Νέα

Μένεις ή φεύγεις;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pathfinder3
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 79
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 37 άτομα (7 μέλη και 30 επισκέπτες)

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
433
Κριτικές
2
Like
768
Πόντοι
81
Παιδιά / σκυλιά δεν θέλω.

Σαφώς και θα πράξω όπως εν τέλει θα πράξω.

Έθεσα απλώς το ερώτημα εγκυκλοπαιδικά για το τι θα κάνατε εσείς σε ανάλογη περίπτωση.
Η απάντηση που θα πάρεις εξαρτάται από την βιωματική εμπειρία του καθενός
Προφανώς κάποιος που έχει καμμένη γούνα από τον γάμο του ,θα σε παρότρυνε να το στρίψεις αλά γαλλικά.
Κάποιος άλλος που στην παρούσα φάση ο γάμος του είναι οκ, θα σου πει να κάνεις το επόμενο βήμα.
Μάλλον δημοσκόπηση τελικά είναι, το ερώτημα που θέτεις.
Την απάντηση για το αν η κοπέλα σου είναι η προσεχής σύζυγος, μόνο εσύ την δίνεις. Σε συνάρτηση πάντα με το τι στάση έχεις απέναντι στον γάμο, την οικονομική κατάσταση που έχεις και πολλά άλλα ενδεχόμενα κριτήρια που μόνο εσύ ξέρεις
 
OP
OP
P

pathfinder3

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2018
Μηνύματα
38
Κριτικές
1
Like
145
Πόντοι
0
κανεις βαζεκτομη γαμας καθε φορα χωρις αυριο , αυτη επειδη θελει να μεινει εγκυος θα σου γαμιεται 10 φορες την μερα, ετσι θα περάσεις κανα 5 μηνο για πλακα και καλα "προσπαθώντας" .
Μετα απο το κυνηγητό που θα σου κανει καθημερινα να την γαμησεις για να γκαστρωθει το μονο σιγουρο ειναι οτι θα εχεις βαρεθει να την γαμας .
Μολις σου πει για κανα γιατρο κτλ να πατε, γεμισε την τυψεις οτι αυτη εχει προβλημα και οτι εσυ εισαι επίτιμο μέλος Πολυτέκνων Ελλαδος

Μετα απο ολα αυτα ουτε να την ξαναδεις δεν θα θες , ουτε καν να την γαμησεις .

Μας ευχαριστεις μετά :coffee:

Πρωτη επισκεψη ηταν δωρεάν , στην επομενη συμβουλη ακουμπας 200αρικο :coffee:
Τύπε,
με έχει αρρωστήσει αυτό το μουν*.
Όσο ήμαστε μαζί πηδιέται αβασάνιστα και αγόγγυστα, δεν λέει όχι σε τίποτε, οπότε δεν χρειάζεται να "τάξω" για να πάρω το κάτι παραπάνω. Ο προβληματισμός μου έγκειται ακριβώς σε αυτό, ότι δεν θέλω να της "φάω" χρόνο αν πράγματι θέλει να γίνει μάνα.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.353
Like
72.671
Πόντοι
12.756
Τύπε,
με έχει αρρωστήσει αυτό το μουν*.
Όσο ήμαστε μαζί πηδιέται αβασάνιστα και αγόγγυστα, δεν λέει όχι σε τίποτε, οπότε δεν χρειάζεται να "τάξω" για να πάρω το κάτι παραπάνω. Ο προβληματισμός μου έγκειται ακριβώς σε αυτό, ότι δεν θέλω να της "φάω" χρόνο αν πράγματι θέλει να γίνει μάνα.
τυπε αν σε εχει αρρωστησει το μουνι αυτο καλυτερα να μην παιρνεις τετοιες αποφασεις :coffee:
Αμα σου ειπε οτι θελει να γινει μάνα , αυτο και θα κανει , θα σταματησει να ειναι η πουτανα που ηξερες, στο λεει μονη της , θελει να αλλαξει πίστα , οποτε ξεχνατα αυτα που κανατε μεχρι τότε.

Εκανε κλικ το μυαλο της , γάμα και εξαφανίσου , καθε μερα που κερδιζεις καλή ειναι .
Αν θελει το δικό σου γαμησι θα σου ξαναρθει να γαμηθει και παντρεμένη με παιδι :coffee: Ειναι κάτι πουτάνες αυτες ....
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.552
Κριτικές
212
Like
4.850
Πόντοι
9.035
Πηδάω εδώ και περίπου ενάμιση χρόνο ένα διαστημικό μουνί, ετών 34, με το οποίο κάνω διαστημικά γαμ*σια!
Τον τελευταίο καιρό μου έχει αρχίσει το τροπάριο θέλω παιδί / γάμο.

Η προφανής λύση, εάν κανείς δεν θέλει παιδί / γάμο, είναι να αποχωρήσει από το σχήμα... Άλλοι, ωστόσο, θα έλεγαν γάμα όσο μπορείς και τάξε γάμους / παιδιά και τον ουρανό με τ' άστρα και όταν φτάσεις στο μη περαιτέρω... φύγε...

Η επιστημονική ομάδα του BOU πως τοποθετείται σχετικά;
Φίλε μου, καταρχήν να ξέρεις πως αν μια γυναίκα θέλει να μείνει έγκυος -και αν εσύ δεν έχεις κάποιο θέμα στειρότητας- είναι σε θέση να κάνει τις πιο απίστευτες πονηριές, τέτοιες που εμείς η άνδρες τις θεωρούμε απίστευτες και αδιανόητες, και τελικά να σε φέρει προ τετελεσμένου γεγονότος. Και μετά εσύ, είτε απλά θα αποδεχτείς αυτό που αυτή ήθελε εξαρχής, είτε θα τρελαθείς.... Και να είσαι σίγουρος πως εφόσον η κοπέλα στο ανακοίνωσε κιόλας πως το θέλει, είναι θέμα χρόνου να συμβεί.

Άρα φίλε μου το θέμα είναι αποκλειστικά σε σένα:
  • Αν εσύ δεν θες παιδιά και οικογένεια, τις το ανακοινώνεις άμεσα, και κόβεις κάθε (σεξουαλική) σχέση μαζί της. Αυτό άλλωστε είναι και το πιο τίμιο για κάθε άνδρα.
  • Διαφορετικά καλά στέφανα και καλούς απογόνους!

Ααα, να συμπληρώσω ότι το καλό σεξ είναι βασικό συστατικό ενός πετυχημένου γάμου, και συνήθως είναι δυσεύρετο διότι οι περισσότερες κοπέλες είναι σεμνότυφες, αγάμητες, με ψυχολογικά, με άσχημο κορμί κλπ κλπ. Άρα αν βρήκες διαστημικό μουνί με διαστημικά γαμήσια έπιασες φίλε μου λαχείο. Άρα αν ο γάμος είναι στο ραντάρ σου αυτή είναι η ευκαιρία σου...
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.353
Like
72.671
Πόντοι
12.756
δεν ειπα πολυ ανηθικος ειπα σκετο ανηθικος με τα λεφτα πρεπει να προσπαθησεις πιο πολυ :coffee:

εχουν τελειωσει τα θυματα ρε τυπε :coffee:
Κρατος , τραπεζες , ασφαλιστικά ταμεία , κάτι προμηθευτες .. δεν εχει άλλους :confused:
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.193
Κριτικές
20
Like
3.749
Πόντοι
1.446
Παντρεψου τη.Δε θα ξαναβρεις παρομοια.
Μην συγκρίνεις τα γαμήσια πριν τον γάμο και τα παιδιά με μετά...
Η ρουτίνα και οι υποχρεώσεις "σκοτώνουν" ότι μαγεία υπήρχε πριν από τον γάμο...
Την έχουν "πατήσει" πολλοί έτσι...
 

rsotos7

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2022
Μηνύματα
2.300
Κριτικές
24
Like
6.617
Πόντοι
3.446
Γκαστρωσε την, υπογεννητικοτητα εχουμε
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.552
Κριτικές
212
Like
4.850
Πόντοι
9.035
Μην συγκρίνεις τα γαμήσια πριν τον γάμο και τα παιδιά με μετά...
Η ρουτίνα και οι υποχρεώσεις "σκοτώνουν" ότι μαγεία υπήρχε πριν από τον γάμο...
Την έχουν "πατήσει" πολλοί έτσι...
Βασικά έχεις δίκιο.
Αλλά από την άλλη αν πριν ήταν καλά, ίσως να είναι και μετά καλά.
Αν πριν ήταν μέτρια, μετά είναι σίγουρα χάλια και ο ποδόγυρος είναι μονόδρομος, ίσως και το διαζύγιο...
 

DayStalker

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.501
Like
7.112
Πόντοι
2.306
Τύπε , καταρχάς με προβληματίζει ως επιστήμονα το γεγονός οτι γαμας την ιδια γυναίκα 1,5 ολοκληρο χρόνο και δεν την έχεις βαρεθεί ακόμα. Νομίζω κάτι μας κρύβεις σχετικά με τα παιδικά σου χρόνια. :think::think::think::think:

Στο ερώτημα σου τώρα , η προφανής λύση δεν είναι φυσικά ούτε να αποχωρήσεις ούτε να την παραμυθιάσεις. Η προφανής λύση είναι να ξηγηθείς ντόμπρα και σταράτα και να την αφήσεις να αποφασίσει η ίδια εαν επιθυμεί να αποχωρήσει ή να παραμυθιαστεί. Δεν είναι ανήλικο ούτε έχεις την ευθύνη για τις αποφάσεις των άλλων. Πιθανότατα θα έχεις το ίδιο απέτελεσμα με το παραμύθιασμα , ήτοι θα μείνει για ένα διάστημα μέχρι να βρει τον επόμενο , μειώνοντας παράλληλα και την ποιοτητα του γαμησιου. Οποτε και τη συνειδηση σου ήσυχη θα την έχεις και θα ειναι πιο ομαλη η μεταβαση απο τα διαστημικα γαμησια στην επομενη .
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.781
Like
11.411
Πόντοι
3.556
Πηδάω εδώ και περίπου ενάμιση χρόνο ένα διαστημικό μουνί, ετών 34, με το οποίο κάνω διαστημικά γαμ*σια!
Τον τελευταίο καιρό μου έχει αρχίσει το τροπάριο θέλω παιδί / γάμο.

Η προφανής λύση, εάν κανείς δεν θέλει παιδί / γάμο, είναι να αποχωρήσει από το σχήμα... Άλλοι, ωστόσο, θα έλεγαν γάμα όσο μπορείς και τάξε γάμους / παιδιά και τον ουρανό με τ' άστρα και όταν φτάσεις στο μη περαιτέρω... φύγε...

Η επιστημονική ομάδα του BOU πως τοποθετείται σχετικά;
Ξέρει να μαγειρεύει?:think:
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.193
Κριτικές
20
Like
3.749
Πόντοι
1.446
Γκαστρωσε την, υπογεννητικοτητα εχουμε
Ρίξε τα ρυζόγαλα μέσα και στ΄@ρχιδι@ σου, που λέει και ο Μάκης Παπασημακόπουλος ως ταξιτζής Στέφανος στον Θανάση Πασά ως πελάτη... Δεν βρίσκω και το αντίστοιχο video...
 
OP
OP
P

pathfinder3

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2018
Μηνύματα
38
Κριτικές
1
Like
145
Πόντοι
0
Τύπε , καταρχάς με προβληματίζει ως επιστήμονα το γεγονός οτι γαμας την ιδια γυναίκα 1,5 ολοκληρο χρόνο και δεν την έχεις βαρεθεί ακόμα. Νομίζω κάτι μας κρύβεις σχετικά με τα παιδικά σου χρόνια. :think::think::think::think:

Στο ερώτημα σου τώρα , η προφανής λύση δεν είναι φυσικά ούτε να αποχωρήσεις ούτε να την παραμυθιάσεις. Η προφανής λύση είναι να ξηγηθείς ντόμπρα και σταράτα και να την αφήσεις να αποφασίσει η ίδια εαν επιθυμεί να αποχωρήσει ή να παραμυθιαστεί. Δεν είναι ανήλικο ούτε έχεις την ευθύνη για τις αποφάσεις των άλλων. Πιθανότατα θα έχεις το ίδιο απέτελεσμα με το παραμύθιασμα , ήτοι θα μείνει για ένα διάστημα μέχρι να βρει τον επόμενο , μειώνοντας παράλληλα και την ποιοτητα του γαμησιου. Οποτε και τη συνειδηση σου ήσυχη θα την έχεις και θα ειναι πιο ομαλη η μεταβαση απο τα διαστημικα γαμησια στην επομενη .
Τύπε, δεν είπα ότι είναι η μοναδική γυναίκα που πηδάω.
Δεν ξέρω αν το έχετε πάθει και εσείς, με κάποιες ταιριάζεις σεξουαλικά τόσο καλά που όσο περνάει ο καιρός ταιριάζεις ακόμη καλύτερα.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.167
Like
50.977
Πόντοι
12.756
Πηδάω εδώ και περίπου ενάμιση χρόνο ένα διαστημικό μουνί, ετών 34, με το οποίο κάνω διαστημικά γαμ*σια!
Τον τελευταίο καιρό μου έχει αρχίσει το τροπάριο θέλω παιδί / γάμο.

Η προφανής λύση, εάν κανείς δεν θέλει παιδί / γάμο, είναι να αποχωρήσει από το σχήμα... Άλλοι, ωστόσο, θα έλεγαν γάμα όσο μπορείς και τάξε γάμους / παιδιά και τον ουρανό με τ' άστρα και όταν φτάσεις στο μη περαιτέρω... φύγε...

Η επιστημονική ομάδα του BOU πως τοποθετείται σχετικά;
αν δεν θες να προχωρησεις απλα ταζεις οσο σε παιρνει και συνεχιζεις να γαμας φουλ
:coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom