Νέα

Πράγματα που κάποιος θα πρέπει να έχει κάνει μεχρι τα 30

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 822
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Άι βρε σαλιάρη πάνε παίξε παραπέρα που έχεις γεμίσει το φορουμ με τα φίδια σου και την μιζέρια σου και νομίζεις ότι έχεις και άποψη.
θα κανω backpacking στα Ιμαλαια και μετα θα συγκατοικησω με τη μπρουκ και τον στηβ στο μπεβερλυ χιλς.
 

torcap1989

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2018
Μηνύματα
176
Like
89
Πόντοι
1
Αγόρι μου, στη θεωρία όλα καλά είναι, στη θεωρία ναι, υπάρχουν άνθρωποι που βγάζουν ένα εκατομμύριο το χρόνο και τα τρώνε όλα. Στην αληθινή ζωή, αυτοί που βγάζουν ένα εκατομμύριο το χρόνο τα περισότερα τα κρατάνε και τα ΕΠΕΝΔΥΟΥΝ. Κανείς δεν τα τρώει όλα.

Με αυτό που απαξιώνεις την αποταμίευση, απλά αποκαλύπτεσαι πως δεν κατανοείς την αξία της, που σημαίνει πως δεν έχεις δουλέψει και πολύ στη ζωή σου, ούτε έχεις προσπαθησει να συντηρήσεις τον εαυτό σου. Με τη μαμά σου μένεις (ξέρω πως σε λίγο θα ανταπαντήσεις πως μένεις στη βίλα σου στη Φιλοθέη, που έκτισες με τους κόπους σου), αλλιώς δε θα αερολογούσες βγάζοντας χολή ενάντια σε όλους τους άλλους, ούτε θα έλεγες τι εύκολο είναι να ζήσεις μόνος στη σημερινή Ελλάδα, γιατί θα ήξερες πόσο είναι το κόστος ζωής και δε θα έλεγες μπλόου τζομπς.

Και ναι, δε μίλησες για ανέργους, πράγματι και αυτό είναι πυο σου λέμε άνθρωπε, ότι δε μίλησες για ανέργους, τι δεν καταλαβαίνεις; Το ξαναλέω. Οι μισοί είναι άνεργοι (και άνεργες). Οι υπόλοιποι παίρνουν 411 καθαρά ως τα 25, 472 πέρα από τα 25. Όταν φύγεις από τη μαμά σου εσύ ο ίδιος, τοτε θα δεις αν μπορεί να ζήσει κανείς με τόσα λίγα και μετά έλα να μας τα πεις.

φιλε εχεις δικιο η κατασταση ειναι τραγικη και πολυ απλα χειροτερευει
ευκολο ειναι να λεμε σηκω και φυγε
αλλα ειδαμε τι κανανε και αυτοι που φυγανε
αναγκαστηκανε λογω υψηλου κοστους να γυρισουνε πισω στο πατρικο τους
δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα
πεφτει παρα πολυ πεινα
 

Επισκέπτης
Δυστυχως αγαπητε bloom5 υπαρχουν και μεγαλης ηλικιας ανθρωποι που λενε τετοιες κοτσανες για τη νεολαια, αναρωτιουνται γιατι δεν πανε να μαζευουν πορτοκαλια και αλλα γλαφυρα.
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
Δυστυχως αγαπητε bloom5 υπαρχουν και μεγαλης ηλικιας ανθρωποι που λενε τετοιες κοτσανες για τη νεολαια, αναρωτιουνται γιατι δεν πανε να μαζευουν πορτοκαλια και αλλα γλαφυρα.

που ειναι το γλαφυρο στην συγκομιδη ρε?

Ακομη υπαρχουν οι τετραψηφιες συνταξεις που συντηρουν παιδια και εγγονια

Σε μια δεκαετια περιπου οι περισσοτεροι που τις παιρνουν θα χαιρετισουν

Οι επομενοι συνταξιουχοι θα παιρνουν οριακα για την επιβιωση τους

Τοτε θα δουμε αν θα πηγαινει η νεολαια σε συγκομιδες και σε βενζιναδικα..
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Ακομη υπαρχουν οι τετραψηφιες συνταξεις που συντηρουν παιδια και εγγονια

Σε μια δεκαετια περιπου οι περισσοτεροι που τις παιρνουν θα χαιρετισουν

Οι επομενοι συνταξιουχοι θα παιρνουν οριακα για την επιβιωση τους

Τοτε θα δουμε αν θα πηγαινει η νεολαια σε συγκομιδες και σε βενζιναδικα..

Οι επόμενοι συνταξιούχοι θα είναι και οι τελευταίοι που θα πάρουν σύνταξη.
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
Οι επόμενοι συνταξιούχοι θα είναι και οι τελευταίοι που θα πάρουν σύνταξη.

Αναμενομενο τυπε

Οταν επαιρναν 6ψηφια εφαπαξ και 4ψηφιες συνταξεις ακομα και οι κηφηνες λογικο ειναι να βουλιαξει το ασφαλιστικο
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Αναμενομενο τυπε

Οταν επαιρναν 6ψηφια εφαπαξ και 4ψηφιες συνταξεις ακομα και οι κηφηνες λογικο ειναι να βουλιαξει το ασφαλιστικο

Αλλά τότε στα παπάρια τους.Αφού τους τα'διναν,δεν θα τα παίρνανε;Γαμώ το πασοκιστάν τους γαμώ.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Λέμε πάντως να κάνεις πράγματα μέχρι τα 30,αλλά αν δεν βάλεις και κανα φράγκο στην άκρη για τα γεράματα,θα ψοφήσεις σε παγκάκι.
 

Επισκέπτης
Πεστα μεγαλε σαντ μαν. Και ταυτοχρονα σου λενε κουβαλησαμε τους αλλοδαπους για να στηριξουν το ασφαλιστικο.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Λέμε πάντως να κάνεις πράγματα μέχρι τα 30,αλλά αν δεν βάλεις και κανα φράγκο στην άκρη για τα γεράματα,θα ψοφήσεις σε παγκάκι.

και αν δεν κανεις τιποτε πειραζει δηλαδη?εχω 2 συμμαθητες αδερφια που ουτε νοικιαζαν ποτε ουτε σπουδασαν ουτε πηγαινουν διακοπες μενουν με τους γονεις τους π εχουν δικη τους δουλεια απο αρχες 90'ς κ εχουνε 3 σπιτια π νοικιαζουνε και 3οροφο δικο τους σπιτι,ζωη κ κοτα κανουνε,δουλεια φαι απο μαμ καφε κ μπουρδελακι.  :hi: :kneel: :orchestra: :orchestra:
 

Επισκέπτης
Γιατι ο Αχαχουχας που τιποτα απο τη λιστα δεν εκανε αλλα δουλεψε τιμια και εβγαλε λεφτα;
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
peter στο χωριο μου υπαρχει ενας αγροτης που μοιαζει στον Tom Selleck

tbitcmt8fjzb1x5l0yrh.jpg


:orchestra: :orchestra: :orchestra:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
και αν δεν κανεις τιποτε πειραζει δηλαδη?εχω 2 συμμαθητες αδερφια που ουτε νοικιαζαν ποτε ουτε σπουδασαν ουτε πηγαινουν διακοπες μενουν με τους γονεις τους π εχουν δικη τους δουλεια απο αρχες 90'ς κ εχουνε 3 σπιτια π νοικιαζουνε και 3οροφο δικο τους σπιτι,ζωη κ κοτα κανουνε,δουλεια φαι απο μαμ καφε κ μπουρδελακι.  :hi: :kneel: :orchestra: :orchestra:
το καλυτερο επαγγελμα είναι εισοδηματιας.
εχεις 3 ακινητα τα νοικιαζεις και παιρνεις νοικια περισσοτερα από ότι ο άλλος με μισθο σπουδες κλπ και ΚΑΘΕΣΑΙ. ΜΟΝΙΜΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΗΛΑΔΗ.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
που ειναι το γλαφυρο στην συγκομιδη ρε?

Ακομη υπαρχουν οι τετραψηφιες συνταξεις που συντηρουν παιδια και εγγονια

Σε μια δεκαετια περιπου οι περισσοτεροι που τις παιρνουν θα χαιρετισουν

Οι επομενοι συνταξιουχοι θα παιρνουν οριακα για την επιβιωση τους

Τοτε θα δουμε αν θα πηγαινει η νεολαια σε συγκομιδες και σε βενζιναδικα..
δεν θα πηγαινει.
στο εξωτερικο θα πηγαινει και θα βγαζει 5πλα.
δες τι γινεται γυρω σου.
εγω δεν ξερω ΚΑΝΕΝΑΝ ελληνα ανεργο να γυρισε σε χωράφια στο χωριο ή να πηγε σε βενζιναδικο εκει που δουλευουν ρωσοποντιοι, αλβανοι και πακιστανοι. οσοι δεν τους φτανει το χαρτζιλικι των γονιων την εκαναν εξω και πολύ καλα εκαναν.
 

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
977
Κριτικές
18
Like
3.496
Πόντοι
5.585
Αγόρι μου, στη θεωρία όλα καλά είναι, στη θεωρία ναι, υπάρχουν άνθρωποι που βγάζουν ένα εκατομμύριο το χρόνο και τα τρώνε όλα. Στην αληθινή ζωή, αυτοί που βγάζουν ένα εκατομμύριο το χρόνο τα περισότερα τα κρατάνε και τα ΕΠΕΝΔΥΟΥΝ. Κανείς δεν τα τρώει όλα.

Με αυτό που απαξιώνεις την αποταμίευση, απλά αποκαλύπτεσαι πως δεν κατανοείς την αξία της, που σημαίνει πως δεν έχεις δουλέψει και πολύ στη ζωή σου, ούτε έχεις προσπαθησει να συντηρήσεις τον εαυτό σου. Με τη μαμά σου μένεις (ξέρω πως σε λίγο θα ανταπαντήσεις πως μένεις στη βίλα σου στη Φιλοθέη, που έκτισες με τους κόπους σου), αλλιώς δε θα αερολογούσες βγάζοντας χολή ενάντια σε όλους τους άλλους, ούτε θα έλεγες τι εύκολο είναι να ζήσεις μόνος στη σημερινή Ελλάδα, γιατί θα ήξερες πόσο είναι το κόστος ζωής και δε θα έλεγες μπλόου τζομπς.

Και ναι, δε μίλησες για ανέργους, πράγματι και αυτό είναι πυο σου λέμε άνθρωπε, ότι δε μίλησες για ανέργους, τι δεν καταλαβαίνεις; Το ξαναλέω. Οι μισοί είναι άνεργοι (και άνεργες). Οι υπόλοιποι παίρνουν 411 καθαρά ως τα 25, 472 πέρα από τα 25. Όταν φύγεις από τη μαμά σου εσύ ο ίδιος, τοτε θα δεις αν μπορεί να ζήσει κανείς με τόσα λίγα και μετά έλα να μας τα πεις.

χαχαχαχαχαχα Κλασσική τακτική ανθρώπου που δεν έχει επιχειρήματα και δεν καταννοεί καν τι λέει ο άλλος. Επιτίθεται σε αυτόν που μιλάει και όχι σε αυτά που λέει.
Ειδικά στο ίντερνετ ανάμεσα σε αγνώστους έχει τρομερή πλάκα να προσπαθεί να προβάλει ο άλλος τα κομπλεξ του πανω σε εναν αγνωστο πετώντας φαντασιοπληξίες για να νιώσει καλύτερα για την ζωούλα του.
Πρέπει να παίρνεις πολλά χάπια για να έχεις τέτοιες εγωκεντρικές αυταπάτες οτι θα προσπαθήσω να αποδείξω σε σένα τι είμαι τι έχω και που μένω. Καλή συνέχεια στην ζωούλα σου εύχομαι.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
δεν θα πηγαινει.
στο εξωτερικο θα πηγαινει και θα βγαζει 5πλα.
δες τι γινεται γυρω σου.
εγω δεν ξερω ΚΑΝΕΝΑΝ ελληνα ανεργο να γυρισε σε χωράφια στο χωριο ή να πηγε σε βενζιναδικο εκει που δουλευουν ρωσοποντιοι, αλβανοι και πακιστανοι. οσοι δεν τους φτανει το χαρτζιλικι των γονιων την εκαναν εξω και πολύ καλα εκαναν.

ποιοι ρωσσοποντιοι ρε φιλε αρκετοι απο αυτους εχουν περισσοτερα λεφτα απο Ελληνες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom