Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
φιλτατε pleasuregiver στραπατσα και πενταρες εχουν φαει ολοι....τι μου παραθετεις τις συντριβες του παναθηναικου?τις ξερω σχεδον ολες μην φοβασαι και μαλιστα τις θυμαμαι απεξω χωρις να ανατρεξω σε σαιτ ή οτιδηποτε αλλο.Τις ευρωπαικες νικες και προκρισεις που εχει παρει δεν μπορει κανεις να του τις παρει πισω ομως γιατι απλα εγραψαν ιστορια.Το παλιο γηπεδο του αγιαξ γραφει σε σχετικη πλακα και το εν λογω AFC AJAX-PANATHINAIKOS FC 0-1 ../04/96!Εμείς τί εχουμε να αντιπαραθεσουμε?μονο καποιες σπασμωδικες νικες που δεν ειχαν αντικρυσμα τις περισσοτερες φορες ή εγιναν οταν οι πιο μεγαλες ομαδες απο εμας ηταν σε αρκετα μεγαλη αγωνιστικη πτωση(βλ.λεβερκουζεν,μονακο,λα κορουνια,αγιαξ κλπ..).Τετοιες στιγμες ονειρευομαι καποια στιγμη να ζησω με τον ολυμπιακο αλλα μαλλον τρεφω φρουδες ελπιδες,δυστυχως! :headbang:
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ρε μεγαλε αφου ο Ολυμπιακος στην Ιστορια του δεν εχει λειτουργισει ΠΟΤΕ ετσι!!!!!
γιατι εγινες Ολυμπιακος θελεις να μας τρελανεις?????
ειναι σαν να σε ρωταω γιατι γραφεις Ελληνικα και οχι Κορεατικα
γιατι ζητας κατι που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ????? και δεν υπηρχε ποτε???
ξερεις να μου πεις πλην ΣΠΑΝΙΟΤΑΤΩΝ εξαιρεσων παιχτες του Ολυμπιακου απο τις ακαδημιες του??
ποσοι ειναι 3,4 σε ολοι την Ιστορια του??
αφου θελεις να βλεπεις κατι συγκεκριμενο (και καλα κανεις)
αλλα απο την αλλη κατι που ειχε ουτε θα εχει ποτε ο Ολυμπιακος
παραδεξου οτι ακολουθησες την ΛΑΘΟΣ ομαδα και αλλαξε την....

παραδεχομαι οτι ακολουθησα λαθος ομαδα απο την παιδικη μου ηλικια οταν και γραφτηκα στις ακαδημιες του ολυμπιακου και ειδα πως αντιμετωπιζαν τα μικρα παιδια εκ των εσω οι προπονητες....οχι οτι γινεται μονο στον ολυμπιακο,σχεδον παντου γινεται,αλλα σιγουρα ειχα αλλες προσδοκιες οταν επιτελους ανορθωθηκε αυτη η ομαδα το 1996 και αρχισε να παιρνει πρωταθληματα και να αποδιδει και ενα καλο θεαμα ορισμενες φορες με αποκορυφωμα την χρονια 98-99 που δεν θυμαμαι αλλη τοσο επιτυχημενη απο ολες τις αποψεις χρονια!Αλλα αυτα ετσι ειναι...απλα δεν γινεται σε μια ηλικια Α εαν αναγνωρισεις το λαθος σου(οπως εγω) να βαλεις μεσα σου την ιδεα οτι πρεπει να αγαπησεις τον αντιπαλο,δεν γινεται αυτο πιστευω οποτε παραμενω απλα ενας θιασωτης του καλου και συγχρονου ποδοσφαιρου και παρακολουθω τις εξελιξεις στον ολυμπιακο σχολιαζοντας καθε φορα τα κακως κειμενα και φυσικα και τα καλως.....απλα μην σας παραξενευει που δεν τα αναφερω σχεδον καθολου,ο λογος ειναι οτι ειναι πολυ σπανιωτερα κατα την ταπεινη μου γνωμη!
 

Επισκέπτης
ρε μεγαλε αφου ο Ολυμπιακος στην Ιστορια του δεν εχει λειτουργισει ΠΟΤΕ ετσι!!!!!
γιατι εγινες Ολυμπιακος θελεις να μας τρελανεις?????
ειναι σαν να σε ρωταω γιατι γραφεις Ελληνικα και οχι Κορεατικα
γιατι ζητας κατι που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ????? και δεν υπηρχε ποτε???
ξερεις να μου πεις πλην ΣΠΑΝΙΟΤΑΤΩΝ εξαιρεσων παιχτες του Ολυμπιακου απο τις ακαδημιες του??
ποσοι ειναι 3,4 σε ολοι την Ιστορια του??
αφου θελεις να βλεπεις κατι συγκεκριμενο (και καλα κανεις)
αλλα απο την αλλη κατι που ειχε ουτε θα εχει ποτε ο Ολυμπιακος
παραδεξου οτι ακολουθησες την ΛΑΘΟΣ ομαδα και αλλαξε την....
αλεξανδρε μην ασχολεισαι πλεον μαζι του..
δεν υπαρχει λογος..
το παλληκαρι ομολογησε ολους τους λογους που τον οδηγουν στην εμπαθεια που εκδηλωνει απεναντι στον ΘΡΥΛΟ μας..
ο μονος λογος που συμμετεχει εδω ειναι για να βγαζει την πικρα του επειδη απετυχε σαν ποδοσφαιριστης..
αγνοησε οτι παπαρια & αν γραψει στο εξης εκτος απο τους οποιους χαρακτηρισμους του πιστευεις οτι σε-μας προσβαλουν σαν ατομο-ατομα..
εγω αυτο θα κανω & το ιδιο συμβουλευω φιλικα εσενα & τους υπολοιπους ομοθρησκους μας γιατι οπως λεει & ο θυμοσοφος λαος μας,ΣΤΟΥ ΚΟΥΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ ΧΤΥΠΑ η ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΦΥΓΕ..
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
αλεξανδρε μην ασχολεισαι πλεον μαζι του..
δεν υπαρχει λογος..
το παλληκαρι ομολογησε ολους τους λογους που τον οδηγουν στην εμπαθεια που εκδηλωνει απεναντι στον ΘΡΥΛΟ μας..
ο μονος λογος που συμμετεχει εδω ειναι για να βγαζει την πικρα του επειδη απετυχε σαν ποδοσφαιριστης..
αγνοησε οτι παπαρια & αν γραψει στο εξης εκτος απο τους οποιους χαρακτηρισμους του πιστευεις οτι σε-μας προσβαλουν σαν ατομο-ατομα..
εγω αυτο θα κανω & το ιδιο συμβουλευω φιλικα εσενα & τους υπολοιπους ομοθρησκους μας γιατι οπως λεει & ο θυμοσοφος λαος μας,ΣΤΟΥ ΚΟΥΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ ΧΤΥΠΑ η ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΦΥΓΕ..

αυτο καταλαβες φιλε μου?οτι τα λεω αυτα επειδη απετυχα οπως λες ως ποδοσφαιριστης?τοσο μικροψυχος εισαι?αν ειχες παθει ποτε(που να μην σε βρει τετοιο κακο ποτε) πανω στα ντουζενια σου 2 ρηξεις χιαστων και καταγμα κνημης περονης-εξαρθρωση αστραγαλου και να κανεις συνολικα 6 χειρουργεια μεσα σε 5 χρονια δεν θα εθετες επι ταπητος ποτε αυτα που ανεφερες,χωρις να σημαινει αυτο οτι θα γινομουν και ποδοσφαιριστης ειτε στον ολυμπιακο ειτε σε καποια αλλη ομαδα.Αλλα οι φανατικοι σε ολους τους τομεις τα βλεπουν ολα μονοπατα για αυτο και χαιρονται οσοι κονομανε απο αυτον!
 

Επισκέπτης
αυτο καταλαβες φιλε μου?οτι τα λεω αυτα επειδη απετυχα οπως λες ως ποδοσφαιριστης?τοσο μικροψυχος εισαι?αν ειχες παθει ποτε(που να μην σε βρει τετοιο κακο ποτε) πανω στα ντουζενια σου 2 ρηξεις χιαστων και καταγμα κνημης περονης-εξαρθρωση αστραγαλου και να κανεις συνολικα 6 χειρουργεια μεσα σε 5 χρονια δεν θα εθετες επι ταπητος ποτε αυτα που ανεφερες,χωρις να σημαινει αυτο οτι θα γινομουν και ποδοσφαιριστης ειτε στον ολυμπιακο ειτε σε καποια αλλη ομαδα.Αλλα οι φανατικοι σε ολους τους τομεις τα βλεπουν ολα μονοπατα για αυτο και χαιρονται οσοι κονομανε απο αυτον!
λυπαμαι για τις ζημιες που επαθες αρα λαθος με χαρακτηριζεις μικροψυχο..
οσο για την κονομα σου ξαναγραφω μηπως & καποτε το καταλαβεις..
δεν με ενδιαφερει αν πηγαινει στην τσεπη του κοκκαλη καποιο ποσοστο απο τα 1.000 ευρω που δινω για το διαρκειας..
με αυτο το ποσοστο αυτοματα αποκταω το δικαιωμα να κανω την καυλα μου βλεπωντας τον ΘΡΥΛΟ & βεβαια να μπινελικωνω τον κοκκαλη & τον γιο του οποτε γουσταρω..
οταν καποτε ρωτησαν τον Γιαννη Λατση(τον ιδρυτη της αυτοκρατοριας)γιατι δινει χρηματα στον κοκο(πρων βασιλια),τους απαντησε οτι ετσι εξαγοραζει το δικαιωμα να του ριχνει που & που καμια σφαλιαρα..
εσυ με το αντιστοιχο ποσο αγοραζεις 20 φραπεδες(χυνεις τα παντελονια σου δηλαδη)& περνιεσαι για εξυπνος..
αξιος της μοιρας σου,κακομοιρης & εντελως χαζουλης εισαι οσο κι αν δεν το πιστευεις.. 
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
λυπαμαι για τις ζημιες που επαθες αρα λαθος με χαρακτηριζεις μικροψυχο..
οσο για την κονομα σου ξαναγραφω μηπως & καποτε το καταλαβεις..
δεν με ενδιαφερει αν πηγαινει στην τσεπη του κοκκαλη καποιο ποσοστο απο τα 1.000 ευρω που δινω για το διαρκειας..
με αυτο το ποσοστο αυτοματα αποκταω το δικαιωμα να κανω την καυλα μου βλεπωντας τον ΘΡΥΛΟ & βεβαια να μπινελικωνω τον κοκκαλη & τον γιο του οποτε γουσταρω..
οταν καποτε ρωτησαν τον Γιαννη Λατση(τον ιδρυτη της αυτοκρατοριας)γιατι δινει χρηματα στον κοκο(πρων βασιλια),τους απαντησε οτι ετσι εξαγοραζει το δικαιωμα να του ριχνει που & που καμια σφαλιαρα..
εσυ με το αντιστοιχο ποσο αγοραζεις 20 φραπεδες(χυνεις τα παντελονια σου δηλαδη)& περνιεσαι για εξυπνος..
αξιος της μοιρας σου,κακομοιρης & εντελως χαζουλης εισαι οσο κι αν δεν το πιστευεις.. 

φοβερη συγκριση....
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
φοβερη συγκριση....
ακου φιλε τα πραγματα ειναι απλα
οταν δεν βρισκεις τιποτα θετικο στην ομαδα σου οχι μονο παιχτικα αλλα
και οργανωτικα και στις "αξιες" που αυτη πρεσβευει....
και ταυτοχρονα βρισκεις πολλα θετικα και ομορφα στον στους βασικους της αντιπαλους και παιχτικα και οργανωτικα αλλα ακομα και "ηθικα" τοτε
δεν πρεπει ουτε εσυ να βασανιζεσαι ουτε ομως και εμας ....
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Την Πέμπτη (6/9), ο Παρασκευάς Άντζας κλήθηκε σε απολογία από την Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή της Super League για την προσεχή Τρίτη (11/9), στις 12 το μεσημέρι. Ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός κατηγορείται για "ανάρμοστη συμπεριφορά" προς τους οπαδούς του Παναθηναϊκού, ενώ σε απολογία κλήθηκε και η ΠΑΕ Ολυμπιακός ως "συνυπεύθυνη".

Ο διεθνής άσος θα χάσει σίγουρα το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον ΟΦΗ στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" λόγω της κόκκινης κάρτας (δύο κίτρινες) που δέχθηκε από το διαιτητή Γιώργο Κασναφέρη στην αναμέτρηση της Λεωφόρου, ενώ, αν τιμωρηθεί από τη Super League, κινδυνεύει με ποινή μίας ακόμα αγωνιστικής. Αν συμβεί κάτι τέτοιο, ο Άντζας δεν θα δώσει το "παρών" και στο εκτός έδρας ματς της 3ης αγωνιστικής, με αντίπαλο τον Άρη.

Να σημειωθεί πως την ημέρα που θα εκδικαστεί η υπόθεση, ο 31χρονος ποδοσφαιριστής θα βρίσκεται στο Όσλο με την αποστολή της Εθνικής ομάδας, που την Τετάρτη (12/9) θα αντιμετωπίσει τη Νορβηγία. Μάλιστα, η διοίκηση του Ολυμπιακού εξετάζει το ενδεχόμενο να ζητήσει αναβολή, καθώς θα απουσιάζει ο παίκτης.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Ο Γιασικεβίτσιους γιατί δεν έρχεται ? :'( :'( :'(
Κυκλοφόρησαν τα εισιτήρια με Ερυθρό Αστέρα. Τετάρτη 12 Σεπτέμβρη το ματς
Δεν ξέρω αν και σε αυτό το ματς θα πρέπει να δώσεις τα στοιχεία σου στον μεγάλο αδερφό και μόνο τρομοκράτη το Κράτος που νομίζει ότι ο οπαδός είναι πρόβατο. Αν θέλει ταυτότητα και μαλακίες ας πάνε μόνοι τους  :tickedoff:
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ακου φιλε τα πραγματα ειναι απλα
οταν δεν βρισκεις τιποτα θετικο στην ομαδα σου οχι μονο παιχτικα αλλα
και οργανωτικα και στις "αξιες" που αυτη πρεσβευει....
και ταυτοχρονα βρισκεις πολλα θετικα και ομορφα στον στους βασικους της αντιπαλους και παιχτικα και οργανωτικα αλλα ακομα και "ηθικα" τοτε
δεν πρεπει ουτε εσυ να βασανιζεσαι ουτε ομως και εμας ....

εχεις μπερδεψει νομιζω την ηθικη με το ποδοσφαιροπου ειναι ενα θεαμα.Ειμαστε στον 21ο αιωνα.Οι τσαμπουκαδες,η αγαπη και η αυτοθυσια για την φανελα ειναι ωραιες ιστοριες που ακουγαμε και ακουμε απο τις προηγουμενες γενιες,αλλα πλεον τα πραγματα βαινουν σε διαφορετικη οδο..Και το οτι δεν βρισκω κατι στον θρυλο απο τα υπολοιπα δυστυχως για τον ολυμπιακο τα βλεπει ολος οο κοσμος εκτος απο τους φανατικα κειμενους και με μυωπικη διοπτρα ορωντες!Ευχαριστω...
 

Επισκέπτης
Την Πέμπτη (6/9), ο Παρασκευάς Άντζας κλήθηκε σε απολογία από την Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή της Super League για την προσεχή Τρίτη (11/9), στις 12 το μεσημέρι. Ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός κατηγορείται για "ανάρμοστη συμπεριφορά" προς τους οπαδούς του Παναθηναϊκού, ενώ σε απολογία κλήθηκε και η ΠΑΕ Ολυμπιακός ως "συνυπεύθυνη".

Ο διεθνής άσος θα χάσει σίγουρα το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον ΟΦΗ στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" λόγω της κόκκινης κάρτας (δύο κίτρινες) που δέχθηκε από το διαιτητή Γιώργο Κασναφέρη στην αναμέτρηση της Λεωφόρου, ενώ, αν τιμωρηθεί από τη Super League, κινδυνεύει με ποινή μίας ακόμα αγωνιστικής. Αν συμβεί κάτι τέτοιο, ο Άντζας δεν θα δώσει το "παρών" και στο εκτός έδρας ματς της 3ης αγωνιστικής, με αντίπαλο τον Άρη.

Να σημειωθεί πως την ημέρα που θα εκδικαστεί η υπόθεση, ο 31χρονος ποδοσφαιριστής θα βρίσκεται στο Όσλο με την αποστολή της Εθνικής ομάδας, που την Τετάρτη (12/9) θα αντιμετωπίσει τη Νορβηγία. Μάλιστα, η διοίκηση του Ολυμπιακού εξετάζει το ενδεχόμενο να ζητήσει αναβολή, καθώς θα απουσιάζει ο παίκτης.
στα παπαρια μας οτι & αν γινει..το κωλοδαχτυλο το εφαγαν οι λαγοι & απ οτι ειδα το δαχτυλο του βουλη ειναι τεραστιο..καλα ξηγηθηκε μετα απο τοσα μπινελικια που ακουσε αν & εγω θα προτιμουσα καποια αντιδραση του στυλ καντονα..
Υ.Γ μην μου τα πρηξετε για το ποσο χουλιγκαν-επιστημονας-μαλακας ειμαι..αυτος ειμαι & σε οποιον αρεσω..λογαριασμο δεν δινω σε κανεναν απο τα 15 μου,τωρα θα δωσω???
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
εχεις μπερδεψει νομιζω την ηθικη με το ποδοσφαιροπου ειναι ενα θεαμα.Ειμαστε στον 21ο αιωνα.Οι τσαμπουκαδες,η αγαπη και η αυτοθυσια για την φανελα ειναι ωραιες ιστοριες που ακουγαμε και ακουμε απο τις προηγουμενες γενιες,αλλα πλεον τα πραγματα βαινουν σε διαφορετικη οδο..Και το οτι δεν βρισκω κατι στον θρυλο απο τα υπολοιπα δυστυχως για τον ολυμπιακο τα βλεπει ολος οο κοσμος εκτος απο τους φανατικα κειμενους και με μυωπικη διοπτρα ορωντες!Ευχαριστω...
ε τοτε ασε εμενα και αλλους 50-60 χιλιαδες που παμε γηπεδο και αλλους 3-4 εκκ απο το σπιτι να εχουμε αλλη γνωμη ...
 

Επισκέπτης
Ο Γιασικεβίτσιους γιατί δεν έρχεται ? :'( :'( :'(
Κυκλοφόρησαν τα εισιτήρια με Ερυθρό Αστέρα. Τετάρτη 12 Σεπτέμβρη το ματς
Δεν ξέρω αν και σε αυτό το ματς θα πρέπει να δώσεις τα στοιχεία σου στον μεγάλο αδερφό και μόνο τρομοκράτη το Κράτος που νομίζει ότι ο οπαδός είναι πρόβατο. Αν θέλει ταυτότητα και μαλακίες ας πάνε μόνοι τους  :tickedoff:
θελει οπως εξαλλου & σε ολα τα ματς τα οποια θα διεξαγονται στο εξης ανα την επικρατεια..
 

Συνημμένα

  • signatureultras.jpg
    signatureultras.jpg
    21,9 KB · Εμφανίσεις: 56

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
εχεις μπερδεψει νομιζω την ηθικη με το ποδοσφαιροπου ειναι ενα θεαμα.Ειμαστε στον 21ο αιωνα.Οι τσαμπουκαδες,η αγαπη και η αυτοθυσια για την φανελα ειναι ωραιες ιστοριες που ακουγαμε και ακουμε απο τις προηγουμενες γενιες,αλλα πλεον τα πραγματα βαινουν σε διαφορετικη οδο..Και το οτι δεν βρισκω κατι στον θρυλο απο τα υπολοιπα δυστυχως για τον ολυμπιακο τα βλεπει ολος οο κοσμος εκτος απο τους φανατικα κειμενους και με μυωπικη διοπτρα ορωντες!Ευχαριστω...
Βάσο θα στο ξαναπώ. Ξέρεις ότι σε εκτιμάω βαθύτατα αλλά αν εσύ είσαι Ολυμπιακός , εγώ είμαι αριστερός διαννοούμενος πνευματικό παιδί του Κουναλάκη και του Μπίστη. Είμαι επίσης μέλος της Πρωτοβουλίας Γένοβα 2001 και του Αντιναζιστικού Παρατηρητηρίου  :idiot:
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
Ο Γιασικεβίτσιους γιατί δεν έρχεται ? :'( :'( :'(
Μάλλον θα πάρετε τον Μπελ (), ο Σαρούνας δήλωσε ότι αν γυρίσει Ευρώπη επιθυμεί να αγωνιστεί στην Μπαρτσελόνα () ...

Φίλε germaon σε βλέπω να κάνεις μαύρο φθινόπωρο... Που είναι η Κλάρα, που είναι ο Σαρούνας... οεοε  :2funny:
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Βάσο θα στο ξαναπώ. Ξέρεις ότι σε εκτιμάω βαθύτατα αλλά αν εσύ είσαι Ολυμπιακός , εγώ είμαι αριστερός διαννοούμενος πνευματικό παιδί του Κουναλάκη και του Μπίστη. Είμαι επίσης μέλος της Πρωτοβουλίας Γένοβα 2001 και του Αντιναζιστικού Παρατηρητηρίου  :idiot:

οπως αγαπας.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ε τοτε ασε εμενα και αλλους 50-60 χιλιαδες που παμε γηπεδο και αλλους 3-4 εκκ απο το σπιτι να εχουμε αλλη γνωμη ...

μα ποιος σου ειπε οτι σε εμποδιζω απο το να πας?επειδη λεει ο καθε μαλακας βασος παπαριες?σε παρακαλω....

υ.γ. δεν ειναι μονο 3-4 εκατομμυρια οι θρυλικοι οπαδοι...ειναι αρκετα περισσοτεροι διασκορπισμενοι σε ολοκληρο τον κοσμο(ΗΠΑ-ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΚΑΝΑΔΑ)
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Θυμάμαι χαρακτηριστικά και ξεκάθαρα τα πρώτα χρόνια, τα χρόνια της αθωότητας.
Τότε που περίμενα ανυπόμονα την ώρα που θα ξεκινούσε η κλήρωση για τους ομίλους του Τσου-Λου. Από την
προηγούμενη πολλές φορές δεν μπορούσα να κλείσω μάτι στηνόμουν στην τηλεόραση ώρες πριν τη μετάδοση και
παρακαλούσα οι θεοί της μπάλας να είναι ευνοϊκοί με την ομάδα που υπεραγαπώ.
Μετά την κλήρωση άρχιζα τις βαθυστόχαστες αναλύσεις, υπολόγιζα βαθμούς, σιχτίριζα την τύχη του βάζελου και
από την επόμενη ημέρα ρουφούσα ανυπόμονα όλα τα άρθρα των αθλητικών εφημερίδων που αναφέρονταν στους
αντιπάλους μας.
Τα χρόνια περνούσαν και άρχισα να νοιώθω πιο συνειδητοποιημένος.
Τα χαστούκια στην Ευρώπη ήταν αλλεπάλληλα και πάντα με προσγείωναν στη σκληρή πραγματικότητα κάθε φορά
με μεγαλύτερη ορμή και περισσότερο πόνο. Με την είσοδο της ιδιωτικής και πολύ περισσότερο της δορυφορικής
τηλεόρασης και τις μεταδόσεις ξένων πρωταθλημάτων άρχισαν να ανοίγουν οι ποδοσφαιρικοί μου ορίζοντες έμαθα
να θαυμάζω και να σέβομαι τις μεγάλες Ευρωπαϊκές ομάδες και είδα το χάσμα με τις υπόλοιπα πρωταθλήματα να
μεγαλώνει. Έμαθα και καινούργιες λέξεις όπως μπάτζετ, σκάουτινγκ, μάρκετινγκ και κυρίως προγραμματισμός.
Άρχισα να νοιώθω μικρός μπροστά σε όλα αυτά τα θηρία του Ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου αλλά ακόμη ρομαντικά
πίστευα στην δύναμη της έδρας και στις καλές προθέσεις των διοικούντων. Αυτά μέχρι και δύο τρία χρόνια πριν…
Τώρα πια πάτησα τα 31. Η αγάπη μου γι’ αυτή την ομάδα αντί φυσιολογικά να φθίνει, με τον καιρό μεγάλωσε.
Την μετάδοση της κλήρωσης την παρακολούθησα με τελείως διαφορετικά συναισθήματα, πιο
αποστασιοποιημένα, χωρίς καμία αγωνία για το αποτέλεσμα. Δεν ξέρω τι εννοεί φόβο ο συγκεκριμένος κύριος στο
άρθρο του αλλά φόβο ο πραγματικός γαύρος δεν ξέρει τι σημαίνει…
Πάντα πιστεύει και βοηθάει την ομάδα του, είναι πάντα έτοιμος να πολεμήσει με τα θηρία και να τα νικήσει με όλη
την δύναμη της ψυχής του. Ενίοτε γκρινιάζω για την έλλειψη πάθους στις υπόλοιπες εξέδρες του Καραϊσκάκη
(εκτός του πέταλου που κι αυτό ακολουθεί μια πτωτική πορεία) αλλά μέσα μου ξέρω ότι αν λιγάκι βοηθούσαν κι
αυτοί εκεί μέσα το γήπεδο θα μετατραπεί σε κόλαση για οποιονδήποτε αντίπαλο.
Η ομάδα μας είναι η πιο παλιά και με συνεχή παρουσία στη διοργάνωση. Και όμως η ψυχρή στατιστική λέει ότι
ανήκουμε στο γκρουπ των αδυνάτων και ακόμη ότι δεν έχει κάνει νίκη εκτός έδρας. Δεδομένα ασυμβίβαστα με την ανίκητη ψυχή του γαύρου οπαδού. Οι ευθύνες της σημερινής διοίκησης προφανείς και χωρίς ουσιαστικό αντίλογο.
Μόνο φέτος διέκρινα κάποιες δυναμικές και προς την σωστή κατεύθυνση  κινήσεις προγραμματισμού. Κινήσεις που έπρεπε να έχουν γίνει σταδιακά όλα αυτά τα χρόνια που γκρινιάζουμε.
Με τρελαίνει κι εμένα η ιδέα πως θα παρακολουθήσω τον Θρύλο μου από κοντά (στην Ευρώπη) τον Νοέμβριο γιατί
κάποιοι ανεγκέφαλοι μου στέρησαν αυτή τη χαρά.
Αλλά ότι και αν γίνει ξέρω ότι αν βοηθήσει ο Θεός και είμαι καλά θα είμαι εκεί να δώσω όλη μου την θετική ενέργεια
και την ψυχή μου για να βοηθήσω την ομάδα που έχω την τιμή να είμαι οπαδός της. Απλά θα προσπαθήσω να
ευχαριστηθώ το θέαμα που ομολογουμένως προσφέρει αυτή η καταραμένη διοργάνωση χωρίς κανένα άγχος για το
αποτέλεσμα. Και θα κοιτάξω να το ευχαριστηθώ.
 

Επισκέπτης
Η αγάπη μου γι’ αυτή την ομάδα αντί φυσιολογικά να φθίνει, με τον καιρό μεγάλωσε.
ΘΡΥΛΕ μου οσο μας πληγωνεις τοσο μας πορωνεις γι αυτο εξαλλου τραγουδω

Μας λενε αρρωστους,τρελλους
μας λενε παρανοικους
λενε δεν ειμαστε καλα
λενε δεν εχουμε μυαλο
δεν εχουμε οσιο ουτε ιερο
μα οτι ο κοσμος και να πει
ρε δεν μας καιγεται καρφι
ποιος ειναι ο λογος για να ζω
χωρις τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
ΘΡΥΛΕ μου οσο μας πληγωνεις τοσο μας πορωνεις γι αυτο εξαλλου τραγουδω

Μας λενε αρρωστους,τρελλους
μας λενε παρανοικους
λενε δεν ειμαστε καλα
λενε δεν εχουμε μυαλο
δεν εχουμε οσιο ουτε ιερο
μα οτι ο κοσμος και να πει
ρε δεν μας καιγεται καρφι
ποιος ειναι ο λογος για να ζω
χωρις τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
αν και αυτο δεν ειναι κατι που γραφετε στο bourdela.com παρ ολα αυτα βλεπω οτι υπαρχουν καλα ατομα εδω μεσα
το 2005 εχασα τον Πατερα μου αγαπουσε τον Θρυλο απο παιδακι....
αυτος μου εμαθε να τον αγαπω και εγω με ανιδοιοτελεια....
στον ταφο του χαραξα "ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΣΟΥ ΧΑΡΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΘΡΥΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΣ ΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ"
γι αυτους που καταλαβαινουν.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom