Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Jim25jim

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.496
Κριτικές
110
Like
22.145
Πόντοι
26.336
μονο των παοκσιδων?
η πιο μισητη ομαδα στην ελλαδα ειναι ο θρυλος με τα δικαια πρωταθληματα του.
αρης - ηρακλης παιζανε και τον θρυλο βριζανε πιο πολυ στην κερκιδα
παοκ - γιαννενα παιζανε, τα ιδια
λαρισσα - διαγορας πριν 35 χρονια, τα ιδια
εχουμε μεγαλο ζορι στην ψυχοσυνθεση μας οσοι δεν ειμαστε γαυροι απο τα δικαια πρωταθληματα του.
Απλά επιβεβαιώνεις τα λεγόμενα μου... η πιο αγαπητή ομάδα στην Ελλάδα είναι απολύτως λογικό να έχει τους πιο μισητούς αντιπάλους :dunno:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Απλά επιβεβαιώνεις τα λεγόμενα μου... η πιο αγαπητή ομάδα στην Ελλάδα είναι απολύτως λογικό να έχει τους πιο μισητούς αντιπάλους :dunno:
οχι ειναι απλα αποτελεσμα της δικαιοτητας των τιτλων σας.

κι οταν επαιρνε πρωταθλημα η αεκ και ο παναθηναικος παλι εσας βριζαμε γιατι εσας βοηθουσαν οι τυποι με τα μαυρα
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.733
Like
2.022
Πόντοι
456
μονο των παοκσιδων?
η πιο μισητη ομαδα στην ελλαδα ειναι ο θρυλος με τα δικαια πρωταθληματα του.
αρης - ηρακλης παιζανε και τον θρυλο βριζανε πιο πολυ στην κερκιδα
παοκ - γιαννενα παιζανε, τα ιδια
λαρισσα - διαγορας πριν 35 χρονια, τα ιδια
εχουμε μεγαλο ζορι στην ψυχοσυνθεση μας οσοι δεν ειμαστε γαυροι απο τα δικαια πρωταθληματα του.
σε όλη την ευρώπη, η μεγαλύτερη ομάδα κάθε χώρας είναι και η πιο μισητή από τους υπόλοιπους
 

Jim25jim

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.496
Κριτικές
110
Like
22.145
Πόντοι
26.336
Μη μου λες εμένα για άδικα πρωταθλήματα τυπε γιατί εγώ μεγάλωσα βλέποντας παιχταράδες όπως ο Κωφιδης, Χατζιδης, Τσαλουχιδης και σια να παιρνουν τα αρχιδια του Βαρδινογιάννη και του Δέδε... με το Σαραβάκο να πέφτει κάτω από τον αέρα για πέναλτι...
Άντε να τα πεις αυτά σε κανα παιδακι...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Μη μου λες εμένα για άδικα πρωταθλήματα τυπε γιατί εγώ μεγάλωσα βλέποντας παιχταράδες όπως ο Κωφιδης, Χατζιδης, Τσαλουχιδης και σια να παιρνουν τα αρχιδια του Βαρδινογιάννη και του Δέδε... με το Σαραβάκο να πέφτει κάτω από τον αέρα για πέναλτι...
Άντε να τα πεις αυτά σε κανα παιδακι...
...οχι επι 20 χρονια ομως
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
σε όλη την ευρώπη, η μεγαλύτερη ομάδα κάθε χώρας είναι και η πιο μισητή από τους υπόλοιπους
αν αδικει τις αλλες ναι.

για τον αγιαξ πχ που επαιρνε δικαια πρωταθληματα με κροιφ τον μισουσαν και τον βριζανε στις αλλες ομαδες .....δεν νομιζω
 

ErotasPeiratis

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
663
Πόντοι
81
Πω πω πόνος στους απόγονους του στόλου από τα καρντάσια!!!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Μη μου λες εμένα για άδικα πρωταθλήματα τυπε γιατί εγώ μεγάλωσα βλέποντας παιχταράδες όπως ο Κωφιδης, Χατζιδης, Τσαλουχιδης και σια να παιρνουν τα αρχιδια του Βαρδινογιάννη και του Δέδε... με το Σαραβάκο να πέφτει κάτω από τον αέρα για πέναλτι...
Άντε να τα πεις αυτά σε κανα παιδακι...
εγω θυμαμαι τον αναστοπουλο να πεφτει για πλακα εκεινη την εποχη.

και συμφωνουσαν μαζι μου και οι αρειανοι και οι ηρακλιδεις.

τον σαραβακο δεν τον σχολιαζαμε για μαιμου πεναλντι.

δεν ειναι ολοι τρελοι εκτος απο εσας.
 

Jim25jim

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.496
Κριτικές
110
Like
22.145
Πόντοι
26.336
...οχι επι 20 χρονια ομως
Μην βάζετε στον κουβα όλα τα πρωταθλήματα... τους παίχτες που έφερε ο Κόκκαλης στην Ελλάδα και την μπάλα που έπαιξαν δεν τους έχουν φέρει αλλοι πρόεδροι :dunno:

Βαρδινογιάννης , Μελισσανίδης , Αλαφούζος και αλλοι δεν έχουν ξοδέψει ούτε το 1/6 από αυτά που έχωσε ο Κόκκαλης σε παίχτες. Τώρα για αυτά που χώνουν στην «παράγκα» είναι άλλο θέμα. Την παράγκα όλοι οι πρόεδροι την πριμοδοτούν. Είναι σαν τους νταβατζηδες στα νυχτερινά μαγαζιά. «Θα σε αφήσω να παίξεις μπάλα αλλά θα φάω και εγώ ένα ξεροκόμματο»
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.733
Like
2.022
Πόντοι
456
εγω θυμαμαι τον αναστοπουλο να πεφτει για πλακα εκεινη την εποχη.

και συμφωνουσαν μαζι μου και οι αρειανοι και οι ηρακλιδεις.

τον σαραβακο δεν τον σχολιαζαμε για μαιμου πεναλντι.

δεν ειναι ολοι τρελοι εκτος απο εσας.
άρα είσαι προκατειλημμένος έναντι της μεγάλης ομάδας. μπορείς να βρεις στο youtube πως έπεφτε ο σαραβάκος και να αναρωτηθείς γιατί τότε δεν το σχολίαζες. η υπόλοιπη ελλάδα πάντως το σχολίαζε.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.877
Πόντοι
5.406
Ρε αλλοθρησκοι ηρεμηστε λιγο. Απο τα σχολια σας καταλαβαινει κανεις ποσο σας ποναει ο Ολυμπιακος. Απο παραγκες ολες οι ομαδες ειχαν και σιγπυρα δεν βγαζω την ομαδα μου εξω. Σαφως ειμαστε η μεγαλυτερη,η λαοπλυθεστερη και η πιο αγαπημενη ομαδα στην Ελλαδα. Απ την αλλη δεν μου φαινεται και παραξενη η συμπεριφορα σας. Τι περιμενεις απο ανθρωπους που δεν υποστηριζουν ερυθρολευκη ομαδα,αλλα πρασινη,μαυρη κιτρινη τιρκουαζ κλπ κλπ.
Να μας αγαπατε, γιατι ο Ολυμπιακος ειναι ο μπαμπας σας. Στον μπαμπα Ολυμπιακο οφειλετε σεβασμο.
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.445
Κριτικές
7
Like
38.547
Πόντοι
10.411
οχι ειναι απλα αποτελεσμα της δικαιοτητας των τιτλων σας.

κι οταν επαιρνε πρωταθλημα η αεκ και ο παναθηναικος παλι εσας βριζαμε γιατι εσας βοηθουσαν οι τυποι με τα μαυρα
Έχεις δίκιο τύπε,μπράβο

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
άρα είσαι προκατειλημμένος έναντι της μεγάλης ομάδας. μπορείς να βρεις στο youtube πως έπεφτε ο σαραβάκος και να αναρωτηθείς γιατί τότε δεν το σχολίαζες. η υπόλοιπη ελλάδα πάντως το σχολίαζε.
ποια υπολοιπη ελλαδα? μονο οι ολυμπιακοι?

αφου ολοι οι αλλοι , παοκσιδες, αρειανοι, ηρακλιδεις, αεκσιδες τον αναστοπουλο κοροιδευαμε.

φανταζομαι και οι παναθηναικοι στην αθηνα , γιατι παναθηναικους στην θεσσαλονικη δεν ηξερα κανενα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Μην βάζετε στον κουβα όλα τα πρωταθλήματα... τους παίχτες που έφερε ο Κόκκαλης στην Ελλάδα και την μπάλα που έπαιξαν δεν τους έχουν φέρει αλλοι πρόεδροι :dunno:

Βαρδινογιάννης , Μελισσανίδης , Αλαφούζος και αλλοι δεν έχουν ξοδέψει ούτε το 1/6 από αυτά που έχωσε ο Κόκκαλης σε παίχτες. Τώρα για αυτά που χώνουν στην «παράγκα» είναι άλλο θέμα. Την παράγκα όλοι οι πρόεδροι την πριμοδοτούν. Είναι σαν τους νταβατζηδες στα νυχτερινά μαγαζιά. «Θα σε αφήσω να παίξεις μπάλα αλλά θα φάω και εγώ ένα ξεροκόμματο»
Δεν θα διαφωνησω οτι ειχατε φερει εξαιρετικους παικτες.
Αλλο ομως αυτο και αλλο τα καραγκιοζιλικια που επι σειρα ετων σας εκαναν την αντιπαθεστερη ομαδα στην Ελλαδα, οπως την Γιουβεντους στην Ιταλια.
Αν θελεις να συμφωνησω κιολας, αδικησε την υστεροφημια σας το σπρωξιμο εκεινων των ετων. Αντε, θα ειχατε χασει και δυο-τρια πρωταθληματα. Τι θα παθαινατε?
Ειδικα την περιοδο 1996-2010 ειχαμε σιχαθει πλεον το ποδοσφαιρο. Το ξερεις οτι εχω δικιο κατα βαθος, μην το κουραζουμε.
 

Jim25jim

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.496
Κριτικές
110
Like
22.145
Πόντοι
26.336
εγω θυμαμαι τον αναστοπουλο να πεφτει για πλακα εκεινη την εποχη.

και συμφωνουσαν μαζι μου και οι αρειανοι και οι ηρακλιδεις.

τον σαραβακο δεν τον σχολιαζαμε για μαιμου πεναλντι.

δεν ειναι ολοι τρελοι εκτος απο εσας.
Φίλε ο Σαραβάκος είναι ότι πιο θεατρικό σε πέναλτι εχω δει ποτέ στη ζωή μου...
Προσπάθησαν να τον μιμηθούν ο Αλεξανδρής, ο Γιαννακόπουλους όμως σαν το ΔΑΣΚΑΛΟ κανεις :tooth:

Ο πουστης κολλούσε το παππουτσι στο χορτάρι, έσπαγε τη μέση σαν κρητικος σουγιάς και έσκαγε στο γήπεδο λες και τράκαρε με νταλίκα :kneel:
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.445
Κριτικές
7
Like
38.547
Πόντοι
10.411
Είπες όταν έπαιρναν πρωταθλήματα παο και αεκ ότι εμάς έβριζαν γιατί εμάς βοηθούσαν τα κοράκια.Τα πέτρινα χρόνια του Ολυμπιακού,σημαδεύτηκαν από παρόμοιες αποφάσεις διατητών που πόσταρα αλλά και από τραγικές καταστάσεις διοικητικές που μας έκαναν έρμαιο σε Καλαμάτες,Παναχαικές κλπ.Οι μεγάλοι πάντα θα έχουν μια παραπάνω εύνοια από τους άλλους και αυτό συμβαίνει σε όλο τον κόσμο.Τι δεν καταλαβαίνεις?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Φίλε ο Σαραβάκος είναι ότι πιο θεατρικό σε πέναλτι εχω δει ποτέ στη ζωή μου...
Προσπάθησαν να τον μιμηθούν ο Αλεξανδρής, ο Γιαννακόπουλους όμως σαν το ΔΑΣΚΑΛΟ κανεις :tooth:

Ο πουστης κολλούσε το παππουτσι στο χορτάρι, έσπαγε τη μέση σαν κρητικος σουγιάς και έσκαγε στο γήπεδο λες και τράκαρε με νταλίκα :kneel:
Ο μεγαλυτερος καραγκιοζης σε βουτιες πεναλτυ ηταν οντως ο Σαραβακος. Θυμαμαι χαρακτηριστικα στο σχολειο οταν παιζαμε μπαλα και επεφτε καποιος για πεναλτυ στα ψεματα, του φωναζαμε "σηκω ρε Σαραβακο".
Μετα ακολουθει πολυ δυνατά ο Γιαννακόπουλος, και στη συνεχεία ο Αλεξανδρης.

Για τον Γιαννακοπουλο μαλιστα ειχα διαβασει και μια ωραια ιστορια.
Οταν πηγε στη Μπολτον, στο πρωτο παιχνιδι εκανε βουτια για πεναλτυ (άτιμο χούι).
Ο προπονητής του τον παρκαρισε στον παγκο πεντε αγωνες σαν τιμωρια, λέγοντάς του "εδω που ηρθες θα εισαι σοβαρος αν θελεις να παιζεις".
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom