Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (1 μέλη και 9 επισκέπτες)

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Η σημερινή συνέντευξη του Γ.Δώνη:


Ήρεμος και αποφασιστικός. Ο Γιώργος Δώνης έδειξε ότι έχει αφήσει πίσω του το κάζο της Φυλής και μίλησε σήμερα για όλα όσα πρέπει να διορθωθούν ώστε η ΑΕΚ να εμφανιστεί περισσότερο αποφασιστική στη συνέχεια, να αντιδρά στις αναποδιές και να πετύχει τη βαθμολογική της ανάκαμψη. To ΡΕ ΜΟΝΟ Η ΧΑΝΟΥΜΑ ήταν εκεί και σας μεταφέρει αναλυτικά όλα όσα είπε ο έλληνας τεχνικός:

- Ποια είναι τα συναισθήματά σας για όσα συνέβησαν στον αγώνα με τον Θρασύβουλο;

"Καταρχάς συγνώμη που δεν παραβρέθηκα στη συνέντευξη Τύπου. Ήταν δύσκολη στιγμή για μένα και όλη την ομάδα. Ήταν ότι χειρότερο μου έχει συμβεί ως προπονητής ή ποδοσφαιριστής. Στο ποδόσφαιρο ζεις συνέχεις καινούργιες καταστάσεις, το θέμα είναι να βγαίνεις δυνατός και να προχωράς".

- Σε ποιους τομείς σας έκανε σοφότερους αυτό το ματς;

"Ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα, ο προπονητής οφείλει να κάνει την αυτοκριτική του. Εγώ το κάνω ακόμα και όταν ακούγονται καλά πράγματα για μένα. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε καλή λειτουργία, κερδίζαμε 3-0. Σε οκτώ λεπτά, το 3-0 έγινε 3-2. Το πρόβλημα είναι ότι δεν είχαμε αντίδραση σε εκείνο το σημείο. Δεν αντιδράσαμε και αυτό ήταν ένα θέμα που εγώ στέκομαι. Για ποιο λόγο δηλαδή δεν αντιδράσαμε. Όταν γίνονται τέτοιες ανατροπές δεν είναι πάντοτε εύκολο να εξηγηθούν τα πάντα. Εγώ δεν εφησυχάζω όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα".

- Με δεδομένο ότι η ομάδα δεν έχει νικήσει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές, είναι το επόμενο το πιο σημαντικό ματς της καριέρας σας;

"Βρισκόμαστε σε δύσκολη κατάσταση από πλευράς αποτελεσμάτων, αυτή είναι η αλήθεια. Όμως δεν είναι και το πιο σημαντικό ματς στην καριέρα μου. Το σημαντικό είναι το πώς θα αντιδράσουμε. Ξέρω ότι οι συνθήκες είναι εναντίον μας. Εγώ θα καλέσω τον κόσμο της ΑΕΚ να παραμείνει κοντά στην ομάδα και να την στηρίξει μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα. Μετά από αυτό ας εκδηλώσει τα συναισθήματά του. Σίγουρα πάντως αυτό το ματς πρέπει να το πάρουμε πάση θυσία. Πρέπει να βρούμε τον τρόπο, όποιος κι αν είναι αυτός για να νικήσουμε".

- Δεν είναι το πιο σημαντικό. Είναι όμως οριακό το ματς για εσάς;

"Ποτέ δεν ξέρεις τι σε περιμένει η επόμενη μέρα. Το ποδόσφαιρο είναι απρόβλεπτο".

- Τι διατηρεί έναν προπονητή αποφασιστικό όταν δεν βγαίνει η δουλειά του;

"Εμπιστοσύνη στον ευατό του, στους συνεργάτες του και σε αυτό που κάνει. Σε κανέναν δεν αρέσει να τον βρίζουν ή να περνάει τέτοιες καταστάσεις. Αυτό που ξέρω είναι ότι η θέση του προπονητή είναι πάντοτε μοναχικός. Άρα μέσα από αυτό το συναίσθημα θα πρέπει να με τη γνώση που διαθέτεις να προχωράς ώστε να πετύχεις."

- Μετά το αποτέλεσμα της Φυλής κλονίστηκε η εμπιστοσύνη προς τους παίκτες σας;

"Για να πετύχει μια ομάδα πρέπει πάνω από όλα ο προπονητής να πιστεύει στους ποδοσφαιριστές. Το σοκ που έχουμε υποστεί είναι μεγάλο, κανείς δεν το περίμενε και το πρόβλημα ήταν επαναλαμβάνω ότι δεν μπορέσαμε να αντιδράσουμε. Η εμπιστοσύνη μου όμως δεν έχει κλονιστεί, τους δείχνω καθημερινά, όμως αυτό που πρέπει να σταματήσει από τη δική τους πλευρά είναι οι δηλώσεις ότι ο στόχος είναι το πρωτάθλημα. Ο κόσμος έχει ανάγκη από πράξεις".

- Πως θα ανακάμψει ψυχολογικά η ομάδα;

"Μέσα από τις νίκες. Αν είχαμε σε όλη το 90λεπτο του αγώνα με τον Θρασύβουλο την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου θα ήμασταν ικανοποιημένοι. Όταν δεν μπορούμε να εφαρμόσουμε αυτό που θέλουμε μέσα στον αγωνιστικό χώρα προσπαθούμε να ελέγχουμε τα πάντα, όλα όσα έφταιξαν. Οι παίκτες μου γνωρίζουν τη φιλοσοφία μου και ξέρουν ότι θέλω μια ομάδα που θα κρατά τη μπάλα στα πόδια της, θα έχει κυριαρχία αλλά ακόμα αυτό, παρόλο που το δουλεύουμε πολύ, δεν αποδίδει σε ικανοποιητικό επίπεδο".

- Σκεφτήκατε ποτέ να παραιτηθείτε;

"Όχι φυσικά".

- Νιώθετε πιο δυνατός μετά την παρέμβαση του προέδρου και τη στήριξη προς το πρόσωπό σας;

"Είναι πολύ σημαντικό να σε πιστεύουν οι άνθρωποι με τους οποίους συνεργάζεσαι. Όλοι οι ποδοσφαιριστές που συνεργάστηκα κατά το παρελθόν πίστευαν στη δουλειά μου και αυτό δεν φαινόταν μόνο από τις δηλώσεις τους, αλλά και από την προσωπική επαφή που είχαμε μαζί. Η αντίδραση όλων με βοήθησε πολύ την επόμενη ημέρα στην προπόνηση".

- Ο Ράμος παραμένει στα πλάνα σας;

"Πριν τον αγώνα με τη Λάρισα ζήτησε άδεια για προσωπικό πρόβλημα. Από τη στιγμή που έθεσε εαυτόν εκτός ομάδας εξυπακούεται ότι δεν υπολογίζετε πλέον".

- Πόσο απογοητευτικό είναι για την ΑΕΚ να μην εκμεταλλεύεται τα στραβοπατήματα των άλλων διεκδικητών;

"Δεν είναι έτσι. Οι άλλες ομάδες πιστεύουν πλέον περισσότερο και παίρνουν αποτελέσματα. Οι διαφορές στο ελληνικό ποδόσφαιρο δεν είναι τεράστιες. Το θέμα δεν είναι να εξετάζουμε τι κάνουν οι άλλοι δύο, αλλά να βλέπουμε τα δικά μας προβλήματα και πως θα τα λύσουμε. Μόνο έτσι μπορείς να προχωρήσεις".

- Η ομάδα έχει καλό κλίμα. Είναι όμως και ενωμένη;

"Όταν μιλάμε για σύνολο δεν μπορείς να απαγορεύεις τις προσωπικές φιλοδοξίες του κάθε ποδοσφαιριστή. Αρκεί αυτές να επιτυγχάνονται μέσα από το καλό της ομάδας. Η αντίδραση της ομάδας παίζει ρόλο και σε κάποιες περιπτώσεις εμείς δεν βρίσκουμε τον σωστό τρόπο για να απαντήσουμε. Γενικότερα περιμένω περισσότερα πράγματα".

- Είπατε στους ποδοσφαιριστές ότι όλοι κρίνονται. Έχετε αποφασίσει για το ποιοι θα φύγουν;

"Η χαρά μου θα είναι πάντοτε οι ποδοσφαιριστές που δεν παίζουν να μου αποδεικνύουν ότι έχω λάθος που δεν τους χρησιμοποιώ. Χθες για παράδειγμα στο φιλικό με τη Νέα Ιωνία δεν μου απέδειξαν ότι κάνω λάθος. Δεν έμεινα ικανοποιημένος από τα παιδιά που αγωνίστηκαν χθες".

- Έχετε αποφασίσει για τους επικείμενους μεταγραφικούς στόχους;

"Ναι ξέρω ποιους παίκτες θέλω και πρέπει να πάρουμε, αλλά δεν θα πω κάτι άλλο. Γενικότερα πάντως περιμένω από αρκετούς ποδοσφαιριστές που βρίσκονται τώρα στην ομάδα περισσότερα πράγματα. Κάποιοι έχουν σταθερή απόδοση, από κάποιους άλλους όμως δεν παίρνουμε αυτά που περιμένουμε. Μερικές φορές είναι δύσκολο για τους ξένους ποδοσφαιριστές να αφουγκραστούν την ελληνική πραγματικότητα".

- Η ΑΕΚ έχει μείνει πίσω βαθμολογικά. Θα ανακάμψει;

"Για μένα η διαφορά είναι πολύ μικρή. Το θέμα είναι να πάρουμε τα σωστά ερεθίσματα από την ομάδα. Ως σήμερα δεν τα έχουμε αυτά, δεν μπορούμε να αντλήσουμε αισιοδοξία από αυτό που βλέπουμε. Οπότε για μένα το μεγαλύτερο εμπόδιο δεν είναι η βαθμολογική διαφορά, όσο το να πιστέψουμε εμείς ότι μπορούμε να ανατρέψουμε την κατάσταση".

- Πόσο σας έχει φθείρει ψυχολογικά η μη βελτίωση της ομάδας;

"Επειδή αντλώ σιγουριά και αισιοδοξία από τους συνεργάτες μου συνεχίζω να είμαι δυνατός. Με πληγώνει πολύ ή ήττα αλλά πιστεύω στη δουλειά που γίνεται και συνεχίζω".

 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.892
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
μεχρι να πιστεψουε στις δυνατοτητες μας(ακουσον ακουσον,λες και ειμαστε νεοφωτιστοι :headbang: :headbang: :headbang: :ak: :ak:),θα εχει πεταξει και φετος το πουλι(και στην περιπτωση του γαυρου),ο μπουφος...ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!!! :bottom: :woldman: :priest: :sleeping: :uzi:
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
Στον doriti πες τα που μας έκανε ολόκληρη ανάλυση για την πιθανότητα το στραγάλι στην σφυρίχτρα να ήταν εισαγόμενο και γι' αυτό να δικαιολογείται να ακουστεί το σφύριγμα μετά από 2-3sec! :2funny:
φιλε γατε το στραγαλι ηταν κινεζικο και οπως ξερεις ειναι ελαττωματικα
ειναι κουφια και θελουν 2 σφυριγματα για να ακουστουν
η νικη του πανιωνιου ηταν πεντακαθαρη
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Η σημερινή συνέντευξη του Γ.Δώνη:
...
- Με δεδομένο ότι η ομάδα δεν έχει νικήσει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές, είναι το επόμενο το πιο σημαντικό ματς της καριέρας σας;

"Βρισκόμαστε σε δύσκολη κατάσταση από πλευράς αποτελεσμάτων, αυτή είναι η αλήθεια. Όμως δεν είναι και το πιο σημαντικό ματς στην καριέρα μου. Το σημαντικό είναι το πώς θα αντιδράσουμε. Ξέρω ότι οι συνθήκες είναι εναντίον μας. Εγώ θα καλέσω τον κόσμο της ΑΕΚ να παραμείνει κοντά στην ομάδα και να την στηρίξει μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα. Μετά από αυτό ας εκδηλώσει τα συναισθήματά του. Σίγουρα πάντως αυτό το ματς πρέπει να το πάρουμε πάση θυσία. Πρέπει να βρούμε τον τρόπο, όποιος κι αν είναι αυτός για να νικήσουμε".

Παραλίγο να μας πει ότι αν κερδίσουμε τον πεθαμένο (φέτος) Αστέρα, πρέπει να πάμε στην Ομόνοια να πανηγυρίσουμε.

Έχουμε γίνει περίγελος.

[size=14pt]ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ.[/size]

:headbang:  :headbang:  :headbang:  :headbang:  :headbang:
 

Επισκέπτης
aecondomfv5.jpg
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Την καμπούρα σου που σε χύσανε τα Αρειανά στην μάπα δεν την βλέπεις;;;;μόνο των άλλων;;; :birdman:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Και καλημέρα αδέλφια μου.Ελπίζω να δικαιωθεί σήμερα η Βασίλισσα στην ένσταση για το ματς ενάντια στον Πανιώνιο :rockon:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Παραλίγο να μας πει ότι αν κερδίσουμε τον πεθαμένο (φέτος) Αστέρα, πρέπει να πάμε στην Ομόνοια να πανηγυρίσουμε.

Έχουμε γίνει περίγελος.

[size=14pt]ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ.[/size]

:headbang:  :headbang:  :headbang:  :headbang:  :headbang:
Καλημέρα! :rockon:
Είπε και μια πιο επική ατάκα "Στο παιχνίδι με τον Αστέρα η ΑΕΚ πρέπει πάση θυσία να νικήσει. Δεν ξέρω με ποιον τρόπο, αλλά πρέπει να νικήσει"!!! :headbang:
Δώωωωωωωωωωωωωωωωωνη  εσύ είσαι ο κόουτς!Το θυμάσαι? :grin:
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.963
Πόντοι
12.056
Kαλημεραααααααααα.... :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
 

Επισκέπτης
Καλημέρα! :rockon:
Είπε και μια πιο επική ατάκα "Στο παιχνίδι με τον Αστέρα η ΑΕΚ πρέπει πάση θυσία να νικήσει. Δεν ξέρω με ποιον τρόπο, αλλά πρέπει να νικήσει"!!! :headbang:
Δώωωωωωωωωωωωωωωωωνη  εσύ είσαι ο κόουτς!Το θυμάσαι? :grin:
klapsano7.jpg
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Είπε και μια πιο επική ατάκα "Στο παιχνίδι με τον Αστέρα η ΑΕΚ πρέπει πάση θυσία να νικήσει. Δεν ξέρω με ποιον τρόπο, αλλά πρέπει να νικήσει"!!!
Γιατί κόκκινο?? Κάποιο κρυμμένο νόημα μήπως??
Να προωθηθεί πάραυτα στο Θείο και κάτι θα κάνει μπας και κερδίσετε, είναι και μεγαλόψυχος τελευταία  :rolleyes: :rolleyes: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Γιατί κόκκινο?? Κάποιο κρυμμένο νόημα μήπως??
Να προωθηθεί πάραυτα στο Θείο και κάτι θα κάνει μπας και κερδίσετε, είναι και μεγαλόψυχος τελευταία  :rolleyes: :rolleyes: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Μπαααααααααααααααααααααααααααα?
Μπορεί ο θείος να βοηθήσει?Με ποιον τρόπο? :sunglasses:
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Μπαααααααααααααααααααααααααααα?
Μπορεί ο θείος να βοηθήσει?Με ποιον τρόπο? :sunglasses:
Να σας φτιάξει κανένα γήπεδο, να σας αγοράσει κανένα παίκτη της προκοπής (σαν αυτούς που αγοράζει και σε μας  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: ), να σας βρεί κανένα προπονητή (σαν αυτούς που βρίσκει και για μας  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: )...τέτοια πράγματα μωρέ, τι περίμενες?
Ορφανά είστε πλέον, να βοηθήσουμε  :grin: :grin: :grin: :grin:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Εσύ μας το αποδεικνύεις από την πρώτη μέρα,δεν χρειάζεται να είσαι περιστασιακός
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom