Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
χαχαχα
πες μου πως πας και Ρουμανία να κανονίσουμε ραντεβού εκεί να πιουμε καφέ και να πάμε μασαζάκι....
οχι, πεσ μου τώρα..
Ρουμανια εζησα αρκετα χρονια... την ξερω απ εξω...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Γαμώ το σπίτι σου έμμισθη καργιολόπουστα

[flash=500,300]]
τι εμισθος βρε μαλακα,εσυ και εγω τους πληρωνουμε,για να μας κοροιδευουν κιολας.καθε αγωνας του γαυρου βαζει μεσα την νετ 100000 ευρω,αλλα ουτε λογος για περικοπες..μονο στους υπαλληλους.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
τι εμισθος βρε μαλακα,εσυ και εγω τους πληρωνουμε,για να μας κοροιδευουν κιολας.καθε αγωνας του γαυρου βαζει μεσα την νετ 100000 ευρω,αλλα ουτε λογος για περικοπες..μονο στους υπαλληλους.
ποιους υπαλλήλους;;;
ξανακοίτα το
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
τι εμισθος βρε μαλακα,εσυ και εγω τους πληρωνουμε,για να μας κοροιδευουν κιολας.καθε αγωνας του γαυρου βαζει μεσα την νετ 100000 ευρω,αλλα ουτε λογος για περικοπες..μονο στους υπαλληλους.
Πρεπει να κρατησουμε τον μαλακα τον ελληνα ευχαριστημενο αφραγκο και κλεισμενο στο σπιτι του... δεν πειραζει αν θα μπει η νετ μεσα 100 χιλιαρικα... ας μπει.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
τι εμισθος βρε μαλακα,εσυ και εγω τους πληρωνουμε,για να μας κοροιδευουν κιολας.καθε αγωνας του γαυρου βαζει μεσα την νετ 100000 ευρω,αλλα ουτε λογος για περικοπες..μονο στους υπαλληλους.
by the way υπάρχει ρήτρα
όταν λήξει το συμβόλαιο, θα δούμε τι θα γίνει
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Πρεπει να κρατησουμε τον μαλακα τον ελληνα ευχαριστημενο αφραγκο και κλεισμενο στο σπιτι του... δεν πειραζει αν θα μπει η νετ μεσα 100 χιλιαρικα... ας μπει.
εδώ πάμε ξανά γιουροβίζιον...
δεν μπορεί η ευρώπη χωρίς τον χλεχλέ και το τραγούδι του...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
λοιπόν, πάω για ύπνο
άντε...αύριο έχουμε δουλειά νωρίς
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Θα πω την άποψή μου, από όσα γνωρίζω και έχω δει. Τα πράγματα για μένα είναι απλά. Μιλάω από ιστορικής πλευράς. Όταν την ΑΕΚ την αγόρασαν ο Μελισσανίδης με τον Καρρά την ΑΕΚ η ΑΕΚ ΗΔΗ διέθετε έναν αξιόλογο κορμό, έναν προπονητή που είχε πάρει μια ομάδα με μέτριο υλικό και την είχε κάνει πρωταθλήτρια απέναντι στον ΟΣΦΠ των δις, και εάν δεν είχε επέμβει η πολιτεία το 88 πάλι πρωταθλήτρια θα ήταν. ΑΡΑ Ο ΚΑΡΡΑΣ ΚΑΙ Ο ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΧΑΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΟΜΑΔΑ. ΒΡΗΚΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΙΣΟΥΝ.
Οσο για το θέμα παράγκας. Εάν είναι να βάλουμε ποιος έφτιαξε την πιο μεγάλη και ποιος όχι τότε η ΑΕΚ έφτιαξε απλά δώμα, μπροστά στις βιλάρες του καπετάνιου (παπάρια καπετάνιος αλλά τέλος πάντων) και του Κόκκαλη. Αλλά δε πιστέυω πως αυτό είναι το θέμα μας. Ότι η ΑΕΚ έχει φτιάξει παράγκα εγώ το λέω. Στοιχεία πολλά. Τραμπουκισμοί και εκφοβισμός διαιτητών, φώτα που σβήνουν και δεν ανάβουν ποτέ και, και και. Ναι και ο καπετάνιος είχε τότε την δικιά του παράγκα, απλά ήρθε ο Μελισσανίδης με τον Καρρά και άρχισαν να "πυροβολούν" πιο γρήγορα από τον τότε σερίφη της πόλης (καπετάνιο). Εσείς δηλαδή τυχαίο θεωρείται το γεγονός ότι το 94  ΞΑΦΝΙΚΑ οι 2 τους βρέθηκαν κατηγορούμενοι για λαθρεμπόριο; Οι φήμες οργίαζαν τότε πως επειδή ο Μελισσανίδης και ο Καρράς άρχιζαν να μεγαλώνουν την πίτα που τους αναλογούσε στα πετρέλαια κόβοντας κομμάτια από την ΑΒΙΝ η οικογένεια Βαρδινογιάννη ήταν αυτή που είχε δώσει τις "πληροφορείες". (Σημ: Δεν εννοώ ότι επειδή η ΑΕΚ έχτιζε ομαδάρα ο καπετάνιος βρήκε αυτόν τον τρόπο να τον ξεφορτωθεί. Αν ο Μελισσανίδης είχε επιχειρήσεις εκτός ναυτιλίας τότε μπορεί ακόμα να ήταν στην ΑΕΚ και η ιστορία να ήταν ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ).
Γενικά θεωρώ πως στο ελληνικό πρωτάθλημα (αλλα και λίγο πολύ σε όλα παγκοσμίως) η ομάδα της οποίας ο πρόεδρος είναι το πιο γρήγορο "πιστόλι" κάνει και κουμάντο. Τώρα αν θα τα γαμήσει κι όλα έχει να κάνει με τον άνθρωπο πιο πολύ. Πχ ο καπετάνιος ή ο Νταιφάς, είχαν τις παράγκες τους, αλλά ο Κόκκαλης που έφτιαξε την δική του ήταν πιο ισοπεδωτικός. Ο ΟΣΦΠ να κερδάει και οι άλλοι να πα να γαμηθούνε.
Για να πω ένα παράδειγμα εκτός ποδοσφαίρου. Οι κρατικοποιήσεις των εταιρειών μετά τη μεταπολίτευση και οι υπεράριθμες προσλήψεις δημοσίων υπαλλήλων ξεκίνησαν από τον θείο Καραμανλή. Απλά μετά ήρθε το ΠΑΣΟΚ και απλά τα γάμησε όλα. Κάπως έτσι και με τις παράγκες. ΟΛΟΙ είχανε (ξαναλέω για μένα δεν έχει ρόλο το μέγεθος) απλά ο Κόκκαλής τα γάμησε όλα.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Και κάτι ακόμα. Η ΑΕΚ παρά την όποια παράγκα και εάν είχε στο βαθμό που την είχε τα 3 σερί που πήρε τα πήρε χωρίς να υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΜΗ ΑΕΚΤΖΗΣ να τα αμφισβητήσει (εκτός ίσως από τα βαζέλια για το πρωτάθλημα του 93. Αλλά και πάλι βρίζουν τους γαύρους που έκατσαν και έχασαν και όχι τους ΑΕΚτζήδες για την παράγκα που είχαν). Τα πρωταθλήματα που έχει πάρει ο ΟΣΦΠ από το 96 και μετά οι βάζελοι λένε για το πρωτάθλημα της Ριζούπολης, για το πρωτάθλημα του 97, δε ξέρω και εγώ πια άλλα. Και εμείς λέμε για αυτό του ΚΑΣ (ίσως και για κανένα δύο ακόμα).
Όσο για το αν θέλουμε οι ΑΕΚτζήδες τον ΟΣΦΠ (ή τον ΠΑΟ) στην 3η εθνική ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΟ ΛΑΘΟΣ. ΟΛΟ και ποιο πολλοί είναι οι ΑΕΚτζήδες που θεωρούν πως η ΑΕΚ κακώς μπήκε τελικά στο 44 (στερνή μου γνώση) και πως θεωρούν πως μια λύση για να βγει η ομάδα από τον φαύλο κύκλο είναι να πάει πρωτοδικείο.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ΟΛΟΙ είχανε (ξαναλέω για μένα δεν έχει ρόλο το μέγεθος) απλά ο Κόκκαλής τα γάμησε όλα.
:thumbsup:
respect για όλο το ποστ
αυτά λέω και δεν με καταλαβαίνουνε
αλλά ειδικά το τελευταίο που γράφεις όλα τα λεφτά
δεν έχει σημασία πόσο κλέφτης είσαι, αλλά το οτι είσαι

και σε αυτή τη γαμημένη χώρα έχουμε πήξει στους κλέφτες
λέμε για τους Αλβανούς....αλλά φυσικά την αφεντομουτσουνάρα μας δεν την κοιτάμε. Εμείς είμαστε η αρία φυλή η ξεχωριστή.
αν αυτό δεν αλλάξει, δεν αλλάζει τίποτα.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Και κάτι ακόμα. Η ΑΕΚ παρά την όποια παράγκα και εάν είχε στο βαθμό που την είχε τα 3 σερί που πήρε τα πήρε χωρίς να υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΜΗ ΑΕΚΤΖΗΣ να τα αμφισβητήσει (εκτός ίσως από τα βαζέλια για το πρωτάθλημα του 93. Αλλά και πάλι βρίζουν τους γαύρους που έκατσαν και έχασαν και όχι τους ΑΕΚτζήδες για την παράγκα που είχαν). Τα πρωταθλήματα που έχει πάρει ο ΟΣΦΠ από το 96 και μετά οι βάζελοι λένε για το πρωτάθλημα της Ριζούπολης, για το πρωτάθλημα του 97, δε ξέρω και εγώ πια άλλα. Και εμείς λέμε για αυτό του ΚΑΣ (ίσως και για κανένα δύο ακόμα).
Όσο για το αν θέλουμε οι ΑΕΚτζήδες τον ΟΣΦΠ (ή τον ΠΑΟ) στην 3η εθνική ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΟ ΛΑΘΟΣ. ΟΛΟ και ποιο πολλοί είναι οι ΑΕΚτζήδες που θεωρούν πως η ΑΕΚ κακώς μπήκε τελικά στο 44 (στερνή μου γνώση) και πως θεωρούν πως μια λύση για να βγει η ομάδα από τον φαύλο κύκλο είναι να πάει πρωτοδικείο.
προσωπική άποψη - μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, αλλά έχω πολλούς φίλους ΑΕΚτζήδες και δεν νομίζω - αν αυτή τη στιγμή έδινες σε κάποιον ΑΕΚτζή την επιλογή: να βρεθεί αυτή τη στιγμή ένας να βάλει 5-10 μύρια για να λαδωθεί η μηχανή (και να μείνουνε νοτιάς και σία) Ή να πέσει η ΑΕΚ κατηγορία και να φτιαχτεί το οικοδόμημα από την αρχή, θα σου έλεγαν να σωθεί πάλι τώρα με μεσοβέζικο τρόπο και θα δούμε μετά.
είναι η λογική του Έλληνα. Ας περάσει το δύσκολο και κάααατι θα κάνουμε μετά...
αισιόδοξη λογική, αλλά δεν λύνει το πρόβλημα γιατί δεν βλέπει τη ρίζα του κακού.
όσο για την 3η Εθνική κλπ, μωρέ και να διαλύσει εντελώς δεν θα είχανε πρόβλημα - και μην το πάρεις στραβά, δεν θεωρώ πως η λογική αυτή είναι μόνο των ΑΕΚτζήδων, θεωρώ πως απλά αυτή είναι η λογική του Έλληνα.
σε πιο απλά ελληνικά, ο Έλληνας είναι φαταούλας συνήθως
θέλει και την καλύτερη ομάδα να έχει, και τους καλύτερους παίκτες, και να την παίζει 100-0 η διαιτησία, και να ψωμολυσσάει ο αντίπαλος και να σέρνεται, και να του παίρνει παίκτες και να τρώει τιμωρίες, και να μη βρίσκει υγεία σαν σύλλογος ο αντίπαλος...
αλλά επίσης θέλει ΚΑΙ να τον αγαπάνε όλοι
θέλει ΚΑι να μην πληρώνει εισητήριο για ένα πρωτάθλημα που ο ίδιος το θέλει έτσι

τα θέλει ολά. Όταν λοιπόν ένας τέτοιος γίνει πρόεδρος τα γαμάει όλα όπως λες, ειδικά αν δεν έχει απέναντί του αντίπαλο να τον συνετίσει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom