Νέα

Πράγματα που κάποιος θα πρέπει να έχει κάνει μεχρι τα 30

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 822
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.516
Like
143
Πόντοι
16
Αυτές τις λίστες με τα πρέπει τις θεωρώ μεγάλες κλισεδικες μαλακιες προσωπικά. Υπάρχουν ελάχιστα πρέπει στη ζωή, το θέμα είναι να κάνει ο καθένας ότι τον γεμίζει και γουστάρει. Άλλος θέλει  μέχρι τα 30 να έχει γαμησει άπειρα μουνια, άλλος να έχει οικογένεια, άλλος να έχει ταξιδέψει κλπ. Κάντε ότι γουστάρετε κι αφήστε τις λίστες και τα αρχιδιλικια
 

mpourdeli@ris

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2007
Μηνύματα
378
Κριτικές
1
Like
22
Πόντοι
1
Αυτές τις λίστες με τα πρέπει τις θεωρώ μεγάλες κλισεδικες μαλακιες προσωπικά. Υπάρχουν ελάχιστα πρέπει στη ζωή, το θέμα είναι να κάνει ο καθένας ότι τον γεμίζει και γουστάρει. Άλλος θέλει  μέχρι τα 30 να έχει γαμησει άπειρα μουνια, άλλος να έχει οικογένεια, άλλος να έχει ταξιδέψει κλπ. Κάντε ότι γουστάρετε κι αφήστε τις λίστες και τα αρχιδιλικια

Σωστά. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και γι αυτές κρίνεται, όμως.
 

Επισκέπτης
Οποιος δουλευει δυο δουλειες για να δινει τον ενα μισθο στο σπιτονυκοκοιρη ειναι τουλαχιστον ηλιθιος. Ας δωσει και λιγο κωλο του γερου να νιωσει ακομα πιο προχωρημενος.
 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
Παιδιά ελάτε να γίνετε σεκιούριτι. Είναι η δουλειά του μέλλοντος στην Ελλάδα  :rockon:
 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
καβλωνουν οι γκομενες με την στολη?
Ανάλογα το πόστο. Εκεί που είμαι είναι όλες ξενέρωτες. Στον ΗΣΑΠ που φύλαγα την περίοδο 2006-2008 στις αποβάθρες, γαμούσαμε αβέρτα από καθαρίστριες μέχρι επιβάτισσες.
 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
πες κανα καλο σκηνικο
Απογευματινή βάρδια φυλουσα στον σταθμό Πευκάκια στην άνοδο. Λιγο πριν σταματήσει η κυκλοφορία των τρένων μου στέλνει μήνυμα καθαρίστρια νεαρή Σέρβα που της την έπεφτα συνέχεια. Μου λέει που είσαι? Της λέω Πευκάκια. Μου λέει έρχομαι από εκεί. Έρχεται λοιπόν με το τελευταίο τρένο και πέφτει στην αγκαλιά μου κατευθείαν μπροστά σε επιβάτες και Ησαπήτες. Η γκόμενα ήταν λιώμα στο ποτό. Την βάζω στο εκδοτήριο της ανόδου που το χρησιμοποιούσαμε σαν δωματιάκι για διάλειμμα και την αρχίζω στα γλωσσόφιλα, μου ανοίγει το πουκάμισο και κατεβάζει το παντελόνι μου, ενώ εγώ τριβόμουν πάνω της και είχα το ένα χέρι μου στο μουσκεμένο μουνί της μέσα από το κολάν. Κίνηση δεν υπήρχε, αλλά απ' έξω φαινόμασταν κανονικά γιατί είχε τζάμι. Και εκεί πάνω στις καύλες έρχεται μια μάνα με την μικρή της κόρη να ρωτήσει κάτι και μας πετυχαίνει στην φάση. Αμέσως σηκώθηκε και έφυγε η γυναίκα με το παιδί σοκαρισμένη. Μετά πηγα την τύπισσα σπίτι μου και έπεσε ένα καλό γαμήσι μέχρι το πρωί και δεν μπόρεσε να πάει στην δουλειά το πρωί λογο καυτής νύχτας. Πριν την κρίση πέρασα την καλύτερη μου φάση, τώρα ψάχνω διέξοδο να φύγω από την μαλακία αυτή...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Απογευματινή βάρδια φυλουσα στον σταθμό Πευκάκια στην άνοδο. Λιγο πριν σταματήσει η κυκλοφορία των τρένων μου στέλνει μήνυμα καθαρίστρια νεαρή Σέρβα που της την έπεφτα συνέχεια. Μου λέει που είσαι? Της λέω Πευκάκια. Μου λέει έρχομαι από εκεί. Έρχεται λοιπόν με το τελευταίο τρένο και πέφτει στην αγκαλιά μου κατευθείαν μπροστά σε επιβάτες και Ησαπήτες. Η γκόμενα ήταν λιώμα στο ποτό. Την βάζω στο εκδοτήριο της ανόδου που το χρησιμοποιούσαμε σαν δωματιάκι για διάλειμμα και την αρχίζω στα γλωσσόφιλα, μου ανοίγει το πουκάμισο και κατεβάζει το παντελόνι μου, ενώ εγώ τριβόμουν πάνω της και είχα το ένα χέρι μου στο μουσκεμένο μουνί της μέσα από το κολάν. Κίνηση δεν υπήρχε, αλλά απ' έξω φαινόμασταν κανονικά γιατί είχε τζάμι. Και εκεί πάνω στις καύλες έρχεται μια μάνα με την μικρή της κόρη να ρωτήσει κάτι και μας πετυχαίνει στην φάση. Αμέσως σηκώθηκε και έφυγε η γυναίκα με το παιδί σοκαρισμένη. Μετά πηγα την τύπισσα σπίτι μου και έπεσε ένα καλό γαμήσι μέχρι το πρωί και δεν μπόρεσε να πάει στην δουλειά το πρωί λογο καυτής νύχτας. Πριν την κρίση πέρασα την καλύτερη μου φάση, τώρα ψάχνω διέξοδο να φύγω από την μαλακία αυτή...
Πού ειναι ο Ιακωβος οταν τον χρειαζεσαι να βαλει κανενα καλο φιδι?
 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
Πού ειναι ο Ιακωβος οταν τον χρειαζεσαι να βαλει κανενα καλο φιδι?
Δεν είναι ψέμα το σκηνικό. Όπως ακριβώς το γράφω έγινε. Προ κρίσης οι γυναίκες ήταν πιο δοτικές και γινόντουσαν πολλά τέτοια σκηνικά. Έχω ζήσει και πιο προχωρημένα από αυτό σκηνικά.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Δεν είναι ψέμα το σκηνικό. Όπως ακριβώς το γράφω έγινε. Προ κρίσης οι γυναίκες ήταν πιο δοτικές και γινόντουσαν πολλά τέτοια σκηνικά. Έχω ζήσει και πιο προχωρημένα από αυτό σκηνικά.
Ελα, χιουμορ κανω. Κι εγω εχω ζησει πολλα πραγματα που δεν τα πιστευει κανενας. Αλλά στο κατω κατω δεν τα καναμε για να τα πιστεψουν οι αλλοι, ετσι δεν ειναι?
 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
Ελα, χιουμορ κανω. Κι εγω εχω ζησει πολλα πραγματα που δεν τα πιστευει κανενας. Αλλά στο κατω κατω δεν τα καναμε για να τα πιστεψουν οι αλλοι, ετσι δεν ειναι?
Αν λέει μπαρούφες κάποιος εδώ, τότε και έξω τα ίδια λέει να είσαι σίγουρος. Θα μπορούσα να πω οτι είμαι επιχειρηματίας και όχι σεκιουριτάς των 600 ευρώ. Προ κρίσης γινόντουσαν πολλά γιατί βοηθούσαν και τα λεφτά, μετά κρίσης η διάθεση όλων έπεσε και η μαγεία του έρωτα εξανεμίστηκε.
 

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
977
Κριτικές
18
Like
3.496
Πόντοι
5.585
Οι ίδιοι που κράζουν τους μετανάστες πάντως οτι έρχονται και κλέβουν δουλειές και γαμάνε τις ελλεινίδες όπως τις λένε βλέπω σε σχόλια οτι ειναι οι ίδιοι που λένε οτι δεν υπάρχουν δουλειές να κάνει κανείς γι'αυτο μένει με την μαμάκα του μέχρι τα 30φευγα.

Στο εξωτερικό οι νέοι κάνουν δουλειές με 1200-1500 ευρώ με ενοικια των 400-500 ευρώ/λίρες με αλλους 2 συγκατοίκους αλλά ο έλληνας ειναι υπεράνω. Θέλει μισθό 1000 και πάνω καθαρά για να καταδεχτεί να πάει να μείνει σε σπιτι ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ!!Γελάει ο πλανήτης!!!


 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
Οι ίδιοι που κράζουν τους μετανάστες πάντως οτι έρχονται και κλέβουν δουλειές και γαμάνε τις ελλεινίδες όπως τις λένε βλέπω σε σχόλια οτι ειναι οι ίδιοι που λένε οτι δεν υπάρχουν δουλειές να κάνει κανείς γι'αυτο μένει με την μαμάκα του μέχρι τα 30φευγα.

Στο εξωτερικό οι νέοι κάνουν δουλειές με 1200-1500 ευρώ με ενοικια των 400-500 ευρώ/λίρες με αλλους 2 συγκατοίκους αλλά ο έλληνας ειναι υπεράνω. Θέλει μισθό 1000 και πάνω καθαρά για να καταδεχτεί να πάει να μείνει σε σπιτι ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ!!Γελάει ο πλανήτης!!!
Με 600 ευρώ δεν πας πουθενά τύπε μου. Κάθεσαι στα αυγά σου με την μαμάκα παρέα. Και γω με την μαμάκα θα ήμουν αν δεν έβρισκα γυναίκα με σπίτι και σταθερή δουλειά. Οι περισσότερες δουλειές στην Ελλάδα είναι με 500 ευρώ. Εγώ είμαι 10 χρόνια στην ίδια εταιρεία σεκιούριτι και οι πουτάνες δεν μου δίνουν ούτε επίδομα γάμου και ούτε καμία τριετία μέσα. Παίρνω ότι παίρνει και ο καινούριος και σε στέλνει να φυλάξεις στην άλλη άκρη της Αθήνας. Το σωματείο μας μόνο να τα παίρνει είναι και έχει κατεβάσει τα παντελόνια στα λαμόγια. Είναι να φεύγουμε από εδώ όλοι και να μείνουν οι λαθροπίθηκες και οι Ελληνίδες που έχουν βρει τρόπο να τα παίρνουν.
 

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
977
Κριτικές
18
Like
3.496
Πόντοι
5.585
Με 600 ευρώ δεν πας πουθενά τύπε μου. Κάθεσαι στα αυγά σου με την μαμάκα παρέα. Και γω με την μαμάκα θα ήμουν αν δεν έβρισκα γυναίκα με σπίτι και σταθερή δουλειά. Οι περισσότερες δουλειές στην Ελλάδα είναι με 500 ευρώ. Εγώ είμαι 10 χρόνια στην ίδια εταιρεία σεκιούριτι και οι πουτάνες δεν μου δίνουν ούτε επίδομα γάμου και ούτε καμία τριετία μέσα. Παίρνω ότι παίρνει και ο καινούριος και σε στέλνει να φυλάξεις στην άλλη άκρη της Αθήνας. Το σωματείο μας μόνο να τα παίρνει είναι και έχει κατεβάσει τα παντελόνια στα λαμόγια. Είναι να φεύγουμε από εδώ όλοι και να μείνουν οι λαθροπίθηκες και οι Ελληνίδες που έχουν βρει τρόπο να τα παίρνουν.

O νεοελληναράς δεν θέλει να χάσει την βολή του. Λεφτά για καφέδες και βολτούλες και ολα έτοιμα από την μαμάκα του.Δεν είμαστε χτεσινοί. Και πριν την κρίση τα ίδια γίνονταν σε πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό. Βρήκαν τώρα μερικοί την κρίση σαν δικαιολογία για να κρυφτούν.
Ξαναλέω δεν γίνεται σε χωρες που ειναι αιώνες μπροστά απο μας σε οικονομικό και επαγγελματικό επίπεδο οι νέοι μέχρι τα 30 τους να κάνουν το σκατό τους παξιμάδι συγκατοικώντας με γνωστούς και αγνώστους ενώ στην Ελλάδα ολοι δέχονται να φύγουν απ'την αγκαλιά της μαμάκας τους για να μείνουν μονοι τους μόνο αν έχουν σπιτι αποκλειστικά για πάρτυ τους και λεφτά για γούστα και βολτούλες.

Δεν γίνεται ολοι αυτοι να ειναι οι λάθος και οι ελληναράδες οι σωστοί! Δεν πάει στραβά ο γυαλός...εμείς αρμενίζουμε στραβά.
 

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
977
Κριτικές
18
Like
3.496
Πόντοι
5.585
εσυ τον γιο σου αν εχεις θα τον στειλεις να μαζευει φραουλες στην μανολαδα?

Τον γιο μου αν κάνω στο μέλλον θα έχω καθήκον να τον σπουδάσω και να του δώσω οτι καλύτερα εφόδια μπορώ για να έχει στην ζωή του. Το να βρει δουλειά και να φτιάξει την ζωή του ειναι δικό του καθήκον προς τον εαυτό του.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom