Νέα

Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για το αλκοόλ και τις επιπτώσεις του!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 90
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
Εδώ στην Αγγλία που είμαι θα σου πω το εξής.Το βράδυ η συντριπτική πλειοψηφία από κοπέλες πίνουν σαν τρελές κάπου 10-15 ποτά τη βραδιά και έχουν αρχίσει το ποτό από το σπίτι πριν βγουν αφού με τους φίλους θα χουν πιεί standard άλλα 4 ποτά.Φίλε δε λέει να χεις σοβαρή σχέση με Αγγλίδα μιας και θα εκπλαγείς αν βγεις 1 βραδυ και πάνω στη μέθη αρπάξει κανέναν και τον φιλήσει ή κάνει μαλακίες.Γι'αυτό έχω 2 κολλητές Αγγλίδες εδώ και 3 χρόνια τη Becca και τη Gemma.Βγήκαμε χτες και η Gemma παρόλο που τα χει με 1 καλό παιδί χτες που βγήκαμε είχε πιει τόσο που τι αγκαλιές τι χορούς με άγνωστους που ευτυχώς που δεν ήρθε το παιδί αν τη δει να πάθει συγκοπή..Και οι Γερμανίδες πάντως από ότι έχει πει φίλος μου που σπουδάζει Μόναχο δεν πάνε πολύ πίσω.Άρα αν θέλετε γυναίκα ΒορειοΕυρωπαία να ναι κάποια που δεν πίνει αλλιως την κάτσατε τη βάρκα.

κοιτάξε ένας λογος που δεν γουστάρω τους ελληνες είναι που είναι πολύ συντηριτικός λαος.

Χαιρεσαι την ζωή σου ? αυτό μετραει !! στα αρχίδια σου όλα τ' άλλα
Και αυτές οι κοπέλες μου λές κανανε καμια τρέλα πάνω στο πιωμα δεν τρέχει τιποτα,
ούτε σημαινει ότι στα φορέσανε κτλ.

επίσης να ξέρεις οτι όταν αποφασίσουν στα 30 να κάνουν κατ σοβαρο 8α είναι σοβάρες
γιατι έχουν ζησει την ζωη τους και δεν έχουν κομπλεξ και απωθημένα

 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
κοιτάξε ένας λογος που δεν γουστάρω τους ελληνες είναι που είναι πολύ συντηριτικός λαος.

Χαιρεσαι την ζωή σου ? αυτό μετραει !! στα αρχίδια σου όλα τ' άλλα
Και αυτές οι κοπέλες μου λές κανανε καμια τρέλα πάνω στο πιωμα δεν τρέχει τιποτα,
ούτε σημαινει ότι στα φορέσανε κτλ.

επίσης να ξέρεις οτι όταν αποφασίσουν στα 30 να κάνουν κατ σοβαρο 8α είναι σοβάρες
γιατι έχουν ζησει την ζωη τους και δεν έχουν κομπλεξ και απωθημένα

ρε φίλε τις τρέλλες να τις κάνεις ξεσούρωτος για να τις ευχαριστιέσαι... σουρωμένος δεν κανεις τρέλλες μαλακίες κάνεις συνήθως...
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
ρε φίλε τις τρέλλες να τις κάνεις ξεσούρωτος για να τις ευχαριστιέσαι... σουρωμένος δεν κανεις τρέλλες μαλακίες κάνεις συνήθως...

Αι να γιασει το στόμα σου.Έτσι λέω.Γι'αυτό βλέπω και κα΄τι Αγγλίδες που δεν είναι της νύχτας όμως είναι οι καλύτερες κοπέλες που θα κάνεις σχέση με όλη τη σημασία της λέξης και θα αγαπήσεις.Οι άλλες οι σουρωμένες είναι της μιας νύχτας
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
ρε φίλε τις τρέλλες να τις κάνεις ξεσούρωτος για να τις ευχαριστιέσαι... σουρωμένος δεν κανεις τρέλλες μαλακίες κάνεις συνήθως...

ενταξει από το πίνω μέχρι το με πίνει υπάρχει διαφορά,
εμείς λέμε να μείνεις στο πίνω και να μην περάσεις στο με πίνει

και όσο άναφορά τις βόρειες αφου έμεις μεγαλώσαμε περιμενοντας στην ακρη του μπαρ την
αγγλιδα να γίνει στουπη και να εκμεταλευτουμε την κατάσταση
τώρα 8α λέμε οτι δεν μας άρεσε κιολας ?
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
ενταξει από το πίνω μέχρι το με πίνει υπάρχει διαφορά,
εμείς λέμε να μείνεις στο πίνω και να μην περάσεις στο με πίνει

και όσο άναφορά τις βόρειες αφου έμεις μεγαλώσαμε περιμενοντας στην ακρη του μπαρ την
αγγλιδα να γίνει στουπη και να εκμεταλευτουμε την κατάσταση
τώρα 8α λέμε οτι δεν μας άρεσε κιολας ?

εγώ πάντως με σουρωμένες δεν πάω... δεν γουστάρω. .
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
εγώ πάντως με σουρωμένες δεν πάω... δεν γουστάρω. .
γι άυτο που λες δίκιο έχεις ...αλλα στα νησιά το καλοκαίρι γίνονται διαφορά και η αλήθεια είναι
οτι και οι αγγλιδές που ερχονται στο λαγανα και στα υπολοιπα αντιστοιχα μερη έρχονται για να
κάνουν σεξ μεθυσμένες αλλιώτικα 8α εβρισκαν κάποιο άλλο μέρος να πανε
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
γι άυτο που λες δίκιο έχεις ...αλλα στα νησιά το καλοκαίρι γίνονται διαφορά και η αλήθεια είναι
οτι και οι αγγλιδές που ερχονται στο λαγανα και στα υπολοιπα αντιστοιχα μερη έρχονται για να
κάνουν σεξ μεθυσμένες αλλιώτικα 8α εβρισκαν κάποιο άλλο μέρος να πανε

φάινεται ότι ξεσούρωτες δεν της γαμάει κανένας...
 

kostas3d

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2009
Μηνύματα
733
Like
5
Πόντοι
6
μαγκες εγω μια φορα είχα πιει τόσο πολύ που την έπεσα σε ενα παρτυ σε μια παλιά συμφοιτητρια γιατρινα με σώμα 10αρι αλλά φάτσα πολυ μέτρια...Με το αλκοολ όμως έγινε θεά.Φασωθήκαμε και της λέω "περίμενε έρχομαι σε λίγο".Πάω τουαλέττα ρίχνω ένα ξέρασμα και μετά...με πήρε ο ύπνος στη μπανιέρα.Η γκόμενα έλεγε μέθυσε ο μάλακας και μονη θα φυγω σήμερα

Αλλη φάση στο πάρτυ του ιδιου φίλου μου μετά απο 1 χρονο.πινω μιση μπουκάλα αμπσολουτ και βλέπω μια γκόμενα με πολυ ωραιο προσωπο να παιζει...της τη χώνομαι και έρχεται ένας κολλητος και μου λεει "το μωρό ψήνεταιμ να φυγετε μαζί μετά"..όντως φύγαμε μαζί..με παιρνει στο τζιπακι της και μου λέει θέλω να με πάρεις τώρα αλλά είμαι παρθένα...οκ λέω..έλα όμως που συνειδητοποιώ μόλις τα πέταξε η γκόμενα έξω ότι είναι θεόχοντρη με ανύπαρκτα βυζιά(είχα πιει επαναλαμβάνω και η κριση μειωνεται) και κάτω από το φόρεμα αυτό κρύβονται απίστευτα πάχη σε σημείο ξενερώματος..της τον έδωσα τσιμπουκι με τη δικαιολογία οτιν δεν εχω προφυλακτικό  και με τα χύσια στην μπλουζα παράσημο την εστειλα στο εβερεστ στην ομονοια να μου παρει τυροπιτα...τωρα στην κολοπατρα που τετοια σκηνικα....
 

Επισκέπτης
Μια μικρή παρένθεση.

Με τα ποτά ποθ σερβίρουν τα νυχτερινά κέντρα στην Ελλάδα , δεν μεθάς.
Δηλητηριάζεσαι.

Σε οποιοδήποτε ευνομούμενο κράτος αν τολμούσε κάποιο καθήκι να σερβίρει αυτά που σερβίρουν εδώ , θα πήγαινε φυλακή και το χαμαιτυπείο του θα έκλεινε οριστικά.
Στην Ελλάδα οι αρμόδιοι υπάλληλοι για τον έλεγχο , μπορεί να μένουν σε σπίτι 500 τ.μ. στην Εκάλη και να οδηγούν Porsche Cayenne Turbo ...
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
να βαλω και γω το λιθαρακι μου στη συζητηση.. οραιο το αλκοολ οραιο να εισαι ψιλομεθυσμενος αν τα μπλεξεις και το παρακανεις ομως γινεσαι λιωμα και αρχιζεις τις μαλακιες

παλιοτερα δε συνηθιζα να πινω σπιτι, τελευταια ομως το εχω αρχισει το σπορ και η μαλακια ειναι οτι πολλες φορες πινω και 1/3 1/2 του μπουκαλιου και δε μεθαω κιολας (μιλαμε για ποτα οχι κρασι κλπ λαιτ οινοπνευματωδη)

γενικα ποιος ειναι ο ορισμος του αλκοολικου και αν ξερει κανενας "συνιστομενη" δοση που δε σου προκαλει βλαβες?

παντως γενικα ειναι απο τις πλεον βλαβερες ουσιες για το σωμα το γαμημενο. ξαναλεω οτι δε λεω για τα δυο τρια ποτηρακια κρασι τη μερα αλλα το να πινεις και να μεθας. καθημερινα
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
ρε τι γινεται ... την φωτογραφία που είχα βάλει το πρωι με την πισινα της μπύρας την εβαλε ακριβως την ιδια και το ζουγκλα τώρα σαν είδηση και καλα

καλά ο ταρζαν το μπουδρελα διαβάζει για να κάνει ρεπορταζ και να βγάλει κα τις ειδήσεις στο σαιτ του?
 

Επισκέπτης
Και εγω καθε βραδι πινω, αλλα μονο μπυρα ή κρασι. Αντε το καλοκαιρι και κανα ουζο. Αλλωστε τα βραδια στο χωριο τι να κανεις, ή θα πινεις ή θα μαστουρωνεις. Εγω κανω και τα δυο. Αλλα με μετρο. Δεν γουσταρω να γινομε παρταλι απο το αλκοολ ή να ειμαι νταγκλα απο τη φουντα. Κρασι εχω δικο μου ή πινω απο συγχωριανους που ξερω οτι εχουν καλο. Σε ταβερνες οταν παω αμα το κρασι ειναι "γυψος" το δινω πισω και πινω μπυρα. Ουισκια, βοτκες και τα σχετικα δεν τα βανω στο στομα μου. Αμα λοιπον ξερεις τι πινεις και πως να το πινεις δεν υπαρχει προβλημα. Ο παππους μου πεθανε κοντα 90 χρονων και επινε κρασι καθε μερα.
 

Interceptor

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
5
Like
4
Πόντοι
16
Καλησπερίζω την παρέα! Βασικά θα συμφωνίσω με κάποιους προλαλήσαντες ότι το αλκοόλ σε καταστρέφει. Αλλά είναι και στο χέρι μας πιστεύω να επιλέξουμε και τι πίνουμε. Για παράδειγμα το κόκκινο κρασί ή η μπύρα δεν είναι τόσο επιβλαβή σε μεγάλες ποσότητες όσο βότκα, τσικουδιά κλπ. Τώρα θα μου πείτε αν βγεις σε κανένα μπαρ ή κλαμπάκι δε θα πάρεις κόκκινο κρασί αλλά οτιδήποτε άλλο πιο υψιλόβαθμο. Σ'αυτήν την περίπτωση καλό είναι να σταματάμε στα 1-2 ποτήρια. Επίσης θεωρώ άκρως επικίνδυνα τα σφηνάκια καθ'ότι στιγμιαία φορτώνουμε τον ευαυτό μας με "κακής ποιοτητας οινόπνευμα" (μεθανόλη, ΟΧΙ αιθανόλη-αυτήν περιέχουν τα σκατά που σερβιρουν στην Ελλάδα), την οποία δεν προλαβαίνει να μεταβολίσει ο οργανισμός μας. Μη νομίσετε ότι είμαι κανένας παπούς και τα λέω αυτά! 27 ετών είμαι, αλλά τουλάχιστον έχω κατανοήσει ότι το ποτό είναι για να βελτιωθεί η ατμόσφαιρα στην παρέα, να νιώσεις πιό άνετα και όμορφα, ακόμα και να ξεφύγεις από πράγματα που σε βασανίζουν-όχι όμως μαγκιά/επίδειξη αντρισμού. Όμως δεν ξεχνιέσαι κατεβάζοντας τον Βόσπορο, μάλλον χαλιέσαι ;)
 

Htso

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2009
Μηνύματα
237
Like
0
Πόντοι
1
Ρε παιδιά ποιό είναι ποιό βλαβερό το χασις ή το αλκοόλ?
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.026
Like
1.781
Πόντοι
216
Και εγω καθε βραδι πινω, αλλα μονο μπυρα ή κρασι. Αντε το καλοκαιρι και κανα ουζο. Αλλωστε τα βραδια στο χωριο τι να κανεις, ή θα πινεις ή θα μαστουρωνεις. Εγω κανω και τα δυο. Αλλα με μετρο. Δεν γουσταρω να γινομε παρταλι απο το αλκοολ ή να ειμαι νταγκλα απο τη φουντα. Κρασι εχω δικο μου ή πινω απο συγχωριανους που ξερω οτι εχουν καλο. Σε ταβερνες οταν παω αμα το κρασι ειναι "γυψος" το δινω πισω και πινω μπυρα. Ουισκια, βοτκες και τα σχετικα δεν τα βανω στο στομα μου. Αμα λοιπον ξερεις τι πινεις και πως να το πινεις δεν υπαρχει προβλημα. Ο παππους μου πεθανε κοντα 90 χρονων και επινε κρασι καθε μερα.


φιλε μου ευγε τα εθεσες πολυ ωραια αλλα ο συνδυασμος αυτον των δυο ειναι μοιραιος ειδικα αμα εχει πιει πολυ!!! μηπως πρεπει να ανοιξουμε ενα θρεντ για την φουντα ?
 

Επισκέπτης
φιλε μου ευγε τα εθεσες πολυ ωραια αλλα ο συνδυασμος αυτον των δυο ειναι μοιραιος ειδικα αμα εχει πιει πολυ!!! μηπως πρεπει να ανοιξουμε ενα θρεντ για την φουντα ?

Δεν εγραψα για συνδιασμο, αλλα για κρασι ή μπυρα, αναλογα τη διαθεση.
Υπαρχει θεμα για τη φουντα.
 

Interceptor

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
5
Like
4
Πόντοι
16
Ρε παιδιά ποιό είναι ποιό βλαβερό το χασις ή το αλκοόλ?

Το αλκοόλ φίλε μου ασυζητητί! Το χασίς δεν έχει αποδειχθεί να έχει ουσιαστικά αρνητικές επιπτώσεις, εκτός του ότι μετά από τεράστια κατανάλωση υπάρχει ένας σχετικός εκφυλισμός των εγκεφαλικών κυττάρων
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
Το αλκοόλ φίλε μου ασυζητητί! Το χασίς δεν έχει αποδειχθεί να έχει ουσιαστικά αρνητικές επιπτώσεις, εκτός του ότι μετά από τεράστια κατανάλωση υπάρχει ένας σχετικός εκφυλισμός των εγκεφαλικών κυττάρων

ε, σα να υπερβαλλουμε λιγο....
 

Επισκέπτης
Ρε παιδιά ποιό είναι ποιό βλαβερό το χασις ή το αλκοόλ?

Τα "ξυδια" χωρις δευτερη σκεψη. Εχεις δει πολλους να σωριαζοντε στο δρομο απο χασις? Εχεις πολλους να πεθενουν απο κιρωση του υπατος λογο της φουντας ή να στουκαρουν με αμαξια ? Αλλα ειπαμε, ολα με μετρο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom