Νέα

Σχέση με «επαγγελματία»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα poutis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 127K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

SAOUL

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
η γνωμη σου λοιπον ειναι hit and run? τοσο φιλοσοφημενη? τοσο ανθρωπινη? μαλιστα.ευχαριστω πολυ
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Δεν ερωτευθηκα με την κλασσικη εννοια .....
Ειλικρινα αν εβρισκε εναν αλλο ανθρωπο θα ηταν ευχης εργον για να το παρουμε πλεον και οι 2 αποφαση πως ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ.
Κοίτα...μην παραπονιέσαι, γιατί εάν διαβάσεις καλύτερα τι έχεις γράψει, κάτι δεν πάει καλά στο όλο θέμα.

In Short...

Είναι τα ψυχολογικά της ο λόγος που δεν μπορείς να είσαι μαζί της?
Ή επειδή έχεις οικογένεια και δεν θες να την διαλύσεις?
Ή επειδή όπου κυκλοφορείτε σας κοιτάνε σαν UFOs?
Και πως περιμένεις από κάποιον με ψυχολογικά να έχει κρίση και να αντιληφθεί ορισμένα πράγματα?
(δικά σου λόγια όλα)

Και στην τελική, μεγάλος άνθρωπος, έμπειρος, ώριμος κλπ με οικογένεια, πας και μπλέκεις με πουτάνα που έχει και ψυχολογικά?

Κάτι δεν μας λες καλά...και μάλλον εσύ τα έχεις μπερδέψει λίγο, όσο πατάει ο ελέφαντας.
 

SAOUL

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
πολλα δεν πανε καλα.τροπο να απαλλαγω διακριτικα εχεις?
εχουν μαζευτει πολλα μεσα μου.δεν ξερω ποιο ειναι το σημαντικο και το ασημαντο.
Σε παρακαλω ομως το τελευταιο μην το ξαναπεις.Σου εύχομαι να μη σου συμβεί.Ούτε στο χειρότερο εχθρό σου.
 

SAOUL

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
Σας παρακαλω ειλικρινα οποιος φιλος εχει αποψη ας την παραθεσει (ολοψυχως ζητω ευπρεπεια και σεβασμο)
 

Waaam

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
205
Like
0
Πόντοι
1
Δεν ερωτευθηκα με την κλασσικη εννοια του ορου μια κοπελα αλλα για το οτι μου προσφερει ανανεωση και με κανει να αισθανομαι καλυτερα ψυχολογικα.Δυστυχώς ομως εχει πολλα ψυχολογικα η ιδια,με αποτελεσμα να μην μπορω να της πω ευθαρσως οτι θελω να χωρισουμε.ολο βρισκω προφασεις για να μη συναντιομαστε (δουλειες,υποχρεωσεις,επαγγελματικα ταξιδια και λογους υγειας)
Λογω διαφορας ηλικιας και του οτι ηδη εχω οικογενεια δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση για να το προχωρησω.Ωστοσο σκεπτομαι,και ολα αυτα τα εμποδια-λογοι να μην συνετρεχαν αν θα το σοβαρευα?
Σε καμια περιπτωση οχι.Ξερω οτι ειναι γελοιο θέαμα μια νεαρη με εναν ανθρωπο στην ηλικια του πατερα της, ομως και εκεινη με τη σειρα της δε θα επρεπε να εχει αντιληφθει ορισμενα πραγματα? Μονο και μονο τα ειρωνικα βλεμματα του κοσμου οταν κυκλοφορουσαμε ηταν αρκετα για να κατανοησει και ο πλεον καλοπροαιρετος ανθρωπος οτι προκειται για διασυρμό τον οποίο ΕΠΕΛΕΓΑ εν γνωσει μου γιατι οπως προειπα με ανανεωνε η παρεα της.
Ειλικρινα αν εβρισκε εναν αλλο ανθρωπο θα ηταν ευχης εργον για να το παρουμε πλεον και οι 2 αποφαση πως ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ.

Θα προσπαθήσω να πω την άποψή μου, παρόλο που μου λείπουν πολύ σημαντικές λεπτομέρειες. Αν ήξερα θα μπορούσα να είμαι πιο ακριβής, αλλά θα δοκιμάσω.

Δεν ξέρω τις λεπτομέρειες της σχέσης σου με τη γυναίκα σου, γιατί πιστεύω οτι από κει ξεκινάνε όλα. Είμαι (φαντάζομαι) αρκετά μεγαλύτερός σου με δύο γάμους/διαζύγια δύο μεγάλα παιδιά και πολλές σοβαρές σχέσεις. Από τις εμπειρίες μου λοιπον, έχω αίσθηση του πότε στη ζωή μας γινόμαστε "διαθέσιμοι". Όταν κάτι δε μας πάει καλά στη σχέση μας, στην ερωτική αποξήρανση της οικογενειακής μας ατμόσφαιρας και στη μη ικανοποίηση των συναισθηματικών, ερωτικών και σεξουαλικών μας αιτημάτων.

Τότε είμαστε διαθέσιμοι και εκτεθημένοι. Φοβάμαι πως μέσες-άκρες περίπου αυτή είναι και η δική σου αρχή του προβλήματος. Η σχέση με τη γυναίκα σου δεν πάει καλά. Το γιατί, σίγουρα το ξέρεις εσύ, αλλά δεν το αντιμετώπισες όταν χρειάστηκε, με τρόπο οριστικό. Δεν σκέφτηκες σε βάθος τα θέλω σου και τα θέλω της, το κατα πόσο αυτή η σχέση έχει πληγεί ανεπανόρθωτα ή επιδέχεται θεραπεία. Και η θεραπεία μπορεί να είναι μια αληθινή κουβέντα, μια ανάγνωση και αναφορά των προβλημάτων, ακόμη και ο χωρισμός. Και μην ακούσω τη δικαιολογία "για τα παιδιά" γιατί είναι η σνηθέστερη αλλά και η πλέον άνευ σημασίας. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο διαφανείς μας βλέπουν τα παιδιά μας. Όσο και να κρυβώμαστε τα ξέρουν ΟΛΑ.

Έτσι λοιπόν όντας συναισθηματικά "διαθέσιμος" βγήκες στην "αγορά" αναζητώντας έναν συναισθηματικό και σεξουαλικό σύντροφο, αλλά κάτω από τη συνθήκη που ορίζει ο Lacan σαν amour impossible (έρωτα αδύνατον να εξελιχθεί). Συνάντησες μια ιερόδουλη, ώστε να μην έχεις (νόμισες) συναισθηματική δέσμευση και άρχισες να βιώνεις (την ανυπόφορη κατ'εμέ) διπλή ζωή. Και εδώ φαίνονται τα μέτρα που πήρες με την επιλογή σου αυτή, ελπίζοντας σε μια περιστασιακή ανώδυνη σχέση. Ασφαλώς δεν προσανατολίστηκες στο να βρεις μια "επικίνδυνη" γυναίκα, πχ. μια γειτόνισσα ή μια συνάδελφο ή ακόμη και μια περαστική, αλλά πήγες κατευθείαν στην ηθικά απαξιωμένη (μέσα σου) ιερόδουλη. Φαντάσηκες οτι έτσι θα είχες και την πιτα σωστή και το σκύλο χορτάτο.

Όμως...

Όποιος αγνοεί την αλήθεια των αναγκών του κινδυνεύει και τις περισσότερες φορές μπαίνει σε περιπέτειες. Και αυτό έπαθες κι εσύ τώρα. Και συνεχίζεις να υπεκφεύγεις κάνοντας διάφορες αντιμεταθέσεις:

1. Δεν ερωτεύτηκες λες (αλλά φαίνεται οτι ερωτεύτηκες μια και "μου προσφερει ανανεωση και με κανει να αισθανομαι καλυτερα ψυχολογικα" με την κλασσική ή τη μοντέρνα έννοια του όρου). Και φυσικά δεν είναι κακό αυτό, αλλά μην το αρνείσαι επειδή η κοπέλα δεν έχει την έξωθεν καλή κοινωνική μαρτυρία.

2. Διαφορά ηλικίας λες (αλλά τι καλύτερο για έναν άντρα κάποιας ηλικίας από το να έχει δίπλα του μια πολύ νεώτερη γυναίκα; Μέχρι και κοινωνικά αποδεκτό είναι έως και θεωρείται μαγκιά)αλλά βάζεις και την έννοια οικογένεια (μάλλον αργά) αλλά σε κάθε περίπτωση δεν θα το σοβάρευες (το οτι είναι ιερόδουλη δεν το αναφέρεις πουθενά σαν λόγο προβληματισμού).

3. Και τέλος το απίστευτο. Να βρεθεί κάποιος άλλος για να ησυχάσεις εσύ να το πάρει απόφαση και κείνη (άντε της έκανες το χατήρι). Να βρεθεί κάποιος άλλος να σε σώσει από τις κακές σου επιλογές. Και τα δικά σου "ψυχολογικά" που τα έχεις εντοπίσει ως δικά της.

Λυπάμαι που σε στενοχωρώ, αλλά θα πρέπει να φερθείς σαν αρσενικός. Και αρσενικός είναι εκείνος που έχει το θάρρος των επιλογών του και τις υποστηρίζει, χωρίς να λέει ποτέ ψέμματα. (Μη σου φαίνεται ελλειπές, αυτό είναι το πρωτεύον χαρακτηριστικό του αρσενικού και όχι τα υπόλοιπα θριαμβευτικά που διαβάζουμε εδώ... )

Αυτή τη στιγμή έχεις δυο γυναίκες στη ζωή σου και με διάφορες δικαιολογίες καταφέρνεις να κοροϊδεύεις και τις δύο.

Απαράδεκτος
(με ευπρέπεια αλλά χωρίς καθόλου σεβασμό σε τέτοιες συμπεριφορές)

Waaam!

 

SAOUL

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
αγαπητέ Waaam,
διαβασα τη γνωμη σου και μολονότι διαφωνείς τόσο με το σκεπτικό όσο και με την πρακτική μου,δεν έχω παρά να σε ευχαριστήσω εξίσου για το χρόνο που διαθέτεις αλλά και για το περιεχόμενο των γραφομένων σου.
Αναφορικά με το γάμο,θέλω να σου πω με πάσα ειλικρίνεια οτι όντως από ένα σημείο και μετά,περνώντας τα χρόνια δε βλέπω πλέον τη σύζυγο ως σύντροφο αλλά σαν φίλη.Κυρίως όμως σα συνοδοιπόρο στο γολγοθά της ανατροφής των παιδιών μας.Αναζήτησα μία άλλη παρέα,κατ'αρχάς ως παρέα,φίλη που γνωριστήκαμε οπωσδήποτε υπό οχι τις πλεον φυσιολογικές συνθήκες.Όταν εργάζεται δεν έχω άγχος για το τι θα γίνει.Όταν ομως σχολάει και παίρνει τηλέφωνα 5 ή 6 η ώρα το πρωί η κατάσταση γίνεται παροιμιωδώς θεατρική.Το τηλέφωνο χτυπάει(αν το έχω αφήσει ανοιχτό),ξυπνάω,και δεν ξέρω τι να κάνω.Το βάζω στο αθόρυβο και ξαναπηγαίνω στο υπνοδωμάτιο.Πάγωσα τις προάλλες όταν διαπίστωσα κάτι.Έψαξε και βρήκε το σταθερο του σπιτιού.Όταν είμαι στη δουλέιά θα πάρει?Και αν ναι,τί θα πεί?απο αυτά που θα πεί κρίνεται το μέλλον της οικογένειας μου.Το καταλαβαίνεις αυτό?
Δεν την θεωρώ απαξιωμένη κοινωνικά,κανέναν άνθρωπο και κανενός είδους εξουσία άλλωστε δεν αναγνωρίζω που να διακρίνει τους ανθρώπους σε αγαθούς και μιάσματα.Άνθρωποι είμαστε με κοινές προαιώνιες ψυχολογικές καταβολές και ένστικτα.
Θα μπορούσε να έχει συμβει με την οποιαδήποτε κοπέλα και ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΔΙΩΞΑ ΔΕΣΜΟ ΜΕ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ,ΓΝΩΣΤΗ,ΣΥΝΑΔΕΦΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΒΑΡΟΣ.
Όμως όπως έχω ξαναγράψει αυτά που μου προσέφερε(γιατί μου προσέφερε και το αναγνωρίζω πλήρως) ΔΕΝ εξισώνουν επ'ουδενί την βάσανο που αισθάνομαι.Ο λόγος που γράφω δεν είναι για να κάνω κανέναν να με λυπηθεί αλλά για να ακούσω απόψεις.Μου λες να της πώ αντρίκια τέλος.Και έχεις δίκιο εν τη αγνοια σου πως η κοπέλα κάθε φορά που πάει για δουλειά έμαθα πως χρησιμοποιεί κάποια σκευάσματα που της δημουργούν υπερένταση και υπερδιέγερση για να μπορέσει να δουλέψει.Δε θέλω ξαφνικά να αισθανθεί οτι χάνει κάποιον που θεωρεί δικό της και να κάνει καμία τρέλα.Για αυτό το λόγο εύχομαι να γνωρίσει κάποιον (ενδεχομένως πελάτη της) και να ησυχάσουμε όλοι. Έτσι τα βλέπω τα πράγματα.

Ευχαριστώ πολύ
 

Waaam

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
205
Like
0
Πόντοι
1
Αγαπητέ Saoul

Δεν σκοπεύω να σου χαϊδέψω τ' αυτιά. Προσπαθώ μόνο να σου επιστήσω την προσοχή σε πράγματα
που σαν ένας από τους "απ'έξω" ίσως μπορεί να βλέπει πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.

Η αρχέγονη σχέση αρσενικού θηλυκού είναι πάντα και μόνο ερωτική. Όταν κλονιστεί αυτή η συνθήκη
και μεταπέσει σε ανοχή (που συνήθως ονομάζουμε φιλία) πολλά κακά ακολουθούν. Το ζευγάρι που είναι
κάτι πολύ σημαντικό οδηγείται σε συμπεριφορές κοινωνίας (αφανούς εταιρίας) με σκοπό την (θεωρητικά)
καλή αγωγή των παιδιών και την απλή επιβίωση των δύο μελών.
Προσωπικά νομίζω οτι με αυτό τον τρόπο διαπράττουμε μεγάλη αδικία έναντι του ίδιου μας του εαυτού.

Διερωτώμαι γιατί ονομάζεις Γολγοθά την πλέον ουσιαστικά δημιουργική διαδικασία που μπορεί να
συμβεί στη ζωή μας: Το "μεγάλωμα" των παιδιών μας. Αμφιβάλλω με τα λεγόμενά σου για την ψυχική σου
ισορροπία και την εξέλιξή της. Και εξηγούμαι:
Σε βλέπω να περιμένεις με απόγνωση κάτι να συμβεί για να γλυτώσεις, να γλυτώσεις από ένα "δράμα"
που μέχρις ενός σημείου το σκηνοθέτησες αλλά σου ξέφυγε και κινείται εκτός ελέγχου.

Κινείσαι περίεργα (θα εξηγήσω τι εννοώ) και ίσως θα έπρεπε να κάνεις μια κουβέντα με ειλικρίνεια
με κάποιο φίλο σου ή και κάποιο ειδικό, ώστε μιλώντας ν' ακούσεις και συ τα λεγόμενά σου. Λες κάπου
πιο πάνω πως έχεις ένα κρυφό νούμερο τηλεφ. προκειμένου να επικοινωνείτε και παρόλα αυτά, αυτό
το κρυφό τηλέφωνο το αφήνεις ανοιχτό
. Εδώ πάει το κινείσαι περίεργα που έγραψα πιο πάνω.
Μήπως προσπαθείς να δημιουργήσεις "κρίση" ώστε να αποκαλυφθεί το πρόβλημα και να ησυχάσεις;

Φυσικά στην "άλλη" δεν έχεις πει οτι είσαι παντρεμμένος, κι έτσι είναι μάλλον φυσικό να παίρνει
τηλ. όποτε θέλει. Θέλω να πω οτι αν κουβεντιάσεις με κάποιον όλα αυτά και ακούσεις τα λεγόμενά σου
θα υποπτευθείς κι εσύ οτιο επιζητείς την κρίση (που έρχεται).

Πρόλαβε να περισώσεις ότι μπορείς. Μην αγνοείς τις διαισθητικές δυνατότητες και το αναλυτικό μυαλό
των γυναικών. Η μόνη άμυνα έναντι αυτών είναι η απόλυτη αλήθεια. Επαναλαμβάνω οτι μου λείπει η γνώση
των λεπτομερειών της ζωής σου και ούτε θέλω να τις μάθω, αλλά καλείσαι να δράσεις. Σε βλέπω να
περιμένεις να σου πέσει ο ουρανός στο κεφάλι. Και θα σου πέσει.

Δράσε, μίλησε πες αλήθειες. Ακόμη και στη γυναίκα σου αλλά και στην "άλλη". Πες σε κάθε μια όσα
χρειάζεται να μάθει (ανάλογα με τα συναισθήματά σου), αλλά ότι πεις να είναι αλήθεια. Η βαθιά και
ουσιαστική αλήθεια σου. Έτσι μόνο θα ηρεμήσεις και θα ανακτήσεις και την κλονισμένη σου αυτοπεποίθηση.

Φρόντισε να απεμπλέξεις το "εγώ" σου από κάθε καλή ή κακή σκέψη, γιατί τελικά αυτό τροφοδοτείς και
φροντίζεις. (Χαρακτηριστικά λες πως είσαι ήσυχος όταν δουλεύει! Ησυχος γιατί μπορεί μεν κάποιος
ανώμαλος να την σφάξει, αλλά τουλάχιστον δεν θα σε πάρει τηλέφωνο να κλονίσει την οικογενειακή σου
γαλήνη)... Απορρώ

Και μετά μου λες οτι ανησυχείς "μήπως κάνει καμιά τρέλα" επειδή παίρνει ...ίνες (φαρμακευτικές τοξίνες).

Κάτσε κάτω και σκέψου τι θέλεις.
Μάθε τι θέλει ο εαυτός σου ουσιαστικά και βαθιά
Και μετά δράσε με τον καλύτερο τρόπο και τον λιγώτερο οδυνηρό.

Γιατί χωρίς οδύνη δε γίνεται τίποτα...

Άντε γιατί έχω αρχίσει και θυμώνω!



 

SAOUL

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
Σου απαντώ τα εξής (ευχαριστώ και πάλι για την τεκμηριωμένη απάντησή σου)


α) το ονομαζω γολγοθα διοτι δεν ειναι καθολου ευκολα τα πραγματα σημερα σε κανενα επιπεδο και απο την εμπειρία μου σου λέω οσο μεγαλύτερα παιδιά=τόσο μεγαλύτερα προβλήματα (δε θα αναφερθώ άλλο στις ζωές των παιδιών γιατί δε θέλω)

β) το ενα τηλεφωνο το εχω μεσα στην τσέπη του παλτό και το άλλο στην τσέπη του παντελονιού.Κάποιες φορές ξεχνιέμαι και με παίρνει ο ύπνος χωρίς να κλείνω κανένα απ'τα δύο.

γ) η άλλη γνωρίζει καλά οτι είμαι παντρεμένος.

δ) η αμυνα ειναι η αληθεια αλλα αν ειχες και εσυ να κανεις με ατομο <<φυσικων τοξινων>> θα ησουν απολυτα βεβαιος οτι θα αντιδρουσε φυσιολογικά ακούγοντας πως θέλω να μην την ξαναδώ?

ε) εχω ηδη παει σε ειδικό και μου ειπε οτι πρεπει να ξεκοψω απο τη ριζα του προβληματος (δηλαδή αυτήν την κοπέλα)

στ) ναι,ειμαι ησυχος οταν εχει βαρδια διοτι ξερω πως τουλαχιστον τοτε δεν κινδυνευει η οικογενειακη μου (πες την και φαινομενικη) ισορροπία

ζ) προτιμω να γινομαι κυνικος παρά ψεύτης για αυτό σου λέω ευθαρσώς πως δίλημμα κοπέλας-οικογένειας δεν υφίσταται.για μενα μπροστα στην οικογένεια μου δεν σημαινει απολυτως ΤΙΠΟΤΑ.Οχι (μόνο) επειδή είναι ιερόδουλη αλλά δεν συγκρίνεται μία προσπάθεια ετών με μία επιπολαιότητα 1 περίπου χρόνου.Φυσικά και θέλω να είναι καλά στην υγεία της,φυσικά και από ανθρωπιά αν θέλει βοήθεια θα την έχει ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.

η) Ποτέ δεν της έταξα τιποτα περισσοτερο απο αυτα που ζησαμε.Εκεινη επλασε σεναρια για δικα μου διαζυγια κ.λ.π. με το μυαλο της.Δε θελω να την κατηγορω γιατι το βρισκω ανανδρο.Δε θα πω αλλα.Μέχρι εκεί οι λεπτομέρειες.Πάντως να ξέρεις οτι εχω ενα φιλο που πριν χρόνια είχε γνωρίσει μια ιερόδουλο στη Βραζιλία.(απο γειτονικη χώρα είναι η δική μου κοπέλα).
Πάντα αναπολεί εκείνες τις στιγμές που έζησε με γλυκειά νοσταλγία.Ξέρεις γιατί? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΗ ΖΩΗ.ΓΙ'ΑΥΤΟ.

υ.γ. Τρόπο να απαλλαγώ ψάχνω όσο το δυνατόν ανώδυνα.αν΄σκεφτείς κάτι πες το.
 

Waaam

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
205
Like
0
Πόντοι
1
α)  Σεβαστό και ως εδώ, αλλά Γολγοθάς δεν είναι...
β)  Θα αγοράσεις ένα κινέζικο κινητό (παίρνουν 2 κάρτες μέσα) και δεν μπερδέυεσαι
γ)  Ναι αλλά ελπίζει, και λογικό είναι να είν(σ)αι η λύση της
δ)  Σε καταλαβαίνω αλλά θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία. (Όμως γίνεται... πίστεψέ με...)
ε)  Έτσι είπε; Δεν σου είπε πως είναι η αφορμή και το αίτιο είναι αλλού; Μήπως να το δεις κι ετσι;
ς') Δε συμφωνώ αλλά σε καταλαβαίνω και σέβομαι αυτή τη θέση σου.
ζ)  Ένας χρόνος είναι πολύς χρόνος. Και πάντα εμείς οι άντρες πάσχουμε κι απ' το σύνδρομο του σωτήρα/καλού σαμαρείτη
η)  Αυτό είναιτο γνωστό θέμα κώδικα επικοινωνίας ανάμεσα στα δυο φύλα. Μακάρι να υπήρχε η σαφήνεια του Ναι-Ναι, Όχι-Όχι
    μη μου πεις οτι μόνο με τη συγκεκριμένη το αντιμετωπίζεις; Όσο για το φίλο σου, φαίνεται πως έχει αφήσει κομμάτια εκεί,
    αν ήταν μετά από πολλά χρόνια ενεργού ερωτικής ζωής, να μας πιάνει η γλυκειά νοσταλγία, πάμε μάλλον για κατάθλιψη, μια
    και το ερωτικό παρόν μας ΔΕΝ καλύπτεται με επάρκεια.
   
Ανώδυνο τίποτα δεν μπορεί να είναι. Ίσως με τις λιγώτερες "παράπλευρες απώλειες", αλλά εξαρτάται τι είσαι διατεθημένος να κάνεις.
Θα θεωρηθώ εξτρεμιστής, αλλά έχεις σκεφτεί να μιλήσεις στη γυναίκα σου; Θα πεις αλήθεια, θα αποδυναμώσεις τις αντιδράσεις, θα
ανακτήσεις την εμπιστοσύνη της σε περίπτωση που η "άλλη" της έχει ήδη τηλεφωνήσει (το σκέφτηκες ποτέ αυτό; ) και τέλος
και πολύ σημαντικό, μπορεί να γίνει αιτία αναθέρμανσης και επαναπροσδιορισμού της σχέσης σας, με θετικά αποτελέσματα.

Άβυσσος η ψυχή μας...
 

SAOUL

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
Αν ελπιζει κακως ελπιζει.Δεν ειμαι η ελπιδα της.
Να πω στη συζυγο τι? Εισαι 55 χρόνων,σε ξέρω από τα 18 και μου την έδωσε και έκανα αυτά που έκανα?
Να της τηλεφωνήσει δεν πιστεύω(και η γυναίκα μου δεν ξέρει ισπανικά-η γλώσσα της κοπέλας τέλος πάντων για να μιλησουνε)
Δεν είμαι ο Σαμαρείτης της.Αντίθετα της λέω,δούλευε να μαζέψεις λεφτά να φύγεις να πας πίσω στη χώρα σου το συντομότερο δυνατόν. Οσα ξερω για την κοπελα τα εμαθα σιγα σιγα και απο διαφορετικες πηγες.Αυτο ειναι ακομα ενα μεγαλο μειον.Διοτι αγνοεί η ιδια πως γνωρίζω πολλα για τις <<συνήθειές>> της.
 

Waaam

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
205
Like
0
Πόντοι
1
Αν ελπιζει κακως ελπιζει.Δεν ειμαι η ελπιδα της.
Λογικά κακώς αλλά στο βάθος ίσως να ελπίζει..

Να πω στη συζυγο τι? Εισαι 55 χρόνων,σε ξέρω από τα 18 και μου την έδωσε και έκανα αυτά που έκανα?
Το νόημα αυτό θα είναι αλλά δωσμένο με καλύτερο τρόπο. Η κάθε γυναίκα το ξέρει οτι μπορεί να "συμβεί"
αλλά πιστεύει (ίσως και να μην έχει άδικο) οτι, ότι και να κάνει ένας άντρας, στη γυναίκα του γυρίζει. Και αυτό
σου δημιουργεί μια καλή προϋπόθεση.


Να της τηλεφωνήσει δεν πιστεύω(και η γυναίκα μου δεν ξέρει ισπανικά-η γλώσσα της κοπέλας τέλος πάντων για να μιλησουνε)
Σ' αυτό ποτέ δεν ξέρεις, πάντα υπάρχει μια καλή φίλη που μιλάει ελληνικά

Δεν είμαι ο Σαμαρείτης της.Αντίθετα της λέω,δούλευε να μαζέψεις λεφτά να φύγεις να πας πίσω στη χώρα σου το συντομότερο δυνατόν.
Κι αυτό δεν εμπεριέχει ενδιαφέρον; Ρωτάς αν την έχει νοιαστεί ποτέ κανείς ωστε να της τα πει έτσι;

Οσα ξερω για την κοπελα τα εμαθα σιγα σιγα και απο διαφορετικες πηγες.Αυτο ειναι ακομα ενα μεγαλο μειον.Διοτι αγνοεί η ιδια πως γνωρίζω πολλα για τις <<συνήθειές>> της.
Εδώ διαισθάνομαι υπαινιγμό που δεν θέλω ούτε να διαβάζω...
 

LIO_1959

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.456
Like
6
Πόντοι
16
ολοι  ξερουμε  να ξεχωριζουμε    οταν μια γυναικα,   ερωτευεται,   καψουρευεται  ,  αγαπαει.       τι κανει,   πως ειναι,    πως νιωθει.      σας  εχει τυχει   αυτο με καποια ,  σε   οποιοδηποτε  χωρο  και  αν εργαζεται (  cg -  στουντια- κωλομπαρα- μασαζ κλπ. ) .      δεν χρειαζονται  ονοματα και διευθυνσεις  :grin:  .    απλα  πως ηταν ,  εντυπωσεις (  δυσαρεστες - ευχαριστες ),   αν θα το ξαναζουσατε   κλπ.    
 

makis1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2009
Μηνύματα
12.344
Κριτικές
21
Like
14
Πόντοι
396
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

εμένα με έχει ερωτευθεί μια θείτσα που δεν βλέπεται οπότε την απαξιώνω πιάνεται jerry5?????

:2funny: :2funny: :2funny:
 

Μύστης

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2012
Μηνύματα
408
Like
6
Πόντοι
1
ολοι  ξερουμε  να ξεχωριζουμε    οταν μια γυναικα,   ερωτευεται,   καψουρευεται  ,  αγαπαει.       τι κανει,   πως ειναι,    πως νιωθει.      σας  εχει τυχει   αυτο με καποια ,  σε   οποιοδηποτε  χωρο  και  αν εργαζεται (  cg -  στουντια- κωλομαπαρα- μασαζ κλπ. ) .      δεν χρειαζονται  ονοματα και διευθυνσεις  :grin:  .    απλα  πως ηταν ,  εντυπωσεις (  δυσαρεστες - ευχαριστες ),   αν θα το ξαναζουσατε   κλπ.    
Δεν νομίζω ότι ερωτέυονται, οι συγκεκριμένες κοπέλες που αναφέρεις...
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.010
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Μια φορα ενας ελευθερος επαγγελματιας στη Χελιδονού.

Ηθελα να μου μεταβιβαση την επιχειρηση στο ονομα μου. Ηταν κουλουρας.
 

Sfirihti klania

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
400
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
1
Μην το παρεις στραβα αλλα αυτο ανηκει στα................
 

Συνημμένα

  • CI.jpg
    CI.jpg
    48,4 KB · Εμφανίσεις: 12

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
ολοι  ξερουμε  να ξεχωριζουμε    οταν μια γυναικα,   ερωτευεται,   καψουρευεται  ,  αγαπαει.       τι κανει,   πως ειναι,    πως νιωθει.      σας  εχει τυχει   αυτο με καποια ,  σε   οποιοδηποτε  χωρο  και  αν εργαζεται (  cg -  στουντια- κωλομαπαρα- μασαζ κλπ. ) .      δεν χρειαζονται  ονοματα και διευθυνσεις  :grin:  .    απλα  πως ηταν ,  εντυπωσεις (  δυσαρεστες - ευχαριστες ),   αν θα το ξαναζουσατε   κλπ.   
εαν εχεις μεγαλο πορτοφολι,τοτε ολες αυτες που αναφερεις σε ερωτευονται !
 

makis1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2009
Μηνύματα
12.344
Κριτικές
21
Like
14
Πόντοι
396
εαν εχεις μεγαλο πορτοφολι,τοτε ολες αυτες που αναφερεις σε ερωτευονται !

όχι τύπε απλά προσπαθούνε με κάθε τρόπο να σου αρμέξουν όσα πιο πολλά €€€€€€ μπορούν :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom