Νέα

Woke: Η μεγαλύτερη επανάσταση στην ιστορία της ανθρωπότητας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stamatis57
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 784
  • Εμφανίσεις 44K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.013
Κριτικές
9
Like
12.910
Πόντοι
3.836
έτσι γίνεται και με τα ζωάκια, στειρώνεις τα δικά σου και υιοθετείς τα ξένα
έχεις ρωτήσει ποτέ τα ζωάκια τι θα προτιμούσαν;
Η στείρωση γίνεται από τον άνθρωπο που κοιτάζει πρώτα από όλα το δικό του συμφέρον.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.158
Like
2.019
Πόντοι
456
FvYx12RX0Ac4P_P
Οι μαύροι στις ΗΠΑ μεταξύ τους σφάζονται μετά τους φταίνε οι λευκοί. Ήταν λέει σκλάβοι πριν 300 χρόνια.

Οι σκλάβοι Ιρλανδοί δε κλαίγονται.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.215
Κριτικές
81
Like
7.849
Πόντοι
7.865
Δυστυχώς δε δουλεύει αυτό τύπε. Στo gay friendly κάνουνε καρτέλ, τους το επιβάλλουν οι χρηματοδότες τους, και δε θα χεις πιά πού να ψωνίσεις, το ίδιο έγινε και στα πολιτικά κόμματα που δεν έχεις ποιό να ψηφίσεις
Μια χαρά δουλευει.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.215
Κριτικές
81
Like
7.849
Πόντοι
7.865
έτσι γίνεται και με τα ζωάκια, στειρώνεις τα δικά σου και υιοθετείς τα ξένα
Αυτό σκέφτηκα ακριβως... Και επίσης όσο εξολοθρεύεις την φυλή σου, φέρνεις τους τριτοκοσμικούς να κάνουν παιχνίδι.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.215
Κριτικές
81
Like
7.849
Πόντοι
7.865

I'm Gay and I Dislike Pride Month​

Κάποτε εδώ είχε ρίξει καραμούζα και ο συγχωρεμένος Χρήστος Σιμαρδάνης για το ίδιο ζήτημα και τον είχαν στην μπούκα οι διάφοροι . Και νομίζω ότι είχε δίκιο.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.215
Κριτικές
81
Like
7.849
Πόντοι
7.865
Οι μαύροι στις ΗΠΑ μεταξύ τους σφάζονται μετά τους φταίνε οι λευκοί. Ήταν λέει σκλάβοι πριν 300 χρόνια.

Οι σκλάβοι Ιρλανδοί δε κλαίγονται.
Θυμάμαι κάποια στιγμή κάποτε αρχές του 80 σε έναν κινηματογράφο στο Παρίσι, είχε μια νέα ταινία. Blues Brothers. Σε κάποια φάση του έργου δείχνει έναν αμερικανό νεοναζί, που τον υποδυόταν ο κρίπουλας Henry Gibson, να βγάζει λόγο και να λέει κάποια πράγματα για την λευκή φυλή και να λέει ότι οι εβραίοι δεν σας αγαπάνε, αλλά χρησιμοποιούν την μαύρη φυλή ως muscle, με σκοπό να επιβληθούν και άλλα τέτοια. Κωμική ταινία, αλλά φτάσαμε στο σημερα και τελικά δεν ειναι και τόσο αστεία όσα έλεγε. Οι ταινίες αυτές είναι γεμάτες με hints για το τι σκέφτονται κάποιοι. Μπορεί να είναι θεωρία συνωμοσίας, αλλά βλέπουμε ολοένα και περισσότερα έργα και σκηνές έργων με ακραία πράγματα να μας έρχονται στην καθημερινότητά μας.

 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
8.961
Κριτικές
18
Like
19.506
Πόντοι
4.546
Κάποτε εδώ είχε ρίξει καραμούζα και ο συγχωρεμένος Χρήστος Σιμαρδάνης για το ίδιο ζήτημα και τον είχαν στην μπούκα οι διάφοροι . Και νομίζω ότι είχε δίκιο.
Σοβαρός άνθρωπος ήταν και μεγάλος ηθοποιός, τέτοιον άνθρωπο τον σέβεσαι, όχι σαν τους γελοίους που πάνε στα πράιντ και φέρονται σαν πόρνες ανδρικές.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.215
Κριτικές
81
Like
7.849
Πόντοι
7.865
Σοβαρός άνθρωπος ήταν και μεγάλος ηθοποιός, τέτοιον άνθρωπο τον σέβεσαι, όχι σαν τους γελοίους που πάνε στα πράιντ και φέρονται σαν πόρνες ανδρικές.
Τον γνώριζα προσωπικά. ¨Ηταν πάνω απο όλα άνθρωπος και ποτέ δεν έβαζε την σεξουαλικότητα σε συζητήσεις. Βεβαια επειδή ήταν κάποιος και είχε ταλέντο δεν τον ένοιαζε να δειχτεί για να μπεί σε κανένα social media για διαφήμιση.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.358
Like
2.110
Πόντοι
456
Τον γνώριζα προσωπικά. ¨Ηταν πάνω απο όλα άνθρωπος και ποτέ δεν έβαζε την σεξουαλικότητα σε συζητήσεις. Βεβαια επειδή ήταν κάποιος και είχε ταλέντο δεν τον ένοιαζε να δειχτεί για να μπεί σε κανένα social media για διαφήμιση.
Μιας και το αναφέρεις:
Πιστεύω ότι οι γκέι, είναι περισσότερο πιθανό να επηρεαστούν λόγω της σεξουαλικότητάς τους σε αποφάσεις που παίρνουν, σε σχέση με τους στρέιτ.
Άποψή μου καθαρά, ίσως κάνω και λάθος.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
914
Like
1.455
Πόντοι
206
Σοβαρός άνθρωπος ήταν και μεγάλος ηθοποιός, τέτοιον άνθρωπο τον σέβεσαι, όχι σαν τους γελοίους που πάνε στα πράιντ και φέρονται σαν πόρνες ανδρικές.

Τον γνώριζα προσωπικά. ¨Ηταν πάνω απο όλα άνθρωπος και ποτέ δεν έβαζε την σεξουαλικότητα σε συζητήσεις. Βεβαια επειδή ήταν κάποιος και είχε ταλέντο δεν τον ένοιαζε να δειχτεί για να μπεί σε κανένα social media για διαφήμιση.

Και αυτό είναι το σωστό. Πόσες φορές έχει βγει κάποιος straight και έχει πει ότι γουστάρω τις γυναίκες με μεγάλα βυζιά; Ένας πολιτικός να πει ότι μου αρέσουν τα ξυρισμένα μουνιά; Μια γυναίκα ότι της αρέσουν οι μεγάλες πούτσες;

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ. Γιατί απλά είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ επιλογές όπως το παγωτό σοκολάτα.

Γιατί όμως βγαίνει ο ΧΨΩ LGBT+ και μας πρήζει τα συκώτια; ΟΚ επιθυμία σου. Ναι βγες και πες ότι αντιμετωπίζω τα Χ προβλήματα στην καθημερινότητα μου και σταμάτα το εκεί. Μην αρχίζεις να μας λες ότι ΕΣΥ είσαι φυσιολογικός και ο δίπλα σου ανώμαλος.

Είχα μια τέτοια κουβέντα σε κάποιο ελληνικό φόρουμ πριν μερικά χρόνια. Θεωρητικά ενός επιπέδου διότι ήταν καλό τεχνολογικό. Και έκανα το λάθος να πω ότι οι γκέι είναι αμελητέα ποσότητα αλλά κάνουν τεράστια φασαρία. Βγήκε ο άλλος να μου ζητήσει στατιστικές και ότι τάχα μου δήθεν υπάρχουν πολλοί κρυφοί με καταπιεσμένες σεξουαλικότητες. Όταν του ζήτησα τις δικές του στατιστικές και να μου πει ο πατέρας του και η μάνα του γιατί δεν έχουν κάνει coming out σταμάτησε εκεί την κουβέντα. Ευτυχώς γλίτωσα το ban.

Το Σιμαρδάνη γι' αυτό τον είχαν στη μπούκα. Διότι ΔΕΝ ήταν δικός τους. Εγώ όπως και οι περισσότεροι άλλοι το έμαθαν τότε με τη δήλωση. Έβλεπα έναν πολύ καθώς πρέπει ΚΥΡΙΟ. Όχι σαν τα άλλα τα τσόλια που βλέπεις και είναι κινούμενες καρικατούρες.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.358
Like
2.110
Πόντοι
456
Το Σιμαρδάνη γι' αυτό τον είχαν στη μπούκα. Διότι ΔΕΝ ήταν δικός τους. Εγώ όπως και οι περισσότεροι άλλοι το έμαθαν τότε με τη δήλωση. Έβλεπα έναν πολύ καθώς πρέπει ΚΥΡΙΟ. Όχι σαν τα άλλα τα τσόλια που βλέπεις και είναι κινούμενες καρικατούρες.

Δεν είναι κακό να πει κάποιος ότι είναι ομο.
Κακό είναι να το λέει κάθε μέρα, να το τονίζει κάθε μέρα και να ρίχνει σεξουαλικά υπονοούμενα σε ανύποπτες στιγμές σε συζητήσεις. Αυτό είναι που κουράζει...Και στην τελική, δε βλέπουν όλοι το σεξ, ως πρώτη προτεραιότητα στη ζωή τους.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.158
Like
2.019
Πόντοι
456
Θυμάμαι κάποια στιγμή κάποτε αρχές του 80 σε έναν κινηματογράφο στο Παρίσι, είχε μια νέα ταινία. Blues Brothers. Σε κάποια φάση του έργου δείχνει έναν αμερικανό νεοναζί, που τον υποδυόταν ο κρίπουλας Henry Gibson, να βγάζει λόγο και να λέει κάποια πράγματα για την λευκή φυλή και να λέει ότι οι εβραίοι δεν σας αγαπάνε, αλλά χρησιμοποιούν την μαύρη φυλή ως muscle, με σκοπό να επιβληθούν και άλλα τέτοια. Κωμική ταινία, αλλά φτάσαμε στο σημερα και τελικά δεν ειναι και τόσο αστεία όσα έλεγε. Οι ταινίες αυτές είναι γεμάτες με hints για το τι σκέφτονται κάποιοι. Μπορεί να είναι θεωρία συνωμοσίας, αλλά βλέπουμε ολοένα και περισσότερα έργα και σκηνές έργων με ακραία πράγματα να μας έρχονται στην καθημερινότητά μας.

Κλασσική σκηνή.
Τάνια δεν την έχω δει.
Όταν γυρίσω από τη σεζόν με το καλό.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.086
Κριτικές
1
Like
2.476
Πόντοι
456
Και αυτό είναι το σωστό. Πόσες φορές έχει βγει κάποιος straight και έχει πει ότι γουστάρω τις γυναίκες με μεγάλα βυζιά; Ένας πολιτικός να πει ότι μου αρέσουν τα ξυρισμένα μουνιά; Μια γυναίκα ότι της αρέσουν οι μεγάλες πούτσες;

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ. Γιατί απλά είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ επιλογές όπως το παγωτό σοκολάτα.

Γιατί όμως βγαίνει ο ΧΨΩ LGBT+ και μας πρήζει τα συκώτια; ΟΚ επιθυμία σου. Ναι βγες και πες ότι αντιμετωπίζω τα Χ προβλήματα στην καθημερινότητα μου και σταμάτα το εκεί. Μην αρχίζεις να μας λες ότι ΕΣΥ είσαι φυσιολογικός και ο δίπλα σου ανώμαλος.

Είχα μια τέτοια κουβέντα σε κάποιο ελληνικό φόρουμ πριν μερικά χρόνια. Θεωρητικά ενός επιπέδου διότι ήταν καλό τεχνολογικό. Και έκανα το λάθος να πω ότι οι γκέι είναι αμελητέα ποσότητα αλλά κάνουν τεράστια φασαρία. Βγήκε ο άλλος να μου ζητήσει στατιστικές και ότι τάχα μου δήθεν υπάρχουν πολλοί κρυφοί με καταπιεσμένες σεξουαλικότητες. Όταν του ζήτησα τις δικές του στατιστικές και να μου πει ο πατέρας του και η μάνα του γιατί δεν έχουν κάνει coming out σταμάτησε εκεί την κουβέντα. Ευτυχώς γλίτωσα το ban.

Το Σιμαρδάνη γι' αυτό τον είχαν στη μπούκα. Διότι ΔΕΝ ήταν δικός τους. Εγώ όπως και οι περισσότεροι άλλοι το έμαθαν τότε με τη δήλωση. Έβλεπα έναν πολύ καθώς πρέπει ΚΥΡΙΟ. Όχι σαν τα άλλα τα τσόλια που βλέπεις και είναι κινούμενες καρικατούρες.
Ναγιάσει το στόμα σου τύπε.
Το ίδιο ακριβώς λέω κι εγώ.

Τι σημαίνει γκέη;
Ότι γουστάρεις πούτσα στον κώλο.
Είναι δυνατόν να κάνουν παρέλαση γιαυτό;

Εμείς που πάμε στα μπουρδέλα γιατί δεν κάνουμε παρέλαση ως πουτανογαμιάδες και κρυβόμαστε;

Και το χειρότερο;
Που εκθέτουν τα παιδιά σε αυτό. Είμαι βέβαιος ότι οι περισσότεροι είναι παιδεραστές.
Τι λόγο έχεις να πας να μιλάς σε παιδάκια για πούτσες στον κώλο;
Κρέμασμα όλοι τώρα.

Ο Χίτλερ γιαυτά βγήκε όταν βγήκε.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
8.961
Κριτικές
18
Like
19.506
Πόντοι
4.546

Το ΛΟΑΤ παιδομάζωμα συνεχίζεται​

 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
8.961
Κριτικές
18
Like
19.506
Πόντοι
4.546

Europride Θεσσαλονίκης 2024 | Woke Fiesta #41​

 

antony777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2012
Μηνύματα
652
Κριτικές
1
Like
1.257
Πόντοι
206
Ε, ρε έχει να πέσει κλασικά αντικαταθλιπτικό με το τσουβάλι στους γκέηδες, η χαρά της τσέπης του ψυχιάτρου θα είναι. Φτιάξανε άρρωστους για να τους κάνουν ό, τι θέλουν.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
8.961
Κριτικές
18
Like
19.506
Πόντοι
4.546

Θα ήταν ρατσισμός, αλλά δεν ειναι.​

 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.215
Κριτικές
81
Like
7.849
Πόντοι
7.865

Europride Θεσσαλονίκης 2024 | Woke Fiesta #41​

ΘΑ ήταν πολύ ενδιαφέρον να κατεβάσει ο λαός της Θεσσαλονίκης την λίστα με τα ενδιαφερόμενα καταστήματα και να μη περνάει κανείς ούτε απ'έξω. Και γιατί αυτό; Γιατί είναι ρατσιστές και κάνουν διαχωρισμό των ανθρώπων σε καλ,ύτερες τιμές βάσει σεξουαλικότητας, αλλά και απατεώνες κερδοσκόποι, καθώς μας λένε ότι μπορούν να έχουν καλύτερες τιμές για όλους, αλλά δεν το κάνουν. Πιθανόν να τους κάνει και καμία μηνυσούλα κάποιος για τον διαχωρισμό και την ρητορική μίσους (ναι, ο αντιρατσιστικός πάει και απο την άλλη μεριά, όχι μονο απο αριστερά προς δεξιά) και να τους καταστρέψουν. Δεν πειράζει... Θα μάθουν κιόλας πως οι πολύχρωμοι δεν είναι πλειοψηφία, οπότε δεν μπορούν να βασιστούν πάνω τους για να επιβιώσουν οι επιχειρήσεις τους.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
8.961
Κριτικές
18
Like
19.506
Πόντοι
4.546
ΘΑ ήταν πολύ ενδιαφέρον να κατεβάσει ο λαός της Θεσσαλονίκης την λίστα με τα ενδιαφερόμενα καταστήματα και να μη περνάει κανείς ούτε απ'έξω. Και γιατί αυτό; Γιατί είναι ρατσιστές και κάνουν διαχωρισμό των ανθρώπων σε καλ,ύτερες τιμές βάσει σεξουαλικότητας, αλλά και απατεώνες κερδοσκόποι, καθώς μας λένε ότι μπορούν να έχουν καλύτερες τιμές για όλους, αλλά δεν το κάνουν. Πιθανόν να τους κάνει και καμία μηνυσούλα κάποιος για τον διαχωρισμό και την ρητορική μίσους (ναι, ο αντιρατσιστικός πάει και απο την άλλη μεριά, όχι μονο απο αριστερά προς δεξιά) και να τους καταστρέψουν. Δεν πειράζει... Θα μάθουν κιόλας πως οι πολύχρωμοι δεν είναι πλειοψηφία, οπότε δεν μπορούν να βασιστούν πάνω τους για να επιβιώσουν οι επιχειρήσεις τους.
Πράγματι, ΑΠΟΡΩ που μέχρι τώρα κανείς δεν τους έκανε ακόμη μήνυση, για διάκριση βάσει σεξουλαικής προτίμησης. Θα ρωτούν ποιός είναι ελτζιμπιτίας ή τους φαίνεται για ελτζιμπιτίας; Δικηγόροι δεν υπάρχουν να πάνε τους διοργανωτές και τον Σύλλογο στα δικαστήρια;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom