Νέα

Θεωρείτε υποτιμητικό το επάγγελμα των ιεροδούλων;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα badi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Παολα

Ιερόδουλη
Εγγρ.
21 Μαΐ 2007
Μηνύματα
3.305
Like
0
Σωστά Πάολα.....

Δεν ήθελα να σε θίξω. Ελπίζω να μην κατάλαβες κάτι τέτοιο.....

Εύχομαι όταν κάνεις οικογένεια να είσαι χαρούμενη , υγιείς και ευτυχισμένη.

Τώρα το πώς θα διαχειριστείς το παρελθόν σου είναι κάτι το οποίο θα χρειαστεί λεπτούς χειρισμούς, ώστε να μην πληγώσεις τα γαπημένα σου πρόσωπα, την οικογένεια σου και κυρίως τα παιδιά σου.

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!  ;)
Δεν προσβλήθηκα απλά αναρωτιέμαι αν θα άξιζε να κάνω οικογένεια και να αφήσω τον άλλον να ζεί το ψέμα του... γιατί αυτό θα είναι...και λέω επίσης όποιος δεν δέχεται αυτό που είμαι καλύτερα να φύγει μακρυά...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ναι, μόνο που αυτοί δεν τον παίρνουν. Μας παίρνουν (και μας σηκώνουν).

ΥΓ. Αλήθεια, τι δήλωσε από την εξορία όπου βρίσκεται ο ''κύριος'' Νόμιμο=Ηθικό;

Αυτό και τέλος το σπαμ - σόρυ σε όλα τα παιδάκια

Δηλώσεις καποιου πολιτικάντη που θα αφήσει εποχή ως παράδειγμα προς αποφυγή

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν προσβλήθηκα απλά αναρωτιέμαι αν θα άξιζε να κάνω οικογένεια και να αφήσω τον άλλον να ζεί το ψέμα του... γιατί αυτό θα είναι...και λέω επίσης όποιος δεν δέχεται αυτό που είμαι καλύτερα να φύγει μακρυά...
μισό εδώ.
ενώ συντάσσομαι πλήρως, ελπίζω να έχεις κατανοήσει ότι η πλήρης αλήθεια χρειάζεται απίστευτες αντοχές και δύναμη από τη μεριά σου. Θεωρώ ότι οι απώλειες που θα έχεις (συναισθηματικές) θα είναι τεράστιες, όχι γιατί φταις εσύ, αλλά γιατί ζεςι σε μια μίζερη και δειλή κοινωνία.
Τους ανθρώπους που πάνε τρέχοντας τους τραβάνε απ το λαιμό. Δεν αντέχει πάολα η κοινωνία το λαχάνιασμα και γι αυτό μπουκώνει αυτούς με τα γερά πνευμόνια......
 

Επισκέπτης
εάν κάποιος παραξηγιέται με αυτά που λέω γιατί ίσως βλέπει τον εαυτό του μέσα σε αυτό ΔΕΝ φταίω εγώ. Εγώ καταγράφω τα πράγματα όπως τα αντιλαμβάνομαι και όχι για να είμαι αρεστός.
Δεν με πειράζει εάν πηγαίνεις διαρκώς στις πουτάνες. Τον εάν σε σέβομαι ή όχι γι αυτό είναι αλλη παράγραφος.
Και να θυμάσαι Veritas odium parit.
δεν σου λέω να είσαι αρεστός. είδες όταν τα είπες χύμα δεν ήταν έτοιμοι. και εγώ σου είπα ότι είσαι ειλικρινής και έιναι κάτι που λείπει από μερικούς.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Αν ήμασταν άραγε σε μια παρέα ποιόν θα θέλαμε να παρουσιάσουμε σαν φίλο μας: την Πάολα ή τον ''εκλεκτό'' πρώην υπουργό, Γεώργιο Βουλγαράκη;

Για αυταρχικο το Βουλγαρακη ενοειται...
 

Παολα

Ιερόδουλη
Εγγρ.
21 Μαΐ 2007
Μηνύματα
3.305
Like
0
μισό εδώ.
ενώ συντάσσομαι πλήρως, ελπίζω να έχεις κατανοήσει ότι η πλήρης αλήθεια χρειάζεται απίστευτες αντοχές και δύναμη από τη μεριά σου. Θεωρώ ότι οι απώλειες που θα έχεις (συναισθηματικές) θα είναι τεράστιες, όχι γιατί φταις εσύ, αλλά γιατί ζεςι σε μια μίζερη και δειλή κοινωνία.
Τους ανθρώπους που πάνε τρέχοντας τους τραβάνε απ το λαιμό. Δεν αντέχει πάολα η κοινωνία το λαχάνιασμα και γι αυτό μπουκώνει αυτούς με τα γερά πνευμόνια......
Περσόνα έχεις δίκιο αλλά καμιά φορά σκέφτομαι...όταν θα έρθει η ώρα να το αντιμετωπίσω μπορώ να γίνω σκληρή ακόμα και με τους δικούς μου ανθρώπους... Αν δεν μπορούν να σεβαστούν τις επιλογές μου να τους κάνω τι? Οι επιλογές μου είμαι εγώ... αν όντως κάποιος με αγαπά δεν πρέπει να με αγαπά με ότι είμαι? Συγνώμη αλλά οι γονείς, τα παιδιά, ο περίγυρος δεν είναι εκεί να κρίνει... είναι για άλλους λόγους...
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
την Πάολα ή τον ''εκλεκτό'' πρώην υπουργό, Γεώργιο Βουλγαράκη;
To Paolaki βέβαια αρχηγέ. :rockon:
Αν έβγαινα με τον πρώην υπουργό  :jerking: δεν θα έβγαινα απο το σπίτι απο την ντροπή και την ξεφτίλα.
Χώρια ότι οι φίλοι μου θα με πεθαίνανε στην καζούρα και στο δούλεμα  :2funny:
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Συγνώμη αλλά διαφωνώ....Γιατί να ξεγράψω το παρελθόν μου...δεν  το κατάλαβα? Θα είναι σαν να αρνούμαι ότι είμαι... Ο άνθρωπος που θα είναι μαζί μου και θα θέλει να κάνει οικογένεια θα πρέπει να τα ξέρει, αλλιώς θα πρέπει να του λέω ψέματα. Αν δεν μπορεί να δεχτεί ότι ειμαι ή υπήρξα δεν τον θέλω μαζί μου... Ούτε θεωρώ βρώμικη την δουλειά μας... Θεωρώ μεγαλύτερη βρωμιά να είσαι σε ένα γραφείο με το κουστούμι σου και να ρουφάς το αίμα των ανθρώπων που δουλεύουν για σένα....την βρωμιά την προκαλούν οι άνθρωποι και όχι οι δουλειές...
πάολα μου θά συμφωνήσω απόλυτα σέ αυτό πού΄λές ώς πρός τόν ανθρωπό σου.. ότι πρέπει νά ξέρει.. αλλά καλό θά είναι τό κοντινό του περιβαλλον νά μήν ξέρει τίποτα διότι ή ελληνική κοινωνία δέν μπορεί νά δεχθεί εύκολα τέτοιες καταστάσεις.. καί μπορεί νά δημιουργηθούν προβλήματα δέν έχει τήν ωριμότητα...
οί περισσότεροι είναι ποιό εύκολο νά δεχθούν έναν απαταιώνα η έναν τοιχοδιώκτη..σάν αυτούςπού κυκολοφορούν μέ κυριλέ αυτοκίνητα κλπ στήν εποχή μας τό κριτίριο εάν είναι ένας καλός η κακός άνθρωπος είναι στό άν είναι καλοντυμένος καί άν έχει τζίπ γιά καφέ στήν πλατεία κολωνακίου..
εδώ μερικές φορές είμαι αναγκασμένος νά φοράω κουστούμι γιά νά πάω νά δείξω ένα σπίτι(είμαι κτηματομεσίτης) γιά νά δείξω ότι έχω κύρος αλλιώς θά πούν τί μεσίτης είναι αυτος??βλέπω άλλους συναδέλφους πού μού πέρνουν δουλειές διότι έχουν κυριλέ γραφείο καί ακριβό αυτοκίνητο ενώ ουσιαστικά πουλάνε φύκια γία μεταξωτές κορδέλες..
δυστιχώς ζούμε σέ μιά κοιονωνία πού μόνο η ύλη μετράει τουλάχιστον γιά τήν μεγλαλη πλειοψηφία τών ανθρώπων..
 

Παολα

Ιερόδουλη
Εγγρ.
21 Μαΐ 2007
Μηνύματα
3.305
Like
0
δεν σου λέω να είσαι αρεστός. είδες όταν τα είπες χύμα δεν ήταν έτοιμοι. και εγώ σου είπα ότι είσαι ειλικρινής και έιναι κάτι που λείπει από μερικούς.
Μα αν δεν είναι έτοιμοι γιατί να συμμετέχουν σε μια τέτοια συζήτηση? Λογικό δεν είναι να βγαίνουν και 2 -3 να λένε αλήθειες? Τους φταίει ο Περσόνα αν θέλουν να ζουν σε ουτοπία?
 

poly omorfos

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2007
Μηνύματα
232
Like
6
Πόντοι
1
Δεν προσβλήθηκα απλά αναρωτιέμαι αν θα άξιζε να κάνω οικογένεια και να αφήσω τον άλλον να ζεί το ψέμα του... γιατί αυτό θα είναι...και λέω επίσης όποιος δεν δέχεται αυτό που είμαι καλύτερα να φύγει μακρυά...
Πάολα.....

Οικογένεια σαφώς αξίζει να κάνεις.

Απλά όπως έγραψα και πριν χρειάζονται πολύ λεπτοί χειρισμοί εκ μέρους σου.

Και ειδικά στα παιδιά.

Η ειλικρίνεια δεν είναι αυτοσκοπός.....το θέμα δεν είναι αν πεις ψέματα ή αλήθεια , αν αποκαλύψεις τα πάντα ή όχι.....αυτό είναι δευτερεύον ίσως....το θέμα είναι να μην πληγώσεις πρόσωπα που σε αγαπάνε και τα οποία ίσως δεν μπορούν να αποδεχτούν κάποιες επιλογές που έχεις κάνει στο παρελθόν.

Δεν είναι εύκολο σίγουρα , αλλά δεν είναι και αδύνατο. Εσύ θα κρίνεις τι θα αποκαλύψεις , πώς και πότε. Αυτό είναι καθαρά δική σου επιλογή.

Φιλιά.  :)

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Περσόνα έχεις δίκιο αλλά καμιά φορά σκέφτομαι...όταν θα έρθει η ώρα να το αντιμετωπίσω μπορώ να γίνω σκληρή ακόμα και με τους δικούς μου ανθρώπους... Αν δεν μπορούν να σεβαστούν τις επιλογές μου να τους κάνω τι? Οι επιλογές μου είμαι εγώ... αν όντως κάποιος με αγαπά δεν πρέπει να με αγαπά με ότι είμαι? Συγνώμη αλλά οι γονείς, τα παιδιά, ο περίγυρος δεν είναι εκεί να κρίνει... είναι για άλλους λόγους...

Πάολα εγώ είμαι 1000 τοις εκατό μαζί σου....
Ομως πολλές φορές άτομα που ξεχωρίζουνμ για τις επιλογές τους αποκόπτονται από την κοινωνικότητα. Ο άνθρωπος είναι ΟΝ κοινωνικό και δυστυχώς όσο μεγαλώνει έχει ακόμα μεγαλύτερη την ανάγκη της συνύπαρξης...
Κάποτε θα σου πω πόσοι άνθρωποι ξεχωριστοί ο καθένας για τους λόγους του κατέληξαν σε ψυχιατρείο, αυτοκτόνησαν, έπαθαν ανίατες ασθένειες κ.α. , όχι γιατί ήταν δική τους επιλογή αλλά γιατί η κοινωνία όντας συντηριτική προσπαθεί να τους εξοντώσει.
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
Περσόνα έχεις δίκιο αλλά καμιά φορά σκέφτομαι...όταν θα έρθει η ώρα να το αντιμετωπίσω μπορώ να γίνω σκληρή ακόμα και με τους δικούς μου ανθρώπους... Αν δεν μπορούν να σεβαστούν τις επιλογές μου να τους κάνω τι? Οι επιλογές μου είμαι εγώ... αν όντως κάποιος με αγαπά δεν πρέπει να με αγαπά με ότι είμαι? Συγνώμη αλλά οι γονείς, τα παιδιά, ο περίγυρος δεν είναι εκεί να κρίνει... είναι για άλλους λόγους...
μεγάλη κουβέντα αυτή. Στη θεωρία έχεις δίκιο αλλά πρακτικά δεν το έχω αντικρύσει σχεδόν πουθενα (όσον αφορά την κοινωνία στην ελλάδα)
 

Επισκέπτης
Μα αν δεν είναι έτοιμοι γιατί να συμμετέχουν σε μια τέτοια συζήτηση? Λογικό δεν είναι να βγαίνουν και 2 -3 να λένε αλήθειες? Τους φταίει ο Περσόνα αν θέλουν να ζουν σε ουτοπία?
φυσικα και όχι. η αλήθεια καμιά φορά πονάει.γιατί να μην κάνεις οικογένεια. το θέμα είναι το έτερο ήμιση να σε αγαπήσει όπως είσαι και για ότι είσαι. όπως και έσύ αυτόν.ότι λέμε συνήθως το βρίσκουμε μπροστά μας και φτιάχνουμε το μέλλον μας.
την κοινωνία όμως μπορεί να μην αντέχει, αλλά ο καθένας μας αν βάλει ένα λιθαράκι μπορούμε να την αλλάξουμε, όσο σκάρτη κι αν είναι.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
πάολα μου θά συμφωνήσω απόλυτα σέ αυτό πού΄λές ώς πρός τόν ανθρωπό σου.. ότι πρέπει νά ξέρει.. αλλά καλό θά είναι τό κοντινό του περιβαλλον νά μήν ξέρει τίποτα διότι ή ελληνική κοινωνία δέν μπορεί νά δεχθεί εύκολα τέτοιες καταστάσεις.. καί μπορεί νά δημιουργηθούν προβλήματα δέν έχει τήν ωριμότητα...
οί περισσότεροι είναι ποιό εύκολο νά δεχθούν έναν απαταιώνα η έναν τοιχοδιώκτη..σάν αυτούςπού κυκολοφορούν μέ κυριλέ αυτοκίνητα κλπ στήν εποχή μας τό κριτίριο εάν είναι ένας καλός η κακός άνθρωπος είναι στό άν είναι καλοντυμένος καί άν έχει τζίπ γιά καφέ στήν πλατεία κολωνακίου..
εδώ μερικές φορές είμαι αναγκασμένος νά φοράω κουστούμι γιά νά πάω νά δείξω ένα σπίτι(είμαι κτηματομεσίτης) γιά νά δείξω ότι έχω κύρος αλλιώς θά πούν τί μεσίτης είναι αυτος??βλέπω άλλους συναδέλφους πού μού πέρνουν δουλειές διότι έχουν κυριλέ γραφείο καί ακριβό αυτοκίνητο ενώ ουσιαστικά πουλάνε φύκια γία μεταξωτές κορδέλες..
δυστιχώς ζούμε σέ μιά κοιονωνία πού μόνο η ύλη μετράει τουλάχιστον γιά τήν μεγλαλη πλειοψηφία τών ανθρώπων..

αρνούμαι να δεχθώ ότι είσαι ειλικρινής όταν σε άλλα θρεντ ζητάς να πυροβολήσουν μπάτσοι στο κεφάλι πιτσιρικάδες που σπάνε αυτοκίνητα και καταστήματα....
Και από μόνο του το επάγγελμά σου αποτελεί ύβρι. Κοινώς ΔΕ χρειάζομαι ΚΑΝΕΝΑΝ μαλάκα για να μου πουλήσει το οικόπεδό.
Οπως δε χρειάζομαι και ΚΑΝΕΝΑ μαλάκα να μεσολαβήσει για να βρω δουλειά να ζήσω...

Είτε σ αρέσει, είτε όχι νταβατζής είσαι. Απλά δεν πουλάς κρεας αλλά χώμα και σοβάδες.
 

Παολα

Ιερόδουλη
Εγγρ.
21 Μαΐ 2007
Μηνύματα
3.305
Like
0
πάολα μου θά συμφωνήσω απόλυτα σέ αυτό πού΄λές ώς πρός τόν ανθρωπό σου.. ότι πρέπει νά ξέρει.. αλλά καλό θά είναι τό κοντινό του περιβαλλον νά μήν ξέρει τίποτα διότι ή ελληνική κοινωνία δέν μπορεί νά δεχθεί εύκολα τέτοιες καταστάσεις.. καί μπορεί νά δημιουργηθούν προβλήματα δέν έχει τήν ωριμότητα...
οί περισσότεροι είναι ποιό εύκολο νά δεχθούν έναν απαταιώνα η έναν τοιχοδιώκτη..σάν αυτούςπού κυκολοφορούν μέ κυριλέ αυτοκίνητα κλπ στήν εποχή μας τό κριτίριο εάν είναι ένας καλός η κακός άνθρωπος είναι στό άν είναι καλοντυμένος καί άν έχει τζίπ γιά καφέ στήν πλατεία κολωνακίου..
εδώ μερικές φορές είμαι αναγκασμένος νά φοράω κουστούμι γιά νά πάω νά δείξω ένα σπίτι(είμαι κτηματομεσίτης) γιά νά δείξω ότι έχω κύρος αλλιώς θά πούν τί μεσίτης είναι αυτος??βλέπω άλλους συναδέλφους πού μού πέρνουν δουλειές διότι έχουν κυριλέ γραφείο καί ακριβό αυτοκίνητο ενώ ουσιαστικά πουλάνε φύκια γία μεταξωτές κορδέλες..
δυστιχώς ζούμε σέ μιά κοιονωνία πού μόνο η ύλη μετράει τουλάχιστον γιά τήν μεγλαλη πλειοψηφία τών ανθρώπων..
Koproni...αν εξαιρέσω τους γονείς μου (που πιθανόν να το καταλαβαίνουν και να μην θέλουν να το δεχτούν), όλος ο περίγυρος μου ξέρει ποια είμαι και τι κάνω... Από εκέι και πέρα όποιος δεν το δέχτηκε και την έκανε δεν μου λείπει καθόλου...
  Ποτέ δεν δέχτηκα να ζω με τα πρέπει και τα δήθεν και ούτε πρόκειται... Δεν θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να είμαι γεμάτη απωθημένα.. κοινώς ένας δυστυχισμένος άνθρωπος που με κατεύθυναν οι δήθεν σαν μαριονέτα...
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Αυτό και τέλος το σπαμ - σόρυ σε όλα τα παιδάκια

Δηλώσεις καποιου πολιτικάντη που θα αφήσει εποχή ως παράδειγμα προς αποφυγή

Κανένα σπάμ Ένφο.Μιλάμε για την απόλυτη ντροπή.Μόνο σε μια χώρα της Ανατολικής Ευρώπης όπως η Ελλάδα τέτοιοι υπάνθρωποι γίνονται πολιτικοί καριέρας και έχουν το απυρόβλητο απο το νομικό σύστημα.Και φυσικά έχουν και την αποδοχή του κόσμου που είναι χαμηλού πνευματικού επιπέδου που αποδέχεται με την θέλησή του τέτοιους ανθρώπους για να τον διοικούνε.
Επαγγέλματα όπως οι εκδιδόμενες,οι σκουπιδιάρηδες και οι βοθατζήδες προσφέρουν στην κοινωνία και πρέπει να έχουν τον σεβασμό μας.Το ποιοι είναι ντροπή για μένα τα έγραψα www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,47882.75]εδώ[/url].
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Koproni...αν εξαιρέσω τους γονείς μου (που πιθανόν να το καταλαβαίνουν και να μην θέλουν να το δεχτούν), όλος ο περίγυρος μου ξέρει ποια είμαι και τι κάνω... Από εκέι και πέρα όποιος δεν το δέχτηκε και την έκανε δεν μου λείπει καθόλου...
  Ποτέ δεν δέχτηκα να ζω με τα πρέπει και τα δήθεν και ούτε πρόκειται... Δεν θέλω να ξυπνήσω μια μέρα και να είμαι γεμάτη απωθημένα.. κοινώς ένας δυστυχισμένος άνθρωπος που με κατεύθυναν οι δήθεν σαν μαριονέτα...

καλώς ή κακώς ζούμε μέσα σε κάποιο κοινωνικό περιβάλλον. Εάν έχεις τη δυνατότητα να επιβάλλεις τον εαυτό σου αυτό είναι καλό. Ειδάλλως τα προβλήματα θα έρχονται βροχή από κει που δεν τα περιμένεις.
Το τι ρατσισμο, ξεφτίλα και ταλαιπωρία/εκμετάλλευση έχω ζήσει από κοντά σε μετανάστριες συναδέλφισσες του χώρου σου ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ. Καμμιά φορά να ξέρεις είναι και θέμα τύχης που θα γεννηθείς, ή που θα μεγαλώσεις.....
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
πάολα μου θά συμφωνήσω απόλυτα σέ αυτό πού΄λές ώς πρός τόν ανθρωπό σου.. ότι πρέπει νά ξέρει.. αλλά καλό θά είναι τό κοντινό του περιβαλλον νά μήν ξέρει τίποτα διότι ή ελληνική κοινωνία δέν μπορεί νά δεχθεί εύκολα τέτοιες καταστάσεις.. καί μπορεί νά δημιουργηθούν προβλήματα δέν έχει τήν ωριμότητα...
οί περισσότεροι είναι ποιό εύκολο νά δεχθούν έναν απαταιώνα η έναν τοιχοδιώκτη..σάν αυτούςπού κυκολοφορούν μέ κυριλέ αυτοκίνητα κλπ στήν εποχή μας τό κριτίριο εάν είναι ένας καλός η κακός άνθρωπος είναι στό άν είναι καλοντυμένος καί άν έχει τζίπ γιά καφέ στήν πλατεία κολωνακίου..
εδώ μερικές φορές είμαι αναγκασμένος νά φοράω κουστούμι γιά νά πάω νά δείξω ένα σπίτι(είμαι κτηματομεσίτης) γιά νά δείξω ότι έχω κύρος αλλιώς θά πούν τί μεσίτης είναι αυτος??βλέπω άλλους συναδέλφους πού μού πέρνουν δουλειές διότι έχουν κυριλέ γραφείο καί ακριβό αυτοκίνητο ενώ ουσιαστικά πουλάνε φύκια γία μεταξωτές κορδέλες..
δυστιχώς ζούμε σέ μιά κοιονωνία πού μόνο η ύλη μετράει τουλάχιστον γιά τήν μεγλαλη πλειοψηφία τών ανθρώπων..
Αυτά που γράφει ο φίλος koproni65 ΔΥΣΤΥΧΩΣ ισχύουν στα Ελληνικά δεδομένα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Κανένα σπάμ Ένφο.Μιλάμε για την απόλυτη ντροπή.Μόνο σε μια χώρα της Ανατολικής Ευρώπης όπως η Ελλάδα τέτοιοι υπάνθρωποι γίνονται πολιτικοί καριέρας και έχουν το απυρόβλητο απο το νομικό σύστημα.Και φυσικά έχουν και την αποδοχή του κόσμου που είναι χαμηλού πνευματικού επιπέδου που αποδέχεται με την θέλησή του τέτοιους τέτοιους ανθρώπους για να τον διοικούνε.
Επαγγέλματα όπως οι εκδιδόμενες,οι σκουπιδιάρηδες και οι βοθατζήδες προσφέρουν στην κοινωνία και πρέπει να έχουν τον σεβασμό μας.Το ποιοι είναι ντροπή για μένα τα έγραψα www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,47882.75]εδώ[/url].
αφέντη....
δεν φταίει η κατσαρίδα που πολλαπλασιάζεται όταν το σπίτι σου έχεις να το καθαρίσεις και να το αερίσεις μήνες...........
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom