Νέα

Θεωρείτε υποτιμητικό το επάγγελμα των ιεροδούλων;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα badi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

coral

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
609
Like
4
Πόντοι
6
πολύ σωστό αλλά είμαι σίγουρος ότι η μεγάλη πλειοψηφία αυτών πού τό παίζουν φιλαράκι τής πάουλας η οποιασδήποτε κοπέλας ..όταν αποσυρθούν από τό επάγγελμα θά πάψουν νά είναι φίλοι..δέν θά τής κάνουν αποδεκτές στή παρέα σάν φίλους διότι ουσιαστικά δέν ηταν ποτέ φίλοι ήταν κόλακες πού θέλαν μέσω τής φιλίας νά εξασφαλίσουν λίγο καλύτερες υπηρεσίες..γιά νά μήν παρεξηγηθώ δέν εννοώ τά άτομα πού συμμετέχουν στήν συζήτηση..
Ίσως να μην είναι μακριά από την πραγματικότητα... αν και σε μεγάλο μέρος εξαρτάται και από την ίδια (βλέπε ποιότητα ανθρώπου)
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
φίλε εδώ δέν συμφωνώ διότι τό νά βάζεις σέ ένα σακί όλα τά επαγγέλματα είναι ρατσισμός ..σέ όλα τά επαγγέλματα υπάρχουν καλόι καί κακοί υπάρχουν καί ιερείς καλοί καί αξιωματικοί καί αστυνομικοί όπως καί ιερόδουλοι καλόι.. καλοί άνθρωποι υπάρχουν παντού ..καί έχω γνωρίσει στά επαγγέλματα πού αναφέρεις καί καλούς..όπως καί ιερόδουλες πού είναι καλές..φυσικά είναι δύσκολο νά ξεχωρίζεις καί μερικές φορές επιρεαζόμαστε από αυτά πού λένε οί άλλοι
Αν είναι να είμαι με αυτούς τους ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ  'ρατσιστής' αγαπητέ τιμή μου.Το έγραψα και πιο πάνω είναι προσωπική μου άποψη και δεν την αλλάζω σε καμία περίπτωση.Και ΟΛΕΣ αυτές οι 'επαγγελματικές' κατηγορίες είναι αυτές που δημιουργήσανε τον ρατσισμό στην Ελληνική κοινωνία.Δυσαρεστώ μερικούς φίλους αλλά δεν παύει να είναι η προσωπική μου άποψη. :)
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Κοίτα αυτοί που έχω κάνει φίλους, δεν είναι πια "πελάτες", οπότε δεν χρειάζονται πια τις καλές μου υπηρεσίες...και βγαίνω μαζί τους και ποτέ δεν μου έχουν δείξει ότι έχουν πρόβλημα με αυτό...
ή προσέγγιση στό θέμα είναι σωστή αλλά νά προσέχεις φιλαράκι..πάντα διότι υπάρχουν καί άνθρωποι πού αλλό δείχνουν καί άλλο είναι..καί αυτοί είναι οι ποιό επικύνδυνοι εγώ προσωπικά τίς μεγαλύτερες μαχαιριές στή ζωή μου τής έχω φάει από πολλόυς πού τό παίζαν φίλοι..καί η πραγματική φιλία μόνο μέσα από τόν χρόνο αποδεικνύετε..πρός θεου δέν θέλω νά νομίζεις σέ συμβουλεύω νά μήν έχεις φίλους νάχεις καί καλά κάνεις αλλά λίγο προσοχή παραπάνω χρειάζετε καί αυτό ισχύει γιά όλους τούς ανθρώπους..όχι μόνο σέ σένα
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Σκοπός μου δεν ήταν αυτός. Και δεν εχω ως σκοπό ούτε να χαλαστώ με οποιονδήποτε που όταν εκφράζεται είανι σαν να αφήνει μπιχτές. Καλή σου μέρα. Άλλη φορά ίσως συμφωνησουμε σε κάτι... ;) ;) ;)

Εντάξει, pitsirikos...Δεν ξαναπάς στις πουτάνες και καθάρισες  :grin:
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Ίσως να μην είναι μακριά από την πραγματικότητα... αν και σε μεγάλο μέρος εξαρτάται και από την ίδια (βλέπε ποιότητα ανθρώπου)
φίλεμ η μεγαλύτερη τιμή πού θά μούκανε η πάολα θά ηταν νά ΄παρευρεθώ στό γάμο της  άν ποτέ παντρευτεί..η καί νά τήν παντρέψω
 

ΚΟΜΑΝΤΟ

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.578
Κριτικές
19
Like
8
Πόντοι
2.945
Κοίτα αυτοί που έχω κάνει φίλους, δεν είναι πια "πελάτες", οπότε δεν χρειάζονται πια τις καλές μου υπηρεσίες...και βγαίνω μαζί τους και ποτέ δεν μου έχουν δείξει ότι έχουν πρόβλημα με αυτό...
Ποτέ κοριτσι μου. Και ξερω πολλους οπως και εγω που δεν θα ειχαν κανενα προβλημα να βγουνε μαζι σου ακομα και στην πλατεια Συνταγματος και ας σε αναγνωρισει η μιση Αθηνα. :rockon: :rockon: :rockon:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
δυστιχώς ζούμε σέ μιά κοιονωνία πού μόνο η ύλη μετράει τουλάχιστον γιά τήν μεγλαλη πλειοψηφία τών ανθρώπων..

Από κει και πέρα τί να συζητάμε ρε παιδιά;
Ακόμα δεν πήρατε χαμπάρι σε τί βόθρο ζούμε;
Η Πάολα και η κάθε Πάολα φταίει που δεν μπορούμε να πάρουμε ανάσα από τη μπόχα;
:uglystupid:

Ομως πολλές φορές άτομα που ξεχωρίζουνμ για τις επιλογές τους αποκόπτονται από την κοινωνικότητα. Ο άνθρωπος είναι ΟΝ κοινωνικό και δυστυχώς όσο μεγαλώνει έχει ακόμα μεγαλύτερη την ανάγκη της συνύπαρξης...

Εδώ, αναγκαζόμαστε σε παρέες να κρύβουμε την παιδεία μας, την ψυχή μας και τις μουσικές μας προτιμήσεις...
Δε λες ότι διαβάζεις φιλοσοφία για να μη σου κολήσουν την ταμπέλα του "κουλτουριάρη" και του "ξενέρωτου" κι αναγκάζεσαι να μαϊμουδίζεις χύδην συμπεριφορές για να μη σε ξεβράσει η αγέλη...
Η κοινωνία δε θέλει αποκκλίσεις από το κοπάδι, σε περιθωριοποιεί με μηχανισμούς αυτόματους και κυρίως με τον έλεγχο της ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ της μάζας...Αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα...

Μόνο σε μια χώρα της Ανατολικής Ευρώπης όπως η Ελλάδα τέτοιοι υπάνθρωποι γίνονται πολιτικοί καριέρας και έχουν το απυρόβλητο απο το νομικό σύστημα.[size=12pt]Και φυσικά έχουν και την αποδοχή του κόσμου[/size] που είναι χαμηλού πνευματικού επιπέδου που αποδέχεται με την θέλησή του τέτοιους ανθρώπους για να τον διοικούνε.

Κι άμα λάχει, ο γίγας λαός τους ξεσκονίζει και τα αχαμνά να ούμε  :sunglasses:
 

amc_anthony13

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.107
Κριτικές
9
Like
3
Πόντοι
2.057
μην λέμε μαλακίες κανένας δεν έχει πρόβλημα όλοι άνθρωποι είμαστε οι κομπλεξικοί το κάνουν αυτό δλδ έλεος ποια . :rockon: :rockon: :rockon:
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
αρνούμαι να δεχθώ ότι είσαι ειλικρινής όταν σε άλλα θρεντ ζητάς να πυροβολήσουν μπάτσοι στο κεφάλι πιτσιρικάδες που σπάνε αυτοκίνητα και καταστήματα....
Και από μόνο του το επάγγελμά σου αποτελεί ύβρι. Κοινώς ΔΕ χρειάζομαι ΚΑΝΕΝΑΝ μαλάκα για να μου πουλήσει το οικόπεδό.
Οπως δε χρειάζομαι και ΚΑΝΕΝΑ μαλάκα να μεσολαβήσει για να βρω δουλειά να ζήσω...

Είτε σ αρέσει, είτε όχι νταβατζής είσαι. Απλά δεν πουλάς κρεας αλλά χώμα και σοβάδες.
τουλάχιστον μάθε νά διαβάζεις σωστά αυτά πού γράφω.. ναί έχω δηλώσει ότι πρέπει νά πυροβολείτε όποιος μέ κουκούλα πετάει βόμβα μολότωφ στό ιερότερο μνημείο τού ελληνισμού..είναι αυτονόητο όμως  ότι άν δέν φοράει κουκούλα καί είναι παιδί δέν θά πυροβολούσα. αλλά .ακόμα καί άν φορούσε καί ήξερα ότι είναι παιδί δέν θά πυροβολούσα..αλλά θά πυροβολούσα ενήλικα.. διότι πιστεύω ότι το μνημειο τού αγνώστου στρατίωτη είναι ότι ποιό ιερό υπάρχει...διότι τό μνημείο τού αγνώστου στρατιώτη είναι τό μνημείο πού σκοτωθήκαν εκατομύρια έλληνες γιά νά ζείς κάπως ελεύθερος θυσιάσαν τήν οικογένειά τους τής μικρές απολαύσεις τής ζωής γιά κάτι πολυ εσύ δέν μπορείς νά κατανοήσεις αλλά φυσικά δέν μπορείς νά τό καταλάβεις διότι πιστεύεις στήν ύλη καί όχι στό πνεύμα ...καί φυσικά δέν χρειάζεσε κανένα μαλάκα  γιά δουλειά διότι έχεις τά λεφτά τού μπαμπάκα σου..καί φυσικά επειδή δέν έχεις καί τ αρχίδια γιά νά βρείς μόνος σου διότι είσαι τεμπελόσκυλο επιδοκιμάζεις τά τεμπελόσκυλα πού καίνε τήν περιουσία τού κοσμακη απο κόμπλεξ διότι είσαι καί κομπλεξικός δέν έχεις τιποτα άλλο νά κάνεις από τό νά κοπροσκυλιάζεις στο ιντερνετ..καί νά γυρνάς στά μπουρδέλα γιά μάτι αμφιβάλω καί άν γαμάς καθόλου. φυσικά χωρίς κουκούλα άν ήταν παιδάκι καμμιά 10ρια χρονάκια σέ αγροτική φυλακή θά ζητούσα .. όχι νά πυροβολήσω..καί άν δέν χρειάζεσε μεσίτη δικαιωμά σου...ψάξε μόνος σου ..άν δέν βαρίέσε πού δέν τό βλέπω,, αλλά ούτε γί αυτό είσαι άξιος γιά κανένα παγκάκι στά εξάρχεια γιά καφέ καί γιά καμιά πρέζα γιά πούλημα ..άμα πεθάνει ο μπαμπάς σέ κόβω,,
 

tin30

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
151
Like
0
Πόντοι
1
φιλοι μου το επαγγελμα ιεροδουλος πρειπει πλεον να διδασκετε στο πανεπιστημιο.
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Νομίζω υπάρχει σχολή στη Γερμανία, σε στυλ τει. Πιο πολυ εργαστηριακο ειναι το μάθημα, πρακτικό. :S :S
 

farkeli

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
7.572
Κριτικές
101
Like
204
Πόντοι
1.886
Το πτυχίο διασφαλίζει κατα κάποιο τρόπο την μη υποτίμηση του επαγγέλματος μιας ιερόδουλης???

ή

διασφαλίζει την επαγγελματική κατάρτιση και την τυποποίηση στην τεχνική των παρεχομένων υπηρεσιών, έτσι ώστε να αποφευχθεί η προσωπική αναζήτηση και ο προσωπικός αυτοσχεδιασμός των ιερόδουλων ???
 

μαρουλιας

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5.452
Κριτικές
1
Like
91
Πόντοι
66
Τι κατάντια είναι αυτή!!! Να εκπαιδεύονται σαν μηχανοδηγοί ας πούμε, αντί να αφήνουν τη φαντασία τους να τις οδηγήσει στην ικανοποιηση των πελατών τους!!!  :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

tin30

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
151
Like
0
Πόντοι
1
αν μπει στο πανεπιστιμιο θα διοριζονται και οι πουτανες στο δημοσιο μεσς ασεπ ρε μαγκες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom