Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 109 άτομα (0 μέλη και 109 επισκέπτες)

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.240
Like
51.112
Πόντοι
12.756
λοιπον πρεπει να ανοιξει τραπεζικο λογαριασμο η παε για να καταθεσουμε φραγκα, ωστε να στηθουν ανδριαντες ολων των παιχτων και του στρατηγου μεντιλιμπας μεσα στον πειραια...
του πατερα μεντιλιμπαρ θα στηθει πλατεια κοραη....
του ιμπορα ψηλα στην καστελλα...να μας κατουραει απο ψηλα...
ελ καμπι στα ταμπούρια...
του γαυροψυχου ποντενσε στα βραχια της πειραικης...
ρετσος, φουρτουνης και μαστούρας στην πλατεια λαου στο κερατσινι...
κτλ....κτλ...

και για τελος στο πασαλιμανι, απο την μια ακρη στην αλλη θα στηθει το αγαλμα του βαγγελα, σαν νεος κολοσσος της ροδου...να κρεμονται τα καμπανέλια του πανω απο τα κοτερα που θα μπαινουν στο λιμανι ζέας..

ΣΚΑΣΕ ΜΠΟΥΣΤΗ​

 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.838
Κριτικές
184
Like
44.094
Πόντοι
21.896
Προχτές δεν άντεξα να δω τον αγώνα ..έφαγα ελαφριά ευλαβικά το βραδινό, πλύθηκα,έβγαλα από το ντουλάπι το παιδικό μου κασκόλ του Ολυμπιακού από τα 80's και ξάπλωσα με ωτοασπιδες ώστε να μην ακούω τους γειτονες

Πρώτο ξυπνητήρι ειδοποίησης στις 23:55 κ είδα πάει παράταση
Δεύτερο ξυπνητήρι 00:35.. κ μόλις μπαίνω στο κινητό ακούω γκολλλ από κάποιον γείτονα
Κλείνω τα δεδομένα ξανά ωτοασπιδες κ μετά από πέντε λεπτά ανοίγω το κινητό
Τελικό σκορ 1-0
Σηκώνομαι τινάζω το κασκόλ από τη σκόνη κ κατεβαίνω στο κέντρο ...
Δυστυχώς δεν είδα κανένα παλιό συμδεσμιτη ,,,άλλοι παντρεμένοι ,άλλοι μετανάστευσαν ,άλλοι φύγανε απ' τη ζωή κ μόνο νεαρά παιδιά 20-25 ετών να πανηγυρίζουν
Ένιωθα μόνος ,καλά καλά δεν ήξερα τα συνθήματα για να είμαι ειλικρινής....το κασκόλ μου αρχαιγονο μέσα στη σκόνη αλλά οι αναμνήσεις πολλές ... Κ ενώ τραγουδούσαν τα παιδιά στριφογυριζαν εικόνες από το παλιό Καραϊσκάκη από Ρώμη Μαδρίτη Ολλανδία Καστοριά Τούμπα Χαριλάου Καυτατζόγλειο Ρόδο Έδεσσα Δράμα νέα Φιλαδέλφεια ...ατελείωτα χιλιόμετρα σε χαρους λεοφορεια που θέλαμε δύο μέρες να κατέβουμε Καραϊσκάκη μέσα στο χασίσι να βρομανε ....να τσούζουν τα μάτια από καπνό .....
Πετρε να πέφτουν στα πούλμαν κ ώρες στο περίμενε στα Μάλγαρα κ Μαλακάσα....τρέξιμο στο άλσος πίσω από τη Φιλαδέλφεια για να μπούμε μέσα κ πολλές φορές τη Δευτέρα στο σχολείο αργοπορίμενοι χωρίς φωνή .,..

Ξαφνικά ένα χέρι βαρύ σαν ιστορία να με ακουμπά από πίσω ....γυρνω κ βλέπω έναν μουσατο ασπρομαλλη....τον κοιτω κ με ρωτάει αν τον θυμάμαι ......κ μου λέει είναι ο μπριζόλακιας !! Ο θρυλικός μπριζόλακιας που πάντα όταν επινε στο λεοφορειο έλεγε.......αχ κ να είχαμε λίγες μπριζόλες
30 χρόνια ίσως πέρασαν από τότε 30 χρόνια να δω τον θρυλικό μπριζόλακιας της θ7

Ένιωσα ότι δεν χαιρόμαστε τοσο πολύ ...ένα περίεργο συναίσθημα κουβαλούσαμε ,ίσως ζήλεια ότι τα νέα παιδιά με ζεστό αίμα πλέον το χαίρονται περισσότερο από ότι εμείς οι αποστρατευμενοι ...
Τον ρώτησα πώς νιώθει κ μού λέει αμήχανα .......χαρά φυσικά αλλά κάπως παράξενα ..
Πηγέ χάραμα κ γυρίσαμε σπίτια μας ,τον χαιρετω κ φεύγει αμήχανα ο χασάπης μπριζόλακιας κ αφού απομακρύνθηκε γυρνω προς το μέρος του φωνάζοντας......εεε μπριζόλακια κατάλαβα γιατί δεν το πανηγυρίζουμε τόσο.,....διότι νιώθουμε ΔΙΚΑΙΩΣΗ
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.603
Like
21.945
Πόντοι
5.006
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
GO7AphsXkAAxu2x
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.612
Κριτικές
31
Like
13.189
Πόντοι
5.097

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.603
Like
21.945
Πόντοι
5.006
ρε μαλακες πειτε μου οτι ειναι φοτοσοπ....:2funny:
GO2pqIKXoAAUh04
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.612
Κριτικές
31
Like
13.189
Πόντοι
5.097

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.603
Like
21.945
Πόντοι
5.006
Πρωτο και καλυτερο κατουρησε εμενα. Ορος γνωση και συμμορφωση μου...
και αφου πετυχε να μνημονευεται σε ολες τις γειτονιες του πειραια μεχρι να σβησει ο ηλιος, τωρα γυρναει στην β ισπανιας......στην ομαδα που πρωτοξεκινησε....
κύριος...μας γαμησε...μας ανοιξε 2η κωλοτρυπα... μπραβο του και τον ευχαριστουμε!!!!!
GO6xZVfXoAASjuI
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.603
Like
21.945
Πόντοι
5.006
σας ευχαριστουμε απο τα βαθη της καρδιας μας!!!!
GO6DnUuWIAAN-e4
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom