Νέα

Τι έπαθε το site;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dzf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 412K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

marky

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2007
Μηνύματα
402
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
5.760
Ρε παιδια να ρωτήσω κάτι. Ειναι τυχαίο που σε κανένα σάιτ των στούντιο, δεν υπάρχει πρόγραμμα;Εχει να κάνει με το γενικότερο πρόβλημα του σάιτ ή, κάτι άλλο που έχει να κάνει με τα στούντιο;
 

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
17
Πόντοι
4.175
Ρε σεις μην τρελενεστε με συνομοσιολογιες και μαλακιες..
απλα το σαιτ εχει τεχνικο προβλημα.Αυτο ειναι το ζητημα.

Τι να πουνε δηλαδη? χρωστανε σε κανεναν τιποτα?
Ισα ισα εμεις τους χρωσταμε που κανουμε το χαβαλε μας ανεξοδα..

Δεν υποχρεωνει κανενας κανεναν να μπει στο σαιτ.

Γατος γαμει και γατος σκουζει δηλαδη?  ;) :cheesy:


αν γινοταν μια φορα ναι εδω υπαρχει ΟΛΟΚΛΗΡΟ thread για αυτο το θεμα και εν'κατακλειδι αρχηγε μην ξεχνας ομως κατι βασικο ΝΑΙ τζαμπα ειναι ,χαβαλες κανουμε ,μαγκες ειναι που ειχαν αυτη την ιδεα, αλλα το ολο σκηνικο δεν θα προχωραγε διχως την δικη μας στηριξη,ΤΩΡΑ δικαιωμα τους ειναι να κανουνε οτι θελουνε δικο τους ειναι το μαγαζι!
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Δεν διαφωνω οτι αλλοι περισοτερο αλλοι λιγοτερο
"βοηθησανε" αλλα ειναι προεραιτικη η βοηθεια αυτο λεω, αλλοι γιατι γουσταρανε αλλοι για να σκοτωσουνε την ωρα τους, στην τελικη δεν ειναι υποχρεωτικη  η παρουσια κανενος εδω.
Αν δεν εχει κοσμο θα το κλειση το "μαγαζι".
Διαφημισεις αν δεν βαλει θα τα πληρωσει απο την τσεπη του.

Απλα μου φαινεται τουλαχιστον μαλακια να εισαι μελος σε ενα σαιτ και να μπλεκεσαι σε θεματα διαχειρησης κλπ η ακομα και
αυτο που κανω εγω τωρα, να καθομαι μιση ωρα στο keyboard
και να πληκτρολογω ενα κατεβατο για να κοντραριστω για μαλακιες..  :)

 

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
17
Πόντοι
4.175
Δεν διαφωνω οτι αλλοι περισοτερο αλλοι λιγοτερο
"βοηθησανε" αλλα ειναι προεραιτικη η βοηθεια αυτο λεω, αλλοι γιατι γουσταρανε αλλοι για να σκοτωσουνε την ωρα τους, στην τελικη δεν ειναι υποχρεωτικη  η παρουσια κανενος εδω.
Αν δεν εχει κοσμο θα το κλειση το "μαγαζι".
Διαφημισεις αν δεν βαλει θα τα πληρωσει απο την τσεπη του.

Απλα μου φαινεται τουλαχιστον μαλακια να εισαι μελος σε ενα σαιτ και να μπλεκεσαι σε θεματα διαχειρησης κλπ η ακομα και
αυτο που κανω εγω τωρα, να καθομαι μιση ωρα στο keyboard
και να πληκτρολογω ενα κατεβατο για να κοντραριστω για μαλακιες..  :)


ξερεις κατι δεν ειναι θεμα "κοντρας" ειναι θεμα πωλησης "προιοντος"!

και αυτο εδω το "γαματο προιον" αντι να ειναι πραγματικα ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ

καθομαστε και συζηταμε γιατι δεν μπορουμε να συζηταμε !
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
Καλα απο τις διαφημισεις βγαζει τον κωλο του ειμαι σιγουρος.Το ποσο κοστιζει να συντηρει το site
λιγα πολυ λιγα πιστεψτε με.Μπορει να δωσει λιγα παραπανω να μην πεφτει συνεχεια αλλα δεν το κανει.Γιατι?Πολυ απλα θελει οσο το δυνατον να μπαινουν περισσοτερα λευτα στην τσεπη του πραγμα καθολου περιεργο ή παραξενο μιας και οι περισσοτεροι στη θεση του αυτο θα κανανε.Και καθε μερα να πεφτει ολοι θα συνεχισουν να μπαινουν για να μαθαινουν νεα και να ενημερωνονται για τα μπουρδελα τα city tours κτλ.Οποτε τσαμπα φωναζετε.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
καθομαστε και συζηταμε γιατι δεν μπορουμε να συζηταμε !

Αυτο πρεπει να κοιταξουνε, να υπαρχει ευκολη προσβαση στο σαιτ.

Τωρα για το αν κονομαει η οχι, καλυτερα να κονομαει και να ειναι up, για να ειμαστε και μεις εδω.
 

old_admin

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2005
Μηνύματα
1.836
Like
33
Πόντοι
16
Ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του...τέσπα.

Το site έχει προβλήματα. Το γνωρίζουμε. Και θα εξηγήσω πια είναι τα προβλήματα

1. Το software το οποίο τρέχει το site.
Ειναι ακόμα το αρχικό software που βάλαμε όταν πρωτο-αρχίσαμε το site. Εκείνη τη περίοδο, δεν ειχαμε θεωρήσει ότι χρειαζόταν κάποιο επαγγελματικό πακέτο όπου θα μπορεί να τα βγάλει πέρα με τη κίνηση και τις πληροφορίες που έχει τώρα. Λύση για αυτό είναι δικό μας software φτιαγμένο ακριβώς στις ανάγκες του site, κατι το οποίο ΗΔΗ ετοιμάζεται ΑΛΛΑ λόγο των μεγάλων αναγκών, τη μανία που έχουμε στο να γίνει τέλειο και 100% στα μέτρα μας, και το επίπεδο του κατασκευαστικά (τεχνολογίες αιχμής) θα πάρει πολύ χρονο να βγει στον αέρα.

2. Attacks/hack attempts.
Επανελλημένα προσπαθούν να μας ρίξουν. Αλλά για εμένα είναι απλό: οι μαλακίες επιστρέφονται. Τα πάντα καταγράφονται, και ΠΟΛΥ κοσμος στηρίζει/αγαπάει το site. Θα φάνε απλά τα μούτρα τους όποιοι και αν είναι.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Σε τι μηχανη φορουμ θα πατε?  Μηπως να αλλαζατε και βαση δεδομενων,  μιας και θα κανετε την αλλαγη?

Πχ το adslgr.com με vBulletin τρεχει σφεντονα.

Για τις επιθεσεις δεν ξερω αλλα νομιζω οι τελευταιες καθυστερησεις ειναι λογω SMF/MySQL.
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
21 Grams έγραψε:
Το thread γιατί το σβήσατε ρε Alexxx;

Θεωρουσες οτι ειχε σκοπο υπαρξης?

Ο τυπος με τους περισσοτερους κλωνους, τα περισσοτερα ασχετα post, τα περισσοτερα βρισιδια και προσβολες σε ατομα, και ο τυπος που χλευαζει το 99% των χρηστων του site ( που ειναι αυτοι που θελουν να ενημερωνονται η/και να επισκεπτονται μπουρδελα/studiο/μασαζ ) καθεται και κλαψομουνιαζει για ο,τι του κατεβει στο κεφαλι για πολλοστη φορα, και πρεπει ξαφνικα εμεις να κατσουμε να τον νταντεψουμε κιολας τον γελοιο.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Θεωρουσες οτι ειχε σκοπο υπαρξης?

Ο τυπος με τους περισσοτερους κλωνους, τα περισσοτερα ασχετα post, τα περισσοτερα βρισιδια και προσβολες σε ατομα, και ο τυπος που χλευαζει το 99% των χρηστων του site ( που ειναι αυτοι που θελουν να ενημερωνονται η/και να επισκεπτονται μπουρδελα/studiο/μασαζ ) καθεται και κλαψομουνιαζει για ο,τι του κατεβει στο κεφαλι για πολλοστη φορα, και πρεπει ξαφνικα εμεις να κατσουμε να τον νταντεψουμε κιολας τον γελοιο.

ποιον λες?
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
αν λες αυτο που ανοιξα πριν με τον παπα-Γιωργη ,
καλα εκανε για θα γινοτανε παλι χαμος.
μιλας και σου απαντανε με ρητα , μουγκριζουνε κλπ.
βρηκα κι εγω ενα τροπο διαφυγης απο την παρανοια που επικρατει.
γραφω ποιηματα. :2funny: :2funny:
Το thread γιατί το σβήσατε ρε Alexxx;
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Θεωρουσες οτι ειχε σκοπο υπαρξης?

Ο τυπος με τους περισσοτερους κλωνους, τα περισσοτερα ασχετα post, τα περισσοτερα βρισιδια και προσβολες σε ατομα, και ο τυπος που χλευαζει το 99% των χρηστων του site ( που ειναι αυτοι που θελουν να ενημερωνονται η/και να επισκεπτονται μπουρδελα/studiο/μασαζ ) καθεται και κλαψομουνιαζει για ο,τι του κατεβει στο κεφαλι για πολλοστη φορα, και πρεπει ξαφνικα εμεις να κατσουμε να τον νταντεψουμε κιολας τον γελοιο.

Αναφέρομαι στο thread "λευτεριά στους χρήστες κ.λπ." Αν είναι εμείς να γράφουμε απόψεις και μετά να πηγαίνετε να τις σβήνετε, να μας το πείτε από την αρχή να μην ασχολούμαστε καθόλου, φίλε μου.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
νομιζω ειχα γραψει κατι ποιηματα εκει...
τα θελω! :tickedoff:
Αναφέρομαι στο thread "λευτεριά στους χρήστες κ.λπ." Αν είναι εμείς να γράφουμε απόψεις και μετά να πηγαίνετε να τις σβήνετε, να μας το πείτε από την αρχή να μην ασχολούμαστε καθόλου, φίλε μου.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Θεωρουσες οτι ειχε σκοπο υπαρξης?

Ο τυπος με τους περισσοτερους κλωνους, τα περισσοτερα ασχετα post, τα περισσοτερα βρισιδια και προσβολες σε ατομα, και ο τυπος που χλευαζει το 99% των χρηστων του site ( που ειναι αυτοι που θελουν να ενημερωνονται η/και να επισκεπτονται μπουρδελα/studiο/μασαζ ) καθεται και κλαψομουνιαζει για ο,τι του κατεβει στο κεφαλι για πολλοστη φορα, και πρεπει ξαφνικα εμεις να κατσουμε να τον νταντεψουμε κιολας τον γελοιο.

Γιατί δεν του γίνεται παρατήρηση τότε; Γιατί έτσι όπως έγινε φάνηκε σαν να καλύπτεται(ο ίδιος)
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Σε καμια.
Χτίζουμε δικό μας software, από την αρχή.


Αν εχετε το knowhow γιατι οχι.. δυσκολο εγχειρημα..
για την ακριβεια με τα σημερινα μεγεθη του σαιτ πολυ δυσκολο..


Good luck
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775

Τον ΠΑΠΑΡιωνα.

Αναφέρομαι στο thread "λευτεριά στους χρήστες κ.λπ." Αν είναι εμείς να γράφουμε απόψεις και μετά να πηγαίνετε να τις σβήνετε, να μας το πείτε από την αρχή να μην ασχολούμαστε καθόλου, φίλε μου.

Πρωτον, εγω δεν σβηνω τιποτα γιατι δεν ειμαι στη συντονιστικη ομαδα ;)

Και εγινε μια μικρη παρεξηγηση καθως εγω εννοουσα το thread που ανοιξε ο ΠΑΠΑΡιωνας και ελεγε "Προς mods και admins" κτλ κτλ και κλαιγοταν οπως παντα.

Γιατί δεν του γίνεται παρατήρηση τότε; Γιατί έτσι όπως έγινε φάνηκε σαν να καλύπτεται(ο ίδιος)

Ισως γιατι δεν ασχολειται κανεις, δεν μπορω να ξερω.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Ναι αλλά έτσι δημιουργούνται οι εντυπώσεις όχι αντίθετα.
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
Ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του...τέσπα.

Το site έχει προβλήματα. Το γνωρίζουμε. Και θα εξηγήσω πια είναι τα προβλήματα

1. Το software το οποίο τρέχει το site.
Ειναι ακόμα το αρχικό software που βάλαμε όταν πρωτο-αρχίσαμε το site. Εκείνη τη περίοδο, δεν ειχαμε θεωρήσει ότι χρειαζόταν κάποιο επαγγελματικό πακέτο όπου θα μπορεί να τα βγάλει πέρα με τη κίνηση και τις πληροφορίες που έχει τώρα. Λύση για αυτό είναι δικό μας software φτιαγμένο ακριβώς στις ανάγκες του site, κατι το οποίο ΗΔΗ ετοιμάζεται ΑΛΛΑ λόγο των μεγάλων αναγκών, τη μανία που έχουμε στο να γίνει τέλειο και 100% στα μέτρα μας, και το επίπεδο του κατασκευαστικά (τεχνολογίες αιχμής) θα πάρει πολύ χρονο να βγει στον αέρα.

2. Attacks/hack attempts.
Επανελλημένα προσπαθούν να μας ρίξουν. Αλλά για εμένα είναι απλό: οι μαλακίες επιστρέφονται. Τα πάντα καταγράφονται, και ΠΟΛΥ κοσμος στηρίζει/αγαπάει το site. Θα φάνε απλά τα μούτρα τους όποιοι και αν είναι.

Εγω παλια ειχα αναφερει μερικες τρυπουλες που ειχε το site αλλα ποιος με ακουγε.
Το οτι εχει προβλημα λογο software δεν ειναι ασχετο με το αν ριχνεις λευτα στο site γιατι αν εριχνες λεφτα θα ειχες software με Artificial Intelligence και θα σου τηγανιζε και αυγα.
Και τα προβληματα δεν εμφανιστηκαν τωρα, μηνες ολακαιρους υπαρχουν...παλια μου τεχνη κοσκινο.
Οτι και να λεμε παντως αυτο που εχει σημασια ειναι να γινει η μοντα με οτι software θελετε ετοιμο ή οχι και να ισιωσει το site.Απλα πραγματα.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom