Νέα

Θέλω να φύγω από αυτή τη σκατοχώρα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μεταναστεύουμε... αλλά που;

  • Δυτ. Ευρώπη

    Ψήφοι: 66 19,5%
  • Αν. Ευρώπη

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αμερική

    Ψήφοι: 50 14,8%
  • Ασία

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αφρική

    Ψήφοι: 33 9,8%
  • Αυστραλία

    Ψήφοι: 61 18,0%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 28 8,3%
  • Βορ. Ευρώπη (Σκανδιναυϊα)

    Ψήφοι: 54 16,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    338

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
για να είμαι ειλικρινής,δεν διάβασα κανένα παλιό post,μόνο το δικό σου,αλλά υποθέτω πως απαντάς κατευθείαν στον τίτλο του θρεντ.
αν δεν είναι έτσι,sorry για την παρεμβολή.
 

kaligoul

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
17.108
Like
9
Πόντοι
166
για να είμαι ειλικρινής,δεν διάβασα κανένα παλιό post,μόνο το δικό σου,αλλά υποθέτω πως απαντάς κατευθείαν στον τίτλο του θρεντ.
αν δεν είναι έτσι,sorry για την παρεμβολή.
Καλη καρδια.
Καλη συνεχεια.
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Καλη καρδια.
Καλη συνεχεια.
Να υποθέσω λοιπόν(επειδή δεν κατάλαβα το "συμπέρασμα")πως δεν αναφερόσουν στον τίτλο του θρεντ,αλλά σε κάποιο συγκεκριμένο post?
επίσης,φίλε μου,καλή συνέχεια.
 

kaligoul

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
17.108
Like
9
Πόντοι
166
είναι μόνο εάν φέρνει το συνάλλαγμα για επαναπατρισμό.
Μενουμε σε μια υπεροχη χωρα.
Γιατι δεν προσπαθουμε να την κανουμε μοναδικη στον πλανητη γη?
Το μονο που κανουμε ειναι να την καταστρεφουμε.
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Μενουμε σε μια υπεροχη χωρα.
Γιατι δεν προσπαθουμε να την κανουμε μοναδικη στον πλανητη γη?
Το μονο που κανουμε ειναι να την καταστρεφουμε.
ακριβώς γι'αυτό τον λόγο-υποθέτω-πως γράφτηκε και το συγκεκριμένο θρεντ!επειδή είναι(ή ίσως "ήταν")μία ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ χώρα,όπου θα μπορούσαμε να ζούμε πολύ ωραία και την έχουμε κάνει.....σκατά!!η γνώμη σου ποια είναι?τι μπορεί να κάνει-ο καθένας ξεχωριστά-με την προυπόθεση πως πραγματικά έχει τέτοιες προθέσεις,για να είναι έστω ικανοποιημένος και όχι απόλυτα ξενερωμένος?
 

kaligoul

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
17.108
Like
9
Πόντοι
166
Απο αυτα που διαβαζω σε ολο περιπου το σαιτ δυσκολα θα κανουμε κατι.
Ενας να καταλαβη μου αρκη γιατι δεν μπωρουμε να τα εχουμε ολα.
Ποσοι λες να θελουν να κανουν κατι?
Λιγη πολλη λιγη γιατι δεν τους μαθαν τη ειναι να ζουν για το καλυτερο.
Ετσι εχουμε και λεμε,μονο το 5 με 10 της εκατο πρεπη να ζη πανω σε αυτη τη χωρα.(οι περισοτεροι ειναι αχρηστοι)
Σκληρα λογια αλλα ετσι ειναι.
 

Φονιας

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
84
Like
2
Πόντοι
0
Είμαι στα 33 μου,ελεύθερος και μου την έχει δώσει άσχημα...Όπου να 'ναι θα μείνω χωρίς δουλειά,αφού το μαγαζί που δουλεύω είναι θέμα χρόνου να κλείσει και η κατάσταση έξω είναι τραγική :'( :'(
Έχω πέντε θείους και καμιά 10ριά ξαδέρφια στην Αυστραλία και μου λένε εδώ και χρόνια να πάω εκεί κάτω με πληρωμένα τα εισιτήρια απ'αυτούς,σκέφτομαι όμως ότι είμαι μεγάλος πια...Από την άλλη,δεν έχω ξαναβγεί έξω απ' την Ελλάδα και δεν είμαι σίγουρος τι παίζει,πάντως δεν υπάρχει περίπτωση να είναι χειρότερα από το μπουρδέλο την Ψωροκώσταινα :tickedoff:Η αλήθεια είναι ότι πρόκειται για απόφαση ζωής,αφού,εκτός από την απόσταση,υπάρχει περίπτωση να μην ξαναγυρίσω πίσω... :think: :think:
Τι λέτε ρε μάγκες...αξίζει τον κόπο;Έχει ζήσει κανείς από εσάς στην Αυστραλία να μου πει τι παίζει από Σύδνεϋ και τέτοια;Να την κάνω ή θα το μετανιώσω; :think:
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Όπου γης, πατρίς αδελφέ. Από το να πεινάσεις, καλύτερα να την κάνεις. Δύσκολη απόφαση όμως
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
δοκίμασε το φιλε.δεν χανεις και κατι.μετάνιωσε για κατι που εκανες και οχι για κατι που ΔΕΝ εκανες.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Κάντηνα... χωρίς δεύτερη κουβέντα...
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Βρε πήγαινε εκεί!!5 φορές καλύτερα από Ελλάδα.Πολύ οργανωμένο κράτος,καλούς μισθούς και σχετικά όχι τόσο πολυ΄έγκλημα.έχει και πολύ ωραίες κοπέλες.Άντε πάρε το αεροπλάνο και μην το σκέφτεσαι!!Εγώ εδώ και χρόνια εύχόμουν να χα κάνα θείο στιν Αμερική ή Αυστραλία να πάω.Είμαι Αγγλία όμως πιστεύω Αυστραλία είναι καλύτερα.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Εκτός άμα ξενερώνει να κάνει χριστούγεννα καλοκαιριάτικα! χαχα ! Ή να κάνει μπάνιο Ιανουάριο μήνα!
 

kiri77

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
731
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
6
αφου δεν εχεισ υποχρεωσεις εδω και δεν σε κραταει τιποτα,πηγαινε φιλε..εδω ζησει εξωτερικο και ειναι σιγουρα καλυτερα..αυστραλια δεν πηγα,αλλα σιγουρα θα δεις διαφορετικα πραγματα αποτι ευρωπη...δοκιμασε το αφου εχεις δικα σου ατομα εκει,ειναι βασικο αyτο...good luck φιλε....ενημεωσε μας αν τιν κανεις
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Mάγκα μου κάντηνε σα λαγός και πίσω μην κοιτάς.
Χωριανός μου που πήγε οικογενειακός στην Αουστάλια πιτσιρικάς, έκανε οικογεναεια δικία του εκεί και επέστρεψε στην πατρίδα μας :jerking: για καμιά 10 χρόνια. Φυσικά είδε και αποείδε ο καημένος, του μάσησαν και το κομπόδεμα κάτι λαμόγια και ξανεπέστρεψε στην μακρυνή ήπειρο στα 50ήντα.
Υποχρεόσεις δεν έχεις- γυναίακ θα σου βρόυνε εκέι ( μόνο γάμα της καλά κα κάνε και λίγο τον δύσκολο)πρίκα θα σου δώσουν, είσαι και παλουκάρι 33 μακάρι να μπορούσα να έρχόμουνα μαζί σου.
Ααααααααααααααα δες την παίζει από τα διαβατήρια γιατί ειναι δύσκολοι πλέον πλάκοσαν πολλοί ασιάτες.

 

Φονιας

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
84
Like
2
Πόντοι
0
Βλέπω ότι όλοι συμφωνείτε να την κάνω...Ειδικά οι παλιότεροι του φόρουμ με συμβουλεύετε ασυζητητί :cheesy:Αν πάω τι πρέπει να κάνω προκειμένου να μείνω;Πρέπει να βγάλω βίζα ή...να παντρευτώ; :headbang: :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom