Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 24 άτομα (0 μέλη και 24 επισκέπτες)

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.225
Κριτικές
81
Like
7.947
Πόντοι
7.865
μάθε μπαλλίτσα...
απ το πρώτο ράφι θα ψωνίσεις σε ηλικίες πάνω απο 30.
η μόνη μεταγραφή στην Ελλάδα απο το πάνω ράφι ήταν ο Ζιό στα 27 το εν ενεργεία 10άρι της Μπάρτσα.
μετά η του ντέταρι και των προτάσωφ, λιτοφτσένκο, καρεμπέ και μετά το χάος.
Ο γιός μου γεννήθηκε τη μέρα που ήρθε ο Ντέταρι στην Ελλάδα...8 Ιουλίου 1988...Το μισό σόϊ στο μαιευτήριο και το άλλο μισό στο αεροδρόμιο και εγώ ο μαλάκας στη μέση να μην ξέρω πουνα πρωτοπάω...Τελικά έκατσα στο μαιευτήριο και απο τότε φωνάζω τον γιό μου Ντέταρι,όπως και το υπόλοιπο σόι...Αλλά στα θέμα μας τώρα...Δύσκολα ένας καλός παίχτης θα έρθει στο peak της καριέρας του στην Ελλάδα,όσα και να του δίνουν.Και αυτό γιατί πολύ απλά θα χαντακωθεί.1000 φορές να πάρει ένας παίχτης 3 χρόνια λιγότερα λεφτά σε μια μεγάλη ομάδα,έχοντας προοπτική να πάρει μια ίση ή καλύτερη μεταγραφή σε μια επίσης καλή ομάδα,παρά να πάει σε ένα μη ανταγωνιστικό πρωτάθλημα για 2-3 χρόνια και να θαφτεί.Πάρε παράδειγμα τον Μιραλάς...Ήρθε σαν σχετικά αποτυχημένος απο τον Άγιο Στέφανο,εδώ απέδωσε,έπαιξε παντού καλά και όταν έσκασε η ευκαιρία προτίμησε την μέτρια στην Πρέμιερ Λίγκ Έβερτον,παρά τον πρωταθλητή Ελλάδος Ολυμπιακό,γιατί εκεί αν συνεχίσει να παίζει καλά απέναντι σε μεγαθήρια του παγκόσμιου ποδοσφαίρου,μπορεί να πάει και κάπου ακόμα καλύτερα.Εδώ να αναδειχθεί παίζοντας με ποιόν;Με τον ΠΟΑ,την ΑΕΚ,τον ΠΑΟΚ;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ξεκολλάτε
πρώτα πρώτα έχουνε αλλάξει τα δεδομένα από τότε που μιλάτε, έχει αλλάξει ο ποδοσφαιρικός χάρτης της Ευρώπης, έχει αλλάξει η κατανομή η οικονομική κλπ.

Ας πούμε, ο Ριέρα που ήταν βασικός στη Λίβερπουλ θεωρείται μεταγραφή από το πρώτο ράφι. Ο Μέλμπεργκ επίσης.
Στην Ελλάδα έχουμε μάθει να φωνάζουμε διαρκώς και να τα θέλουμε όλα όσο ετερόκλητα και να είναι.

Θέλουμε και τους μεγάλους παίκτες σε κάθε θέση, θέλουμε και τους νεαρούς. Θέλουμε και να νικάμε σε κάθε ματς με πεντάρες αλλά θέλουμε να δοκιμάζουμε και παίκτες. Θέλουμε και να σκάει ο πρόεδρας ένα σκασμό λεφτά αλλά θέλουμε και να μην έχουμε και χρέη.

Προφανώς και έχουνε περάσει παίκτες σημαδούρες. Αλλά παίκτες που κάνουνε τη διαφορά σε οποιαδήποτε ομάδα δεν είναι απαραίτητα αυτοί που ψωνίζονται από το πρώτο ράφι.

Πέρσι αυτοί που κάνανε τη διαφορά ήταν ο Μιραλάς που ήρθε σαν μία μεταγραφή καλαθιού, ο Αμπντούν που ομοίως όλοι κράζανε που τον πήρε και ο Τσιμπούρης που ήρθε ελεύθερος και με τη στάμπα του ταραξία.
Και ο Μέλμπεργκ σταθερή αξία και ο Αβράμης που όταν τον πήραμε τον λέγανε όλοι τραγί και άλλο Ανατολάκη.

Ο δε Βαλβίδας ήταν ο άσχετος και ο κολλημένος.

Και επειδή μιλάνε και οι Παναθηναϊκοί...ο Καραγκούνης δεν ήταν μεταγραφή, αλλά ξεκινούσε από αυτόν η ομάδα (ασχέτως που προσωπικά δεν τον θεωρώ καλό παίκτη)

οπότε ξεκολλάτε...
1. το θέμα είναι να δέσει το σύνολο
2. να ταιριάζουν οι παίκτες στο στυλ της ομάδας που θέλεις
3. να ταιριάξουνε οι παίκτες σε αυτό που θέλει ο προπονητής.

τι να το κάνω να έχω 10 ονόματα και να μην μπορεί να λειτουργήσει η ομάδα.
τι να το κάνω να έχω 3 παικταράδες μέσα αλλά να έχω κενά.
τι να το κάνω να έχω μόνιμα κάποιους ενδεκαδάτους και να μην παίζουνε ποτέ τα μικρά της ακαδημίας.
τι να το κάνω να χαλάει κάθε χρόνο ένα σκασμό λεφτά ο πρόεδρας και να μην κερδίζει ποτέ. Γιατί να κάτσει να ασχολείται;

 

Επισκέπτης
Τελικα τοσα χρονια ειχαν δικιο οι αλλοθρησκοι που μας τη λεγαν οτι αυτοι παιζουν Ευρωπη και με κοντομανικα
 

brain_gamer

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2010
Μηνύματα
540
Like
0
Πόντοι
6
ποστ αφιέρωση στον τρύπα.....
γαμησεμας ρε μαλακα..
ο χοντρος μαλλον θ ανακοινωσει καποιο ονομα σημερα-αυριο,για να παρει το χειροκροτημα..
τι να το κανω ομως???
τοπι δεν θα δω & παλι..
εκτος του οτι ψωνιζουμε απο τα κινεζικα,το μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι καθε χρονο αλλαζω 15 παιχτες..
ετσι δεν προκειται να γινει ποτε τιποτε..
η μαλακια που δερνει τους παραγοντες ειναι απιστευτη & ατελειωτη..
ο κυριακος παπ δεν εκανε στο μουνοπανο τον βαλβιδα & ετσι τον δωσαμε τσαμπα..
ηδη η τιμη του εχει ανεβει στα 20..
μονο & μονο γι αυτο,επρεπε να εχουν στηθει λαικα δικαστηρια..
το τσουρουκι,το μουνι της λασπης ο κυργιακος,κανει καριερα μονο & μονο λογω σωματοδομης..
σκεψου ο πιτσιρικας που ξερει & τοπι..
δεν συνεχιζω γιατρι ειμαι ηδη σκασμενος..
 

Επισκέπτης
[quote author=brain_gamer  link=topic=3922.msg4028449#msg4028449 date=1346400395]
γαμησεμας ρε μαλακα..
ο χοντρος μαλλον θ ανακοινωσει καποιο ονομα σημερα-αυριο,για να παρει το χειροκροτημα..
τι να το κανω ομως???
τοπι δεν θα δω & παλι..
εκτος του οτι ψωνιζουμε απο τα κινεζικα,το μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι καθε χρονο αλλαζω 15 παιχτες..
ετσι δεν προκειται να γινει ποτε τιποτε..
η μαλακια που δερνει τους παραγοντες ειναι απιστευτη & ατελειωτη..
ο κυριακος παπ δεν εκανε στο μουνοπανο τον βαλβιδα & ετσι τον δωσαμε τσαμπα..
ηδη η τιμη του εχει ανεβει στα 20..
μονο & μονο γι αυτο,επρεπε να εχουν στηθει λαικα δικαστηρια..
το τσουρουκι,το μουνι της λασπης ο κυργιακος,κανει καριερα μονο & μονο λογω σωματοδομης..
σκεψου ο πιτσιρικας που ξερει & τοπι..
δεν συνεχιζω γιατρι ειμαι ηδη σκασμενος..

[/quote]Καλα ηρεμησε ρε δικε μου,μηπως να καναμε και αγωγη στον Βαλβερδε για διαφυγοντα κερδη?
Τετοια γινονται στο ποδοσφαιρο,εδω η Μπαγερν ειχε πουλησει παικτη για ψωροευρω σαν σαπακι και μετα τον ξανα πηρε με τουβλα απο ευρω.
 

brain_gamer

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2010
Μηνύματα
540
Like
0
Πόντοι
6
Γιατί να κάτσει να ασχολείται;
για τους ιδιους λογους που ασχολουμαι & εγω..
αν το βλεπει σαν μαγαζι,να παει να γαμηθει παρακατω..
& ο χοντρος μπορει να το παιζει ολομπιακαρα,αλλα δεν εχει την ιδια αρρωστεια με εμας..
περισυ εκαναν τελετη βραβευσης για τους αθλητες του ερασιτεχνικου στον ναο & ειχε το θρασος να δωσει 10 χιλιαρικα..
σιγα ρε μπρουκλη..
ντροπη..
ΜΟΝΟ ο γουλανδρης ποναγε πραγματικα την ομαδα..
οι λοιποι εξυπηρετουν τα συμφεροντα τους..
ακομη & ο θειος,παρα τα χιλια καλα του,εχει κανει τραγικα εγκληματα με το μπασκετ..
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
o κυριακος θα επαιζε πλεζουρ στον ολυμπιακο,απλα δεν ειχε υπομονη.Κανενας δεν εχει χασει απο τον ολυμπιακο αν αξιζει,απλα ηθελε να φυγει γιατι ειχε το σουηδο με τον αβρααμ.Οπως αποδειχτηκε και περυσι(που επαιζε και ο μαρκανο πολλα παιχνιδια) και φετος θα ηταν βασικος και αναντικαταστατος
Με τη σαλκε ηταν πολυ τολμηρο το βημα της μεταγραφης,θα μπορουσε να ειχε χαθει οπως οι περισσοτεροι ελληνες που πηγαν στο εξωτερικο
Απλα το παιδι κοιμαται με τη τυχη και καλα κανει..αποδειξη και τωρα που δεν πηγε στη ρωσια,αγιο ειχε,θα ειχε τελειωσει η καριερα του
 

brain_gamer

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2010
Μηνύματα
540
Like
0
Πόντοι
6
Καλα ηρεμησε ρε δικε μου,μηπως να καναμε και αγωγη στον Βαλβερδε για διαφυγοντα κερδη?
Τετοια γινονται στο ποδοσφαιρο,εδω η Μπαγερν ειχε πουλησει παικτη για ψωροευρω σαν σαπακι και μετα τον ξανα πηρε με τουβλα απο ευρω.
ε ναι..
οπως & η 7 να φωναζει,νικολακη-μιχαλακη εισαι τρελα με την κοκκινη φανελα..
οτι πεις..
μονο που εγω απαντησα στον περσονα που ειναι πολυ περισσοτερο γαυρος(αν & βαζελος) απο μερικους απο εσας..
γιατι γαυρος πανω απ ολα σημαινει αξιοπρεπεια-κουτελο-τιμη-υπερηφανεια & οχι yes boss..
μετα απο το μουνοπανο τον σπανουλη λοιπον,χειροκροτηστε & τον περπερογλου τωρα..
χου ρε στρακια..
 

brain_gamer

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2010
Μηνύματα
540
Like
0
Πόντοι
6
o κυριακος θα επαιζε πλεζουρ στον ολυμπιακο,απλα δεν ειχε υπομονη.Κανενας δεν εχει χασει απο τον ολυμπιακο αν αξιζει,απλα ηθελε να φυγει γιατι ειχε το σουηδο με τον αβρααμ.Οπως αποδειχτηκε και περυσι(που επαιζε και ο μαρκανο πολλα παιχνιδια) και φετος θα ηταν βασικος και αναντικαταστατος
Με τη σαλκε ηταν πολυ τολμηρο το βημα της μεταγραφης,θα μπορουσε να ειχε χαθει οπως οι περισσοτεροι ελληνες που πηγαν στο εξωτερικο
Απλα το παιδι κοιμαται με τη τυχη και καλα κανει..αποδειξη και τωρα που δεν πηγε στη ρωσια,αγιο ειχε,θα ειχε τελειωσει η καριερα του
σ αυτη την ηλικια που εφυγε(& με το μυαλο εντος του κεφαλιου του απ οτι φανηκε),δεν νομιζω οτι εφυγαν & αλλοι..
δεν πειραζει μωρε..
πηραμε το τσουτσεκι τον μανωλα που θα αποθεωνει σε λιγο καιρο η 7..
ολα καλα λεμε..
 

Επισκέπτης
Πολυ γκρινια ρε μαγκες.
Ποτε δεν ημουν προσωπολατρης,ο πατερας μου πρωτη φορα με πηγε γηπεδο 2 χρονων και εκλαιγα γιατι κρυωνα,απο παιδακι εβλεπα τη φανελα και δακρυζα-καυλωνα,στο γηπεδο ποτε δεν εχω φωναξει ονομα παικτη,προπονητη,προεδρου γιατι απλα αυτοι καποτε θα φυγουν αλλα η καψουρα θα μενει παντα μεσα μου,μονο για τον Ολυμπιακο φωναζω γιατι για εμενα ειναι κατι πολυ μεγαλο,ειναι ενας τιτανας που σκεπαζει τη ζωη μου.

Κραζουν οτι δεν εχουμε Ελληνες παικτες,οτι ειμαστε γερασμενη ομαδα κτλ.
Τωρα που παει να γινει μια νεα προσπαθεια παλι κραζουμε.
Ειναι καλη συγκιρια για αυτο το προτζεκτ,οι αλλοι πεθαμενοι,το πρωταθλημα σχεδον βεβαιο αρα και τα γκαφρα του Τσουλου στο τσεπακι.Τωρα πρεπει να γινει το μεγαλο βημα και η ανανεωση,τωρα που δεν διατρεχεις κινδυνο να χασεις το πακετο και πας χρονια πισω.Αγοραζεις Κουρασμα και τι εγινε?Φευγει σε 2 χρονια και παλι ξανα μανα να βρεις παικτη.Επενδυεις σε νεους και εχεις ελπιδα να τους μοσχοπουλησεις.Ολα αυτα δεν θα γινουν σε 3 μηνες,θελουν χρονο,σε 2-3 χρονια θα ξερουμε αν χοντρος το παει ισια το καραβι η σε ξερα.Προτιμω να περιμενω απο το να ψαχνω τον σωτηρα Τσακα μετα απο 3 χρονια μπας και με σωσει απ το πρωτοδικιο.
 

Επισκέπτης
[quote author=brain_gamer  link=topic=3922.msg4028463#msg4028463 date=1346401157]
ε ναι..
οπως & η 7 να φωναζει,νικολακη-μιχαλακη εισαι τρελα με την κοκκινη φανελα..
οτι πεις..
μονο που εγω απαντησα στον περσονα που ειναι πολυ περισσοτερο γαυρος(αν & βαζελος) απο μερικους απο εσας..
γιατι γαυρος πανω απ ολα σημαινει αξιοπρεπεια-κουτελο-τιμη-υπερηφανεια & οχι yes boss..
μετα απο το μουνοπανο τον σπανουλη λοιπον,χειροκροτηστε & τον περπερογλου τωρα..
χου ρε στρακια..
[/quote]Ενταξει δικε μου,μαθηματα σε παιδακια στη γειτονια σου που μαθανε το θρυλο απο τοn Kωστοπουλο και τον Θεμο,σε αυτους που πανε γηπεδο με τη γκομενουλα με το βαμμενο νυχι,ασε με εμενα ειμαι αλλη ιστορια.

ΥΓ Τον Ολυμπιακο τα δυσκολα χρονια τον κρατησε στο υψος του η 7 (οχι η τωρινη),τα χαλια των αλλων να γινουμε ομαδουλα το χρωσταει σε εμας.Τα δυσκολα χρονια που τρωγαμε φαπες ποναγε το χερι αυτου που μας την εριχνε και οχι ο σβερκος μας,αυτη ειναι η διαφορα μας με τους αλλους.
 

brain_gamer

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2010
Μηνύματα
540
Like
0
Πόντοι
6
Πολυ γκρινια ρε μαγκες.
Ποτε δεν ημουν προσωπολατρης,ο πατερας μου πρωτη φορα με πηγε γηπεδο 2 χρονων και εκλαιγα γιατι κρυωνα,απο παιδακι εβλεπα τη φανελα και δακρυζα-καυλωνα,στο γηπεδο ποτε δεν εχω φωναξει ονομα παικτη,προπονητη,προεδρου γιατι απλα αυτοι καποτε θα φυγουν αλλα η καψουρα θα μενει παντα μεσα μου,μονο για τον Ολυμπιακο φωναζω γιατι για εμενα ειναι κατι πολυ μεγαλο,ειναι ενας τιτανας που σκεπαζει τη ζωη μου.

Κραζουν οτι δεν εχουμε Ελληνες παικτες,οτι ειμαστε γερασμενη ομαδα κτλ.
Τωρα που παει να γινει μια νεα προσπαθεια παλι κραζουμε.
Ειναι καλη συγκιρια για αυτο το προτζεκτ,οι αλλοι πεθαμενοι,το πρωταθλημα σχεδον βεβαιο αρα και τα γκαφρα του Τσουλου στο τσεπακι.Τωρα πρεπει να γινει το μεγαλο βημα και η ανανεωση,τωρα που δεν διατρεχεις κινδυνο να χασεις το πακετο και πας χρονια πισω.Αγοραζεις Κουρασμα και τι εγινε?Φευγει σε 2 χρονια και παλι ξανα μανα να βρεις παικτη.Επενδυεις σε νεους και εχεις ελπιδα να τους μοσχοπουλησεις.Ολα αυτα δεν θα γινουν σε 3 μηνες,θελουν χρονο,σε 2-3 χρονια θα ξερουμε αν χοντρος το παει ισια το καραβι η σε ξερα.Προτιμω να περιμενω απο το να ψαχνω τον σωτηρα Τσακα μετα απο 3 χρονια μπας και με σωσει απ το πρωτοδικιο.
θα συμφωνουσα αν ζουσαμε σε αλλο μπουρδελο οπου δεν υπαρχουν 15 αθλητικες,50 αθλητικα ραδιοφωνα,20 αθλητικες εκπομπες τιβι,πληθωρα μπουζουκιων-καφετεριων & απειρες χαρτζηλικωμενες..
δεν εχεις την la masia & τον κροιφ δασκαλο,αλλα τον δουρεκα,τον κουλη & τον ρουλη..
για να φτιαξεις νεανικη ομαδα,πρεπει πανω απ ολα να διδασκεις το ηθος,να καλλιεργησεις το πνευμα & μετα να τους μαθεις το τοπι..
εχτες,ο ινιεστα & ο μεσι κοιταζαν το πατωμα απο συστολη..
το αλλο αρχιδι εβραζε & εβριζε απο μεσα του,γιατι πολυ απλα ειναι τιτανοτεραστιος αληταρας ασχετως της μπαλας που ξερει..
μεχρι να κανεις λοιπον αναλογη σχολη,το μονο που σου μενει ειναι να ψωνιζεις σωστα..
θα παρεις & ντατολους & οσκαρ..
οκ..
να πεσουν & οι μιζες..
αλλα οχι & ετσι οπως εχουμε καταντησει..
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
χαρε συγχωρα με φιλε αλλα εισαι χιλιομετρα μακρια απ τη πραγματικοτητα,φιλικα παντα
ποιοι εληνες παικτες και ποιος σχεδιασμος..ηξεραν οτι ο μιραλας θα φυγει εδω και καιρο και δεν καναν τιποτα,πολυ απλα για να πουν οτι ολα εγιναν τελευταια στιγμη και δε προλαβαν,ΕΝΩ ΗΞΕΡΑΝ
δες επισης τα σχολια της πλειοψηφιας των φιλαθλων στις εφημεριδες και στο ραδιο για τον μαρινακη...και θα καταλαβεις..
Μαζεψε ολο  το χρημα και προς το παρον ειναι στη τσεπη,χωρια η τζαμπα διαφημιση για τ ονομα του,οπως και του κοκκαλη(που τον γουσταρω μ ολα τα λαθη)
ο πλεζουρ εχει δικιο, και αν ο ολυμπιακος ειναι σε καποιο επιπεδο ειναι γιατι ο κοσμος εχει απαιτησεις,πληρωνει παντα και παντου,γι αυτο οι διαφημισεις απο εταιριες και ειναι αυτος που παντα σπρωχνει την ομαδα,ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΤΑ Σ ΑΥΤΟ χαρε
πρεπει να καταλαβουμε last moican οτι οι προεδροι του ολυμπιακου βγαινουν κερδισμενοι απο τον ολυμπιακο πρωτα απ ολα,μην τους λυπασαι
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
για τους ιδιους λογους που ασχολουμαι & εγω..
αν το βλεπει σαν μαγαζι,να παει να γαμηθει παρακατω..
& ο χοντρος μπορει να το παιζει ολομπιακαρα,αλλα δεν εχει την ιδια αρρωστεια με εμας..
περισυ εκαναν τελετη βραβευσης για τους αθλητες του ερασιτεχνικου στον ναο & ειχε το θρασος να δωσει 10 χιλιαρικα..
σιγα ρε μπρουκλη..
ντροπη..
ΜΟΝΟ ο γουλανδρης ποναγε πραγματικα την ομαδα..
οι λοιποι εξυπηρετουν τα συμφεροντα τους..
ακομη & ο θειος,παρα τα χιλια καλα του,εχει κανει τραγικα εγκληματα με το μπασκετ..
είτε το θες είτε όχι, ο οποιοσδήποτε πρόεδρος-ιδιοκτήτης κάνει μπίζνα, γιατί η ομάδα είναι ΑΕ.
όταν ήταν ερασιτεχνικά τα σωματεία ήταν άλλο θέμα.
τώρα δεν είναι.

Γιατί πλέον πρέπει να λειτουργεί σαν σωστή εταιρία.
Αν λειτουργεί στη βάση του "δίνω-δίνω, αλλά δεν με νοιάζει που χάνω-χάνω", τότε θα καταλήξεις ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.

εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει να έχεις αξιόμαχη ομάδα που να χτυπάει πρωτάθλημα και να πηγαίνει καλά Ευρώπη, αλλά ο πρόεδρας να βγάζει λεφτά. Αν δεν βγάζει, τότε θα το κλείσει το μαγαζί και θα έχουμε σεμνές τελετές μπροστά σε εφορίες ...
 

brain_gamer

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2010
Μηνύματα
540
Like
0
Πόντοι
6
Ενταξει δικε μου,μαθηματα σε παιδακια στη γειτονια σου που μαθανε το θρυλο απο τοn Kωστοπουλο και τον Θεμο,σε αυτους που πανε γηπεδο με τη γκομενουλα με το βαμμενο νυχι,ασε με εμενα ειμαι αλλη ιστορια.

ΥΓ Τον Ολυμπιακο τα δυσκολα χρονια τον κρατησε στο υψος του η 7 (οχι η τωρινη),τα χαλια των αλλων να γινουμε ομαδουλα το χρωσταει σε εμας.Τα δυσκολα χρονια που τρωγαμε φαπες ποναγε το χερι αυτου που μας την εριχνε και οχι ο σβερκος μας,αυτη ειναι η διαφορα μας με τους αλλους.
δεν κανω μαθηματα,ουτε απευθυνομαι σ εσενα προσωπικα γιατι πολυ απλα δεν σε ξερω..
μπορει να παραθετω σε δικο σου μηνυμα,ομως γραφω γενικα & μην ξεχνας οτι μας διαβαζουν & πολλοι αλλοι..
οσο για την 7 αστο γιατι ποναει & πανω απ ολα βρωμαει..
 

Επισκέπτης
χαρε συγχωρα με φιλε αλλα εισαι χιλιομετρα μακρια απ τη πραγματικοτητα,φιλικα παντα
ποιοι εληνες παικτες και ποιος σχεδιασμος..ηξεραν οτι ο μιραλας θα φυγει εδω και καιρο και δεν καναν τιποτα,πολυ απλα για να πουν οτι ολα εγιναν τελευταια στιγμη και δε προλαβαν,ΕΝΩ ΗΞΕΡΑΝ
δες επισης τα σχολια της πλειοψηφιας των φιλαθλων στις εφημεριδες και στο ραδιο για τον μαρινακη...και θα καταλαβεις..
Μαζεψε ολο  το χρημα και προς το παρον ειναι στη τσεπη,χωρια η τζαμπα διαφημιση για τ ονομα του,οπως και του κοκκαλη(που τον γουσταρω μ ολα τα λαθη)
ο πλεζουρ εχει δικιο, και αν ο ολυμπιακος ειναι σε καποιο επιπεδο ειναι γιατι ο κοσμος εχει απαιτησεις,πληρωνει παντα και παντου,γι αυτο οι διαφημισεις απο εταιριες και ειναι αυτος που παντα σπρωχνει την ομαδα,ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΤΑ Σ ΑΥΤΟ
πρεπει να καταλαβουμε last moican οτι οι προεδροι του ολυμπιακου βγαινουν κερδισμενοι απο τον ολυμπιακο πρωτα απ ολα
Ρε συ και εγω θελω να βλεπω Τζιο αντι για Φεισα αλλα πλεον δεν γινετε,αν θες υγεια θα ρισκαρεις,ραδιοφωνα και λοιπους αργοσχολους δεν ακουω,λιγα χρονια πριν ηταν οι ιδιοι που κραζαν τον Θειο που πουλησε τον Νερι,τωρα οι ιδιοι κραζουν που δεν τους φερνει το Ιμπραιμοβιτς.

Λες οτι ο κοσμος τα σκαει και πρεπει να εχει απαιτησεις.
ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ Η ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ
Τα σκαμε γιατι μας γεμιζει η ομαδα,γιατι μας κανει χαρουμενους,αν εισαι με μια κοπελα που εισαι καψουρης και κλαιγεσε για τα φραγκα που χαλας οταν εισαι μαζι της εισαι μιζερος,ετσι και για την ομαδα,ειμαστε καψουρηδες και τα σκαμε μονο για να την βλεπουμε,δεν περιμενουμε τιποτα πισω,πληρης ανιδιοτελεια για αυτο που μας γεμιζει,μονο ετσι εισαι ευτυχησμενος.
 

brain_gamer

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2010
Μηνύματα
540
Like
0
Πόντοι
6
είτε το θες είτε όχι, ο οποιοσδήποτε πρόεδρος-ιδιοκτήτης κάνει μπίζνα, γιατί η ομάδα είναι ΑΕ.
όταν ήταν ερασιτεχνικά τα σωματεία ήταν άλλο θέμα.
τώρα δεν είναι.

Γιατί πλέον πρέπει να λειτουργεί σαν σωστή εταιρία.
Αν λειτουργεί στη βάση του "δίνω-δίνω, αλλά δεν με νοιάζει που χάνω-χάνω", τότε θα καταλήξεις ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.

εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει να έχεις αξιόμαχη ομάδα που να χτυπάει πρωτάθλημα και να πηγαίνει καλά Ευρώπη, αλλά ο πρόεδρας να βγάζει λεφτά. Αν δεν βγάζει, τότε θα το κλείσει το μαγαζί και θα έχουμε σεμνές τελετές μπροστά σε εφορίες ...
καπως ετσι ειναι..
ομως οταν λειτουργεις με τετοια κριτηρια,δεν στελεχωνεις την ομαδα με τους φιλους-γνωστους-μπατζανακηδες & οποιο "καλο" παιδι σου ζηταει εργασια,αλλα με ατομα σχετικα με το αντικειμενο..
γινεται ομως???
δεν γινεται..
γιατι η παε ειναι ελλΕηνικη..
θες τον σαββα για την διαιτησια..
τον μωραλη για την αστυνομια-συνδεσμους κλπ..
τον μητροπουλο να το παιζει μπαμπουλας στα κωλοπαιδα που γυρνανε στα μπουζουκια..
& ενα σωρο αλλους μαλακες για χιλια θεματα που μονο σχεση με το τοπι δεν εχουν..
πως να βγαλεις χρημα λοιπον???
ειδικα αν ασχολεισαι ενργα ο ιδιος & πανω απ ολα βαζεις & τον μαλακα γιο που εχεις να ασχολειται..
φατσα καρτα ο χοντρος εχτες & διπλα ο τετραπαχος γιος του..
ΑΗΔΙΑ λεμε..
σαν τον αρχιδεσμοφυλακα απο το εξπρες του μεσονυχτιου με τα 2 βουβαλοπαιδα του,που τραβαγε απο τα χερια μεσα στο προαυλιο της φυλακης μετα απο την φαλαγκα που εκανε στον κρατουμενο..
τραγικοι νεοπλουτοι μαλακες..
ΑΙΣΧΟΣ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom