Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 464K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (4 μέλη και 12 επισκέπτες)

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.950
Κριτικές
27
Like
2.391
Πόντοι
6.955
Μάλλον unmatch κάνουν.... Ακόμα και σ αυτό ψυχολογικά δηλαδης??
Ναι φιλε unmatch κανουν οταν διαβαζουν οτι ενδιαφερομαι για γνωριμια μονο για να κανουμε παρεα. Ουτε δηλαδη σχεση ουτε δεσμευσεις ουτε συναισθηματικη προσδεση, οποτε τους αφαιρω τα οπλα με τα οποια μας καταλαμβανουν. Ξυπναει ο κοσμος κ αντιδρα στημ μουνοδουλιαση. Απο φωτογραφιες εχω πολλες και διαβεβαιωνω πως δεν ειμαι ασχημος ουτε ομως κ γοητευτικος.
 

Kostisbam

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2018
Μηνύματα
73
Κριτικές
1
Like
127
Πόντοι
0
Η ιστορια μου με το tinder...
Εγκατασταση κ τοποθετηση καθαρης φωτο.μετα απο 1-2 μερες βρεθηκαν καποια ταιρια κ ξεκινανε:
1)μπηκα απο περιεργεια
2)δν ψαχνω κατι
3) ψαχνω για σοβαρη σχεση(!)
4) δν σου απανταω ποτε
5) νορμαλ κοπελες που μεσα απο ανθρωπινη συζητηση καταληγεις καπου(σεξ,σχεση,βολτα,διαφωνια κτλ)
Για τους ελευθερους νομιζω αξιζει αλλα  εχει αλλο κωδικα γνωριμιας κ επικοινωνιας.εχω φιλο που εχει μπει στο νοημα του badoo κ ριχνει αρκετα μανικια
Στο τελος εβαλα φωτο το καυλι μου για να δειξω ακριβως τι ψαχνω αλλα εφαγα ban.
Επισης σε αλλο παρομοιο εγραψα:δν ψαχνω πριγκιπισσες κ ειχε αναμικτα αποτελεσματα.
 

dimispagrati7

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.535
Like
14
Πόντοι
16
20 μερες το εχω κ ηδη εχω γαμησει 2 γκομενακια.με τηλεφωνο μπηκα γτ δεν εχω φβ.αυτο με το ματς και μετα ανματς το επαθα με μια μαυρη,πολυ με χαλασε γτ γουσταρω μαυρη.συνεχιζω...
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
20 μερες το εχω κ ηδη εχω γαμησει 2 γκομενακια.με τηλεφωνο μπηκα γτ δεν εχω φβ.αυτο με το ματς και μετα ανματς το επαθα με μια μαυρη,πολυ με χαλασε γτ γουσταρω μαυρη.συνεχιζω...
Ωραίος τύπε ! Έκανες ιδανικό ξεκίνημα. Συνέχισε.
 

panagos7

Πορνοστάρ
Εγγρ.
5 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.543
Κριτικές
53
Like
7.678
Πόντοι
8.816
Ας ξανακάνω λογαριασμό
 

theodoros1977

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2017
Μηνύματα
153
Κριτικές
11
Like
502
Πόντοι
311
Για να κάνεις κάτι σε tinder θέλει να κάνεις like σε όλες και ότι κάτσει , μετά κάνεις ξεσκαρτάτισμα . ίδιας λογικής είναι και το bumble αλλα με τη βασική διαφορά ότι δε σε αφήνει να μιλήσεις εσύ πρώτος , πρέπει η γυναίκα να "κάνει τη πρώτη κίνηση  " .
 

nikolai33

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2019
Μηνύματα
11
Like
1
Πόντοι
0
Κατι παιζει αρκει να ασχοληθεις με τις ωρες..
 

Aaaaztek 84

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
174
Κριτικές
6
Like
573
Πόντοι
301
Ρε γκαις μου βγάζει 4 ματς αλλά είναι θαμπά. Τι κάνω τώρα. Δεν έχει καμία επιλογή. Πρέπει να μου μιλήσουν αυτές πρώτα? δηλ αν δεν κάνω γκολντ δεν μπορώ να παίξω μπάλα?
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Γνώμη μου μην κάνεις συνδρομή gold. Σύντομα θα σου εμφανίσει ως πιθανά ταίρια αυτές που φαίνονται τώρα θαμπές. Αν δεν στις έχει εμφανίσει ώς τώρα σημαίνει ότι τις έχεις ήδη απορρίψει.
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.950
Κριτικές
27
Like
2.391
Πόντοι
6.955
Ρε γκαις μου βγάζει 4 ματς αλλά είναι θαμπά. Τι κάνω τώρα. Δεν έχει καμία επιλογή. Πρέπει να μου μιλήσουν αυτές πρώτα? δηλ αν δεν κάνω γκολντ δεν μπορώ να παίξω μπάλα?
Αυτο ακριβως εγινε και στην δικη μου περιπτωση και τσιμπησα και πληρωσα συνδρομη gold. Παρα τα κσθημερινα like που εκανα δεν προεκυψε match. Τα θαμπα προφιλ ειναι παγιδα για να πληρωσεις.
 

KostasGr1983

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2019
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
Καπως πρεπει να βγαλουν λεφτα και αυτοι. Το γελιο ειναι οτι εκανα με την γυναικα μου επιτιδες και στο ιδιο διαστημα (10 λεπτα) ειχα 1 like και εκεινη 8. Χαχαχαχα.
 

sirodoht

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2019
Μηνύματα
385
Κριτικές
4
Like
742
Πόντοι
361
Κάνω ταίρι με ένα σκατομπαζο ( δεν φαινόταν στην αρχική) στέλνω καλησπέρα κτλπ. Μου απαντάει γιατί 1 μόνο φωτό; Απαντώ να μην με ματιάζουν. Με εσβυσε!! Αχαχαχχα πολλά ψυχολογικά τα μπάζα
:2funny: Στα αρχίδια σου φιλαράκι καλά της είπες της κάργιας!
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546
Προσωπικά θεωρώ πως πρόκειται για κερδοσκοπική εφαρμογή..
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Προσωπικά θεωρώ πως πρόκειται για κερδοσκοπική εφαρμογή..
Κι όμως η πλειοψηφία των κοριτσιών στις βόρειες χώρες και όχι μόνο, την έχουν ως μοναδικό τρόπο γνωριμίας και αναζήτησης συντρόφου! Δεν γνωρίζουν κανέναν τρόπο φλερταρίσματος εκτός εφαρμογής και "πελαγώνουν"αν συμβεί! Και το κυριότερο είναι πως οι γάμοι απο τιντερογνωριμίες είναι άπειροι και και το πράγμα πάει προς τα εκεί..
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
95
Like
1.263
Πόντοι
7.195
Μια χαρα ειναι το τιντερ, αλλα οχι στην Ελλαδα θα ελεγα.
Εγω εβαλα συνδρομη τωρα που ειμαι εκτος των χωρικων υδατων μου.
Σε μεγαλες πολεις δεν μπορεις να εισαι εκει 10 ωρες τη μερα να τις κάνεις ολες λαικ για να δεις τι θα κατσει. Δεν κανεις ουτε ενα λαικ, δεν ασχολεισαι. Αγοραζεις συνδρομη, βλεπεις ποιες αου κανανε λαικ και αμα σου αρεσει καποια απο αυτες κανεις ματς και μιλας. Ενταξει δεν μιλαω συνδρομη ολο το χρονο, δεν αξιζει. Αλλα ετσι 1-2 φορες μηπως και ξεκαπνισεις γρηγορα...
 

golden21

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
134
Κριτικές
31
Like
1.487
Πόντοι
1.071
Για να κάνεις κάτι σε tinder θέλει να κάνεις like σε όλες και ότι κάτσει , μετά κάνεις ξεσκαρτάτισμα . ίδιας λογικής είναι και το bumble αλλα με τη βασική διαφορά ότι δε σε αφήνει να μιλήσεις εσύ πρώτος , πρέπει η γυναίκα να "κάνει τη πρώτη κίνηση  " .

Αυτό είναι το πιο σωστό comment. Είναι numbers game το Tinder για τους άντρες. Ειδικά σε πόλεις όπως η Αθήνα που οι Ελληνίδες σου πρήζουν τον πούτσο απλά για να κάνεις match μαζί τους (δεν μιλάμε ούτε καν να κανονίσεις να βγεις!).

Εγώ έρχομαι κάθε Αύγουστο από εξωτερικό στην Αθήνα και πάντα καταφέρνω να χτυπάω τουρίστριες, και καμιά φορά και καμιά ελληνίδα. Αλλά γενικά κυρίως ξένες. Ειδικά άμα επικεντρωθείς κοντά στο Κέντρο, πετυχάινεις αστέρια. Gold συνδομή δυστηχώς βοηθαέι πολύ πάντως, κακά τα ψέματα...

Προχτές το βράδυ, έκανα match με 24χρονο απο το Μαυροβούνιο που δουλεύει σε σκάφος που έχει αράξει για μερικές μέρες στην Μαρίνα Ζέας (Πειραιά) και την Δευτέρα φεύγει. Κάναμε match 9:00 το βράδυ και 10:30 πίναμε μπύρες Πασαλιμάνι. 12:30 μου ρουφαγε την ψυχη στον Πρίαμο στο Μοσχάτο  :pipa1:

San Francisco που ήμουν τον Ιούλιο για 2 βδομάδες για δουλειά, είχα άπειρα match σε σημείο που δεν ασχολιόμουν να στείλω σε όλες. Απλά προσπάθησα να ασχοληθώ με αυτές που μου άρεσαν περισσότερο, που κατέληξαν να είναι 2 Αμερικανο-ασιατάκια που μου ρούφαγαν το μεδούλι εναλλάξ για 2 βδομάδες!

Σε γενικές γραμμές, και όπως είπε κάποιος πιο πάνω, είναι κερδοσκοπική εφαρμογή, όπως σχεδόν όλες οι αντίστοιχες όμως. Είναι περισσότερο θέμα περιοχής το τι εμπειρία έχεις με το Tinder. Υπό προυποθέσεις (χρόνος, τοποθεσία), και εάν το παίξεις σωστά, μπορείς να συναντάς ΠΟΛΛΕΣ γυναίκες, και ας μην της πηδάς όλες. Συμβουλή μου και εμένα, όπως και του προλαλήσαντα, swipe right σε όλες (ειδικά άμα έχεις Tinder gold) και ξεσκαρτάρεις μετά. Αλλιώς θα χάσεις πάρα πολύ χρόνο.

Και δύο photos από το χτεσινό "Γιουγκοσλαβάκι"  ;)



 

Συνημμένα

  • Screenshot_20190901-114059_Tinder - Copy.jpg
    Screenshot_20190901-114059_Tinder - Copy.jpg
    386,7 KB · Εμφανίσεις: 95
  • Screenshot_20190901-114628_Facebook - Copy.jpg
    Screenshot_20190901-114628_Facebook - Copy.jpg
    239,9 KB · Εμφανίσεις: 81
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Ρε γκαις μου βγάζει 4 ματς αλλά είναι θαμπά. Τι κάνω τώρα. Δεν έχει καμία επιλογή. Πρέπει να μου μιλήσουν αυτές πρώτα? δηλ αν δεν κάνω γκολντ δεν μπορώ να παίξω μπάλα?

Αυτό που κάνει το Tinder είναι πως στα επόμενα 50 προφίλ που θα δεις,θα σου βγάλει κάποια στιγμή και αυτά τα 4.
Από το "μωσαϊκό" στις φωτογραφίες,κάποιες φορές μπορείς να καταλάβεις ποιες είναι οι γκόμενες.

Η γνώμη μου είναι πως αν κάποιος έχει ένα προφίλ που μπορεί να συγκεντρώσει κάποια likes,να κάνει Gold ώστε να βλέπει ποια τον κάνει like και να απολαμβάνει και τα υπόλοιπα προνόμια.
 

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
674
Like
299
Πόντοι
26
Η ιστορια μου με το tinder...
Εγκατασταση κ τοποθετηση καθαρης φωτο.μετα απο 1-2 μερες βρεθηκαν καποια ταιρια κ ξεκινανε:
1)μπηκα απο περιεργεια
2)δν ψαχνω κατι
3) ψαχνω για σοβαρη σχεση(!)
4) δν σου απανταω ποτε
5) νορμαλ κοπελες που μεσα απο ανθρωπινη συζητηση καταληγεις καπου(σεξ,σχεση,βολτα,διαφωνια κτλ)
Για τους ελευθερους νομιζω αξιζει αλλα  εχει αλλο κωδικα γνωριμιας κ επικοινωνιας.εχω φιλο που εχει μπει στο νοημα του badoo κ ριχνει αρκετα μανικια
Στο τελος εβαλα φωτο το καυλι μου για να δειξω ακριβως τι ψαχνω αλλα εφαγα ban.
Επισης σε αλλο παρομοιο εγραψα:δν ψαχνω πριγκιπισσες κ ειχε αναμικτα αποτελεσματα.

Πωπω πραγματικά ρε φίλε αυτές που έχουν φτιάξει προφιλ και λένε δε ψάχνω κάτι μου ανεβάζουν το αίμα στο κεφάλι. Ε τι θες τότε μωρή εδώ. Πιστεύω με Gold λειτουργεί καλύτερα. Κι εγώ έφαγα μια τουρίστρια το καλοκαίρι σε 10 μέρες ενασχόλησης που μένει Νορβηγία αλλά είναι λατίνα και ήταν περαστική απο Αθήνα πριν πάει σε νησί για 3 μέρες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom