Νέα

Μένεις ή φεύγεις;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pathfinder3
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 79
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 38 άτομα (8 μέλη και 30 επισκέπτες)

mauros gatos(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
40
Like
2.239
Πόντοι
1.796
Φίλε μου, καταρχήν να ξέρεις πως αν μια γυναίκα θέλει να μείνει έγκυος -και αν εσύ δεν έχεις κάποιο θέμα στειρότητας- είναι σε θέση να κάνει τις πιο απίστευτες πονηριές, τέτοιες που εμείς η άνδρες τις θεωρούμε απίστευτες και αδιανόητες, και τελικά να σε φέρει προ τετελεσμένου γεγονότος. Και μετά εσύ, είτε απλά θα αποδεχτείς αυτό που αυτή ήθελε εξαρχής, είτε θα τρελαθείς.... Και να είσαι σίγουρος πως εφόσον η κοπέλα στο ανακοίνωσε κιόλας πως το θέλει, είναι θέμα χρόνου να συμβεί.

Άρα φίλε μου το θέμα είναι αποκλειστικά σε σένα:
  • Αν εσύ δεν θες παιδιά και οικογένεια, τις το ανακοινώνεις άμεσα, και κόβεις κάθε (σεξουαλική) σχέση μαζί της. Αυτό άλλωστε είναι και το πιο τίμιο για κάθε άνδρα.
  • Διαφορετικά καλά στέφανα και καλούς απογόνους!

Ααα, να συμπληρώσω ότι το καλό σεξ είναι βασικό συστατικό ενός πετυχημένου γάμου, και συνήθως είναι δυσεύρετο διότι οι περισσότερες κοπέλες είναι σεμνότυφες, αγάμητες, με ψυχολογικά, με άσχημο κορμί κλπ κλπ. Άρα αν βρήκες διαστημικό μουνί με διαστημικά γαμήσια έπιασες φίλε μου λαχείο. Άρα αν ο γάμος είναι στο ραντάρ σου αυτή είναι η ευκαιρία σου...
Όντως; Γιατί βρίσκομαι και εγώ σε ανάλογη κατάσταση, σχεδόν δηλαδή, αυτή που γαμάω πολλοί θα την έλεγαν καλό μουνί, αλλά εμένα με χαλάει που καμπουριάζει:undecided-old: Τα γαμήσια που κάνουμε πάντως είσαι σίγουρα διαστημικά:sunglasses:
 
OP
OP
P

pathfinder3

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2018
Μηνύματα
38
Κριτικές
1
Like
145
Πόντοι
0
Όντως; Γιατί βρίσκομαι και εγώ σε ανάλογη κατάσταση, σχεδόν δηλαδή, αυτή που γαμάω πολλοί θα την έλεγαν καλό μουνί, αλλά εμένα με χαλάει που καμπουριάζει:undecided-old: Τα γαμήσια που κάνουμε πάντως είσαι σίγουρα διαστημικά:sunglasses:
Τύπε,
γιατί καμπουριάζει;
 

vetranios

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2021
Μηνύματα
293
Like
725
Πόντοι
81
Τύπε,
με έχει αρρωστήσει αυτό το μουν*.
Όσο ήμαστε μαζί πηδιέται αβασάνιστα και αγόγγυστα, δεν λέει όχι σε τίποτε, οπότε δεν χρειάζεται να "τάξω" για να πάρω το κάτι παραπάνω. Ο προβληματισμός μου έγκειται ακριβώς σε αυτό, ότι δεν θέλω να της "φάω" χρόνο αν πράγματι θέλει να γίνει μάνα.
Τύπε, μόλις απάντησες!
 

Ο ΑΡΕΙΑΝΟΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
7.091
Κριτικές
128
Like
22.422
Πόντοι
28.900

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.922
Κριτικές
3
Like
1.630
Πόντοι
216
Όπως προείπαν κι άλλοι συναγωνιστές, την απάντηση την έχεις δώσει ήδη εσύ!

Ξεκινάμε απτο βασικό, μας είπες 'πηδάω ένα μουνί' , δεν μας είπες 'είμαι με μια γκόμενα'.
Εύλογα συμπεραίνουμε πως δεν την βλέπεις/αποδέχεσαι ως άνθρωπο, αφού η μοναδική σου αναφορά προς αυτήν είναι στο σαρκικό.
ΑΡΑ ο ρόλος της στη ζωή σου είναι ξεκάθαρος.

1) Δεν ξέρεις (και καλύτερα να μην μάθεις) πως θα είναι τα 'διαστημικά γαμήσια' σας εάν αποδεχόσουν να την γκαστρώσεις.

2) Όπως είπε και άλλο επίτιμο μέλος, εάν ΟΝΤΩΣ γουστάρει το γαμήσι μαζί σου, ακόμα και παντρεμένη με 5 παιδιά, ενδέχεται να την έχεις για τον ρόλο που θες.

3) Μάθημα που έμαθα βλέποντας άλλους: ΔΕΝ παντρευόμαστε ούτε τεκνοποιούμε γυναίκες με τις οποίες είμαστε σφοδρά κολλημένοι μαζί τους, καθώς αυτό από πίσω κρύβει άλυτα προσωπικά θέματα που αποτελούν συστατικά μεγάλων προβλημάτων αργότερα. Η καύλα που μπορεί να νιώθουμε για μια γυναίκα δεν αποτελεί σε καμμία περίπτωση αντικειμενικό παράγοντα για το εάν είναι κατάλληλη επιλογή για εμάς.

4) Μπορεί να νιώσεις όμορφα με το να 'είσαι ντόμπρος' αλλά στο τέλος της ημέρας εσύ θα χάσεις, εάν όντως θες να τη γαμάς. Από τη στιγμή που σου ανακοίνωσε κάτι τέτοιο, έχει μπει ήδη σε διαδικασία αναζήτησης να τελέσει τον σκοπό της. Συνεπώς ο χρόνος είναι εναντίον σου, και επίσης πιθανότατα λόγω σκοπιμότητας δεν θα παίξει ούτε αυτή τίμια απέναντί σου.

5) Προσπάθησε να βρεις τους λόγους που 1,5 χρόνο ακόμα δεν έχεις βαρεθεί να τη γαμάς, προκειμένου σταδιακά να ξεσκαλώσεις προκειμένου να πας παρακάτω. Κοίτα και φρόντισε για ΕΣΕΝΑ πρώτα, κι ασε τα ντομπριλίκια για όταν θα είσαι συναισθηματικά και γαμησιακά εξασφαλισμένος από αλλού.

Κάνε ό,τι μπορείς και παλεψέ το να βαρεθείς και να ξεκολλήσεις. Αυτή και αλλού να πάει, αν σε γουστάρει δεν θ αρνηθεί το καυλί σου. Κι άσε τον άλλο να κάνει τον γαμπρό.
Καλή τύχη!
 

mauros gatos(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
40
Like
2.239
Πόντοι
1.796
Τύπε,
γιατί καμπουριάζει;
Δεν ξέρω, της το είπα πάντως και προσπαθεί και στέκεται πιο ίσια. Μου είπε πως και η αδερφή της καμπουριάζει, που είναι και αυτή κατά τα άλλα ωραία γκόμενα:(
 

Johnstef

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Απρ 2022
Μηνύματα
1.121
Κριτικές
49
Like
5.497
Πόντοι
2.846
Πηδάω εδώ και περίπου ενάμιση χρόνο ένα διαστημικό μουνί, ετών 34, με το οποίο κάνω διαστημικά γαμ*σια!
Τον τελευταίο καιρό μου έχει αρχίσει το τροπάριο θέλω παιδί / γάμο.

Η προφανής λύση, εάν κανείς δεν θέλει παιδί / γάμο, είναι να αποχωρήσει από το σχήμα... Άλλοι, ωστόσο, θα έλεγαν γάμα όσο μπορείς και τάξε γάμους / παιδιά και τον ουρανό με τ' άστρα και όταν φτάσεις στο μη περαιτέρω... φύγε...

Η επιστημονική ομάδα του BOU πως τοποθετείται σχετικά;
αν δεν ενδιαφέρεσαι για γάμο/οικογένεια, γάμα όσο σε παίρνει κι όταν πλέον σου δώσει τελεσίγραφο για γάμο, αποχώρησε ευγενικά.
Οι γυναίκες έχουν δική τους ατζέντα, ειδικά γύρω στα 35 που χτυπάει καμπανάκι σχεδόν όλες θέλουν αποκατάσταση. Εξαιρέσεις ελάχιστες.
Μετά το γάμο δε, σιγά-σιγά θα "έχει πονοκέφαλο" όλο και πιο συχνά κι εσύ θα ξελιγωθείς στη μαλακία - ή θα πηγαίνεις τις πουτάνες στη ζούλα.
Προσωπικά το έχω σκυλομετανιώσει με τις οικογένειες και τις μαλακίες.
 

Johnstef

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Απρ 2022
Μηνύματα
1.121
Κριτικές
49
Like
5.497
Πόντοι
2.846
το καλό σεξ είναι βασικό συστατικό ενός πετυχημένου γάμου, και συνήθως είναι δυσεύρετο διότι οι περισσότερες κοπέλες είναι σεμνότυφες, αγάμητες, με ψυχολογικά, με άσχημο κορμί κλπ κλπ. Άρα αν βρήκες διαστημικό μουνί με διαστημικά γαμήσια έπιασες φίλε μου λαχείο. Άρα αν ο γάμος είναι στο ραντάρ σου αυτή είναι η ευκαιρία σου...
μια μικρή ένσταση: τα διαστημικά γαμήσια είναι το τυράκι στη φάκα.
Με το που μπει η κουλούρα, τα διαστημικά γαμήσια σιγά-σιγά (όπως στο ανέκδοτο με τον βάτραχο και το βραστό νερό) πρώτα θα αραιώσουν σε συχνότητα, μετά τα πέσει και η ποιότητα, το σεξ θα γίνει συζυγικό μέχρι που να κοπεί τελείως. Στο τέλος δε ο ίδιος δεν θα ενδιαφέρεται πλέον να πηδήσει τη σύζυγο που συν τοις άλλοις θα έχει πατσαβουριάσει εν τω μεταξύ.
 

Johnstef

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Απρ 2022
Μηνύματα
1.121
Κριτικές
49
Like
5.497
Πόντοι
2.846
όποιος έχει κέφι ας διαβάσει το παρακάτω άρθρο. Σχετικό-άσχετο με το thread αλλά έχει ενδιαφέρον.

 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
450
Like
809
Πόντοι
81
Γάμα όσο αντέχεις και αντέχει γιατί αν επιμένει (που θα επιμείνει - καμπανάκι ηλικιας) για γάμο και δεν είσαι έτοιμος θα χωρίσεις.Μάλλον θα σε χωρίσει αυτή μετρώντας την κλεψύδρα ανάποδα.Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση θα σου έλεγα απομακρύνσου κ μην εμπαιζεις αλλά επειδή ανέφερες ότι πρόκειται για διαστημικό μουνι,κανε μια εξαίρεση γιατί παίζει να είναι η μοναδική τέτοια ευκαιρία στη ζωή σου και αυτά δεν πρέπει να χάνονται.Γκομενα φυσικά,όχι επί πληρωμή.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.742
Κριτικές
1
Like
5.712
Πόντοι
2.356
Πηδάω εδώ και περίπου ενάμιση χρόνο ένα διαστημικό μουνί, ετών 34, με το οποίο κάνω διαστημικά γαμ*σια!
Τον τελευταίο καιρό μου έχει αρχίσει το τροπάριο θέλω παιδί / γάμο.

Η προφανής λύση, εάν κανείς δεν θέλει παιδί / γάμο, είναι να αποχωρήσει από το σχήμα... Άλλοι, ωστόσο, θα έλεγαν γάμα όσο μπορείς και τάξε γάμους / παιδιά και τον ουρανό με τ' άστρα και όταν φτάσεις στο μη περαιτέρω... φύγε...

Η επιστημονική ομάδα του BOU πως τοποθετείται σχετικά;
παιρνεις παραταση χρονου λεγοντας οτι οντως το σκεφτεσαι σοβαρα μαζι της αλλα θες λιγο καιρο για να το οριστικοποιησεις!!!
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.742
Κριτικές
1
Like
5.712
Πόντοι
2.356
Πες της οτι δε θες παιδια και γάμο και άφησε τη να βρει το δρόμο της. Ειναι ανήθικο να τη κοροϊδεύεις για να γαμας.
ενω ολοι οι αλλοι που γαμανε σκιζονται να γαμανε με την τιμιοτητα τους!!!

το πιο τιμιο γαμησι μονο με πουτανες γινεται! παιρνεις φραγκα δινεις κρεας!
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
450
Like
809
Πόντοι
81
Όντως; Γιατί βρίσκομαι και εγώ σε ανάλογη κατάσταση, σχεδόν δηλαδή, αυτή που γαμάω πολλοί θα την έλεγαν καλό μουνί, αλλά εμένα με χαλάει που καμπουριάζει:undecided-old: Τα γαμήσια που κάνουμε πάντως είσαι σίγουρα διαστημικά:sunglasses:
Φίλε κάνε υπομονή!Εχε υπόψη σου όταν την έχεις στα τέσσερα τεντώνει το κορμί κ τσιτωνει ο κωλος.Και 60αρες που γαμαω είναι άλλο πράμα έτσι.Με ένα μαξιλαράκι βοήθησε την να μπρουμυτιασει τουρλωνοντας τον κωλο και εν ανάγκη βάλε ένα βαρίδι στην πλάτη για να την ισιωσεις.Θα κάνει κ γυμναστική παράλληλα!
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.509
Κριτικές
1
Like
7.558
Πόντοι
2.306
Φίλε κάνε υπομονή!Εχε υπόψη σου όταν την έχεις στα τέσσερα τεντώνει το κορμί κ τσιτωνει ο κωλος.Και 60αρες που γαμαω είναι άλλο πράμα έτσι.Με ένα μαξιλαράκι βοήθησε την να μπρουμυτιασει τουρλωνοντας τον κωλο και εν ανάγκη βάλε ένα βαρίδι στην πλάτη για να την ισιωσεις.Θα κάνει κ γυμναστική παράλληλα!
Τυπε πολυ φασαρια.
εγω θα του ελεγα να ανταλλαξει την καμπουρα με αυτη που θελει να γινει μανα.
Να δωσει κι ενα τενεκε λαδι να ειναι δικαιο το transaction.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.509
Κριτικές
1
Like
7.558
Πόντοι
2.306
Για αυτό ρωτάω ρε τύπε
ευγε τυπε βλέπεις μπροστα.
αν μαγειρευει εχεις λυσει το θεμα μαγειρισσα, θα σου αραδιασει και κάνα δυο κουτσούβελα, το ενα να σου φέρνει τη μπυρα και την εφημερίδα στον καναπε, το αλλο να κραταει το μαγαζι και να φερνει τα εσοδα.
Κλεισε το deal τωρα.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.061
Κριτικές
10
Like
13.065
Πόντοι
3.846
Παίκτη το πρόβλημά σου θα λυθεί, επειδή θα σε χωρίσει εκείνη. Αν για αυτήν είναι σημαντικότερο να γίνει μάνα από το απλά να περνάει καλά, θα σου βάλει τελεσίγραφο και αν δε συμφωνήσεις θα σε στείλει.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.353
Like
72.671
Πόντοι
12.756
Παίκτη το πρόβλημά σου θα λυθεί, επειδή θα σε χωρίσει εκείνη. Αν για αυτήν είναι σημαντικότερο να γίνει μάνα από το απλά να περνάει καλά, θα σου βάλει τελεσίγραφο και αν δε συμφωνήσεις θα σε στείλει.

Αντι να την ξεκωλιασει στο γαμησι και μετα μολις δεν παει αλλο να την χωρισει , θα τον χωρισει αυτη οταν δεν το περιμένει και θα πεσει σε καταθλιψη , χαπια , ναρκωτικα , Σούλα γυρνα πισω θα σου κάνω το παιδι, γιατι μωρη καριολα με παρατησες , γυρνα πισω εκανα λάθος ..
Και θα αρχισει να ανοιγει εδω νηματα το ενα πισω απο το άλλο . -Πως να αυτοκτονήσεις με τα κορδονια απο τα παπουτσια σου , τροφες που μπορουν να σε πεθάνουν στο υπνο σου , 10 τροποι για να πεθάνεις ανώδυνα κτλ :coffee::coffee::coffee:

Εδω θα ειμαστε τοτε σαν επιστημονικη ομάδα να τον περιθάλψουμε...με το αζημίωτο βέβαια :coffee::coffee::coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom