Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
ρε μαγκα μαλακας και ξεφτιλισμενος ο ρεχαγκελ?
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
ναι ρε νικολα
δηλαδη με εχει βγαλει εκτοσ εαυτου
ειναι δυνατον να λεει ο τεριμ ευχαριστω τους παικτες μου κ αυτος να λεει ευχαριστω την.....μπεατα?????????????τρελαινομαι ρε φιλε μα καλα για τοσο μαλακες μας εχει
 

Επισκέπτης
ρε φιλε τους εχεις δει ποτε αυτους τους παικτες απο κοντα?μεσα στο γηπεδο ή εστω σε 3,4 ματσακια απο την τηλεοραση?αν τους ειχες δει θα εβγαζες το συμπερασμα οτι το επιπεδο των ελληνων ποδοσφαιριστων που παιζουν στην Α εθνικη ειναι πολυ χαμηλο!για ποιον αββρααμ παπαδοπουλο,για ποιον γκαλιτσιο μιλαμε τωρα?επειδη ειναι νεοι δεν σημαινει οτι πρεπει να τους προωθησουμε στην εθνικη....ο γκαλιτσιος απο μπαλλα δεν σκαμπαζει και ο αβρααμ δεν παει πισω....ο σπυροπουλος του πανιωνιου κανει πολυ καλο πρωταθλημα και ισως ειναι απο τους πολυ λιγους που αδικουνται και θα επρεπε να προωθηθει στην πρωτη ομαδα στην θεση του φυσσα!ισως και ο χριστοδουλοπουλος του ΠΑΟΚ αξιζει να παρει ευκαιριες...οπως και οι υπολοιποι του ΠΑΟΚ (ηλιαδης,μπαλαφας,αραμπατζης κλπ..)η πλακα ειναι οτι παικτες-ταλεντα παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν(βεβαια οσο περναει ο χρονος θα ειναι λιγοτεροι) αλλα τις περισσοτερες φορες δεν καταφερνουν να προωθηθουν απο τις ομαδες τους επειδη αλλοι παιρνουν "μιζες" σε αυτες τις ομαδες!δυστυχως και ο τακης φυσσας καπως ετσι επαιξε μπαλλα.....
Δεν είπα ότι όλοι αυτοί πρέπει να παίζουν στην εθνική,απλά ανέφερα καλούς Έλληνες παίχτες τους οποίους σίγουρα αγνοεεί ο Γερμανός.Το κατά πόσο τους ξέρω θα σου πω.Τον Σκοπελίτη τον παρακολουθώ χρόνια στο Αιγάλεω,θεωρώ ότι είναι ένας πλήρης χαφ,έτοιμος παίχτης,έμεινε λίγο στάσιμος επειδή δεν έκανε το άλμα για μεγαλύτερη ομάδα,σίγουρα καλύτερος του Μπασινά.Τον Σπυρόπουλο φέτος που τον έχω παρακολουθήσει κάνει εξαιρετική χρονιά και εντυπωσιάστηκα με την εμφάνισή του στο Καραϊσκάκι.Τον Αβραάμ Παπαδόπουλο δεν τον έχω δει σε πολλά παιχνίδια,δεν μπορώ να ορκιστώ για το πόσο μεγάλος παίχτης είναι,αλλά οι πιο ειδικοί λένε ότι είναι σέντερ μπακ για μεγάλα πράγματα και μεγάλο κεφάλαιο για τη εθνική.Ο Πετκάκης μου άρεσε την προηγούμενη διετία στην Καλαμαριά,φέτος δεν τον έχω παρακολουθήσει.Ο Γκαλίτσιος είναι εξελίσσιμος,σίγουρα καλύτερος από τα ακραία μπακ που έχουμε.Τον Ηλιάδη τον έχω δει αρκετές φορές,διαρκώς ανοδική καριέρα.Τον Κωνσταντόπουλο δεν τον έχω ποτέ.Τον Γουνδουλάκη τον παρακολουθούσα κυρίως στην Καλαμάτα.Δεν είναι το θέμα ένας ή δύο παίχτες.Επιτρέπεται τόσα χρόνια να μην έχει καλέσει τον Στολτίδη;Ο Λαμπριάκος τόσα χρόνια δεν άξιζε μία κλήση στην εθνική;Δεν μπορώ το δημοσιουπαλληλικι στην Εθνική.Αμφιβάλει κανείς ότι ο Ζαγοράκης θα έπαιζε βασικός το Σάββατο αν δεν είχε αποσυρθεί από την Εθνική;Ο Βρύζας αν αντί για την Ξάνθη έπαιζε σε ομάδα του εξωτερικού δε θα ήταν το Σάββατο βασικός;Τί παραπάνω έχει ο Δέλλας αυτή τη στιγμή από τον ʼντζα;
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ρε vasos με συγχωρεις αλλα λες να δει τους παικτες
αφου δεν παει μωρε ο μαλακας πουθενα σε κανενα γηπεδο
πως τους βλεπει απο την νετ κ τον αλφα???
μονο στα ντερμπι παει ο ξεφτιλισμενος

ομολογω παντως οτι ειναι απο τις λιγες φορες που συμφωνω μαζι σου.. ;)

εννοω πολυ απλα οτι στους "καλους" παικτες παντα υπαρχει ενας ντορος παραπανω...οποτε θελει δεν θελει ο εκαστοτε εκλεκτορας της εθνικης θα τους δει σε καποια ματς κυριως τα ζορικα για να δει ποσα απιδια πιανει ο σακος!και τους βλεπει και σε βιντεο στην γερμανια...η τεχνολογια εχει παρει την ανιουσα......
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
αστο ρε vaso μην το παλευεις....
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
σταματε ρε psolarosavre...εισαι κ εσυ κολλημενος ολυμπιακος σαν εμενα...
α κατι αλλο...παρακλω να μας πει καποιος αν γνωριζει το συμβολαιο του κυριου ρεχαγκελ.
τα χρηματα εννοω...
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
αστο ρε vaso μην το παλευεις....
καλα ρε νικ σορρυ κιολας που θιξαμε τον ρεχαγκελ
να λεμε κ ευχαριστω κιολας,μηπως κανα λουλουδακι να του στειλουμε?
δεν του στελνουμε κ καμμια τζενιφερ απο ποπη,μιας κ ειναι κ επιτιμη του σαιτ?
μην μπερδευετε παλικαρια την αχαριστια με τον ρεαλισμο
αλλο τοτε, αλλο τωρα
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Δεν είπα ότι όλοι αυτοί πρέπει να παίζουν στην εθνική,απλά ανέφερα καλούς Έλληνες παίχτες τους οποίους σίγουρα αγνοεεί ο Γερμανός.Το κατά πόσο τους ξέρω θα σου πω.Τον Σκοπελίτη τον παρακολουθώ χρόνια στο Αιγάλεω,θεωρώ ότι είναι ένας πλήρης χαφ,έτοιμος παίχτης,έμεινε λίγο στάσιμος επειδή δεν έκανε το άλμα για μεγαλύτερη ομάδα,σίγουρα καλύτερος του Μπασινά.Τον Σπυρόπουλο φέτος που τον έχω παρακολουθήσει κάνει εξαιρετική χρονιά και εντυπωσιάστηκα με την εμφάνισή του στο Καραϊσκάκι.Τον Αβραάμ Παπαδόπουλο δεν τον έχω δει σε πολλά παιχνίδια,δεν μπορώ να ορκιστώ για το πόσο μεγάλος παίχτης είναι,αλλά οι πιο ειδικοί λένε ότι είναι σέντερ μπακ για μεγάλα πράγματα και μεγάλο κεφάλαιο για τη εθνική.Ο Πετκάκης μου άρεσε την προηγούμενη διετία στην Καλαμαριά,φέτος δεν τον έχω παρακολουθήσει.Ο Γκαλίτσιος είναι εξελίσσιμος,σίγουρα καλύτερος από τα ακραία μπακ που έχουμε.Τον Ηλιάδη τον έχω δει αρκετές φορές,διαρκώς ανοδική καριέρα.Τον Κωνσταντόπουλο δεν τον έχω ποτέ.Τον Γουνδουλάκη τον παρακολουθούσα κυρίως στην Καλαμάτα.Δεν είναι το θέμα ένας ή δύο παίχτες.Επιτρέπεται τόσα χρόνια να μην έχει καλέσει τον Στολτίδη;Ο Λαμπριάκος τόσα χρόνια δεν άξιζε μία κλήση στην εθνική;Δεν μπορώ το δημοσιουπαλληλικι στην Εθνική.Αμφιβάλει κανείς ότι ο Ζαγοράκης θα έπαιζε βασικός το Σάββατο αν δεν είχε αποσυρθεί από την Εθνική;Ο Βρύζας αν αντί για την Ξάνθη έπαιζε σε ομάδα του εξωτερικού δε θα ήταν το Σάββατο βασικός;Τί παραπάνω έχει ο Δέλλας αυτή τη στιγμή από τον ʼντζα;

σωστα τα τελευταια που ανεφερες αλλα ρε συ τον στολτιδη και τον λαμπριακο γιατι να τους καλεσει?αν εχεις ποδοσφαιριστες με βαρυα κορμια εισαι χαμενος απο χερι.....εκτος αν αντιπαλοι σου ειναι οι νορβηγοι,οι φιλανδοι κλπ....αν πας να παιξεις με στολτιδη αμυντικο χαφ με ολλανδιες,δανιες,τουρκιες κλπ....και με λαμπριακο επιθεση ή αμυνα θα σε ξεκολιασουν!για δελλα συμφωνω 100%σε οτι αφορα τον γουνδουλακη εχει αποδειξει τοσα χρονια στον πανιωνιο οτι δεν ειναι για παραπανω!
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
σταματε ρε psolarosavre...εισαι κ εσυ κολλημενος ολυμπιακος σαν εμενα...
α κατι αλλο...παρακλω να μας πει καποιος αν γνωριζει το συμβολαιο του κυριου ρεχαγκελ.
τα χρηματα εννοω...
αν αυτα που λες ειναι ειρωνια για μενα κανεις λαθος!!!
πες μου πως μπορει να γινει κουβεντα οταν ο αλλος αποκαλει τον ρεχαγκελ ''μεγαλυτερο τουριστα'' και εσυ ''μαλακα και ξεφτιλισμενο''!!!ειναι προφανες οτι δεν μπορουμε να κουβεντιασουμε το λιγοτερο πολιτισμενα....
οσο για τα χρηματα δεν ρωτησε κανενας οταν σηκωσε την κουπα για το συμβολαιο.....
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
αν αυτα που λες ειναι ειρωνια για μενα κανεις λαθος!!!
πες μου πως μπορει να γινει κουβεντα οταν ο αλλος αποκαλει τον ρεχαγκελ ''μεγαλυτερο τουριστα'' και εσυ ''μαλακα και ξεφτιλισμενο''!!!ειναι προφανες οτι δεν μπορουμε να κουβεντιασουμε το λιγοτερο πολιτισμενα....
οσο για τα χρηματα δεν ρωτησε κανενας οταν σηκωσε την κουπα για το συμβολαιο.....
κανεις μεγαλο λαθος δεν σε ειρωνευομαι
οσο για τους χαρακτηρισμους φιλε ειναι προσωπικοι,οπως κ οι γνωμες
εγω ετσι τον θεωρω τι να κανουμε τωρα???
οσο για τα χρηματα μια απλη ερωτηση εκανα...αν ξερει καποιος ας απαντησει...
κ σε παρακαλω μην φερνεις το παραδειγμα του euro
δηλ επειδη μας πηρε το euro να τον κρατησουμε για παντα κ να τον πληρωνουμε
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Ειναι ντροπη μας να κολλαμε ετσι στον τοιχο τον Ρεχαγκελ...Ξεχναμε πολυ ευκολα.Το μεγαλυτερο λαθος που εκανε για μενα ηταν που δεν εφυγε μετα την κουπα.Και δεν εφυγε για να μας βοηθησει περισσοτερο.Αλλα δεν ηξερε ο ανθρωπος οτι ειμαστε τοσο ζωα που μετα απο χαλια αποτελεσματα θα τον κρεμαγαμε..Η πιο μαλακισμενη δηλωση δε ηταν αυτη του ξεφτιλα του Γιακουματου...Τωρα το θυμηθηκε ο γαμημενος οτι ειναι Γερμανος?Οταν ετρεχε στο Καλλιμαρμαρο να φωτογραφηθει ηταν καλα ε?Σαν δεν ντρεπομαστε...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
κανεις μεγαλο λαθος δεν σε ειρωνευομαι
οσο για τους χαρακτηρισμους φιλε ειναι προσωπικοι,οπως κ οι γνωμες
εγω ετσι τον θεωρω τι να κανουμε τωρα???
οσο για τα χρηματα μια απλη ερωτηση εκανα...αν ξερει καποιος ας απαντησει...
κ σε παρακαλω μην φερνεις το παραδειγμα του euro
δηλ επειδη μας πηρε το euro να τον κρατησουμε για παντα κ να τον πληρωνουμε
Εδω ρε φιλε πληρωνουμε ενα σωρο μοσχαρια που ποτε δεν καναν τιποτα για την χωρα αυτη!Επειδη δεν ειμαστε ποδοσφαιρικη χωρα και δεν προκειτε να ξαναδουμε επιτυχια σαν του ευρω μη σου πω οτι πρεπει να του κοψει και συνταξη το κρατος...
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
Ειναι ντροπη μας να κολλαμε ετσι στον τοιχο τον Ρεχαγκελ...Ξεχναμε πολυ ευκολα.Το μεγαλυτερο λαθος που εκανε για μενα ηταν που δεν εφυγε μετα την κουπα.Και δεν εφυγε για να μας βοηθησει περισσοτερο.Αλλα δεν ηξερε ο ανθρωπος οτι ειμαστε τοσο ζωα που μετα απο χαλια αποτελεσματα θα τον κρεμαγαμε..Η πιο μαλακισμενη δηλωση δε ηταν αυτη του ξεφτιλα του Γιακουματου...Τωρα το θυμηθηκε ο γαμημενος οτι ειναι Γερμανος?Οταν ετρεχε στο Καλλιμαρμαρο να φωτογραφηθει ηταν καλα ε?Σαν δεν ντρεπομαστε...
οχι ρε φιλε δεν ξεχναμε,αντιθετως..
εγω τον ευχαριστω αλλα μεχρι εκει
καιρος να παρει τον πουλο
κ το ειπα κ πιο πανω μην μπερδευετε τον ρεαλισμο με την αχαριστια...
κ οσο για τους χαρακτηρισμους..τι να κανουμε εμεις οι πειραιωτες ειμαστε λιγο ακραιοι στις αντιδρασεις μας...ελαττωμα ειναι κ αυτο..
 

Επισκέπτης
Για να τελειώνουμε εμένα στα ....... μου ποιούς παίχτες θα πάρει ο Ρεχάγκελ.Εμένα η μόνη μου αγωνία είναι ποιούς παίχτες θα πάρει ο Ολυμπιακός.Αν όλοι εσείς οι ειδικοί προτιμάτε για αριστερό μπακ τον Φύσσα,τον Βύντρα,τον Γκούμα,τον Καψή(ναι,ναι όλοι αυτοί έχουν χρησιμοποιηθεί στη συγκεκριμμένη θέση επί Ρεχάγκελ) από τον Σπυρόπουλο,συνεχίστε να φωνάζετε Ελλάς ολέ ολέ και να αγοράζετε τις εφημερίδες που γράφουν για τον Ρεχάγκελ ότι είναι και αυτός Έλληνας.Εμένα αυτή η εθνική πλέον δε με εκφράζει.Επειδή ούτε εγώ μπορώ να σας αλλάξω νοοτροπία,ούτε εσείς εμένα δε θα ασχοληθώ και πολύ με το θέμα.Σας αφήνω να γράψετε με την ησυχία σας ύμνους και ωδές για τον μεγάλο Γερμανό κόουτς που έγραψε το σύγχρονο ελληνικό έπος.Ελπίζω να λήξει σχετικά γρήγορα η συγκεκριμμένη συζήτηση και να συνεχίσουμε να μιλάμε για τον Θρύλο.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Μεγάλος και ʼγιος ο Σωκράτης Κόκκαλης, αλλά να λέει ΑΥΤΟΣ ότι η Εθνική χρειάζεται ανανέωση νομίζω είναι τουλάχιστον αστείο.
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
κι εγω γαυρος ειμαι ρε φιλε....Εγω ηθελα να ξερα ποσοι απο ολους εμας τους ''προπονηταραδες'' δεν θα ξεκινουσαν προχθες με αυτην την 11αδα,το πολυ με 2 αλλαγες,το πολυ.....Δεν θα ξεκινουσες τον ΝΙκοπολιδη?που εξελιχθηκε τραγικος?τον Στελιο?που εχασε αυτο που αλλη φορα βαζει με τη μυτη?η καλυτερα ποσοι απο εμας στο ευρω θα διαλαγαμε αυτους που διαλεξε ο Οτο και σηκωσε τη κουπα...Ημασταν και ατυχοι προχθες..Στην μπαλα ρε γαμωτο απο ηρωας γινεσαι μοιραιος σε δευτερολεπτα?και τα λεω αυτα τωρα που ηρεμησα λιγο γιατι δεν μπορω να σου περιγραψω πως ημουνα δυο μερες....
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
κι εγω γαυρος ειμαι ρε φιλε....Εγω ηθελα να ξερα ποσοι απο ολους εμας τους ''προπονηταραδες'' δεν θα ξεκινουσαν προχθες με αυτην την 11αδα,το πολυ με 2 αλλαγες,το πολυ.....Δεν θα ξεκινουσες τον ΝΙκοπολιδη?που εξελιχθηκε τραγικος?τον Στελιο?που εχασε αυτο που αλλη φορα βαζει με τη μυτη?η καλυτερα ποσοι απο εμας στο ευρω θα διαλαγαμε αυτους που διαλεξε ο Οτο και σηκωσε τη κουπα...Ημασταν και ατυχοι προχθες..Στην μπαλα ρε γαμωτο απο ηρωας γινεσαι μοιραιος σε δευτερολεπτα?και τα λεω αυτα τωρα που ηρεμησα λιγο γιατι δεν μπορω να σου περιγραψω πως ημουνα δυο μερες....
Συμφωνώ απόλυτα. ¨Εχω τυφλή εμπιστοσύνη στο Γερμανό και δεν ξεχνάω...ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟΝ. Τωρα τα κεφάλια μέσα, νίκη με Μάλτα, μια βοήθεια από τα μεμέτια με τους Νορβηγούς, και προκρινόμαστε.  Στα δυσκολα φαίνονται οι αληθινοί οπαδοί.
 

Επισκέπτης
Sorry,ξέχασα ότι και ο Καραγκούνης έχει χρησιμοποιηθεί αριστερό μπακ επί Ρεχάγκελ
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Για να τελειώνουμε εμένα στα ....... μου ποιούς παίχτες θα πάρει ο Ρεχάγκελ.Εμένα η μόνη μου αγωνία είναι ποιούς παίχτες θα πάρει ο Ολυμπιακός.Αν όλοι εσείς οι ειδικοί προτιμάτε για αριστερό μπακ τον Φύσσα,τον Βύντρα,τον Γκούμα,τον Καψή(ναι,ναι όλοι αυτοί έχουν χρησιμοποιηθεί στη συγκεκριμμένη θέση επί Ρεχάγκελ) από τον Σπυρόπουλο,συνεχίστε να φωνάζετε Ελλάς ολέ ολέ και να αγοράζετε τις εφημερίδες που γράφουν για τον Ρεχάγκελ ότι είναι και αυτός Έλληνας.Εμένα αυτή η εθνική πλέον δε με εκφράζει.Επειδή ούτε εγώ μπορώ να σας αλλάξω νοοτροπία,ούτε εσείς εμένα δε θα ασχοληθώ και πολύ με το θέμα.Σας αφήνω να γράψετε με την ησυχία σας ύμνους και ωδές για τον μεγάλο Γερμανό κόουτς που έγραψε το σύγχρονο ελληνικό έπος.Ελπίζω να λήξει σχετικά γρήγορα η συγκεκριμμένη συζήτηση και να συνεχίσουμε να μιλάμε για τον Θρύλο.
Εσυ ρε μεγαλε διαβαζε για τον Θρυλο στις εφημεριδες που σου γραφουν ''Σημερα κλεινει ο Ντουντου''...Το βραδυ φευγει το φαξ για Ντουντου...Θεμα ωρων η μεταγραφη κτλ..Αν οι εφημεριδες μας δουλευουν μια για την Εθνικη,τοτε οι δικες μας εφημεριδες (κι εγω γαυρος ειμαι) μας δουλευουν χιλιες...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom