Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 29 άτομα (2 μέλη και 27 επισκέπτες)

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Σενάρια για Γκονζάλες

Ο Αλβάρο Γκονζάλες φέρεται να έχει προταθεί στον Ολυμπιακό, σύμφωνα με δημοσιεύματα του αθλητικού Τύπου. Ο Ουρουγουανός μέσος ανήκει στη Λάτσιο, αλλά δεν υπολογίζεται από τον Εντουάρντο Ρέχα ενόψει της νέας σεζόν και τα σενάρια τον τοποθετούν στη λίστα των "ερυθρόλευκων".

Ο 26χρονος άσος μπορεί να αγωνιστεί με την ίδια ευκολία τόσο στον άξονα, όσο και στις πτέρυγες. Υπάρχουν πιθανότητες να ασχοληθούν μαζί του οι άνθρωποι του Ολυμπιακού, οι οποίες θα αυξηθούν αν προκύψει πρόταση της Γαλατασαράι για τον Άλμπερτ Ριέρα, όπως φημολογείται.

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Υπάρχουν βάσιμες υποψίες πως ο Μεγαλέφας είναι ο Μητσοτάκης. :2funny:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Πιάνει λιμάνι ο Μακούν

Στην τελική ευθεία έχει μπει το θέμα της απόκτησης του Ζαν Μακούν από τον Ολυμπιακό, καθώς οι δυο πλευρές βρίσκονται κοντά σε συμφωνία. Από τον Ολυμπιακό πάντως δεν επιβεβαιώνουν, αλλά ούτε διαψεύδουν την άφιξη Μακούν στην Ελλάδα. Το περιβάλλον του παίκτη από την πλευρά του, τονίζει πως μέχρι τη Δευτέρα θα έχει ολοκληρωθεί η μετεγγραφή στον Ολυμπιακό.

Ο 28χρονος μέσος πείστηκε να συνεχίσει την καριέρα του στην Ελλάδα και τις προσεχείς ώρες αναμένεται να βρεθεί στην Αθήνα, προκειμένου να περάσει από ιατρικές εξετάσεις και να υπογράψει το νέο του συμβόλαιο συνεργασίας. Ο μέσος της Άστον Βίλα δεν υπολογίζεται από την τεχνική ηγεσία της Άστον Βίλα για το υπόλοιπο της σεζόν και βρίσκονταν τις τελευταίες ημέρες σε αναζήτηση ομάδας για να συνεχίσει την καριέρα του.

Ο Καμερουνέζος ήθελε να εξαντλήσει τις πιθανότητες παραμονής στους «χωριάτες», όμως τα δεδομένα δεν άλλαξαν στην αγγλική ομάδα. Ο Μακούν θα αποκτηθεί από τον Ολυμπιακό ως δανεικός για ένα χρόνο, με τους πρωταθλητές Ελλάδος να έχουν δικαίωμα αγοράς του στο τέλος της περιόδου. Ο Καμερουνέζος ήταν η πρώτη επιλογή για τη θέση του αμυντικού μέσου και πλέον οι πρωταθλητές Ελλάδος θα στρέψουν την προσοχή τους στην απόκτηση επιθετικού.

Τις προσεχείς ημέρες, αναμένεται να τελειώσει και αυτό το θέμα, καθώς οι «ερυθρόλευκοι» φέρονται να έχουν προχωρήσει τις επαφές με διάφορες περιπτώσεις επιθετικών.

novasports.gr

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ενας μαυρος αμυντικος χαφ στον γαυρο !!!


 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Τωρα μαλιστα, πλεον ειμαι και εγω αισιοδοξος. Μεγαλη μεταγραφη
 

bigpipis7

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
2.577
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
5.855
αρχισαμε........................... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • trav124.jpg
    trav124.jpg
    42,4 KB · Εμφανίσεις: 35

bigpipis7

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
2.577
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
5.855
μακουν εσεις;;;;;;;;; :helpplea: :helpplea: :helpplea:...............πεναλτυ εμεις :dancing: :dancing: :dancing:
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Μαρινάκης: «Περιμένετε μετεγγραφή»

Μια ακόμα μετεγγραφή προανήγγειλε ο Βαγγέλης Μαρινάκης, στο περιθώριο της παρουσίασης του Ζαν Μακούν. Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού τόνισε πως οι φίλαθλοι της ομάδας θα πρέπει να περιμένουν μια ακόμα κίνηση από την πλευρά της διοίκησης.

Από την άλλη πλευρά, έτοιμος να βοηθήσει τον Ολυμπιακό για να πετύχει τους στόχους του δήλωσε ο Ζαν Μακούν. Ο Καμερουνέζος μέσος τόνισε πως τον κέρδισε η επιμονή της διοίκησης των «ερυθρολεύκων», ενώ τόνισε πως είναι αισιόδοξος εν όψει του ελληνικού πρωταθλήματος και του Champions League. Ο 28χρονος Καμερουνέζος μέσος θα φορά τη νέα σεζόν τη φανέλα με το νούμερο «77».

Αρχικά, ο Βαγγέλης Μαρινάκης τόνισε κατά την παρουσίαση του Μακούν: «Ήθελα να τον καλωσορίσω στην οικογένεια του Ολυμπιακού. Ένας παίκτης με μεγάλη εμπειρία και παραστάτης σε μεγάλα πρωταθλήματα. Έρχεται σε μια καλή ποδοσφαιρική ηλικία και ελπίζω πως θα βοηθήσει σημαντικά την ομάδα. Είχα δεσμευτεί προσωπικά όταν είχα αναλάβει τον Ολυμπιακό, να αποκτήσουμε σημαντικούς ποδοσφαιριστές για να βελτιώσουμε την ομάδα του Ολυμπιακού και το ελληνικό πρωτάθλημα. Θέλουμε να κάνουμε μια καλή πορεία στο Champions League. Θέλω από τον κόσμο να γεμίσει το γήπεδο και να βοηθήσει την ομάδα».

Στην συνέχεια, ο Μακούν δήλωσε: «Ευχαριστώ την οικογένεια του Ολυμπιακού που έκανε τα πάντα για να με φέρει εδώ. Αισθάνομαι πάρα πολύ καλά για τον τρόπο που με υποδέχτηκαν στην Ελλάδα. Ευχαριστώ τους φιλάθλους για την υποδοχή που μου έκαναν. Έχω έρθει εδώ για να βοηθήσω αυτή την οικογένεια και την ομάδα να μεγαλώσει. Είμαι στην υπηρεσία της διοίκησης και της τεχνικής ηγεσίας για να βοηθήσω. Είμαι χαρούμενος που είμαι εδώ και υπόσχομαι πως θα προσπαθήσω να δώσω τον καλύτερο εαυτό μου».

Επίσης, ο Καμερουνέζος μέσος τόνισε: «Θεωρώ ότι ο όμιλος του Champions League είναι δύσκολος, όμως όλοι έχουν πιθανότητες πρόκρισης. Όταν μίλησα με τον Ολυμπιακό, είδα πως με ήθελαν πολύ στην ομάδα. Ήρθα σε μια ομάδα με στόχους και πιστεύω πως θα έχουμε καλή πορεία σε Ελλάδα και Ευρώπη».

Σχετικά με τους στόχους του Ολυμπιακού, ο Μακούν τόνισε: «Πριν δυο χρόνια είχαμε κάνει μια πολύ καλή πορεία και είχαμε φτάσει στα ημιτελικά. Ελπίζω να έχω και εφέτος μια καλή πορεία με τον Ολυμπιακό».

Τέλος, αναφέρθηκε και στον Καρεμπέ: «Ο Καρεμπέ είναι ένας άνθρωπος με μεγάλη καριέρα. Έχει φοβερά προσόντα και θέλω και εγώ να κάνω μια μεγάλη καριέρα στον Ολυμπιακό, όπως και αυτός».

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης τόνισε στην συνέχεια: «Σήμερα έχουμε έρθει για τον κ. Μακούν. Θα έχουμε την ευκαιρία να αναλύσουμε αυτά τα πράγματα τις επόμενες ημέρες. Όπως είπα και προηγουμένως, θέλω έναν Ολυμπιακό ανταγωνιστικό, ο οποίος θα κατακτά άξια το ελληνικό πρωτάθλημα και θα κάνει καλές πορείες στην Ευρώπη. Για αυτό προσπαθούμε να αποκτήσουμε καλούς ποδοσφαιριστές και να ενισχύσουμε την ομάδα».

Τέλος, ο πρόεδρος του Ολυμπιακού τόνισε για το αν θα γίνει και νέα μετεγγραφή: «Να περιμένετε και άλλη έκπληξη στο μετεγγραφικό επίπεδο τις επόμενες ώρες».

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Αποθέωση Μακούν στο λιμάνι

Περισσότεροι από 200 οπαδοί του Ολυμπιακού επεφύλαξαν αποθεωτική υποδοχή στον Ζαν Μακούν, έξω από τα γραφεία της ΠΑΕ Ολυμπιακός.

Ο Καμερουνέζος μέσος έφτασε λίγο πριν τις 16:00 στα γραφεία των πρωταθλητών Ελλάδος, προκειμένου να υπογράψει το νέο του συμβόλαιο συνεργασίας και να παρουσιαστεί επισήμως. Ο 28χρονος ποδοσφαιριστής θα αποκτηθεί ως δανεικός για ένα χρόνο από την Άστον Βίλα.

Μετά από πέντε λεπτά, στα γραφεία της ΠΑΕ Ολυμπιακός έφτασε και ο πρόεδρος του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης, ο οποίος αποθεώθηκε από τους συγκεντρωμένους οπαδούς.

novasports.gr
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
δεν μπορω να καταλάβω..

εναν καθαρόαιμο σεντερ φορ δεν μπορουσε να βρει?

Δλδ με παντελιτς το κρυαρι θα την βγαλουμε παλι?

Πιθανον ο βαλβερδε εχει αλλα σχεδια, δεν εχει ξερω γω την τακτικη παναθηναικου ολοι η ομαδα ψαχτε να βρειτε τον σισε..

Πιθανον να μοιραστουν τα γκολ οπως περσυ (μιραλας,φουστερ,κλπ)
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.284
Like
1.333
Πόντοι
266
δεν μπορω να καταλάβω..

εναν καθαρόαιμο σεντερ φορ δεν μπορουσε να βρει?

Δλδ με παντελιτς το κρυαρι θα την βγαλουμε παλι?

Πιθανον ο βαλβερδε εχει αλλα σχεδια, δεν εχει ξερω γω την τακτικη παναθηναικου ολοι η ομαδα ψαχτε να βρειτε τον σισε..

Πιθανον να μοιραστουν τα γκολ οπως περσυ (μιραλας,φουστερ,κλπ)
αφου εχεις και το τζιμπουρ
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
δεν μπορω να καταλάβω..

εναν καθαρόαιμο σεντερ φορ δεν μπορουσε να βρει?

Δλδ με παντελιτς το κρυαρι θα την βγαλουμε παλι?

Πιθανον ο βαλβερδε εχει αλλα σχεδια, δεν εχει ξερω γω την τακτικη παναθηναικου ολοι η ομαδα ψαχτε να βρειτε τον σισε..

Πιθανον να μοιραστουν τα γκολ οπως περσυ (μιραλας,φουστερ,κλπ)

Τζιμπούρ, Μιραλάς, Πάντελιτς και φουνταριστός ο Φουστέρ εμένα μια χαρά μου ακούγονται.
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
ρε μάγκες αυτος ο μακουν κοφτης δεν ειναι?  :think:
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
ρε μάγκες αυτος ο μακουν κοφτης δεν ειναι?  :think:
Ολο καθεσαι ρε διαολε και σχολιαζεις... Αλλα απο οσο καταλαβαινω μυρωδιας πρεπει να εισαι απο μπαλιτσα... Αναθεμα και αν εχεις δει καθολου Ευρωπαικο ποδοσφαιρο η εστω  Ολυμπιακο... :think:
 

Επισκέπτης
ρε μάγκες αυτος ο μακουν κοφτης δεν ειναι?  :think:
αυντικο χαφ ;)παντως εχω την εξης απορια ασχετη βεβαια με το θεμα.τοσα χρονια βριζατε τον οφη θελατε να τον στειλετε οχι στη β αλλα στη δ εθνικη.και τωρα ξαφνικα εχετε γινει αυτο που λεμε στην ισπανια ολυμπιακος β :grin:ειναι να απορεις ποσο αλλαζουν τα πραγματα ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom