Νέα

Τζόκερ=ΑΠΑΤΗ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MasterC
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 85K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Παιζετε τυχερα παιχνιδια, καζινο, λαχειο, Χρηματιστηριο, Ιπποδρομος κλπ...

  • Σε τακτικη βαση

    Ψήφοι: 100 24,3%
  • Μερικες φορες

    Ψήφοι: 55 13,3%
  • Αραια και που...

    Ψήφοι: 79 19,2%
  • Σπανια

    Ψήφοι: 115 27,9%
  • Ποτε

    Ψήφοι: 63 15,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    412

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
ναι αυτο λεω απλα νομιζα οτι μπορει να εχουν παικτει μερικα εκατομμυρια παραπανω και μετα σου λεει ο οπαπ μπαινει μεσα
Δεν καταλαβαίνω τι λες.
Εννοείς να μην έχουν παιχτεί 20.264.479 στήλες, αλλά π.χ. 60.000.000 στήλες?
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
super mario που εισαι ρε φιλε χαθηκες
Έλα ρε αλάνι, ήμουν lifo FB.  :grin:

εντωμεταξυ απο μια ερευνα που εγινε δε θυμαμαι που το διαβασα σε ποιο σαιτ το διαβασα οι πιο πολλοι πέον παιζουν στοιχημα σε εταιρειες του διαδικτυου το οποιο πλεον το πιο ευκολο πραγμα ειναι να κανεις εγγραφη συν οτι σου δινουν καλυτερες αποδοσεις συν οτι σε μερικους αγωνες εχει καποια μπονους το μονο κακο βεβαια ειναι οτι κανουν 2 με 3 εργασιμες μεχρι να μπουνε τα λεφτα στο λογαριασμο επισης παρα πολυ τροποι να βαλεις λεφτα βλεπε paysafe...

Έτσι φιλε όλο και πιο πολύ τώρα στρέφονται σε άλλες τοιχηματικές. Ακόμα και βλάχοι που δεν ξέρουν την τυφλά τους από τεχνολογίες έχουν φτιάξει λογαριασμό και τζογάρουν. Είχα λιώσει στο γέλιο όταν μου έλεγε με βλάχικη προφορά πως είχε ξεμείνει ένα βραδυ από internet και έτρεχε στους δρόμους νυχτιάτικα να πιάσει σήμα για να ποντάρει η να βγάλει ένα στοίχημα, είχα λιώσει! Και μονο που είχε κινητό αφής λέω πως το κουμαντάρει αυτός? E λέω αφού τους κάνανε να στραφούν προς τα εκεί καλά να πάθει ο ΟΠΑΠ.
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Επίσης φιλε υπάρχει ένα άλλο κολπάκι που κάνουν κάποιοι εξυπνάκηδες με τις στοιχηματικες. Είναι επένδυση με σίγουρο κέρδος και oxι τζόγος  διότι το κέρδος είναι εξασφαλισμένο, φτάνει βέβαια να μην σε πάρει χαμπάρι η στοιχηματική αλλιώς σε πέταξε έξω. Διάβασε  περισσότερα εδώ.
 

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.646
Like
68
Πόντοι
166
Επίσης φιλε υπάρχει ένα άλλο κολπάκι που κάνουν κάποιοι εξυπνάκηδες με τις στοιχηματικες. Είναι επένδυση με σίγουρο κέρδος και oxι τζόγος  διότι το κέρδος είναι εξασφαλισμένο, φτάνει βέβαια να μην σε πάρει χαμπάρι η στοιχηματική αλλιώς σε πέταξε έξω. Διάβασε  περισσότερα εδώ.
καλο μου ακουγεται
 

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.646
Like
68
Πόντοι
166
Έλα ρε αλάνι, ήμουν lifo FB.  :grin:

Έτσι φιλε όλο και πιο πολύ τώρα στρέφονται σε άλλες τοιχηματικές. Ακόμα και βλάχοι που δεν ξέρουν την τυφλά τους από τεχνολογίες έχουν φτιάξει λογαριασμό και τζογάρουν. Είχα λιώσει στο γέλιο όταν μου έλεγε με βλάχικη προφορά πως είχε ξεμείνει ένα βραδυ από internet και έτρεχε στους δρόμους νυχτιάτικα να πιάσει σήμα για να ποντάρει η να βγάλει ένα στοίχημα, είχα λιώσει! Και μονο που είχε κινητό αφής λέω πως το κουμαντάρει αυτός? E λέω αφού τους κάνανε να στραφούν προς τα εκεί καλά να πάθει ο ΟΠΑΠ.
εγω εχω δει το αλλο κουφο καλοκαιρι 2014 στο μουντιαλ ενας περιπτερας να προσπαθει να βαλει pay-safe σε συνταξιουχο του οποιου συνταξιουχος ο γιος του ειχε φτιαξει λογαριασμο στο ιντερνετ 1 ηωρα τα ξημερωματα
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
εγω εχω δει το αλλο κουφο καλοκαιρι 2014 στο μουντιαλ ενας περιπτερας να προσπαθει να βαλει pay-safe σε συνταξιουχο του οποιου συνταξιουχος ο γιος του ειχε φτιαξει λογαριασμο στο ιντερνετ 1 ηωρα τα ξημερωματα
χαχαχα!!! :2funny: Από την μια ψήνομαι και εγώ αλλα από την άλλη ρε γαμώτο δεν παίζω συχνά, σπανια θα βγάλω ομάδες και λέω αξίζει να φτιάξω λογαριασμό να το φορτώσω λεφτά για να παίζω 1 στο τόσο? Αν άνοιγε καμια στοίχημαν ή bet365 πρακτορεία θα μάζευε όλο τον κόσμο.

Καλό ξημέρωμα φίλε.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.041
Πόντοι
2.696
Τώρα είδα ότι στο πρακτορείο που παίζω βγήκε ένα πεντάρι.Δυστυχώς δεν είμαι εγώ...
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
Εννοεί ότι ο τζίρος να είναι μεγαλύτερος...Κάπως έτσι το κατάλαβα.
Πως να είναι "μεγαλύτερος" ρε παιδιά?
Το πόσες στήλες παίζονται, το ξέρουμε. Ανακοινώνεται.
Το πόσο κάνει η στήλη, επίσης το ξέρουμε. Κάνει €0,50.
Κάνουμε τον πολλαπλασιασμό, και βρίσκουμε την είσπραξη. Αυτό έκανα κι εγώ λίγο πιο πίσω, σας έβαλα και τους υπολογισμούς να τους δείτε.
Το πόσα μοιράζει, επίσης το ξέρουμε. Κι αυτό ανακοινώνεται.

Επομένως κάπου πρέπει να υπάρχει ένα ψέμμα στις ανακοινώσεις.
Που λέτε να υπάρχει το ψέμμα?
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.041
Πόντοι
2.696
το ειδα αλλα αυτο το βγαζουν βγαινει αμα το πολλαπλασιασεις επι 0.50 λεπτα οι αλλοι που παιζουν ενα δελτιο λογου χαρι με 10 ευρω ολα τα τζοκερ ειναι μεσα;

Αν παίξεις όλα τα τζόκερ από το 1 έως το 20 και 5 από45 έχεις ένα δελτίο με 20 στήλες.Άρα υπολογίζονται και αυτές.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.041
Πόντοι
2.696
Πως να είναι "μεγαλύτερος" ρε παιδιά?
Το πόσες στήλες παίζονται, το ξέρουμε. Ανακοινώνεται.
Το πόσο κάνει η στήλη, επίσης το ξέρουμε. Κάνει €0,50.
Κάνουμε τον πολλαπλασιασμό, και βρίσκουμε την είσπραξη. Αυτό έκανα κι εγώ λίγο πιο πίσω, σας έβαλα και τους υπολογισμούς να τους δείτε.
Το πόσα μοιράζει, επίσης το ξέρουμε. Κι αυτό ανακοινώνεται.

Επομένως κάπου πρέπει να υπάρχει ένα ψέμμα στις ανακοινώσεις.
Που λέτε να υπάρχει το ψέμμα?

Μάλλον εννοεί ο συνολικός τζιρος σε κάθε κλήρωση να υπερβαίνει τα διανεμόμενα ποσά στην κλήρωση αυτή.Δηλαδή αν διανέμονται π.χ 1εκ ευρώ να έχουν παιχτεί 2εκ ευρώ.Περισσότερα ας μας πει αυτός που το έγραψε.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.041
Πόντοι
2.696
Από τότε που ο Μελισσανίδης πήρε τον ΟΠΑΠ έχουμε ρεκόρ στα jackpot και τοσες πολλές φορές συνεχόμενα. Εάν είναι στημένα και σε ποιον πάνε τα λεφτά δεν ξέρω, προσωπικά όμως ξέρω έναν που πριν χρονια κέρδισε 6 εκατομμύρια, τα μοιράστηκε όμως με άλλον γιατί το παίξανε παρέα.

Ο Μελισσανίδης είναι μειοψηφία στο μετοχικό κεφάλαιο της ΟΠΑΠ Α.Ε.Κουμάντο κάνει ο Jiri Smejc.Ο Μελισσανίδης έχει το 33,3 των μετοχών της EMMA DELTA.Το υπόλοιπο ανήκει στον τσέχο.Και η εταιρεία αυτή έχει το 33% όλου του ΟΠΑΠ.Οπότε τα περί Μελισσανίδη είναι άτοπα.
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.287
Κριτικές
11
Like
283
Πόντοι
1.520
Μα αυτο κανουν και βγαζουν τρελα λεφτα...τωρα θα κληρωσουν 2,5 εκατομμυρια παραπανω ενώ η εισπραξη ηταν 10 εκ. μιλάμε για τρελή κονόμα ο ΟΠΑΠ.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.041
Πόντοι
2.696
Μα αυτο κανουν και βγαζουν τρελα λεφτα...τωρα θα κληρωσουν 2,5 εκατομμυρια παραπανω ενώ η εισπραξη ηταν 10 εκ. μιλάμε για τρελή κονόμα ο ΟΠΑΠ.

Ανώνυμη εταιρεία με σκοπό το κέρδος είναι,όχι φιλανθρωπικό ίδρυμα.Κάποτε όταν ανήκε στο κράτος 100% ήταν φιλανθρωπικό ίδρυμα.Βόλευε το κάθε κόμμα τους δικούς του και έτρωγαν χωρίς να κάνουν τίποτα.
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
ο συνολικός τζιρος σε κάθε κλήρωση να υπερβαίνει τα διανεμόμενα ποσά στην κλήρωση αυτή.Δηλαδή αν διανέμονται π.χ 1εκ ευρώ να έχουν παιχτεί 2εκ ευρώ.
Προφανώς τα υπερβαίνει.
29% από τις εισπράξεις μοιράζει το joker.
Μα κάποιος δεν ξέρει να διαβάζει εδώ?
 

Συνημμένα

  • Joker151210.gif
    Joker151210.gif
    37,8 KB · Εμφανίσεις: 23

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom