Νέα

Θέλω να φύγω από αυτή τη σκατοχώρα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μεταναστεύουμε... αλλά που;

  • Δυτ. Ευρώπη

    Ψήφοι: 66 19,5%
  • Αν. Ευρώπη

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αμερική

    Ψήφοι: 50 14,8%
  • Ασία

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αφρική

    Ψήφοι: 33 9,8%
  • Αυστραλία

    Ψήφοι: 61 18,0%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 28 8,3%
  • Βορ. Ευρώπη (Σκανδιναυϊα)

    Ψήφοι: 54 16,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    338

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Που φυσικά για τη Μεγ. Αικατερίνη ήταν και ψέμα. Άσε που δε κυβερνούσε και μόνη της, αλλά με τον Ποτέμκιν.
Η κοτσαμπάσικη αντίληψη του κράτους είναι πρόβλημα.
καταρχην η μεγαλη Αικατερινη δεν ητανε Ρωσσιδα αλλα 100% Γερμανιδα απλως παντρευτηκε τον τσαρο που μετα απο λιγο πεθανε!!!οι Ρωσσιδες δεν θα ελεγα οτι ειναι καυλιαρες ειναι πολυ κρυες.αλλα υπαρχουν αλλες 150 ΕΘΝΟΤΗΤΕς σε ολη τη Ρωσσια.εχει για ολα τα γουστα απο Καυκασιες που ειναι σαν Ελληνιδες μεχρι τελειως σχοιστοματες....
 

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
Έχεις δίκιο, Πρωσσίδα. Στη Πετρούπολη έχουν τόσο class όσο στη Μόσχα;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Όπως καταλαβαίνεις με 3 χρόνια Ελλάδα τα έβγαλε. Πετρούπολη δεν ξέρω αν έχει τόσο class γυναίκες.
δε νομιζω οτι εβγαλε τοσα!!!μαλλον απο καμια Ουκρανια ητανε.και εβγαλε τα λεφτα να αγωρασει διαμερισμα εκει.ειχε πολυ πλακα προσφατα που μια Ρωσσιδα φιλη ενος φιλου μου στην Ελλαδα απο Αγια Πετρουπολη που ο φιλος μου της ειχε μιλισει για μενα και ηθελε να μου τη δειξει αλλα αυτη με απεφευγε οπως ο διαολος το λιβανι!!!του αφησε το τηλεφωνο της στην Αγια Πετρουπολη το νουμερο αρχιζε +380....(κωδικος Ουκρανιας)εσκασα πολυ γελιο.....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Έχεις δίκιο, Πρωσσίδα. Στη Πετρούπολη έχουν τόσο class όσο στη Μόσχα;
η Μοσχα ειναι ο παραδισος για να γαμισεις πουτανες αν ξερεις!!!!εχει 120.000 περιπου.ενω Αγια Πετρουπολη αντε να εχει 4000.ειναι εποχιακες δουλευουν τον πρωτο καιρο οταν πρωτοερχονται.μεχρι να βρουνε κανονικη δουλεια.εχει μερη στο δρομο οπου αν πας και σε ξερουν βγαινουνε καμια 200αρια.ειχα παει με κατι φιλους μου Ιταλους και πηραμε με 150 ευρω για ολη τη νυχτα!!!αν δεν ξερεις και εισαι ξενος οι τιμες ειναι εντελως διαφορετικες!!!!η Αγια Πετρουπολη εχει και αυτη μουναρες.αλλα εδω τι γινεται.ερχονται απο της γυρω περιοχες Νοβγκοροντ,Πετροζαβοντσκ,Πσκοφ.ενω Μοσχα πανε απο παντου η Μοσχα ειναι εντελως κεντρο.και αν εχεις εκει δικο σου διαμερισμα γαμας πολυ πιο ευκολα απο Αγια Πετρουπολη.γιατι εχει πολλες που ερχονται απο αλλες πολεις...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
...η Αγια Πετρουπολη ομως ειναι πολυ πιο ομορφη σαν πολη απο οτι η Μοσχα.η Μοσχα ειναι μια τεραστια πολη χωρις καμια ομορφια!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Δε λέω για πουτάνες drugoi :)
το καμακι εμας ειναι λιγο πιο ευκολο αλλα εχει λιγο δυσκολεψει.καλητερα γι αυτο ειναι η επαρχια.εκει καμακωνεις πιο ευκολα.για εναν ξενο πιστευω θα ειναι πιο ευκολο.εδω αμεσως αρχιζουν οι ερωτισεις του τυπου.εχεις δικο σου διαμερισμα και με τη ασχολισε?
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Έχεις δίκιο, Πρωσσίδα.

Σωστός, και συγκεκριμένα ανήκει στους Askanier.

Γεννήθηκε ως Πριγκήπισσα Σοφια Αυγουστίνη Φριδερίκη από το Anhalt Zerbst Dornburg (αδύνατον να το πω αυτό Ελληνικά).

Είχε και συχνή επαφή με τον Voltaire (όχι τον δικό μας xe xe xe xe), οποίος την αποκαλούσε το φωτεινό αστέρι του Βορρά.

Γενικά, τα έκανε πουτάνα όπου μπλέχτηκε....

(μιλάμε για την Αικατερίνη την 2η πάντα)

Αυτά.
 

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
Συγκυβερνούσε, άτυπα, με τον Potemkin. Από άλλους καλύτερα τα πήγε μάλλον. ier κατάληξη πρώτη φορά σε γερμανικό όνομα.
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Μην το πάρεις στραβά, αλλά όσο πιστεύω κάποιον στο Internet, άλλο τόσο πιστεύω και αυτήν.

;)
Mαρτυρας εγω για τοτι  λεει ο Δημητρακης.
Συναντη8ηκαμε πριν 2 μηνες στο Λενινγκραντ και τα ειπαμε. Δυστυχως δεν ειχα πολυ χρονο τοτε.
Δημητρη υπολογιζω Σεπτεμβρη με Οκτωβρη να ξανανεβω και ελπιζω να εχω ποιο πολυ χρονο τοτε.
 

Kurwa

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
511
Like
6
Πόντοι
6
Μπα Ελλαδα ρε!Και αν θελουμε να φυγουμε για λιγο να περασουμε καλα και να δουμε κατιτις το καινουργιο μπορει κανεις να ειναι τουριστας δεν χρειαζεται να γινει μεταναστης. :grin:
 

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
Το έψαξα, προέρχεται από το όνομα του κάστρου, το ier μάλλον γραμματικός όρος.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
Ενδιαφέρον :cheesy: αλλά θα μιλήσουμε μια άλλη φορά γιατί δε λέγοταν von Ascherleben
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Ενδιαφέρον :cheesy: αλλά θα μιλήσουμε μια άλλη φορά γιατί δε λέγοταν von Ascherleben

Μα ούτε von Ascharia λεγόταν. Κανένας του οίκου δεν είχε το von Ascharia στον τίτλο του.

Τέσπα....έιπαμε, δεν εναδιαφέρει κανέναν.
 

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
Αυτό εννοώ, γιατί; Μια άλλη φορά
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Mαρτυρας εγω για τοτι  λεει ο Δημητρακης.
Συναντη8ηκαμε πριν 2 μηνες στο Λενινγκραντ και τα ειπαμε. Δυστυχως δεν ειχα πολυ χρονο τοτε.
Δημητρη υπολογιζω Σεπτεμβρη με Οκτωβρη να ξανανεβω και ελπιζω να εχω ποιο πολυ χρονο τοτε.
εδω θα 'μαι.Ελλαδα δεν βλρπω να πηγαινω!!!ζητησα απο τη μανα μου 5000 ευρω για να ερθω για  μερικες μερες και δεν βλεπω να μου τα δινει.και με λιγοτερα ουτε που το σκεφτομαι να παω!!!δεν θα με γνωρισεις.τοτε ημουνα 92-94 κιλα.τωρα ειμαι 82 και αδυνατιζω!!!!αν ολα πανε καλα θα ειμαι τοτε 75 κιλα!!!!στυλακι!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Μπα Ελλαδα ρε!Και αν θελουμε να φυγουμε για λιγο να περασουμε καλα και να δουμε κατιτις το καινουργιο μπορει κανεις να ειναι τουριστας δεν χρειαζεται να γινει μεταναστης. :grin:
αυτο ειναι ακομα χειροτερο!!!σαν τουριστας στη Ρωσσια βλεπεις τα θεομουνα που τωρα πια αν δεν εχεις της προοπτικες που εχω γραψει παραπανω(διαμερισμα και εννοειται αυτοκηνιτο)ουτε σε κοιτανε!!!!και τρελενεσαι!!!!μονο Τα'ι'λανδη μπορεις να γαμισεις στην εποχη μας σαν τουριστας!!!εκτος αν τα σκασεις χοντρα.οποτε καθεσαι και Ελλαδα!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom