηταν παλιό αλλά λειτουργικό, όταν της έκανε δύο παιδιά αυτή του είπε να πάνε να τελειώσουν μια οικοδομή του πεθερου του, δανείστηκε ξεσκιστηκε να δουλεύει για να έχουν τα παιδιά του ένα καλύτερο σπίτι, μετά αφού τελειωσε το σπίτι καταλαβαίνετε τι έγινε... Τον χώρισε και στα καπάκια του γκαστρωθηκε με έναν οποίος της έκανε δίδυμα και δεν είχε να της δώσει μια με αποτέλεσμα τωρα ο φίλος μου ότι δίνει να πηγαίνει δια του 4 γιατί δεν μπορεί να γίνει αλλιώς.

Να παντρευτούμε δεν είπαμε το αντίθετο αλλά να χουμε το μυαλό μας.
Το συμπέρασμα απ όλα αυτά είναι ότι ο μόνος τρόπος να μην χωρίσεις είναι να διαμορφώσεις τις συνθήκες και τις καταστάσεις αν μπορείς βέβαια  έτσι ώστε να υπάρχει μια άληλοεξάρτηση.
 

xrusos

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2020
Μηνύματα
560
Like
354
Πόντοι
26
χαχχαχαχ μαριοψφθ πολλες φορες εχει γινει και αυτο ειναι κριμα
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ωραίες ιστορίες..
Εμένα ο κολλητός μου βιοπαλαιστης μεροκαματιαρης και μια χαρά παιδί παντρεύτηκε μια και έμεναν στο δικό του σπίτι το οποίο ηταν παλιό αλλά λειτουργικό, όταν της έκανε δύο παιδιά αυτή του είπε να πάνε να τελειώσουν μια οικοδομή του πεθερου του, δανείστηκε ξεσκιστηκε να δουλεύει για να έχουν τα παιδιά του ένα καλύτερο σπίτι, μετά αφού τελειωσε το σπίτι καταλαβαίνετε τι έγινε... Τον χώρισε και στα καπάκια του γκαστρωθηκε με έναν οποίος της έκανε δίδυμα και δεν είχε να της δώσει μια με αποτέλεσμα τωρα ο φίλος μου ότι δίνει να πηγαίνει δια του 4 γιατί δεν μπορεί να γίνει αλλιώς.

Να παντρευτούμε δεν είπαμε το αντίθετο αλλά να χουμε το μυαλό μας.
Το συμπέρασμα απ όλα αυτά είναι ότι ο μόνος τρόπος να μην χωρίσεις είναι να διαμορφώσεις τις συνθήκες και τις καταστάσεις αν μπορείς βέβαια  έτσι ώστε να υπάρχει μια άληλοεξάρτηση.

Κανεις δεν τον αναγκασε να κανει οτι εκανε ο τυπος.

Καλα του εκανε, ας ανοιγε τα ματια και τα αυτια του να δει τι συμβαινει και το τι ισχυει.

Εφτιαξε το παραμυθακι του μεσα στο μυαλο του και πιστεψε οτι μπορει να το στησει και στα αληθεια, τραγικος.

Καλα τους κανουν, ειναι αξιοι της μοιρα τους. Γιατι θα πρεπει να συμπονεσεις και να λυπηθεις εναν τυπο που ο ιδιος δεν σκεφτεται τον εαυτο του και δεν εχει τα μυαλα στο κεφαλι του να ανοιξει τα στραβα του να δει τι παιζει;

Του ανοιξε τα ποδια, λιγουρης και αμπαλος χωρις επιλογες, εχυσε και την εκανε μανα.

Εαν ηταν κανας αληταρας που θα την ειχε μονο για πουτσα και δεν θα τη κερνουσε ουτε ενα καφε και της γαμουσε ολες τις διαθεσιμες φιλες της, αρχοντα θα τον ειχε και θα του πηγαινε σε καθε συναντηση τους ταπερακια με φαγητο να δυναμωσει να τη γαμαει για ωρες.

Στο κοροιδο που πληρωνει τα παντα, ουτε ενα φαγητο δεν θα εφτιαχνε φυσικα ή εαν εφτιαχνε θα ηταν της κακιας ωρας. Στο γαμια θα φτιαχνει το τελειο. Γιατι; Γιατι πολυ απλα δεν της εδωσε ποτε αξια και σεβασμο μηδεν.

Οταν δειχνεις ενδιαφερον και της δινεις αξια και φερεσαι καλα, αυτοματα σε γραφει μεσα της για μαλακα και παραμενεις ετσι γραμμενος για παντα.

Χιλιοπαιγμενο το στορυ, σε ολα τα κρατη παγκοσμιως.
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2020
Μηνύματα
146
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
1
Μίσος έτσι; Όχι αστεία... δηλαδή να πνίγεσαι να λες πέτα μου ένα σωσίβιο και να σου πετάει μια μπάρα γυμναστηρίου. Ρίγος.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Μίσος έτσι; Όχι αστεία... δηλαδή να πνίγεσαι να λες πέτα μου ένα σωσίβιο και να σου πετάει μια μπάρα γυμναστηρίου. Ρίγος.

Ο Σαββίδης έκανε τον Τσακ Νόρις να κλάψει μπροστά του ρε νιμου... :S
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.212
Πόντοι
12.756
εχω κανει σχεσεις με αρκετες χωρισμενες με παιδια...
δε διαφερουν σε τιποτα με αυτες που δεν εχουν...αλλη ηταν ξεκωλιαρα,αλλη καλος χαρακτηρας..η μονη διαφορα ηταν αναγκαστικη στο οτι ειχαν λιγοτερο χρονο να σε δουν λογω παιδιων
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
εχω κανει σχεσεις με αρκετες χωρισμενες με παιδια...
δε διαφερουν σε τιποτα με αυτες που δεν εχουν...αλλη ηταν ξεκωλιαρα,αλλη καλος χαρακτηρας..η μονη διαφορα ηταν αναγκαστικη στο οτι ειχαν λιγοτερο χρονο να σε δουν λογω παιδιων


Εκτος απο ακραιες περιπτωσεις οπου τους βγηκε ο αντρας τους αναξιος των περιστασεων, καμια τους δεν εχει καλο χαρακτηρα, ουτε ψυχικη υγεια.

Μια κοπελα με καλο χαρακτηρα και ψυχικη υγεια, θα κανει τη σωστη επιλογη στην επιλογη συζυγου και οταν μπουν στο γαμο θα προσπαθει με καθε τροπο να κρατησει το γαμο της και τη χαρα στη μεταξυ τους σχεση.

Οι γυναικες αυτες, δεν ειναι ουτε το 5% απο τις σημερινες γυναικες που κανουν γαμο.

Το 95% + ειναι κακομαθημενες απο τη παιδικη τους ηλικια, εχουν father issues και διαφορα ψυχολογικα προβληματα που ως πηγη τους εχουν εναν εντονο καταπιεστικο ναρκισσισμο και εγωκεντρισμο.

Τον καλυτερο συζυγο να τους δωσεις μεσα στις καλυτερες προυποθεσεις και συνθηκες, θα τα κανουν σκατα και θα στησουν το σκηνικο που θα τους δωσει το δραμα που εχουν τοσο αναγκη.

Με διαφορες τοσο στο ποιόν οσο και στο τροπο που θα φτασουν εως το δραμα, αυτες ειναι σημερα.

Αποδειξη, τα οσα συμβαινουν γυρω μας και οσα θα συμβουν στο μελλον.

Οσο για τις περιπτωσεις που βγαζουν ενα προφιλ προς τα εξω οτι πετυχαν ειναι αγαπημενοι κτλπ, το τι πραγματικα συμβαινει αναμεσα τους μονο οι ιδιοι το γνωριζουν. Και σε αυτες τις περιπτωσεις ομως εχω δει να ψαχνονται εκτος γαμου για μουνι ή πουτσα αντιστοιχα...αφου ειναι ευτυχισμενοι και πετυχαν, για ποιο λογο ψαχνονται εκτος; Στη τελικη, τι ειδους οικογενεια εχουν φτιαξει που ο ενας γαμιεται απο εδω και η αλλη γαμιεται αλλου;

Απο τη πολλη επιτυχια εχουν προφιλ στα σοσιαλ και κινητα κλειδωμενα....;

Ξεχασα, το εχουν για να μιλανε με τους φιλους τους και να περνανε την ωρα τους οταν βαριουνται...

 :S :S :S
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.212
Πόντοι
12.756
Εκτος απο ακραιες περιπτωσεις οπου τους βγηκε ο αντρας τους αναξιος των περιστασεων, καμια τους δεν εχει καλο χαρακτηρα, ουτε ψυχικη υγεια.

Μια κοπελα με καλο χαρακτηρα και ψυχικη υγεια, θα κανει τη σωστη επιλογη στην επιλογη συζυγου και οταν μπουν στο γαμο θα προσπαθει με καθε τροπο να κρατησει το γαμο της και τη χαρα στη μεταξυ τους σχεση.

Οι γυναικες αυτες, δεν ειναι ουτε το 5% απο τις σημερινες γυναικες που κανουν γαμο.

Το 95% + ειναι κακομαθημενες απο τη παιδικη τους ηλικια, εχουν father issues και διαφορα ψυχολογικα προβληματα που ως πηγη τους εχουν εναν εντονο καταπιεστικο ναρκισσισμο και εγωκεντρισμο.

Τον καλυτερο συζυγο να τους δωσεις μεσα στις καλυτερες προυποθεσεις και συνθηκες, θα τα κανουν σκατα και θα στησουν το σκηνικο που θα τους δωσει το δραμα που εχουν τοσο αναγκη.

Με διαφορες τοσο στο ποιόν οσο και στο τροπο που θα φτασουν εως το δραμα, αυτες ειναι σημερα.

Αποδειξη, τα οσα συμβαινουν γυρω μας και οσα θα συμβουν στο μελλον.

Οσο για τις περιπτωσεις που βγαζουν ενα προφιλ προς τα εξω οτι πετυχαν ειναι αγαπημενοι κτλπ, το τι πραγματικα συμβαινει αναμεσα τους μονο οι ιδιοι το γνωριζουν. Και σε αυτες τις περιπτωσεις ομως εχω δει να ψαχνονται εκτος γαμου για μουνι ή πουτσα αντιστοιχα...αφου ειναι ευτυχισμενοι και πετυχαν, για ποιο λογο ψαχνονται εκτος; Στη τελικη, τι ειδους οικογενεια εχουν φτιαξει που ο ενας γαμιεται απο εδω και η αλλη γαμιεται αλλου;

Απο τη πολλη επιτυχια εχουν προφιλ στα σοσιαλ και κινητα κλειδωμενα....;

Ξεχασα, το εχουν για να μιλανε με τους φιλους τους και να περνανε την ωρα τους οταν βαριουνται...

 :S :S :S
απο ολα εχει ο μπαξες μαν μου..
 

edigno

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2020
Μηνύματα
447
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
1
Γιατι ασχολειστε με αποτυχημενους και δεν μας λετε οι επιτυχημενοι τι κανουν?
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Στησε ενα νημα και βαλε λινκ να ερθουμε να τα πουμε εκει, απλο ειναι.
 

matrix21

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.060
Κριτικές
27
Like
1.931
Πόντοι
5.235
Εκτος απο ακραιες περιπτωσεις οπου τους βγηκε ο αντρας τους αναξιος των περιστασεων, καμια τους δεν εχει καλο χαρακτηρα, ουτε ψυχικη υγεια.

Μια κοπελα με καλο χαρακτηρα και ψυχικη υγεια, θα κανει τη σωστη επιλογη στην επιλογη συζυγου και οταν μπουν στο γαμο θα προσπαθει με καθε τροπο να κρατησει το γαμο της και τη χαρα στη μεταξυ τους σχεση.

Οι γυναικες αυτες, δεν ειναι ουτε το 5% απο τις σημερινες γυναικες που κανουν γαμο.

Το 95% + ειναι κακομαθημενες απο τη παιδικη τους ηλικια, εχουν father issues και διαφορα ψυχολογικα προβληματα που ως πηγη τους εχουν εναν εντονο καταπιεστικο ναρκισσισμο και εγωκεντρισμο.

Τον καλυτερο συζυγο να τους δωσεις μεσα στις καλυτερες προυποθεσεις και συνθηκες, θα τα κανουν σκατα και θα στησουν το σκηνικο που θα τους δωσει το δραμα που εχουν τοσο αναγκη.

Με διαφορες τοσο στο ποιόν οσο και στο τροπο που θα φτασουν εως το δραμα, αυτες ειναι σημερα.

Αποδειξη, τα οσα συμβαινουν γυρω μας και οσα θα συμβουν στο μελλον.

Οσο για τις περιπτωσεις που βγαζουν ενα προφιλ προς τα εξω οτι πετυχαν ειναι αγαπημενοι κτλπ, το τι πραγματικα συμβαινει αναμεσα τους μονο οι ιδιοι το γνωριζουν. Και σε αυτες τις περιπτωσεις ομως εχω δει να ψαχνονται εκτος γαμου για μουνι ή πουτσα αντιστοιχα...αφου ειναι ευτυχισμενοι και πετυχαν, για ποιο λογο ψαχνονται εκτος; Στη τελικη, τι ειδους οικογενεια εχουν φτιαξει που ο ενας γαμιεται απο εδω και η αλλη γαμιεται αλλου;

Απο τη πολλη επιτυχια εχουν προφιλ στα σοσιαλ και κινητα κλειδωμενα....;

Ξεχασα, το εχουν για να μιλανε με τους φιλους τους και να περνανε την ωρα τους οταν βαριουνται...

 :S :S :S
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.898
Like
1.780
Πόντοι
216
Θεωρώ πως η εμπάθεια των απόψεων φανερώνει κάτι περισσότερο από ισχυρό ή Αντρικό χαρακτήρα. Ας πω και εγώ κάποιες (απολύτως αληθινές) ιστορίες για τις οποίες μπορείτε να σκεφτείτε μόνοι σας.

1. Νεώτερος εγώ, 18-19, στα χρόνια του πανεπιστημίου, δούλευα αρκετά παράλληλα και είχα ένα πάρα πολύ καλό εισόδημα (350-400 χιλιάδες δραχμές το 95-96). Άβγαλτος και γενικά άπειρος. Η μητέρα ενός συμφοιτητή, στον οποίο έκανα ιδιαίτερα, στα πρώτα 40 της, χωρισμένη με τον άντρα της, ο οποίος και της πλήρωνε κάποια διατροφή. Για λόγους που καλύτερα να μην αναφέρω, παρά τα οικονομικά της προβλήματα με πλήρωνε για ιδιαίτερα του γιου της. Λόγω εμφάνισης, ηλικίας και οικονομικής άνεσης εγώ, έτοιμη και αυτή λόγω της κατάστασής της, καταλήξαμε να έχουμε κρυφή ερωτική (και λιγότερο) συναισθηματική σχέση. Όπως αναφερθεί, ο άντρας νιώθει πασάς στα Γιάννενα, έτσι και εγώ. Πλήρωνα εξόδους και εκδρομές (δύσκολο το να βρισκόμασταν σπίτι της). Ωστόσο με πλήρωνε για τα ιδιαίτερα, μέσω του γιου της, ο οποίος πάντα μου έδινε τα χρήματα. Αυτό συνεχίστηκε για περίπου 5 μήνες ώσπου και μου ζήτησε ήθελα να έχουμε φανερή σχέση και να μένω και στο σπίτι της. Αυτό ήταν το πρώτο καμπανάκι, το οποίο φυσικά και αρνήθηκα. Λίγες εβδομάδες αργότερα, μου ζήτησε να μην παίρνω χρήματα για τα μαθήματα.  Όταν της αρνήθηκα, φυσικά άλλαξε προσωπο και δεν πήρε καιρό πριν σταματήσουμε τελείως να μιλάμε. Έμαθα μετά από μήνες πως τραβιόταν με κάποιο πλουσιόπαιδο, ωστόσο δεν ασχολήθηκα περαιτέρω.

2. Fast forward αρκετά χρόνια, έχω μαζέψει αρκετές εμπειρίες και πλέον μπορώ να επιλέγω εγώ ποιά θα πηδάω και με ποιά θα έχω σχέση. Περίοδος με αρκετό στρες στη δουλειά, με τις καύλες φυσικά να υπάρχουν. Tinder to the rescue. Βρίσκω κάποια στην ηλικία μου (γύρω στα 30), πολύ δυνατό κομμάτι. Μηνύματα για 2-3 ημέρες, όλα μετά τις 23.00. Δεν άργησε να πάμε viber και να μου στείλει φωτό γυμνή στο μπάνιο (μου τις είχε στείλει και στο secret chat κιόλας..). Σηκώνομαι 2 το πρωί, οδηγώ 40χλμ και της ρίχνω ένα ξέσκισμα. Την επόμενη ημέρα μου ξεφουρνίζει πως την άλλη φορά να κάνουμε πιο ήσυχα γιατί κοιμάται η 4 χρονών κόρη της στο δίπλα δωμάτιο. Δεν είχε μπει στον κόπο να αναφέρει πως μεγαλώνει μόνη της παιδί όσο μιλούσαμε τις πρώτες ημέρες. Την πήδηξα άλλη μια φορά, προτού άρχισε να λεει ποσο δύσκολο είναι να μεγαλώνεις παιδί και πως χρειάζεται οικονομική βοήθεια. Της λέω πως όλοι περνάμε δυσκολίες και στο τέλος όλα θα περάσουν. Αυτό ήταν και το τελευταίο που της έγραψα. Προφανώς με έψαξε, αλλά "είχα πολλή δουλειά για να μιλήσω".

3. Αντίστοιχη περίοδος μετά από καιρό, στην οποία δεν ήθελα να είμαι σε σχέση. Γνωρίζω από κοινή παρέα μια κοπέλα, 5 χρόνια μεγαλύτερη από εμένα χωρισμένη με ένα παιδί. Με τη δική της δουλειά, χωρις ούτε πολλά, ούτε λίγα. Ανταλλάξαμε κινητά και μετά από 2 εβδομάδες ήρθε και η πρώτη φωτογραφία με νυχτικό. Απόσταση 3+ ώρες οδήγηση. Κανονίσαμε και βρεθήκαμε σε ξενοδοχείο όπου και γαμηθήκαμε χωρίς αύριο. Ίσως το καλύτερο γαμήσι που είχα μεχρι τότε. Για τον επόμενο χρόνο βρισκόμασταν 1-2 φορές το μήνα, πάντα σε ξενοδοχεία στη μέση της μεταξύ μας απόστασης, τα οποία τα πληρώναμε πάντα εναλλάξ. Ουδέποτε μιλήσαμε για σχέση, ουδέποτε μιλήσαμε για χρήματα. Περνούσαμε καλά και γυρνούσαμε στις ζωές μας. Λόγω συνθηκών και απόστασης σιγά σιγά χαθήκαμε, αλλά που και που λέμε τα νέα μας.

4. Ιστορία όχι δική μου, αλλά ατόμου που μου επέτρεπε να γνωρίζω λεπτομέρειες. Γυναίκα, γύρω στα 40 τότε, μορφωμένη, όμορφη, με τη δουλειά της. Είχε 2 παιδιά με τον σύζυγό της, ο οποίος ξενοπηδούσε μια μικρούλα. Η μικρή μένει έγκυος, η γυναίκα αυτή τον χωρίζει και μένει μόνη της με τα δύο παιδιά που μεγαλώνει μόνη. Τα παιδιά τότε στο δημοτικό και τα δύο. Πέρασαν τα χρόνια, τα παιδιά μπήκαν στο πανεπιστήμιο και σπούδασαν. Όταν τα παιδιά έφυγαν απο το σπίτι, η γυναίκα αυτή βρήκε έναν άντρα (που επίσης είχε παιδιά από προηγούμενο γάμο), με τον οποίο συζούν μέχρι και σήμερα.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Με τη νουμερο 3, κακως χαθηκες.

Αφου περνατε καλα και δεν υπαρχει κατι αρνητικο, παρε τη κατασταση στα χερια σου, θερμανε ξανα το κλιμα και περνα καλα μαζι της οσο πιο συχνα μπορεις.

  :hi:
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.898
Like
1.780
Πόντοι
216
Πλεόν υπάρχει μια σύζυγος με την οποία περνάμε καλά και καμποσες χιλιάδες χιλιόμετρα απόσταση.

:hi:
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.898
Like
1.780
Πόντοι
216
Ναι. εχω χρόνια που έχω φυγει απο την ελλάδα με τη σύζυγό μου. Απλά ήθελα να πω κάποιες εμπειρίες, για να δουμε πως δεν ειναι όλα ασπρο-μαυρο και δε φταίνε πάντα "οι πουτάνες οι γυναικες"
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ναι. εχω χρόνια που έχω φυγει απο την ελλάδα με τη σύζυγό μου.

Ευχομαι να παραμεινεις με το χαμογελο εως τελους.

Στο χερι σου ειναι το πως θα χειριστεις το ολο θεμα, τι σταση θα κρατησεις τη καθε στιγμη και σε καθε προβλημα που θα προκυψει.

Αφου επελεξες το δρομο του γαμου, μεινε μακρυα απο απιστιες και λοιπες παπαριες, δεν εχει νοημα ουτε θα σε βοηθησει σε κατι.

Εαν βλεπεις οτι ενω εισαι μεσα στο γαμο σου, θες και αλλες γυναικες, εχεις κανει λαθος επιλογη ή κατι δεν παει καλα μεσα σου.

Θα χαρω πολυ να εισαι με τη γυναικα σου καλα και να εισαι μονο με αυτην.

Εαν θες και αλλες γυναικες, χωρισε τη ομορφα και αντρικια και συνεχισε τη ζωη σου ελευθερος και παλι.

Το να εισαι μεσα σε γαμο και να πηγαινεις με αλλες γυναικες, ειναι τοξικο πανω απο ολα για εσενα, σε βλαπτει ψυχικα.

  :hi:
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.898
Like
1.780
Πόντοι
216
Περνάμε καλά και δεν υπάρχει απιστία, σιγουρα απο εμένα, πιστεύω και απο τη σύζυγο. Το bou ειναι για εμένα, όπως και για πολλούς φαντάζομαι, ένας χώρος αποσυμπίεσης. Κάπου καπου διαβάζεις 10 μαλακίες και γελάς, διαβάζεις και 1-2 σοβαρά πραγματα. Ο καθένας παιρνει αυτό που θέλει απο το forum.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom