Νέα

Πολεμικό Ναυτικό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 348K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
Το δημοσίευμα του περιοδικού κάνει λάθος όμως, το βάθος του ναυαγίου είναι 4.790 μέτρα, και όχι 1.500.
 

Συνημμένα

  • Bismarck08.gif
    Bismarck08.gif
    4,4 KB · Εμφανίσεις: 21

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Αντιπροσωπευτικό δείγμα ηλιθίων:


Σκατά στον ελληνικό στρατό!
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Αντιπροσωπευτικό δείγμα ηλιθίων:


Σκατά στον ελληνικό στρατό!
Με αυτά που βάζεις δεν περίμενα αλλο σχόλιο..Αν νομίζεις ότι αυτό αντιπροσωπέυει τις ΕΔ,απλά σε περιμένω για μια "ξενάγηση", για να αλλάξεις γνώμη....
Κολοσσιαία λάθη στο βίντεο:
α)Σε κλειστό χώρο ΔΕΝ χαιρετάμε ,γιατί ΔΕΝ φοράμε καπέλο..
β)ΔΕΝ γκαρίζουμε, εστω και νεούδια,ακόμα κι αν μας μιλάει ο Α/ΓΕΕΘΑ.Η κοπέλα από την Τιθορέα και ο τελευταίος νεαρός ήταν ΟΚ.Οι πρώτοι,κομπλεξικά κράνη του κερατά,γίδια που όταν πάρουν το "2" θα τρέχουν τους επόμενους νεους και θα νομίζουν ότι κάνουν και κατι.
γ)Όταν τρώμε ΔΕΝ σηκωνόμαστε, εστω κι αν μπροστά μας είναι ο Πρωθυπουργός.Το φαγητό είναι ιερή στιγμή, απαραβίαστη.
Μεξικάνε το επίπεδο των ΕΔ ειναι πολύ πιο υψηλό και ειδικά στο ΠΝ.Οπότε το ποστ σου ειδικά εδω είναι αστοχο,ακαιρο και ατυχές...
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
β) ΔΕΝ γκαρίζουμε, εστω και νεούδια,ακόμα κι αν μας μιλάει ο Α/ΓΕΕΘΑ.

γίδια

το επίπεδο των ΕΔ ειναι πολύ πιο υψηλό και ειδικά στο ΠΝ.Οπότε το ποστ σου ειδικά εδω είναι αστοχο,ακαιρο και ατυχές...

Καλά ε, ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ με το βίντεο!

ΠΟΤΕ στους 28 μήνες που πέρασα στο ΠΝ δεν διαδραματίστηκαν τέτοιες σκηνές απίστευτης καφρίλας!

Γι' αυτό σε πάω ρε αντμιραλ, μπορεί να κουβαλάς το γενικό κάλο που έχουν όλοι οι "ένστολοι", αλλά τουλάχιστον είσαι σε όπλο που έχει μια σκάλα ποιοτική διαφορά από την υπόλοιπη μάζα των "χακίδων"!

(Και όταν υπηρετούσα μας το είχε εξηγήσει ένας πολύ σωστός πίλαφος το γιατί συμβαίνει αυτό:  Στον πολύ περιορισμένο χώρο των πλοίων, η κλειστή συμβίωση μεταξύ ανωτέρων και κατωτέρων ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ συμβάλλει στην άνοδο του επιπέδου των κατωτέρων).
 

larousse

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.263
Κριτικές
1
Like
227
Πόντοι
36
χαχαχααχαχ ρε τι καμενοι ειναι αυτοι !!!!!!!!!!!

δοξα και τιμη στην πολεμικη μας αεροπορια εκει υπηρετησα και ακομα και σημερα να με καλουσαν πηγαινα ευχαριστως πανω απο ολα ηθος πραγματικη αξια της ιεραρχιας οχι δηθεν μαλακιες!!!!!!!!

αλλα οπως μου ειχε πει ενας α/γεεθα ο στρατος ξηρας ετσι πρεπει να ειναι γιατι αν ειναι αλλιως σε καιρο πολεμου θα ειναι γιουργια !!!!!
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Με αυτά που βάζεις δεν περίμενα αλλο σχόλιο..Αν νομίζεις ότι αυτό αντιπροσωπέυει τις ΕΔ,απλά σε περιμένω για μια "ξενάγηση", για να αλλάξεις γνώμη....
Κολοσσιαία λάθη στο βίντεο:
α)Σε κλειστό χώρο ΔΕΝ χαιρετάμε ,γιατί ΔΕΝ φοράμε καπέλο..
β)ΔΕΝ γκαρίζουμε, εστω και νεούδια,ακόμα κι αν μας μιλάει ο Α/ΓΕΕΘΑ.Η κοπέλα από την Τιθορέα και ο τελευταίος νεαρός ήταν ΟΚ.Οι πρώτοι,κομπλεξικά κράνη του κερατά,γίδια που όταν πάρουν το "2" θα τρέχουν τους επόμενους νεους και θα νομίζουν ότι κάνουν και κατι.
γ)Όταν τρώμε ΔΕΝ σηκωνόμαστε, εστω κι αν μπροστά μας είναι ο Πρωθυπουργός.Το φαγητό είναι ιερή στιγμή, απαραβίαστη.
Μεξικάνε το επίπεδο των ΕΔ ειναι πολύ πιο υψηλό και ειδικά στο ΠΝ.Οπότε το ποστ σου ειδικά εδω είναι αστοχο,ακαιρο και ατυχές...

Τί θα πει "Κολοσσιαία λάθη στο βίντεο"; Υπονοείς ότι είναι στημένο;

Δηλαδή πως ορίζεται το "υψηλό επίπεδο"; Τί κάνετε εκεί; Παράγετε τεχνολογία και πολιτισμό;

Άσε μας ρε ADMIRAL... κοροϊδεύεστε μεταξύ σας και περνάτε ζωή και κότα... αλλά μη μας δουλεύεις κι από πάνω...
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Τί θα πει "Κολοσσιαία λάθη στο βίντεο"; Υπονοείς ότι είναι στημένο;

Δηλαδή πως ορίζεται το "υψηλό επίπεδο"; Τί κάνετε εκεί; Παράγετε τεχνολογία και πολιτισμό;

Άσε μας ρε ADMIRAL... κοροϊδεύεστε μεταξύ σας και περνάτε ζωή και κότα... αλλά μη μας δουλεύεις κι από πάνω...
Αρχηγέ,διεκδικείς επάξια το ρόλο του ανακατωσούρα από τον παλαι ποτέ "μπουρμπουλήθρα"..Αν εισαι προκατειλημμένος δεν μπορώ να κουβεντιάσω μαζί σου....Αλλά θα προσπαθήσω για τελευταία φορα....
Το βιντεο δεν ειναι στημένο,αλλά μη αντιπροσωπευτικό...
Το υψηλό επίπεδο μπορείς να το καταλάβεις-αν προσπαθήσεις-από το βαθμό ετοιμότητας και αποτροπής-κυρίως-.
Τον πολιτισμό μπορείς να τον καταλάβεις από το ύφος της απάντησής μου
Για το "ζωή και κότα" αστο καλύτερα, εκτίθεσαι....
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
Αντιπροσωπευτικό δείγμα ηλιθίων:


Σκατά στον ελληνικό στρατό!




1. ο λόγος και η γραφή ενός ανθρώπου φανερώνει την ποιότητα και το επίπεδο καλλιέργειας του. σκατά λοιπόν.
2. βρήκατε κάποιους σπουδαστές που πλην ενός, έχουν υπηρεσία ενός μηνός για εκδηλώσετε τα κόμπλεξ σας. σε ποιόν τα σκατά λοιπόν;  
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
σε κανονισμό αναφέρεται το ζωηρό της ομιλίας που εκτιμώ πως είναι κατανοητό και όχι το γκάρισμα.

εχει διαφορα αυτο απο το ΔΕΝ. και καπως ετσι φτανουμε στο γκαρισμα προβλεπομενα
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
1. ο λόγος και η γραφή ενός ανθρώπου φανερώνει την ποιότητα και το επίπεδο καλλιέργειας του. σκατά λοιπόν.
2. βρήκατε κάποιους σπουδαστές που πλην ενός, έχουν υπηρεσία ενός μηνός για εκδηλώσετε τα κόμπλεξ σας. σε ποιόν τα σκατά λοιπόν;  

Στρατιωτικός κι εσύ να υποθέσω έ;

Τί ακριβώς "σπουδάζουν" τα παιδιά; Πως να γκαρίζουν και πως να βαράν προσοχή σα πρόβατα;

Δε με χαλάνε μόνο τα παιδιά; Δες τους γονεις. Μες τη δουλοπρέπεια. Χαίρονται που το καμάρι τους έβαλε επιτέλους στολή. Μπορεί να τρώει το καβλί τώρα αλλά "ετσι πρέπει", "μόνο έτσι θα μάθουν"... "τα αγαθά κόποις κτώνται" που λέει και ο άλλος εκεί. Σε λίγο θα παίρνει 900Ε το μήνα και θα δίνει εντολές. Θα φοράει και στολή! (Έλεος...)

Και οι καραβανάδες με χαλάνε. Φέρνουν βόλτα καμαρώνουν σα το γύφτικο σκεπάρνι και λένε ένα κάρο ηλίθια τσιτάτα και μπούρδες. Ότι δηλαδή θα γίνει πόλεμος, αυτός ο πανίβλακας θα ηγηθεί του στρατού... και θα χουμε και ελπίδες να σωθούμε. Δε νομίζω.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Στρατιωτικός κι εσύ να υποθέσω έ;

Τί ακριβώς "σπουδάζουν" τα παιδιά; Πως να γκαρίζουν και πως να βαράν προσοχή σα πρόβατα;

Δε με χαλάνε μόνο τα παιδιά; Δες τους γονεις. Μες τη δουλοπρέπεια. Χαίρονται που το καμάρι τους έβαλε επιτέλους στολή. Μπορεί να τρώει το καβλί τώρα αλλά "ετσι πρέπει", "μόνο έτσι θα μάθουν"... "τα αγαθά κόποις κτώνται" που λέει και ο άλλος εκεί. Σε λίγο θα παίρνει 900Ε το μήνα και θα δίνει εντολές. Θα φοράει και στολή! (Έλεος...)

Και οι καραβανάδες με χαλάνε. Φέρνουν βόλτα καμαρώνουν σα το γύφτικο σκεπάρνι και λένε ένα κάρο ηλίθια τσιτάτα και μπούρδες. Ότι δηλαδή θα γίνει πόλεμος, αυτός ο πανίβλακας θα ηγηθεί του στρατού... και θα χουμε και ελπίδες να σωθούμε. Δε νομίζω.
ελα να σου πω....Αμα σε "χαλαμε" καντην απο εδω και κοφτο μεσημεριάτικα..Μπες σε άλλα thread και γραψε οτι γουσταρεις...Εδω το νημα λέει "Πολεμικό Ναυτικό", το άνοιξα εγω και δεν επιτρέπω σε κανενα να βγαζει τα κόμπλεξ του χωρίς επιχειρηματα...
ΥΓ:Με το Μπεγλίτη καμια σχέση???
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
Στρατιωτικός κι εσύ να υποθέσω έ;

Τί ακριβώς "σπουδάζουν" τα παιδιά; Πως να γκαρίζουν και πως να βαράν προσοχή σα πρόβατα;

Δε με χαλάνε μόνο τα παιδιά; Δες τους γονεις. Μες τη δουλοπρέπεια. Χαίρονται που το καμάρι τους έβαλε επιτέλους στολή. Μπορεί να τρώει το καβλί τώρα αλλά "ετσι πρέπει", "μόνο έτσι θα μάθουν"... "τα αγαθά κόποις κτώνται" που λέει και ο άλλος εκεί. Σε λίγο θα παίρνει 900Ε το μήνα και θα δίνει εντολές. Θα φοράει και στολή! (Έλεος...)

Και οι καραβανάδες με χαλάνε. Φέρνουν βόλτα καμαρώνουν σα το γύφτικο σκεπάρνι και λένε ένα κάρο ηλίθια τσιτάτα και μπούρδες. Ότι δηλαδή θα γίνει πόλεμος, αυτός ο πανίβλακας θα ηγηθεί του στρατού... και θα χουμε και ελπίδες να σωθούμε. Δε νομίζω.




σωστά υποθέτεις. αν προσπαθούσα να σου εξηγήσω τι κάνουν πιστεύεις πως έχεις τις δυνατότητες να το καταλάβεις; το ξέρουμε και οι δυο πως όχι.
γι΄αυτό λοιπόν,  επειδή είμαι αρκετά μεγάλος πια, δαπανώ το χρόνο μου μόνο εκεί που  αξίζει το κόπο.  αν κάποτε πάψεις να είσαι επιπέδου τραγοκατσαπλιά ίσως ξανά μιλήσουμε.
 

Επισκέπτης
ελα να σου πω....Αμα σε "χαλαμε" καντην απο εδω και κοφτο μεσημεριάτικα..Μπες σε άλλα thread και γραψε οτι γουσταρεις...Εδω το νημα λέει "Πολεμικό Ναυτικό", το άνοιξα εγω και δεν επιτρέπω σε κανενα να βγαζει τα κόμπλεξ του χωρίς επιχειρηματα...
ΥΓ:Με το Μπεγλίτη καμια σχέση???
Εδω εισαι λαθος,ο καθενας μπορει να πει την αποψη του οπουδηποτε
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Στρατιωτικός κι εσύ να υποθέσω έ;

Τί ακριβώς "σπουδάζουν" τα παιδιά; Πως να γκαρίζουν και πως να βαράν προσοχή σα πρόβατα;

Δε με χαλάνε μόνο τα παιδιά; Δες τους γονεις. Μες τη δουλοπρέπεια. Χαίρονται που το καμάρι τους έβαλε επιτέλους στολή. Μπορεί να τρώει το καβλί τώρα αλλά "ετσι πρέπει", "μόνο έτσι θα μάθουν"... "τα αγαθά κόποις κτώνται" που λέει και ο άλλος εκεί. Σε λίγο θα παίρνει 900Ε το μήνα και θα δίνει εντολές. Θα φοράει και στολή! (Έλεος...)

Και οι καραβανάδες με χαλάνε. Φέρνουν βόλτα καμαρώνουν σα το γύφτικο σκεπάρνι και λένε ένα κάρο ηλίθια τσιτάτα και μπούρδες. Ότι δηλαδή θα γίνει πόλεμος, αυτός ο πανίβλακας θα ηγηθεί του στρατού... και θα χουμε και ελπίδες να σωθούμε. Δε νομίζω.
τα αγαθα κοποις κτωνται και εκτος στρατου!!!
Μου θυμιζεις κατι κομπλεξικα τυπακια που ειχα στο κεντρο οταν πηγα φανταρος που φωαναζαν επειτηδες,καναν φασαριες ειχαν προβλημα προσαρμογης , κατωτερωτητας, δεν θελανε να χερετανε να βαρανε προσοχη , φωναζανε οτι ποιος εισαι εσυ ΡΕ που θα σε χερετησω?? εγω ειναι 28 χρονων (ελεγ του Ανθ/γου που ηταν 22) !!
ολλα τα καναν και ειπαν και 1 τραγουδι!!
αυτα τα ατομα ΕΓΩ προσωπικα τα χαρακτηριζω ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΑ και ΑΜΟΡΦΩΤΑ (και στενομυαλους)
(διοτι το ιδιο μου χε τυχει στην μοναδα, μου λεει ο αλλος να το κανεις ο ποτσιρικος εγω δεν το κανω....του λεω θα το κανεις και θα πεις και 1 τραγουδι....δλδ ο γιατρος που ειναι πιτσιρικας σ ενα νοσοκομειο και η νοσοκομ 50 χρονων δεν της λεει τι να κανει????
εχω φιλο χημ μηχανικο ειναι σε εταιρια 29 χρονων και οι υπαλληλοι του μιλανε στον πληθ. και ειναι 50?? so what? ενας μηχ. σ ενα εργοταξιο δεν θα δωσει εντολες????( και ας ειναι τα μαστορια 10 χρονια μεγαλυτεροι....εντολη δινεις , δεν τον προσβαλεις, ουτε τον θεωρεις κατωτερο!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom