Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
εγω δεν τον ξερω τον βασσο...
παρεθεσα το ποστ του ζερο....
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
σχετικε μου....ηρεμησε..μην εξαπτεσαι απο τοσο νωρις γιατι παραθετεις πραγματα που δινουν βαση για χλευασμο απο τους αντιπαλους ΜΑΣ....βαζελους,Αεκτζηδες κλπ.....ε!ρε γλεντια.....ερχεται η ΡΕΑΛ λεμεεεεεεεεεεεεεεε! :2funny: :2funny: :2funny:
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Ναι Νίκο...με πείσατε και οι 2 τώρα.....

εσυ αδερφε μου εκει που θα πειστεις μονο στη ζωη σου ειναι οταν θα σου πει ο σωκρατης μια ωραια πρωια..οτι του χρονου θα παμε στον τελικο του cl!xaxaxaxaxa...αστειοι ειστε!γουσταρω να σας δουλευω!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ρε αλεξανδρε...σαν πολυ δεν αργησες να απαντησεις?παλι κατεβατα γραφεις για να αποδειξεις οτι ο ολυμπιακος εκεινο...ο ολυμπιακος το αλλο....και οτι κανουν οι αλλοι ειναι οι κωλοφαρδοι,ή παιζουν ολοι πισω απο την γραμμη ή εχουν παρασκηνιο στην ευρωπαικη διατησια ή....ή......ή.......ή........ή! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
για πορεια μιλας ????

Δεν μου πέφτει λόγος στον κόκκινο εμφύλιο... αλλά σταμάτα ρε alexandre συνεχώς να βγάζεις το κομπλεξ σου για την Ευρώπη και τον Παναθηναϊκό... όπως και να το κάνουμε (θέλεις ή δεν θέλεις, το καταλαβαίνεις ή όχι) ο Πανθηναϊκός (συνολικά) έχει σταθεί στην Ευρώπη καλύτερα από κάθε άλλη Ελληνική ομάδα... Τέλος!!!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Δεν μου πέφτει λόγος στον κόκκινο εμφύλιο... αλλά σταμάτα ρε alexandre συνεχώς να βγάζεις το κομπλεξ σου για την Ευρώπη και τον Παναθηναϊκό... όπως και να το κάνουμε (θέλεις ή δεν θέλεις, το καταλαβαίνεις ή όχι) ο Πανθηναϊκός (συνολικά) έχει σταθεί στην Ευρώπη καλύτερα από κάθε άλλη Ελληνική ομάδα... Τέλος!!!

οχι sas.....ο ολυμπιακος εχει κανει τις πορειες....ολα ο ολυμπιακος!και παραθετω μερικες απο αυτες......

1)μολντε ολυμπιακος 3-2
2)μακαμπι-ολυμπιακος 3-0
3)χερενφεν-ολυμπιακος 1-0
4)νιουκαστλ-ολυμπιακος 4-0
5)ροζενμποργκ-ολυμπιακος 5-1
6)ρεαλ μαδριτης-ολυμπιακος 5-1
7)γιουβεντους-ολυμπιακος 7-0

και αντιστοιχα του παναθηναικου....

1)Σαλκε-ΠΑΟ 0-2
2)Λεβερκουζεν-ΠΑΟ 1-2
3)Αμβουργο-ΠΑΟ 0-1
4)Σπαρτα πραγας-ΠΑΟ 0-2
5)Πορτο-ΠΑΟ 0-1
6)Πορτο-ΠΑΟ 0-1(ΟΥΕΦΑ ΚΑΠ)
7)Αγιαξ-ΠΑΟ 0-1

αχαχαχαχαχαχαχαχααααααααααααα...........
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
vasos τελικα ρε φιλε δεν παιζει να εισαι ολυμπιακος..
αλλα και να εισαι δεν θελουμε τετοιυς ολυμπιακους...δηλητηριαζουν την ομαδα...

ΥΓ.φιλε αλεξ επεστρεψα δριμυτερος...ξανα στις επαλξεις λοιπον!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
vasos τελικα ρε φιλε δεν παιζει να εισαι ολυμπιακος..
αλλα και να εισαι δεν θελουμε τετοιυς ολυμπιακους...δηλητηριαζουν την ομαδα...

εμ..βεβαια..γιατι να τους θελετε,να ξυπνησουν τον κοσμο και να μην εχετε εξεδρα να βριζετε και να πετατε καπνογονα βλεποντας την θρυλαρα ΜΑΣ??απο ποτε η αληθεια ειναι δηλητηριο?οεο?
 

Επισκέπτης
Φίλε megantoine χαίρομαι που σε βλέπω να γράφεις μετά από καιρό.
Ρε vasos αφού είσαι αντιολυμπιακός,γιατί το παίζεις γαύρος;Δεν μπορείς να λες ότι δεν έχει υπάρξει ομάδα του Ολυμπιακού που να έχει παίξει την μπάλα που έχει παίξει ο βάζελος επί Ρότσα ή Κυράστα,όταν ο Ολυμπιακός ήταν ανέκαθεν η πιο θεαματική ομάδα του πρωταθλήματος ανεξάρτητα αποτελεσμάτων!Γιατί στα ευρωπαϊκά αποτελέσματα δε γράφεις για το Ολυμπιακός-Λεβερκούζεν 6-2,Ολυμπιακός-Άγιαξ 1-0,Ολυμπιακός-Σέλτικ 2-0,Μονακό-Ολυμπιακός 0-1,Ολυμπιακός-Πόρτο 2-1,Γιουβέντους-Ολυμπιακός 1-2,Ολυμπιακός-Γαλατασαράυ 3-0,Κάλιαρι-Ολυμπιακός 0-1,Ολυμπιακός-Άντερλεχτ 3-0,Ολυμπιακός-Λίβερπουλ 1-0;Τόσο καιρό που είμαι στο σάιτ δεν έχεις γράψει ούτε μία φορά κάτι θετικό για την ομάδα που υποτίθεται ότι υποστηρίζεις παρά μόνο αρνητικά.Και τέλος πάντων εμείς θα συνεχίζουμε να υποστηρίζουμε την ομάδα όσο κι αν μας χλευάζεις και μας ειρωνεύεσαι ανεξάρτητα αποτελεσμάτων και απόδοσης.Άλλωστε ο αληθινός οπαδός δείχνει στις δύσκολες στιγμές την αγάπη του για την ομάδα και όχι μόνο όταν όλα λειτουργούν ρολόι.Επιτέλους πάψε να γράφεις υποτιμητικά πράγματα για τους υπόλοιπους θεωρώντας μας  πνευματικά κατώτερους και άσχετους με ποδοσφαιρικά ζητήματα.Ακόμα και δίκιο να είχες στο τελευταίο δεν είναι καθόλου κομψό να το εκφράζεις με τέτοιο τρόπο και να προσβάλεις άτομα του σάιτ.
 

faxanadu

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
257
Like
2
Πόντοι
1
απλα να πω οτι ο γκαλετι ειναι 13 φορες διεθνης με την εθνικη αργεντινης (οχι 50) k o ζουλιο σεζαρ δεν εχει παιξει ποτε εθνικη βραζιλιας... αλλα ρε μαγκες ανεξαρτητα με το τι πιστευει ο βασος το να μην παραδεχεστε ως ολυμπιακοι οτι ο βαζελος διαχρονικα τα παει καλυτερα στην ευρωπη απο τον ολυμπιακο (κ την αεκ) ειναι νομιζω βλακεια.....
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
εσυ αδερφε μου εκει που θα πειστεις μονο στη ζωη σου ειναι οταν θα σου πει ο σωκρατης μια ωραια πρωια..οτι του χρονου θα παμε στον τελικο του cl!xaxaxaxaxa...αστειοι ειστε!γουσταρω να σας δουλευω!
Εγώ,εκεί που θα πειστώ στην ζωή μου(και θα δικαιωθώ) είναι πως εσύ δεν είσαι Ολυμπιακός...καλό είναι που βαφτίζεσαι πάντως...και σιγά μην μας δουλεύεις...βλέπω πόσα post κατεβάζεις για να πείσεις...αλλά τί να πείσεις???μάλλον τον εαυτό σου ότι όταν διάλεγες ομάδα έκανες τελικά...λάθος!!!Δεν θα σου πώ:''Ποτέ δεν είναι εργά''....απλά δεν θα θέλαμε τέτοιους στην ομάδα μας....άλλο το να κάνεις κριτική στην ομάδα και άλλο να προσπαθείς να περάσεις πως τελικά ο ΠΑΟ είναι η Ρεάλ,η  Μπάρτσα και η Μίλαν μαζί και έχει σαρώσει τα πάντα στην Ευρώπη....δικαιωμά σου φυσικά να τα λές....καλό κάνουν...στα τόσα προβλήματα που έχουμε όλοι(προσωπικά-οικογενειακά) το...γέλιο κάνει καλό....Keep walking.........
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
ρε αλεξανδρε...σαν πολυ δεν αργησες να απαντησεις?παλι κατεβατα γραφεις για να αποδειξεις οτι ο ολυμπιακος εκεινο...ο ολυμπιακος το αλλο....και οτι κανουν οι αλλοι ειναι οι κωλοφαρδοι,ή παιζουν ολοι πισω απο την γραμμη ή εχουν παρασκηνιο στην ευρωπαικη διατησια ή....ή......ή.......ή........ή!

Λοιπόν πριν απαντήσω στις παπαριες
να δώσω τα χαιρετίσματα μου στο φίλο mega που γύρισε ξανά στην παρεουλα μας ....
"φίλε" vaso είναι η τελευταία φορά που ασχολούμαι μαζί σου
Όταν ιδρύθηκε ο Θρύλος του Ελληνικού αθλητισμού αυτό που τον έκανε αγαπητό στον κόσμο ήταν η "μαγκιά" που εσύ κοροϊδεύεις ....καταλαβαίνω λοιπόν ότι διάλεξες να υποστηρίζεις ένα σύλλογο που δεν σου ταιριάζει ...δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό απλά άλλαξε ομάδα και μην μας ζαλίζεις....
Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν δώσει και την ζωή τους για τον Ολυμπιακό όπως ο Ανδρέας ο Μουρατης και άνθρωποι που διάλεξαν να αντικρίσουν τον θάνατο φορώντας την φανέλα του Ολυμπιακού όπως ο Νίκος Γοδας μπροστά στο εκτελεστικό απόσπασμα....
Στον Θρύλο μας το προσωνύμιο του το έδωσαν μεγάλες νίκες επί των βασικών μας αντίπαλων (παο-αεκ) και ο τσαμπουκάς, οι θρίαμβοι και οι τίτλοι που έφεραν οι παιχταράδες του στα 86 χρόνια ιστορίας ....
ΠΟΤΕ ΚΑΙ Κανένας δεν έγινε ολυμπιακός για "δήθεν" ευρωπαϊκές επιτυχίες αυτά είναι για άλλους....
όχι για Ολυμπιακούς....
Το όνομα και το ήθος του Ολυμπιακού πρεσβεύει αλλά πράγματα Μαγκιά, Καλώς εννoούμενο Τσαμπουκά, Αυτοθυσία ,Ταλέντο, "δέσιμο" με το λαό του και αλλά πολλά που και στα πω δεν θα τα καταλάβεις .....π.χ. δεν είναι τυχαίο  ότι η Μεγάλη ΜΕΛΙΝΑ στην ταινία ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ όταν πάει για εξηγήσεις και τσαμπουκά με τον Νταβατζή (αν και βαζέλας στην πραγματικότητα ) φοράει την φανέλα του Θρύλου μας
μπορώ να σου πω και αλλά πολλά αλλά ξέρω ότι ΑΠΛΑ ΔΕΝ Καταλαβαίνεις
Εγώ όταν έγινα Ολυμπιακός έγινα γι αυτές τις ΙΣΤΟΡΙΕΣ και όχι για "πορείες"....
και δόξα το Θεό είμαι ΠΟΛΥ ΓΕΜΑΤΟΣ από αυτές ,....
αν είσαι Ολυμπιακός επειδή έκανες αυτή την επιλογή μικρός οφείλω να σου πω ότι έκανες λάθος....άλλαξε την δεν είναι κακό....
αν δεν είσαι (που κατ αμέ δεν είσαι) μην μας ζαλίζεις άλλο και παραδέξου το ....
και μην βιαστείς να μου πεις ότι τα λέω αυτά επειδή μου θυμίζεις την ανυπαρξία της ομάδας μου στην Ευρώπη .... γιατί δεν είναι αυτός ο λόγος....
ο Λόγος είναι ότι απλά ΔΕΝ Έχεις ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ολυμπιακός.... ούτε καν κοντά δεν είσαι....
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
άντε τώρα να κάνεις quote με τόσα που γράφτηκαν
αναγκαστικά θα φάτε σεντόνι στην μάπα
να τα πάρω απο την αρχή! μου λες οτι έχω κάποιο επίπεδο! εγώ συνεχίζω να σου λέω οτι έχεις πρόβλημα συμπεριφοράς! αν το έπαιρνες χαλαρά θα έπαιρνες και απαντήσεις χαλαρές! το ότι δεν σε σιχτίρισα αλλα σε έβαλα κάτω για κουβέντα είναι διότι είμμαι με αναρωτική και έχω Plenty of time να σκοτώσω!
συνεχίζεις και αναφέρεις το τι είπε ο θείος! αλλά συνεχίζεις να κάνεις γαργάρα το οτι του κάναμε μπουρδέλο την φιέστα! του τα είχαμε μαζεμένα έσκασε και η φάση μμε τον ρίμπο και το φυτίλι πήρε φοκο.
το αν το γήπεδο γεμίσει με το αν τον πιστέψαμε έχει τεράστια διαφορά και ακόμα δεν καταλαβαίνω ποιος ο σκοπός σου να τα μπλέκεις!
και αν ο θείος μας δουλέυει για ποιο λόγο να κάνει φέτος 11 μεταγραφές? θα έφερνε πίσω τον στέλιος με 3 σουβλάκια (αφού θα του είχαμε κάνει επι 2 βδομάδες αφιέρωμα για την πλούσια καριέρα του -στον πάγκο- σε όσες ομάδες πήγε, το πως έφτυσε την άλλη ομάδα για χάρη του κόκκινου λαού) και τα λοιπά γραφικά.
θα πέρναγε στην πρώτη ομάδα τον ματσούκα διότι είναι το μέλλον του ελληνικού ποδοσφαίρου, ο νέος νιστελρου με κράμα απο κροιφ και θας μας μίλαγε για κάποιο βραχυμακρυπροθεσμο πλάνο και "βάλτε πλάτη" όπως είπε κάποτε και μια ψυχή που έχει αδυναμία στα πούρα.
το να πιπιλάς λοιπόν το τι δήλωσε χάνει την αξία του εφόσον δεν βρήκε ανταπόκριση απο τον κόσμο! όπως έγραψα κάτι σελίδες πιο πίσω το ποιοι φέρθηκαν σαν προβατάκια και για πόσο καιρό, το βλέπουμε τώρα με το που έχουν καταλήξει οι ομάδες τους!

κανένας πούστης δεν διανοήθηκε να μας χωρίσει σε νόμιμους συνδέσμους και μη, κανένας δεν μας έπιασε στο δωματιάκι να κυνηγάμε κόκκινα φαντάσματα για να αποφύγει τις ευθύνες του!
οταν ο σαλιαρέλης είχε στα επίσημα 100 γαύρους να του φωνάζουν σήκω φύγε κάριολε και έβαζε τους μπράβους να χτυπάνε μπας και μασήσουμε, πήρε το μύνημα οτι στην επόμενη μαλακία θα είχε 1000 έξω απο το σπίτι του! και όταν συνέχισαν να κάνουν μαλακίες, έπεσαν οι κορνέδες και ξαναπήραν το μύνημα οτι η ομάδα δεν είναι παιχνίδι κανενός!
πριν λοιπόν κάποιος ξαναχλευάσει τους κορνέδες ασ σκεφτούν, αν είχαν κάνει το ίδιο και δεν λούφαζαν, μήπως θα είχαν καλύτερη τύχη σήμερα που μιλάμε?
γιατί δεν φταίει κανένας μόρις αν είναι κωλόπαιδο ή αν δεν παίζει καλά. φταίει αυτός που τον έφερε

ας πάμε στο σήμερα! παραπονιέσαι που σου λένε οτι δεν είσαι ολυμπιακός! όταν βλέπεις ότι φέτος γίνετε μια προσπάθεια που δεν έχει ξανακάνει ελληνική ομάδα, όταν τόσα χρόνια βρίζουμε τον λούβαρη πως παίρνει μίζες και τον βγάζει απο την μέση, φέρνει και τον ίβιτς για μην έχουε πάλι την περίπτωση σολιντ να κουβαλήσει σαπάκι, το λογικό είναι να κάνεις υπομονή οχι μόνο φέτος αλλά και του χρόνου να δούμε αν αυτοί έχουν πλάνο ρε αδελφέ! που το πάνε!
απεναντίας μαντεύεις οτι ο αρτσούμπι θα βγει πατάτα, βάζεις χέρι στον λεμονή γιατί στολτίδης και όχι μενδρινός, γιατί ο τοροσίδης εκεί και όχο αλλού, είσαι σίγουρος οτι ο κοβάσεβιτς δεν θα προσφέρει τίποτα χωρίς να τον δεις σε επίσημο παιχνίδι, ε μήπως τα θέλει ο κωλαράκος σου λοιπόν!
εφόσον δεν αναγνωρίζεις την προσπάθεια, ή και να την αναγνωρίσεις προτρέχεις βγάζοντας σαπάκια παίχτες που δεν έχει δει κανένας, λογικό είναι να σου βάλουν χέρι και να σε θεωρούν κακόβουλο αντιολυμπιακό!
όπως είπε και ο ψωλαρόσαυρος όταν αναφέρεις μόνο τα αρνητικά και όχι τα θετικά απο αποτελέσματα, γιατί παραπονιέσαι?
και μιας και το ανέφερα, μια εγκυκλοπαιδική ερώτηση. αν βγω και δηλώσω οτι γνώρισα τον vasos απο αγγελία στο  adult.gr που έλεγε "τον παίρνω απο πίσω για να κονομήσω" θα έχει την ίδια αξία? ή ανάλογα το πόσα αστέρια έχεις, αν είσαι mod ή οχι σε παίρνουν στα σοβαρά?

για ευρώπη θα επανέλθω πολύ φοβάμαι με άλλο σεντόνι αλλά μέχρι τότε έχω ερώτηση!
με εξαίρεση τις χρονιές που ο μπαρμπα-σόλιντ μας μαγάρισε την έδρα.
το να πάρεις διπλό εκτός, μαγκιά! το να μην μπορείς να πάρεις, μαλακία
το να βάζεις 1 εκτός και να τρως 3 εντός τι είναι μαγκιά ή μαλακία?
 

Επισκέπτης
οχι sas.....ο ολυμπιακος εχει κανει τις πορειες....ολα ο ολυμπιακος!και παραθετω μερικες απο αυτες......

1)μολντε ολυμπιακος 3-2
2)μακαμπι-ολυμπιακος 3-0
3)χερενφεν-ολυμπιακος 1-0
4)νιουκαστλ-ολυμπιακος 4-0
5)ροζενμποργκ-ολυμπιακος 5-1
6)ρεαλ μαδριτης-ολυμπιακος 5-1
7)γιουβεντους-ολυμπιακος 7-0

και αντιστοιχα του παναθηναικου....

1)Σαλκε-ΠΑΟ 0-2
2)Λεβερκουζεν-ΠΑΟ 1-2
3)Αμβουργο-ΠΑΟ 0-1
4)Σπαρτα πραγας-ΠΑΟ 0-2
5)Πορτο-ΠΑΟ 0-1
6)Πορτο-ΠΑΟ 0-1(ΟΥΕΦΑ ΚΑΠ)
7)Αγιαξ-ΠΑΟ 0-1

αχαχαχαχαχαχαχαχααααααααααααα...........

κυριε ΤΕΡΑΣΤΙΕ  :jerking: ριξε μια ματια εδω & σταματα να μας τα κανεις τσουρεκια..
 

Συνημμένα

  • pao_europuta.jpg
    pao_europuta.jpg
    132,4 KB · Εμφανίσεις: 17

Επισκέπτης
θελεις να σου αναφερω παιχτες που εχω δει στον Ολυμπιακο????
Δελληκαρης
Καραπιαλης
Εσται
Φουνες
Υβ
Ντεταρι
Αναστοπουλο
Νοβοσελατς
Τζιοβαννι
Καρεμπε
Ζε ελιας
Ζετεμπεργκ
Χαντζιδη
Τζολε
Γιαννακο
Ριμπο
και προσφατως
Γκαλετι -50 φορες διεθνης με την Αργεντινη
Λεντεσμα-και αυτος Διεθνης με την Αργεντινη
Ραουλ Μπραβο 10 χρονια στην Ρεαλ
Χουλιο Σεζαρ -διεθνης με Βραζιλια και πρωην παιχτης Ρεαλ Μαδριτης
Λουα-Λουα τον ειδαμε ολοι.....
αλεξανδρε θα σε μαλλωσω..ξεχασες τεραστιους παιχτες που εγραψαν απειρες σελιδες ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗΣ ιστοριας..

Βασιλης Μποτινος
Νικος Γιουτσος
Γιωργος Σιδερης
Αλεκος Αλεξανδρης
Γρηγορης Γεωργατος
Λουτσιανο ντε Σοουζα
Χουλιο Λοσαντα
Μιλτον Βιερα
Βιθεντε Εσταβιλιο
Χορχε Μπαριος
Ρομεν Αργυρουδης
Σεστις
Ολεγκ Μπλαχιν
Αντρει Γιουσκοβιακ
Ολεγκ Προτασοφ
Γκεναντι Λιτοφτσενκο
Γιουρι Σαβιτσεφ
Μπεντ Κριστενσεν
Ιλια Ιβιτς
Σινισα Γκογκιτς

τι να μας πουν οι πουθεναδες ρε συνγαυροι..

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ vasos & καλη δυναμη για τις απειρες επερχομενες  :jerking: που θα τραβηξεις
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
αλεξανδρε θα σε μαλλωσω..ξεχασες τεραστιους παιχτες που εγραψαν απειρες σελιδες ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗΣ ιστοριας..

Βασιλης Μποτινος
Νικος Γιουτσος
Γιωργος Σιδερης
Αλεκος Αλεξανδρης
Γρηγορης Γεωργατος
Λουτσιανο ντε Σοουζα
Χουλιο Λοσαντα
Μιλτον Βιερα
Βιθεντε Εσταβιλιο
Χορχε Μπαριος
Ρομεν Αργυρουδης
Σεστις
Ολεγκ Μπλαχιν
Αντρει Γιουσκοβιακ
Ολεγκ Προτασοφ
Γκεναντι Λιτοφτσενκο
Γιουρι Σαβιτσεφ
Μπεντ Κριστενσεν
Ιλια Ιβιτς
Σινισα Γκογκιτς

τι να μας πουν οι πουθεναδες ρε συνγαυροι..

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ vasos & καλη δυναμη για τις απειρες επερχομενες  :jerking: που θα τραβηξεις
εχεις απολυτο δικιο ζηταω συγνωμη!!!!!!
ειμαι σιγουρος οτι αν σκεφτουμε λιγο υπαρχουν και αλλοι που δεν αναφεραμε !!!!
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
κυριε ΤΕΡΑΣΤΙΕ  :jerking: ριξε μια ματια εδω & σταματα να μας τα κανεις τσουρεκια..

και βεβαια ξεχνας τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ
Παρί Σεν Ζερμέν - Παναθηναϊκός 4-0
Λανς - Παναθηναϊκός            3-1
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Φίλε megantoine χαίρομαι που σε βλέπω να γράφεις μετά από καιρό.
Ρε vasos αφού είσαι αντιολυμπιακός,γιατί το παίζεις γαύρος;Δεν μπορείς να λες ότι δεν έχει υπάρξει ομάδα του Ολυμπιακού που να έχει παίξει την μπάλα που έχει παίξει ο βάζελος επί Ρότσα ή Κυράστα,όταν ο Ολυμπιακός ήταν ανέκαθεν η πιο θεαματική ομάδα του πρωταθλήματος ανεξάρτητα αποτελεσμάτων!Γιατί στα ευρωπαϊκά αποτελέσματα δε γράφεις για το Ολυμπιακός-Λεβερκούζεν 6-2,Ολυμπιακός-Άγιαξ 1-0,Ολυμπιακός-Σέλτικ 2-0,Μονακό-Ολυμπιακός 0-1,Ολυμπιακός-Πόρτο 2-1,Γιουβέντους-Ολυμπιακός 1-2,Ολυμπιακός-Γαλατασαράυ 3-0,Κάλιαρι-Ολυμπιακός 0-1,Ολυμπιακός-Άντερλεχτ 3-0,Ολυμπιακός-Λίβερπουλ 1-0;Τόσο καιρό που είμαι στο σάιτ δεν έχεις γράψει ούτε μία φορά κάτι θετικό για την ομάδα που υποτίθεται ότι υποστηρίζεις παρά μόνο αρνητικά.Και τέλος πάντων εμείς θα συνεχίζουμε να υποστηρίζουμε την ομάδα όσο κι αν μας χλευάζεις και μας ειρωνεύεσαι ανεξάρτητα αποτελεσμάτων και απόδοσης.Άλλωστε ο αληθινός οπαδός δείχνει στις δύσκολες στιγμές την αγάπη του για την ομάδα και όχι μόνο όταν όλα λειτουργούν ρολόι.Επιτέλους πάψε να γράφεις υποτιμητικά πράγματα για τους υπόλοιπους θεωρώντας μας  πνευματικά κατώτερους και άσχετους με ποδοσφαιρικά ζητήματα.Ακόμα και δίκιο να είχες στο τελευταίο δεν είναι καθόλου κομψό να το εκφράζεις με τέτοιο τρόπο και να προσβάλεις άτομα του σάιτ.

ξεχασες και το ολυμπιακος-αγιαξ 2-0 του 1982-83!Οι λογοι που δεν αναφερω αυτες τις νικες του ολυμπιακου ειναι πολυ απλα διοτι αποτελεσαν σπασμωδικες επιτυχιες που δεν συνεχιστηκαν απο μια συνεπεια εμφανισεων με αποτελεσμα να παιρνουμε τον πουλο χαλαρα εκτος απο το 98-99 που μας βοηθησε και ο θεος στα 2 ματς με την πορτο και περασαμε στα προημητελικα.Τί να αναφερω?οτι κερδισαμε την πεθαμενη λεβερκουζεν(αν ηταν οπως την αντιμετωπισε η ρεαλ στον τελικο θα ετρωγε 6 απο μια ελληνικη ομαδα?)με 6-2 και μετα πηγαμε και φαγαμε 3 απο την μακαμπι?δε λεω..ιστορικα ειναι σπουδαιο να εχεις στο παλμαρε σου μια τσοσ μεγαλη νικη επι μιας γερμανικης ομαδος αλλα απο ουσια παπαλα!Τί να αναφερω?το Γιουβεντους-Ολυμπιακος 1-2 στο παλερμο στην ρεβανς του 1-3 του ΟΑΚΑ οπου η γιουβεντους κατεβασε δευτερη ομαδα και δεν ειχε και ενδιαφερον για το ματς?Αυτες δεν ειναι νικες που μπορεις να αναφερεσαι με στομφο και περηφανια!Οταν η γιουβεντους ειχε κινητρο ποτε δεν μπορεσα να την κερδισω και εφαγα και την εφταρα μου που ακομη με κοροιδευουν!Ο βαζελος ομως την απεκλεισε 2 φορες απο τα ευρωπαικα σαλονια και αυτο ειναι τεραστιο γεγονος για το ελληνικο ποδοσφαιρο!Τον αγιαξ ναι τον εχουμε κερδισει 2 φορες,αλλα μην ξεχνατε ποιον αγιαξ κερδισαμε εμεις και ποιον ο βαζελος!καμμια συγκριση.Η μονη παληκαρισια ευρωπαικη νικη του ολυμπιακου που θυμαμαι ηταν αυτη στο μονακο με το γκολ του βαιτση και η νικη επι της λιβερπουλ με 1-0...οι υπολοιπες νικες που καναμε στο cl με λα κορουνιες,μονακο κλπ..ηταν νικες επι αντιπαλων τη συγκεκριμενη χρονικη περιοδο πολυ κατωτερων των περιστασεων!Ο λογος που αντιπαραθετω ολα αυτα τα στοιχεια δεν ειναι για να ανεβασω τον βαζελο..δεν με ενδιαφερει να τον ανεβασω στα ματια κανενος...η ιστορια μιλαει απο μονη της για τα κατορθωματα του καθενος αλλωστε,αλλα για να δειξω στους φιλους ολυμπιακους οτι ειναι απλα υποστηριχτες μιας ομαδας που στηριζεται στην φιλοσοφια Που ανεπτυξε ο αλεξανδρος1976 και σχετιζεται με τον τσαμπουκα,την πειραιωτικη μαγκια,την μελινα να φοραει να φοραει την μπλουζα του ολυμπιακου,τις θυσιες καποιων ανθρωπων που αγαπουσαν πολυ τον ολυμπιακο κλπ....που ολα αυτα ειναι και σεβαστα και μας θυμιζουν αλλες αξιες του παρελθοντος.Υπαρχουν ομως και γαυροι που ολα αυτα τους ακουγονται κινεζικα ή ανουσια ή μακρινες ιστοριες για να λεγονται ή κλπ.. για τη σημερινη ζωη που βιωνουν καθημερινως.Υπαρχουν πολλοι(οπως και εγω) που θελουν να πηγαινουν στο γηπεδο και να ευχαριστιουνται πραγματικη μπαλλα χωρις ευνοιες διαιτητικες για να κερδισει ο ολυμπιακος ντε και καλα οταν δεν πρεπει να κερδισει γιατι ειναι πολυ κακος αγωνιστικα,που θελουν να ανταγωνιζεται σε ενα υψηλοτερο απο το σημερινο επιπεδο τα ευρωπαικα κλαμπ και γενικοτερα που θελει να δει να γινεται μια αξιολογη δουλεια ως σωματειο σε ολους τους τομεις και ειδικοτερα στις επιλογες προσωπων στις καταλληλες θεσεις.Τελος θελει να βλεπει παικτες απο τα γενοφασια της ομαδας να γινονται μελη της πρωτης ομαδας οπως κανει ο ΠΑΟ που παροτι τα τελευταια 3 χρονια βρισκεται σε αθλια κατασταση εχει φερει παικτες απο την καρδια της ομαδας,απο τα εφηβικα με τελευταια παραδειγματα τον νινη και τον δημουτσο και στο προσφατο παρελθον τον μπασινα,τον δαρλα(για λεοντιου,γκουμα δεν αναφερομαι γιατι δεν τους θεωρω ποδοσφαιριστες με ικανοτητες)!

υ.γ. Δεν μπορω να παραδεχτω κατι που δεν ειμαι ουτε προκειται ποτε να γινω δηλ. βαζελος!Αυτα δεν αλλαζουν,απλα υπαρχουν!
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
και η ταινια ειναι το ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (παιδια του πειραια το λεμε εμεις)
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Τελος θελει να βλεπει παικτες απο τα γενοφασια της ομαδας να γινονται μελη της πρωτης ομαδας οπως κανει ο ΠΑΟ που παροτι τα τελευταια 3 χρονια βρισκεται σε αθλια κατασταση εχει φερει παικτες απο την καρδια της ομαδας,απο τα εφηβικα με τελευταια παραδειγματα τον νινη και τον δημουτσο και στο προσφατο παρελθον τον μπασινα,τον δαρλα(για λεοντιου,γκουμα δεν αναφερομαι γιατι δεν τους θεωρω ποδοσφαιριστες με ικανοτητες)!
ρε μεγαλε αφου ο Ολυμπιακος στην Ιστορια του δεν εχει λειτουργισει ΠΟΤΕ ετσι!!!!!
γιατι εγινες Ολυμπιακος θελεις να μας τρελανεις?????
ειναι σαν να σε ρωταω γιατι γραφεις Ελληνικα και οχι Κορεατικα
γιατι ζητας κατι που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ????? και δεν υπηρχε ποτε???
ξερεις να μου πεις πλην ΣΠΑΝΙΟΤΑΤΩΝ εξαιρεσων παιχτες του Ολυμπιακου απο τις ακαδημιες του??
ποσοι ειναι 3,4 σε ολοι την Ιστορια του??
αφου θελεις να βλεπεις κατι συγκεκριμενο (και καλα κανεις)
αλλα απο την αλλη κατι που ειχε ουτε θα εχει ποτε ο Ολυμπιακος
παραδεξου οτι ακολουθησες την ΛΑΘΟΣ ομαδα και αλλαξε την....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom