Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 38 άτομα (10 μέλη και 28 επισκέπτες)

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
147
Πόντοι
2.266

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
καλά, κάντε όνειρα
αμ χαφ πότε είπαμε πως θα πάρουμε;
πόσα θα ρουφήξομεν από την Ντόρτμουντ;
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
καλά, κάντε όνειρα
αμ χαφ πότε είπαμε πως θα πάρουμε;
πόσα θα ρουφήξομεν από την Ντόρτμουντ;
εγω εχω κουραστει να τα λεω για το αμ.χαφ

ξερεις τι μου θυμιζει?

στο δημοτικο μαζευομασταν ολα τα παιδακια στο διαλειμμα να παιξουμε μπαλιτσα και ολα ανεξαιρετως θελαμε να παιξουμε επιθεση...κανενας αμυνα , ηταν ενδειξη κατωτεροτητας να παιξει καποιος αμυνα...ετσι και ο ολυμπιακος του βαλβερδε , μαζευει πολλους επιθετικογενεις παιχτες και αμυντικα ειναι πολυ μετριος χωρις καμια ουσιαστικη ενισχυση , πιστευω οτι αυτες οι "τρυπες" θα φανουν στο τσου λου

και κατι ακομα , ο Τζιωλης δεν θα ταν ασχημη επιλογη για να ξεκουραζει τον Μοντεστο , αλλα ειπαμε επιθεση και παλι επιθεση σαν τα παιδακια του δημοτικου!
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
εγω εχω κουραστει να τα λεω για το αμ.χαφ

ξερεις τι μου θυμιζει?

στο δημοτικο μαζευομασταν ολα τα παιδακια στο διαλειμμα να παιξουμε μπαλιτσα και ολα ανεξαιρετως θελαμε να παιξουμε επιθεση...κανενας αμυνα , ηταν ενδειξη κατωτεροτητας να παιξει καποιος αμυνα...ετσι και ο ολυμπιακος του βαλβερδε , μαζευει πολλους επιθετικογενεις παιχτες και αμυντικα ειναι πολυ μετριος χωρις καμια ουσιαστικη ενισχυση , πιστευω οτι αυτες οι "τρυπες" θα φανουν στο τσου λου

και κατι ακομα , ο Τζιωλης δεν θα ταν ασχημη επιλογη για να ξεκουραζει τον Μοντεστο , αλλα ειπαμε επιθεση και παλι επιθεση σαν τα παιδακια του δημοτικου!
Δεν ειναι οτι ειναι ολοι επιθετικογεννης παιχτες, το θεμα ειναι οτι ο βαλβερδε λεει << παμε ολοι μπροστα>>

 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Δεν ειναι οτι ειναι ολοι επιθετικογεννης παιχτες, το θεμα ειναι οτι ο βαλβερδε λεει << παμε ολοι μπροστα>>

και τα δυο συμβαινουν,

ο Βαλβερδε προσπαθει να μιμηθει την Μπαρτσελονα στο συστημα του, αλλα τι να πω εγω ενας απλος θεατης ειμαι...
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
"Γιατί όχι στον Ολυμπιακό;"

Ο πατέρας του Βιτσέντσο Ιακουίντα δήλωσε πως διεθνής επιθετικός δεν λέει όχι στην προοπτική να αγωνιστεί στον Ολυμπιακό. «Ο Βιτσέντσο δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα να παίξει στην Ελλάδα και τον Ολυμπιακό. Γιατί όχι; Μιλάμε για μια μεγάλη και γνωστή ομάδα. Ο Ολυμπιακός είναι γνωστός σε όλη την Ευρώπη και έχει ένα πρόεδρο που φαίνεται να έχει μεγάλα σχέδια»  είπε ο Τζουζέπε Ιακουίντα στον Πρωταθλητή.

Ο μπαμπάς Ιακουίντα έχει επηρεάσει τον Βιτσέντζο σε κρίσιμες αποφάσεις για την καριέρα του. Το ελληνικό πρωτάθλημα δεν είναι ελκυστικο για τους ξένους άσους αλλά ο φορ της Γιουβέντους δεν σκέφτεται έτσι. «Όχι, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Πρόκειται για μια μεγάλη ομάδα που παίζει στο Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν νομίζω ότι θα έχει κανένα πρόβλημα» είπε ο Τζουζέπε Ιακουϊντα.

Για τον πρόσφατο τραυματισμό του Βτσέντζο ανέφερε: «Δεν είναι κάτι σοβαρό, είναι μυϊκός τραυματισμός. Έχει καλή ψυχολογία και περιμένει να επιστρέψει στις προπονήσεις. Δείχνει να έχει μεγάλη όρεξη για μπάλα. Άλλωστε βρίσκεται σε μία εξαιρετική ηλικία (31 ετών) για ποδόσφαιρο».

Για τις εξελίξεις στο θέμα ο μπαμπάς Ιακουίντα παρέπεμψε στον ατζέντη του παίκτη. «Η αλήθεια είναι ότι εγώ λείπω από το Τορίνο αυτές τις μέρες. Έχω ακούσει ότι γίνονται συζητήσεις, αλλά θεωρώ ότι πρέπει να απαντήσει ο μάνατζέρ του. Εγώ δεν θέλω να πω κάτι πάνω σε αυτό» δήλωσε.

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Καμία ανησυχία για Φετεφατζίδη

Καθησυχαστικά ήταν τα αποτελέσματα των εξετάσεων στις οποίες υποβλήθηκε ο Γιάννης Φετφατζίδης. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού αντιμετώπιζε ενοχλήσεις στους κοιλιακούς και δεν πήρε μέρος στην προπόνηση του Σαββάτου. Ο παίκτης εξετάστηκε στο «Μετροπόλιταν» και του χορηγήθηκε φαρμακευτική αγωγή και φυσικοθεραπεία για τις επόμενες ημέρες.

Αναλυτικά, η ανακοίνωση του Ολυμπιακού αναφέρει: «Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας Γιάννης Φετφατζίδης υποβλήθηκε σήμερα το πρωί, στο Θεραπευτήριο Metropolitan, σε υπερηχογράφημα, λόγω των ενοχλήσεων που ένιωθε στον δεξιό ορθό κοιλιακό μυ.

Ο ποδοσφαιριστής θα ακολουθήσει για τις επόμενες ημέρες συντηρητικό πρόγραμμα αποκατάστασης το οποίο θα περιλαμβάνει φαρμακευτική αγωγή που του χορηγήθηκε από τον γιατρό της ομάδας μας και φυσικοθεραπεία».

novasports.gr
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Διομήδη, ευτυχώς που εκτός από μπάλα δε σκαμπάζεις και από ιντερνέτια και η εικόνα δε θα φαίνεται μετά από κάποια ώρα.  :grin:
Η εικόνα παραμένει στην θέση της
εσύ δεν ξέρεις απο ιντερνετ
και άλλαξε ομάδα γρήγορα για να αρχίσεις να σκαμπάζεις τουλάχιστον απο μπαλίτσα  :birdman:
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Η εικόνα παραμένει στην θέση της
εσύ δεν ξέρεις απο ιντερνετ
και άλλαξε ομάδα γρήγορα για να αρχίσεις να σκαμπάζεις τουλάχιστον απο μπαλίτσα  :birdman:

Η εικόνα του επίτιμου δεν καταλαβαίνει από google, από servers και urls!!  :grin:
Παλιά εξαφανιζόντουσαν οι εικόνες, λες να άλλαξε πολιτική η google;  :think:
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Η εικόνα του επίτιμου δεν καταλαβαίνει από google, από servers και urls!!  :grin:
Παλιά εξαφανιζόντουσαν οι εικόνες, λες να άλλαξε πολιτική η google;  :think:
Δεν καταλαβαίνει απο νόμους της φύσης θα καταλάβει απο τις παπαριές urls,servers κτλ.
ολοι μας και μόνος του λέμε  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
και τα δυο συμβαινουν,

ο Βαλβερδε προσπαθει να μιμηθει την Μπαρτσελονα στο συστημα του, αλλα τι να πω εγω ενας απλος θεατης ειμαι...
ναι αλλά η Μπάρτσα παίζει "όλοι άμυνα" σε όλο τη μήκος του γηπέδου και διαρκής πίεση
δεν λέει όλοι τρέχουμε στους κενούς χώρους να μας δώσουνε πάσα μόλις την πάρουνε οι άλλοι...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
και τα δυο συμβαινουν,

ο Βαλβερδε προσπαθει να μιμηθει την Μπαρτσελονα στο συστημα του, αλλα τι να πω εγω ενας απλος θεατης ειμαι...

δε μπορείς να είσαι η Καλομοίρα και να θες να τραγουδήσεις σαν την Μαρία Κάλλας.
κοινώς η απόσταση της Καλομοίρας απ την κακομοίρα ειναι θέμα αυτογνωσίας.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
δε μπορείς να είσαι η Καλομοίρα και να θες να τραγουδήσεις σαν την Μαρία Κάλλας.
κοινώς η απόσταση της Καλομοίρας απ την κακομοίρα ειναι θέμα αυτογνωσίας.
με μπαρτσελονα Β συμβιβαζεσαι :P
 

n.smirni76

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
29 Αυγ 2010
Μηνύματα
23.463
Κριτικές
1.272
Like
226.713
Πόντοι
46.232
δε μπορείς να είσαι η Καλομοίρα και να θες να τραγουδήσεις σαν την Μαρία Κάλλας.
κοινώς η απόσταση της Καλομοίρας απ την κακομοίρα ειναι θέμα αυτογνωσίας.
σωστος....αλλα απο την αλλη παρθενογενηση δεν υπαρχει.....καποιος εφαρμοζει καποιο συστημα κ οι αλλοι παντα προσπαθουν να τον μιμηθουν,βεβαια στο μετρο του δυνατου κ αναλογα με τα οπλα που εχεις στην φαρετρα σου...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
σωστος....αλλα απο την αλλη παρθενογενηση δεν υπαρχει.....καποιος εφαρμοζει καποιο συστημα κ οι αλλοι παντα προσπαθουν να τον μιμηθουν,βεβαια στο μετρο του δυνατου κ αναλογα με τα οπλα που εχεις στην φαρετρα σου...
στο ποδόσφαιρο υπάρχουν 2 σχολές.
η μια που προσαρμοζει τους παίκτες τις μεταγραφές και το ποδοσφαιρικό τμήμα ολόκληρο στο σύστημα της ομάδας που έχει προαποφασιστεί από ολάκερο το τεχνικό συμβούλιο με αποτελέσματα όπως αυτά της μπάρτσα και της πόρτο.
η άλλη προσαρμόζει τους παίκτες και το ποδοσφαιρικό τμήμα στο σύστημα που ξέρει ο εκάστοτε προπονητής και το αποτέλεσμα είναι όπως αυτό των ομάδων του μουρίνιο.
στο τελευταίο σύστημα ύμνος της ομάδας είναι το τραγούδι του ρουβά "μετά απο σένα το χάος"

κάνε τις αναγωγές σου.
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Πιάνει λιμάνι ο Μακούν

Στην τελική ευθεία έχει μπει το θέμα της απόκτησης του Ζαν Μακούν από τον Ολυμπιακό, καθώς οι δυο πλευρές βρίσκονται κοντά σε συμφωνία. Από τον Ολυμπιακό πάντως δεν επιβεβαιώνουν, αλλά ούτε διαψεύδουν την άφιξη Μακούν στην Ελλάδα. Το περιβάλλον του παίκτη από την πλευρά του, τονίζει πως μέχρι τη Δευτέρα θα έχει ολοκληρωθεί η μετεγγραφή στον Ολυμπιακό.

Ο 28χρονος μέσος πείστηκε να συνεχίσει την καριέρα του στην Ελλάδα και τις προσεχείς ώρες αναμένεται να βρεθεί στην Αθήνα, προκειμένου να περάσει από ιατρικές εξετάσεις και να υπογράψει το νέο του συμβόλαιο συνεργασίας. Ο μέσος της Άστον Βίλα δεν υπολογίζεται από την τεχνική ηγεσία της Άστον Βίλα για το υπόλοιπο της σεζόν και βρίσκονταν τις τελευταίες ημέρες σε αναζήτηση ομάδας για να συνεχίσει την καριέρα του.

Ο Καμερουνέζος ήθελε να εξαντλήσει τις πιθανότητες παραμονής στους «χωριάτες», όμως τα δεδομένα δεν άλλαξαν στην αγγλική ομάδα. Ο Μακούν θα αποκτηθεί από τον Ολυμπιακό ως δανεικός για ένα χρόνο, με τους πρωταθλητές Ελλάδος να έχουν δικαίωμα αγοράς του στο τέλος της περιόδου. Ο Καμερουνέζος ήταν η πρώτη επιλογή για τη θέση του αμυντικού μέσου και πλέον οι πρωταθλητές Ελλάδος θα στρέψουν την προσοχή τους στην απόκτηση επιθετικού.

Τις προσεχείς ημέρες, αναμένεται να τελειώσει και αυτό το θέμα, καθώς οι «ερυθρόλευκοι» φέρονται να έχουν προχωρήσει τις επαφές με διάφορες περιπτώσεις επιθετικών.

novasports.gr
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom