Νέα

Στην Κόλαση της Νορβηγίας (Πώς θα είναι αύριο η Ευρώπη)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγραμμένο μέλος 136408
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 288
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

polax

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.067
Κριτικές
57
Like
704
Πόντοι
3.995
τα πάντα έχει παντού αρκεί να ξέρεις και να γνωρίζεις κόσμο που μπορεί...

λες οι σείχηδες να την βγάζουν με πορτοκαλάδα και να γαμούνε τις γυναίκες τους μόνον ?

απλά αυτές οι απολάυσεις που στον πολιτισμένο κόσμο θεωρούνται κάτι το κοινό εκεί είναι μόνον για τους έχοντες και κατέχοντες... και όχι λόγω κόστους...

Μιλάς σοβαρά ? και τι σχεςη εχει ενας Ελληνας μετανάστης με τους Σεΐχηδες ? Σιγα μη σε βάλουν να γαμησεις και το χαρέμι τους. Στη Τζεντα δεν παιζει τίποτα.
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
ρε παίκτη μου λογικό είναι να τους σιχαθείς αν ήσουν με μισθό δυόμιση χιλιάρικα τον μήνα που δεν φτάνουν για τίποτε...

αν όμως ήσουν με μισθό οκτώ - δεκα χιλιάρικα που είναι ο μισθός ενός μεσαίου στελέχους ή δέκα - δώδεκα χιλιάρικα που είναι ενός τεχνίτη στις πλατφόρμες άντλησης πετρελαίου τότε θα τους είχες πρότυπα...
αυτα τα ποσα που τα ειδες?
φιλε 300 κορωνες την ΩΡΑ επερνα κ με γμησανε κ στους φορους...αληθεια γνωριζεις οτι ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ Κ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΟΥ 100% εκτος νοσοκομειου αν νοσηλευθεις?η οτι για να σου γραψει φαρμακα οτν τελειωσει η συνταγη χρεωνεσαι επισκεψη 40 ευρω??
ΔΕΝ ειναι παραδεισος...ΕΔΩ ειναι ο παραδεισος ΑΛΛΑ ΤΗ ΓΑΜΗΣΑΝΕ ΤΗ ΧΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
beautiful_norwegian_blogger_640_27.jpg


norwegian_pride___heidi_johnsen_by_silentricochet-d6rl0p6.jpg


norwegian_pride___kamilla_alnes_by_silentricochet-d6oj2v4.png


norway-hot-girl.png
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
αυτα τα ποσα που τα ειδες?
φιλε 300 κορωνες την ΩΡΑ επερνα κ με γμησανε κ στους φορους...αληθεια γνωριζεις οτι ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ Κ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΟΥ 100% εκτος νοσοκομειου αν νοσηλευθεις?η οτι για να σου γραψει φαρμακα οτν τελειωσει η συνταγη χρεωνεσαι επισκεψη 40 ευρω??
ΔΕΝ ειναι παραδεισος...ΕΔΩ ειναι ο παραδεισος ΑΛΛΑ ΤΗ ΓΑΜΗΣΑΝΕ ΤΗ ΧΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αν δεν ειχαμε 30% αλλοδαπους να μας επιβαρυνουν μια χαρα θα τη βγαζαμε!
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
Εδώ λες μαλακιες. Δεν εχουν καμια απολύτως πεποίθηση οτι ειναι ανώτερη φυλή. Απο που προκύπτει αυτο. Ειναι 1000 φορες πιο ανεκτικοί και υποστηρικτικού στους μετανάστες. Ειναι όντως πολυ φίλο-Αμερικανοί αλλα τι επρεπε να ειναι Φιλορωσσοι ?
Και γιατι δεν εχουν κουλτούρα και ιστορια ? Οι Βικινκγς που ανακάλυψαν την Αμερικη μηπως ηταν και αυτοί Ελληνες ?
Εχεις λαθος αντιληψη για αυτον τον ΠΑΡΑΞΕΝΟ λαο κ δε μπορω φυσικα να σου την αλλαξω.μπορεις να πιστευεις(οπως κ εγω πιστευα ΠΡΙΝ παω να ζησω)οτι ειναι ροδινα κλπ κλπ οτι ειναι ευγενικοι κ ετσι
θα στο δωσω με ενα παραγειγμα λοιπον.
ο Ελληνας μπορει να πλακωθει στις μπουνιες κ ο αλλος να πεσει κατω πχ κ να χτυπησεΙ ΑΣΧΗΜΑ.ΔΕ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑς Ο ΙΔΙΟΣ στο νοσοκομειο??αυτο λεγεται φιλοτιμο .εγω τουλαχιστον ετσι θα λειτουργησω οπως κ εσυ.
οΝορβηγος δεν θα πλακωθει..απλα θα πει με ηρεμη φωνη ""δε σου ξαναμιλαω κ δεν ασχολουμαι μαζι σου''
Αν λοιπον εκεινη τη στιγμη η σε 5 λεπτα σε δει να πεφτεις κατω απο καρδιακη προσβολη πχ...ΤΟΤΕ
ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΚΛΩΤΣΩΝΤΑΣ ΣΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟΧΩ ΔΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΜΟΥ....
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αυτα τα ποσα που τα ειδες?
φιλε 300 κορωνες την ΩΡΑ επερνα κ με γμησανε κ στους φορους...αληθεια γνωριζεις οτι ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ Κ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΟΥ 100% εκτος νοσοκομειου αν νοσηλευθεις?η οτι για να σου γραψει φαρμακα οτν τελειωσει η συνταγη χρεωνεσαι επισκεψη 40 ευρω??
ΔΕΝ ειναι παραδεισος...ΕΔΩ ειναι ο παραδεισος ΑΛΛΑ ΤΗ ΓΑΜΗΣΑΝΕ ΤΗ ΧΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

παίκτη μου στην Νορβηγία το τελευταίο μικρό συμβολαιο (δίμηνο με TELNOR) την που είχα ήταν για 800 ευρώ την μέρα + ξενοδοχείο ... εντάξει ο φόρος ήταν κάπου 35% σε αυτά αλλά σίγουρα ήταν μικρότερος από όσα θα πλήρωνα στην Ελλάδα ... για δύο μήνες καθάρισα στην τσέπη αφαιρουμένων όλων των εξόδων που έκανα 14 χιλιάρικα...

και οι μισθοί που σου λέω ισχύουνε αλλά όχι για εργατικό προσωπικό αλλά για επιστήμονες (που δεν είναι και πολλοί σε αυτήν την χώρα) και ειδικά τεχνικών κατευθεύνσεων οπως επίσης για εργατοτεχνίτες (ηλεκτρολόγους, συγκολλητές, μηχανολόγους κλπ) που πάνε στις εξέδρες πετρελαίου και βαράνε για εξη βδομάδες 12ωρες βαρδιες και μετά γυρνάνε σπίτι τους για 4-5 βδομάδες...  και εκεί έχουν και ειδικές φοροαπαλλαγές αλλά τράβα εσύ στην μέση του ωκεανού να δουλέψεις... θα κονομήσεις βέβαια αλλά θέλει νεφρί η δουλειά αυτή...ααα και που είσαι τσιγάρο και ποτό δεν έχει στις εξέδρες απαγορεύεται όπως στην Σαουδική Αραβία...

και αυτά που λες είναι χαζομάρες... ο ασφαλισμένος πληρώνει τα πρώτα 180 ευρώ (2000 κορώνες) των φαρμάκων και από κει και πέρα δεν πληρώνει τίποτε για φάρμακα (φυσικά γενόσημα γιατί αν θέλει να πάρει το πρωτότυπο τότε επιβαρύνεται ΟΛΗ την αξία) ... και ναι ιατρός μόνον από νοσοκομείο είναι δωρεάν και όχι εκτός νοσοκομείου που είναι ιδιώτης.. 
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
Δε βγαζουμε ακρη με τπτ....μαλλον εγω ζουσα σε αλλη χωρα κ νομιζα οτιημουν 3 χρονια στη Νορβηγια
 

polax

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.067
Κριτικές
57
Like
704
Πόντοι
3.995
Εχεις λαθος αντιληψη για αυτον τον ΠΑΡΑΞΕΝΟ λαο κ δε μπορω φυσικα να σου την αλλαξω.μπορεις να πιστευεις(οπως κ εγω πιστευα ΠΡΙΝ παω να ζησω)οτι ειναι ροδινα κλπ κλπ οτι ειναι ευγενικοι κ ετσι
θα στο δωσω με ενα παραγειγμα λοιπον.
ο Ελληνας μπορει να πλακωθει στις μπουνιες κ ο αλλος να πεσει κατω πχ κ να χτυπησεΙ ΑΣΧΗΜΑ.ΔΕ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑς Ο ΙΔΙΟΣ στο νοσοκομειο??αυτο λεγεται φιλοτιμο .εγω τουλαχιστον ετσι θα λειτουργησω οπως κ εσυ.
οΝορβηγος δεν θα πλακωθει..απλα θα πει με ηρεμη φωνη ""δε σου ξαναμιλαω κ δεν ασχολουμαι μαζι σου''
Αν λοιπον εκεινη τη στιγμη η σε 5 λεπτα σε δει να πεφτεις κατω απο καρδιακη προσβολη πχ...ΤΟΤΕ
ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΚΛΩΤΣΩΝΤΑΣ ΣΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟΧΩ ΔΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΜΟΥ....

Από αυτό και μόνο εσύ συμπεράνες οτι οι Ελληνες ειναι ανώτεροι. Τι να πω ? Εγω αν και Ελληνας προτιμώ να μην πλακώνομαι στις μπουνιές προτιμώ τη Νορβηγική προσέγγιση με την ήρεμη φωνή και δεν θα ειμαι εκει σε 5 λεπτα να δω κανέναν να πεθαίνει απο καρδιακή προσβολή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom