Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Αδελφε το Θεμα στα οπαδικα ειναι ΕΝΑ...(γνωμη μου παντα)
Να μην κρυβομαστε πισω απο διαφορες "αντικειμενικοτητες"
αυτα ειναι για τους Δηθεν Αθλητικογραφους...
Οι φιλαθλοι ειναι φιλαθλοι και οι οπαδοι οπαδοι....
Και για να συνεχισω την σκεψη μου:
Λοιπον στον Οπαδο ΔΕΝ υπαρχουν αντικειμενικοτητες....
Διοτι προεχει το συναισθημα και η Αρρωστια....
Εγω αυτο πιστευω και δεν κρυβομαι.....
 

gt21

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2007
Μηνύματα
978
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
τοτε ο μανωλας ειχε πει οτι εκανε θεατρο στο πεναλντι κ τον καθαρισαν.θυμησου γιαννακοπουλο με ιωνικο......
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Αδελφε το Θεμα στα οπαδικα ειναι ΕΝΑ...(γνωμη μου παντα)
Να μην κρυβομαστε πισω απο διαφορες "αντικειμενικοτητες"
αυτα ειναι για τους Δηθεν Αθλητικογραφους...
Οι φιλαθλοι ειναι φιλαθλοι και οι οπαδοι οπαδοι....

Ναι αλλά δεν είναι σωστό οι οπαδοί να τι λένε στους φιλάθλους και να απαιτούν να σκέφτονται όπως αυτοί.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Ναι αλλά δεν είναι σωστό οι οπαδοί να τι λένε στους φιλάθλους και να απαιτούν να σκέφτονται όπως αυτοί.
Καταρχην ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορει να λεει σε κανεναν τι να σκεφεται...
Αυτο απο μονο του ειναι φασιστικο....
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
φιλε μου τι συγκρινεις τωρα τον κοκκαλη με τον μελισσανιδη?εχουν την ιδια δυναμη?ο κοκκαλης ειναι το ιδιο το κρατος.και μη ξεχνας οτι οταν το πηραμε 3 φορες σερι ειχαμε ομαδα που τριβατε ολοι τα ματια σας.εχεις δει εσυ τετοια μπαλα απτην ομαδα σου την τελευταια δεκαετια με εξαιρεση το 98-99?

Το θέμα δυστυχώς requiem είναι πως στο αντίστοιχο διάστημα που το παίρνει ο Ολυμπιακός το πρωτάθλημα, ακόμα και αν ο Ολυμπιακός ΔΕΝ παίζει αυτό το ποδόσφαιρο που καυχιέσαι πως έπαιζε η ΑΕΚ τότε, οι υπόλοιποι διεκδικητές παίζουν πολύ χειρότερα από τον ΟΣΦΠ. Αυτό είναι που δεν βλέπετε οι περισσότεροι. Πως ακόμα κι αν δεν παίζει ΤΗΝ μπάλα, πάιζει όμως καλύτερα από την μπάλα που παίζουν οι άλλοι.
Και στο κάτω κάτω ναι, έχω δει και ωραία μπάλα. Και επειδή με ρωτάς τη γνώμη μου, στη δεκαετία των πρωταθλημάτων, για μένα η πιο γαμιστερή μπάλα που έπαιξε ήταν επί Προτάσοφ προπονητή. Κεντούσε. Και στην Ευρώπη που φάγαμε εκείνη την περίοδο πεντάρες ήταν θέμα καθαρής ατυχίας. Γιατί με τη Ρεάλ είχε πέσει το χέρι του δεύτερου θεού κλπ. και από τότε έλεγα πως αν είχε κάτσει κι άλλο ο Προτάσοφ θα είχε γίνει φοβερή ομάδα τη δεύτερη χρονιά.
Αυτή είναι η γνώμη μου. Δεν είδα καμία ομάδα σε αυτή τη δεκαετία που να μου αρέσει το ποδόσφαιρό της περισσότερο και να λέω πως άδικα το έχασε.
 

Επισκέπτης
:headbang:
 

Συνημμένα

  • xristokokkalis.jpg
    xristokokkalis.jpg
    78,8 KB · Εμφανίσεις: 32

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Ποτέ δεν έκανε κουμάντο η ΑΕΚ σε διαιτησίες , ΕΠΟ , ΕΠΑΕ κλπ  :huh:
Κάποιοι ξεχνάτε εύκολα!Ακόμα και τότε που πήραμε τα 3 σερί...ο Βαρδινογιάννης ηταν ο νταβατζής του πρωταθλήματος!
Δεν ειναι ετσι αδελφε και το ξερεις....
αν θελεις να κανουμε ηρεμη κουβεντα μπορω να σου φερω παραδειγματα....
αν δεν θελεις ....Ειναι απο τις λιγες φορες που Βαριεμαι να τσακωθω....
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Δεν ειναι ετσι αδελφε και το ξερεις....
αν θελεις να κανουμε ηρεμη κουβεντα μπορω να σου φερω παραδειγματα....
αν δεν θελεις ....Ειναι απο τις λιγες φορες που Βαριεμαι να τσακωθω....
Την φάση του Μανωλά θα μου φέρεις...δεν έχετε άλλη!Μην μου πεις πάλι για δακρυγόνα και φώτα γιατί νομίζω ότι το εξαντλήσαμε το θέμα!
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Και για να συνεχισω την σκεψη μου:
Λοιπον στον Οπαδο ΔΕΝ υπαρχουν αντικειμενικοτητες....
Διοτι προεχει το συναισθημα και η Αρρωστια....
Εγω αυτο πιστευω και δεν κρυβομαι.....

Στέκει αυτό που λες αλλά εμένα με τρελένει!!! Ο ξάδερφός μου είναι άρρωστος γαύρος, μέλος της ΠΕΦΟ Χανίων! Σε κάθε συζήτηση λοιπόν ( ο θεός να την κάνει) μου λέει το εξής.....δεν με νοιάζει πως παίρνω βαθμούς, θέλω πρωταθλήματα, δεν με νοιάζει ότι δεν έπαιξα μπάλα με Καλαμαριά αλλά αφού μπορώ να πάρω τους βαθμούς με ένσταση και να περάσω πρώτος ας γίνει, όταν παίξουμε ΟΑΚΑ θέλει να με κερδίσει με κάλπικο πέναλντυ στο 93 γιατί θα είναι πιο γλυκό έτσι!!!!!!!!!! Καταλαβαίνεις ότι με αυτές τις απόψεις ΔΕΝ μπορείς να μιλήσεις με τον άλλο όσο καλή πρόθεση και να έχεις!!!!! Εγώ δεν είμαι αυτών των απόψεων!!!
 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Το θέμα δυστυχώς requiem είναι πως στο αντίστοιχο διάστημα που το παίρνει ο Ολυμπιακός το πρωτάθλημα, ακόμα και αν ο Ολυμπιακός ΔΕΝ παίζει αυτό το ποδόσφαιρο που καυχιέσαι πως έπαιζε η ΑΕΚ τότε, οι υπόλοιποι διεκδικητές παίζουν πολύ χειρότερα από τον ΟΣΦΠ. Αυτό είναι που δεν βλέπετε οι περισσότεροι. Πως ακόμα κι αν δεν παίζει ΤΗΝ μπάλα, πάιζει όμως καλύτερα από την μπάλα που παίζουν οι άλλοι.
Και στο κάτω κάτω ναι, έχω δει και ωραία μπάλα. Και επειδή με ρωτάς τη γνώμη μου, στη δεκαετία των πρωταθλημάτων, για μένα η πιο γαμιστερή μπάλα που έπαιξε ήταν επί Προτάσοφ προπονητή. Κεντούσε. Και στην Ευρώπη που φάγαμε εκείνη την περίοδο πεντάρες ήταν θέμα καθαρής ατυχίας. Γιατί με τη Ρεάλ είχε πέσει το χέρι του δεύτερου θεού κλπ. και από τότε έλεγα πως αν είχε κάτσει κι άλλο ο Προτάσοφ θα είχε γίνει φοβερή ομάδα τη δεύτερη χρονιά.
Αυτή είναι η γνώμη μου. Δεν είδα καμία ομάδα σε αυτή τη δεκαετία που να μου αρέσει το ποδόσφαιρό της περισσότερο και να λέω πως άδικα το έχασε.
εδω θα συμφωνησω μαζι σου.το επιπεδο των ομαδων εχει πεσει κατα πολυ.π.χ το 95-96 που κατα τη γνωμη μου τοτε επαιξε τη φανταστικη μπαλα η αεκ το πηρε ο παο.ειχε το σπρωξιμο με σπανεες κτλ.ομως δε μπορω να μην αναγνωρισω οτι δεν ειχε και πολυ καλη ομαδα για να το παρει.αν μπορουσες να βαλεις να παιξει ο τωρινος ολυμπιακος με τον ολυμπιακο του ζετερμπεργκ,καρεμπε,ζε ελιας,τζολε στα καλα του και γιαννακοπουλο πιστευω θα τον ξευτιλιζε τον σημερινο.γενικα αν παρεις τις ομαδες ολες τωρα και τις συγκρινεις με τις προ πενταετιας θα σε πιασουν τα κλαματα.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Την φάση του Μανωλά θα μου φέρεις...δεν έχετε άλλη!Μην μου πεις πάλι για δακρυγόνα και φώτα γιατί νομίζω ότι το εξαντλήσαμε το θέμα!
Δεν θα πω για δακρυγονα και φωτα γιατι αυτα δειχνουν "αλλα" πραγματα και οχι Διαιτητοευνοιες....

Εγω φιλε παραδεχομαι οτι Επι Μπαγιεβιτς η αεκ επαιξε πολυ ωραια μπαλα που χαιροσουν να βλεπεις αλλα η Ευνοια και το στησιμο του Ολυμπιακου σε διαφορα παιχνιδια ηταν το κατι αλλο....
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Μάλιστα...άλλο το οπαδιλίκι και άλλο το φίλαθλο πνεύμα.
Το οπαδιλίκι δηλαδή υπαγορεύει να βάζεις παρωπίδες και να πιστεύεις ό,τι σου λέι ο "δικός σου πρόεδρος", ο "δικός σου" προπονητής ;
Το οπαδιλίκι δεν έχει να κάνει με το να θέλεις το καλό της ομάδας σου; Το οποίο ποιο είναι; Ό,τι πει ο κάθε πρόεδρος; Και τότε γιατί τον κράζατε τον Ψωμιάδη; Γιατί τον προγγίξατε τον Μελισσνίδη όταν πήγε να πάρει την ΑΕΚ από τον κοντο;
Ξαναλέω, βλέπετε μόνο τα δέντρα ορισμένς φορές και χάνετε το δάσος, όχι μόνο εσείς, όλοι μας.
Ο Μελισσανίδης έχει πετρέλαια, λέτε να έχει μικρότερη δύναμη από τον Κόκκαλη; Ο βαρδινογιάννης έχει λιγότερη δύναμη;
Θα τρελαθούμε σε λίγο με αυτά που λέτε. Η ΙΝΤΡΑΚΟΜ στο εξωτερικό είναι για φτύσιμο...κανείς δεν την υπολέιπεται.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Στέκει αυτό που λες αλλά εμένα με τρελένει!!! Ο ξάδερφός μου είναι άρρωστος γαύρος, μέλος της ΠΕΦΟ Χανίων! Σε κάθε συζήτηση λοιπόν ( ο θεός να την κάνει) μου λέει το εξής.....δεν με νοιάζει πως παίρνω βαθμούς, θέλω πρωταθλήματα, δεν με νοιάζει ότι δεν έπαιξα μπάλα με Καλαμαριά αλλά αφού μπορώ να πάρω τους βαθμούς με ένσταση και να περάσω πρώτος ας γίνει, όταν παίξουμε ΟΑΚΑ θέλει να με κερδίσει με κάλπικο πέναλντυ στο 93 γιατί θα είναι πιο γλυκό έτσι!!!!!!!!!! Καταλαβαίνεις ότι με αυτές τις απόψεις ΔΕΝ μπορείς να μιλήσεις με τον άλλο όσο καλή πρόθεση και να έχεις!!!!! Εγώ δεν είμαι αυτών των απόψεων!!!
Φιλε μου Τετοιες σκεψεις κανουν φιλαθλοι η οπαδοι καλυτερα ΟΛΩΝ των ομαδων.... οχι μονο Ολυμπιακοι...
ΕΓω για παραδειγμα δεν σκεφτομαι ετσι....
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Εγώ γούσταρα Τζιοβάννι τρελά πάντως!!!
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Μάλιστα...άλλο το οπαδιλίκι και άλλο το φίλαθλο πνεύμα.
Το οπαδιλίκι δηλαδή υπαγορεύει να βάζεις παρωπίδες και να πιστεύεις ό,τι σου λέι ο "δικός σου πρόεδρος", ο "δικός σου" προπονητής ;
Το οπαδιλίκι δεν έχει να κάνει με το να θέλεις το καλό της ομάδας σου; Το οποίο ποιο είναι; Ό,τι πει ο κάθε πρόεδρος; Και τότε γιατί τον κράζατε τον Ψωμιάδη; Γιατί τον προγγίξατε τον Μελισσνίδη όταν πήγε να πάρει την ΑΕΚ από τον κοντο;
Ξαναλέω, βλέπετε μόνο τα δέντρα ορισμένς φορές και χάνετε το δάσος, όχι μόνο εσείς, όλοι μας.
Ο Μελισσανίδης έχει πετρέλαια, λέτε να έχει μικρότερη δύναμη από τον Κόκκαλη; Ο βαρδινογιάννης έχει λιγότερη δύναμη;
Θα τρελαθούμε σε λίγο με αυτά που λέτε. Η ΙΝΤΡΑΚΟΜ στο εξωτερικό είναι για φτύσιμο...κανείς δεν την υπολέιπεται.
Σχεδον Συμφωνω ...
Αυτο που θελω να συμπληρωσω ειναι οτι ....οταν καποιος εχει προτιμηση σε μια ομαδα ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ να ειναι αντικειμενικος .....
ΡΩΤΑ ΟΠΟΙΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ θελεις.....
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Μάλιστα...άλλο το οπαδιλίκι και άλλο το φίλαθλο πνεύμα.
Το οπαδιλίκι δηλαδή υπαγορεύει να βάζεις παρωπίδες και να πιστεύεις ό,τι σου λέι ο "δικός σου πρόεδρος", ο "δικός σου" προπονητής ;
Το οπαδιλίκι δεν έχει να κάνει με το να θέλεις το καλό της ομάδας σου; Το οποίο ποιο είναι; Ό,τι πει ο κάθε πρόεδρος; Και τότε γιατί τον κράζατε τον Ψωμιάδη; Γιατί τον προγγίξατε τον Μελισσνίδη όταν πήγε να πάρει την ΑΕΚ από τον κοντο;
Ξαναλέω, βλέπετε μόνο τα δέντρα ορισμένς φορές και χάνετε το δάσος, όχι μόνο εσείς, όλοι μας.
Ο Μελισσανίδης έχει πετρέλαια, λέτε να έχει μικρότερη δύναμη από τον Κόκκαλη; Ο βαρδινογιάννης έχει λιγότερη δύναμη;
Θα τρελαθούμε σε λίγο με αυτά που λέτε. Η ΙΝΤΡΑΚΟΜ στο εξωτερικό είναι για φτύσιμο...κανείς δεν την υπολέιπεται.

ΜΗΝ το ξαναπείς αυτό για ΙΝΤΡΑΚΟΜ!!!! Ξέρεις τι διαγωνισμούς παίρνει έξω με τις θυγατρικές????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom