Νέα

Πολεμικό Ναυτικό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 348K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bastounovlaxos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2007
Μηνύματα
2.879
Like
21
Πόντοι
16
Όσοι έχουμε υπηρετήσει, έχουμε δει τι ψωλοβρόντημα βαράνε οι περισσότεροι μόνιμοι στο στράτευμα...
μη μας τρελάνετε νυχτιάτικα ... :idiot:
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
χρηστος10 μπας και εισαι κοντοκληρουχας?
το πν 12 οδηγουσα
[/quote έλλα αδερφουλη ειμαι 37 ετων 93 Ε εσσο Στο ΝΑΥΤΙΚΟ υπηρετησα 23.. μηνες..   15 σεπτεμβριου 1993 με 1995 15 αυγουστου ανημερα της παναγιας..υΠΗΡΕΤΗΣΑ ΣΑΝ 12 ΜΗΝΕς ΣΤΟ Ε/ΑΣ σαν οδηγος..Και 11 ΜΗΝΕς στο ναυτικο κλιμακιο σαμοθρακις..Στο ΑΡΧΗΓΕΙΟ στολου ειχα αντιναυαρχο τον θεμελιδη..Μετα απο πιεση στο βισμα μου απο εμενα :grin: :grin: Επειδη ημουν απο κεντικη μακεδονια ΚΑΙ ΜΕ ΓΡΑΦΑΝ οι αθηναιοι στα παπαρια τους..!! Πηρα μεταθεση στο ΝΚ ναυτικο κλιμακιο σαμοθροκης που επαιρνα 12 μερες αδεια τον μηνα χωρις γλυψιμο ΚΑΙ πηγαινα στο σπιτι μου...
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Και επανλαμβανω τα καλυτερα παιδια τα ειδα στα πλοια... Ασχετα με το τι καναν η οχι..Στην ξηρα ηταν ολοι στα παπαρια τους εκτος της βασης υποβρυχιων...Εκεινοι τραβουσαν λουκι ΕΙΜΑΙ υπεριφανος που υπηρετησα 23 μηνες στο ναυτικο...Σαν  βισμα ομως με συνειδηση... :)
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.726
Κριτικές
126
Like
7.756
Πόντοι
7.885
Αφου δε σταματάς να σαλιαρίζεις συνεχίζω...Κατά μεσο όρο οι Φ/Γ εχουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 μερες πλευσιμες το μηνα.ξερεις τι σημαινει μεσος ορος?Αν δεν ξέρεις τράβα στην Επιμελητεία να σου πουν..Πάμε παρακάτω..Σαν ΕΠΟΠ η Κστης που είσαι κανεις κατα μέσο ορο πάλι 6-7 βάρδιες το μήνα..Δηλαδή καμια σκοπιά στην κλίμακα-δηλαδή μαλακιζόμαστε με το κινητό- η χαβαλέ με το pc σε κανενα Γραφείο μηχανής-Τωρα θα λες πού τα ξέρει ο πούστης,ε?-Και την άλλη μέρα χαβαλέ μεχρι τις 12 που φεύγεις με απαλλαγή κι εχεις και μια μέρα ακόμη off.Αρα,είσαι στο ντόκο 20 μερες και τις 6-7 ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ για να ψωλοβροντάς ή να γράφεις μαλακίες εδω μέσα.Και καλά να τις γράφεις,αλλά να βρίζεις και τη δουλειά που σου δίνει τετοια αβαντα, πάει πολύ.....Πρέπει να σου σφίξει τα λουριά λίγο ο Υπαρχος η ο Αος...Θέλεις να τα πω με τον Αγ.....ο λίγο να δούμε τι ψάρια πιάνεις???Σου θυμίζω ότι έχεις εκθέσει πολλά στοιχεία εδώ μέσα και είσαι πανεύκολα εντοπίσιμος....Και μην το πάρεις σαν εκβιασμό,σου ξαναλέω ΔΕ ΘΑ ΠΑΣ ΜΕΣΑ..Αλλά η απαξίωση της εργασίας σου και κατ'επέκταση του ΠΝ αποτελεί πειθαρχικό παράπτωμα γι'αυτο κλείστο το ρημάδι...Ξαναμίλα και συνεχίζω.. :s&m_2:

Λοιπόν πιρφόρε βλέπω ότι πέρασες στο θέμα των βαρδιών και των πλεύσιμων της Φ/Γ αν και είσαι αραχτός και πιρφορίζεις από κάποιο γραφείο πολύ μακριά από τον ΝΣ(όπως έχεις πει κι εσύ),κατά συνέπεια άσχετος με αυτό το θέμα,εξού και το πιρφόρικο ποστ σου  :jerking: :jerking: :jerking:.Μάθε ότι δεν είμαι ούτε ΕΠ.ΟΠ ούτε ΚΣΤΗΣ,αλλά ακόμα και να ήμουνα έχει περάσει έγγραφο πόσες βάρδιες κάνουν αυτοί οι βαθμοί και δεν είναι οι πιρφοριές που γράφεις εσύ.Επίσης το είδος της βάρδιας που κάνω εγώ σίγουρα έχει μεγαλύτερη δυσκολία από το ολοήμερο πιρφόρισμα που κάνεις εσύ ;) ;).Όσο για την απαξίωση της δουλειάς ναι το παραδέχομαι και θα συνεχίσω γιατί πέρα από τον χαβαλέ έχω αποκαλύψει μεγάλες αλήθειες τις οποίες εσύ ως μέγιστη κότα δεν λες ούτε στον τοίχο του σπιτιού σου :rockon: :rockon:.Θα χαρώ να ενημερώσεις τον κύριο ΑΓ... για τους ρομαντικούς διαλόγους μας στο σάιτ,αν και πιστεύω ότι έχει μια εικόνα.Κι αφού είσαι και τόσο μάγκας μάζεψε στοιχεία και κάνε μου αναφορά να δούμε κι εσύ τι ψάρια θα πιάσεις :2funny: :2funny:.Κλείνω λέγοντας πως έχεις εκτεθεί με το να είσαι πιρφόρος,αλλά το κάνεις ακόμα χειρότερο με το να τα βάζεις με τα παιδιά της πιάτσας.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
6.998
Πόντοι
1.486
Λοιπόν πιρφόρε βλέπω ότι πέρασες στο θέμα των βαρδιών και των πλεύσιμων της Φ/Γ αν και είσαι αραχτός και πιρφορίζεις από κάποιο γραφείο πολύ μακριά από τον ΝΣ(όπως έχεις πει κι εσύ),κατά συνέπεια άσχετος με αυτό το θέμα,εξού και το πιρφόρικο ποστ σου  :jerking: :jerking: :jerking:.Μάθε ότι δεν είμαι ούτε ΕΠ.ΟΠ ούτε ΚΣΤΗΣ,αλλά ακόμα και να ήμουνα έχει περάσει έγγραφο πόσες βάρδιες κάνουν αυτοί οι βαθμοί και δεν είναι οι πιρφοριές που γράφεις εσύ.Επίσης το είδος της βάρδιας που κάνω εγώ σίγουρα έχει μεγαλύτερη δυσκολία από το ολοήμερο πιρφόρισμα που κάνεις εσύ ;) ;).Όσο για την απαξίωση της δουλειάς ναι το παραδέχομαι και θα συνεχίσω γιατί πέρα από τον χαβαλέ έχω αποκαλύψει μεγάλες αλήθειες τις οποίες εσύ ως μέγιστη κότα δεν λες ούτε στον τοίχο του σπιτιού σου :rockon: :rockon:.Θα χαρώ να ενημερώσεις τον κύριο ΑΓ... για τους ρομαντικούς διαλόγους μας στο σάιτ,αν και πιστεύω ότι έχει μια εικόνα.Κι αφού είσαι και τόσο μάγκας μάζεψε στοιχεία και κάνε μου αναφορά να δούμε κι εσύ τι ψάρια θα πιάσεις :2funny: :2funny:.Κλείνω λέγοντας πως έχεις εκτεθεί με το να είσαι πιρφόρος,αλλά το κάνεις ακόμα χειρότερο με το να τα βάζεις με τα παιδιά της πιάτσας.
Αφού μου δινεις το ελεύθερο οκ.ΘΑ σου ερθει pm με τα στοιχεία σου και το τι θες να γίνει μετα...Επαναλαμβάνω, εγω δε θα σε χωσω μεσα,ουτε αναφορά θα σου κανω..Τα της δουλειάς δεν ανακατεύονται με το τι κάνουμε έξω.Θα ανακαλέσεις όμως,είτε αυθορμήτως, είτε διατακτικώς, τα όσα σέρνεις στο Όπλο από τη σκοπιά του ΕΠΟΠ/Κστη,γιατί αυτό είσαι...
 

tednet

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.522
Like
4
Πόντοι
16
ελα πιγμενοι εκει ηταν η ζωη :2funny: :2funny: :2funny: 23 μηνεσ  ακομα αν μπορουσα θα ξαναπηγαινα
 

Συνημμένα

  • A423.jpg
    A423.jpg
    14,7 KB · Εμφανίσεις: 16

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
ελα πιγμενοι εκει ηταν η ζωη :2funny: :2funny: :2funny:
οταν ημουν ναυσταθμο σαλαμινας στο αρχηγειο στολου που υπερετουσα ερχεται ενας κληρουχας και με λεει ρε μαλακα ηρθε ενα γαλλικο ναρκαλιευτικο στον ναυσταθμο του λεω στα @@ μου :2funny:Μου λεει ρε μαλακα πανε να το δεις του λεω εχω δει και βλεπω καθε μερα τα δικα μας.. :2funny:Μου λεει οχι ρε μαλακα το γαλλικο μοιαζει με φρεγατα του λεω λες μαλακιες..Που να ηξερα οτι ειμαστε πισω απο την ευρωπη 50 χρονια κατεβηκα πηρα το τζιπ της υπερεσιας στο ψιλο κρυφο γιατι ακομα δεν ειχε παει 2 να σχολασει ο προισταμενος που ειχαμε στο γραφειο μας οι οδιγοι του Ε/ΑΣ Τοτε (τι τραβηξα στο ε/ας πολυ δουλεια ακομα και την αυλη μας την καθαριζανε τα φιλα αππ τα δεντρα και την σκουπιζανε τισ βασης υποβριχιων τα παλικαρια)Τεσπα παω στιν προβλιτα που ηταν το γαλλικο ναρκαλιευτικο με το τζιπ και μου πεσαν τα @@ ηταν σΑΝ φρεγατα και απο κατω δεν ηταν απο ξυλο που ηταν τα δικα μας ποΥ μιαζαν σαν παντοφλες :2funny: αλλα απο ενα ιλικο σαν πλαστικο δεν μποροΥσα να καταλαβω τεσπα εκει καταλαβα ποσα χρονια ειμαστε απο την ευρωπη πισω οχι μονο σαν πολεμικα πλοια κτλ αλλα γενικα... Φιλοσοφισα Στο Ε/ΑΣ ειχα χρονο.. :2funny: :tits2:  :2funny: :2funny:Ζητω το ΠΝ :sunglasses:  ΥΓ..Σαν οδηγος παντως ζουσα και ετρωγα τζαμπα σουβλακια τζαμπα πιτσες τζαμπα τσιγαρα τζαμπα καποτες τζαμπα...Τι ωραια χρονια να μην πληρωνεις σε οτι τρως και καταναλωνεις..Μηλαω οταν εβγαινα και ψωνιζα το βραδυ για τον αξιοματικο φιλακης κτλ κτλ για ολους τους ναυτες και αξιοματικους του ε/ασ της βασης υποβριχιων, σε μερικα φυλαρακια απο πλοια..Τι ωραιο πραγμα το τζαμπα να σε ταιζουν στα σουβλατζιδικα τζαμπα.. γιατι πας μονο απο εκει να καπνιζεις τζαμπα.. γιατι πας μονο απο ενα περιπτερο...Να τρως τιροπιτα και παγοτο τζαμπα γιατι πας σε ενα μονο φουρνο που πουλαει τα παντα εκει καταλαβα τα κονε τι ειναι..κΑΙ ΠΟΣΟ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΖΑΜΠΑ ΠΟΣΟ ΓΛΥΚΟ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ 20 ΚΙΛΑ...Οταν απολυθηκα πηγα σε εργοστασιο εργατης και το καλοκαιρι εχασα 25 κιλα... :2funny: :2funny: :2funny: :knockinb: :knockinb: :knockinb:
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
τα ναρκαλια μας ειναι για τον πουτσο

παμπαλαια

στα ρυμουλκα επαιζαν 1-1 και τις καλες μερες 1 μεσα 2 εξω

καλυτερη μεταθεση ειναι αρχηγειο στολου
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
οταν ημουν ναυσταθμο σαλαμινας στο αρχηγειο στολου που υπερετουσα ερχεται ενας κληρουχας και με λεει ρε μαλακα ηρθε ενα γαλλικο ναρκαλιευτικο στον ναυσταθμο του λεω στα @@ μου :2funny:Μου λεει ρε μαλακα πανε να το δεις του λεω εχω δει και βλεπω καθε μερα τα δικα μας.. :2funny:Μου λεει οχι ρε μαλακα το γαλλικο μοιαζει με φρεγατα του λεω λες μαλακιες..Που να ηξερα οτι ειμαστε πισω απο την ευρωπη 50 χρονια κατεβηκα πηρα το τζιπ της υπερεσιας στο ψιλο κρυφο γιατι ακομα δεν ειχε παει 2 να σχολασει ο προισταμενος που ειχαμε στο γραφειο μας οι οδιγοι του Ε/ΑΣ Τοτε (τι τραβηξα στο ε/ας πολυ δουλεια ακομα και την αυλη μας την καθαριζανε τα φιλα αππ τα δεντρα και την σκουπιζανε τισ βασης υποβριχιων τα παλικαρια)Τεσπα παω στιν προβλιτα που ηταν το γαλλικο ναρκαλιευτικο με το τζιπ και μου πεσαν τα @@ ηταν σΑΝ φρεγατα και απο κατω δεν ηταν απο ξυλο που ηταν τα δικα μας ποΥ μιαζαν σαν παντοφλες :2funny: αλλα απο ενα ιλικο σαν πλαστικο δεν μποροΥσα να καταλαβω τεσπα εκει καταλαβα ποσα χρονια ειμαστε απο την ευρωπη πισω οχι μονο σαν πολεμικα πλοια κτλ αλλα γενικα... Φιλοσοφισα Στο Ε/ΑΣ ειχα χρονο.. :2funny: :tits2:  :2funny: :2funny:Ζητω το ΠΝ :sunglasses:


χρειάζονται χρήματα για να αγοράσεις μεταξωτά βρακιά ώστε να τα χειριστούν οι επιδέξιοι κώλοι.
ως τότε θα θα χρησιμοποιήσουμε τις βαμβακερές κιλότες.
 

Επισκέπτης
Αφου δε σταματάς να σαλιαρίζεις συνεχίζω...Κατά μεσο όρο οι Φ/Γ εχουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 μερες πλευσιμες το μηνα.ξερεις τι σημαινει μεσος ορος?Αν δεν ξέρεις τράβα στην Επιμελητεία να σου πουν..Πάμε παρακάτω..Σαν ΕΠΟΠ η Κστης που είσαι κανεις κατα μέσο ορο πάλι 6-7 βάρδιες το μήνα..Δηλαδή καμια σκοπιά στην κλίμακα-δηλαδή μαλακιζόμαστε με το κινητό- η χαβαλέ με το pc σε κανενα Γραφείο μηχανής-Τωρα θα λες πού τα ξέρει ο πούστης,ε?-Και την άλλη μέρα χαβαλέ μεχρι τις 12 που φεύγεις με απαλλαγή κι εχεις και μια μέρα ακόμη off.Αρα,είσαι στο ντόκο 20 μερες και τις 6-7 ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ για να ψωλοβροντάς ή να γράφεις μαλακίες εδω μέσα.Και καλά να τις γράφεις,αλλά να βρίζεις και τη δουλειά που σου δίνει τετοια αβαντα, πάει πολύ.....Πρέπει να σου σφίξει τα λουριά λίγο ο Υπαρχος η ο Αος...Θέλεις να τα πω με τον Αγ.....ο λίγο να δούμε τι ψάρια πιάνεις???Σου θυμίζω ότι έχεις εκθέσει πολλά στοιχεία εδώ μέσα και είσαι πανεύκολα εντοπίσιμος....Και μην το πάρεις σαν εκβιασμό,σου ξαναλέω ΔΕ ΘΑ ΠΑΣ ΜΕΣΑ..Αλλά η απαξίωση της εργασίας σου και κατ'επέκταση του ΠΝ αποτελεί πειθαρχικό παράπτωμα γι'αυτο κλείστο το ρημάδι...Ξαναμίλα και συνεχίζω.. :s&m_2:
ΟΙ ΠΙΡΦΟΡΟΙ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΙΝ ΕΛΛΑΔΑ!!! :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

tednet

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.522
Like
4
Πόντοι
16
τα ναρκαλια μας ειναι για τον πουτσο

παμπαλαια

στα ρυμουλκα επαιζαν 1-1 και τις καλες μερες 1 μεσα 2 εξω

καλυτερη μεταθεση ειναι αρχηγειο στολου
στα ρκ οταν ησουν νεοσ δεν υπηρχε 1-1  ;) 2 εξοδου την εβδομαδα και πολεσ ηταν για νεουδι .....απλα περιμενεσ να ερθουν νεοι και μετα ησουν καθημερινη εξω και πσκ ...ασε που ειχαμε τον ΑΕΡΑ και φευγαμε 2 η και 3 μηνεσ πριν απολυθουμε ;)
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
στα ρκ οταν ησουν νεοσ δεν υπηρχε 1-1  ;) 2 εξοδου την εβδομαδα και πολεσ ηταν για νεουδι .....απλα περιμενεσ να ερθουν νεοι και μετα ησουν καθημερινη εξω και πσκ ...ασε που ειχαμε τον ΑΕΡΑ και φευγαμε 2 η και 3 μηνεσ πριν απολυθουμε ;)

στον ατρευς ησουν?
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.435
Κριτικές
61
Like
42.559
Πόντοι
22.785
Με φώναξε κανείς ?? :tickedoff:

dimitraki ....... συγκεντρώσου ........
 

tednet

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.522
Like
4
Πόντοι
16
στον ατρευς ησουν?
στον ηρακλη 423.  1994  :) ο ατρευσ ηρεθε το 1996 95 αν θυμαμαι ηταν το  πιο συχρονο εωσ τοτε.απο τοτε που φεραν το ατρεθσ χαλασαν οι εξοδοι και καναν παραπονα οι νεοι..τοτε εγινε η μανουρα .αδαμαστοσ αχιλλεασ ηρακλησ ατρομητοσ πελοψ ειχαμε δικουσ κανονεσ στησ εξοδουσ.ολοι ειχαν παραπονα στην αρχη και εγω αλλα μετα στα αρχιδια μασ ολα
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
στον ηρακλη 423.  1994  :) ο ατρευσ ηρεθε το 1996 95 αν θυμαμαι ηταν το  πιο συχρονο εωσ τοτε.απο τοτε που φεραν το ατρεθσ χαλασαν οι εξοδοι και καναν παραπονα οι νεοι..τοτε εγινε η μανουρα .αδαμαστοσ αχιλλεασ ηρακλησ ατρομητοσ πελοψ ειχαμε δικουσ κανονεσ στησ εξοδουσ.ολοι ειχαν παραπονα στην αρχη και εγω αλλα μετα στα αρχιδια μασ ολα

στα ρυμουλκα δεν ειχατε και στρατιωτικους πανω απο το κεφαλι σας..

μονο τους καπεταναιους που ηταν απο εμποροπλοιαρχων
 

tednet

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.522
Like
4
Πόντοι
16
στα ρυμουλκα δεν ειχατε και στρατιωτικους πανω απο το κεφαλι σας..

μονο τους καπεταναιους που ηταν απο εμποροπλοιαρχων
εναμ σεαμ ηταν κυβερνητησ που εκανε και αυτοσ θητεια  και ενασ μηχανικοσ αρχικελεασ  ερχοντουσαν και μπακαουκεσ καπετανεοι οταν ειχαμε σκοπουν ασφαλεια .στα ρκ ημασταν οικογενεια δεμενοι.
 

Επισκέπτης
Αφού μου δινεις το ελεύθερο οκ.ΘΑ σου ερθει pm με τα στοιχεία σου και το τι θες να γίνει μετα...Επαναλαμβάνω, εγω δε θα σε χωσω μεσα,ουτε αναφορά θα σου κανω..Τα της δουλειάς δεν ανακατεύονται με το τι κάνουμε έξω.Θα ανακαλέσεις όμως,είτε αυθορμήτως, είτε διατακτικώς, τα όσα σέρνεις στο Όπλο από τη σκοπιά του ΕΠΟΠ/Κστη,γιατί αυτό είσαι...
ΟΙ ΠΙΡΦΟΡΟΙ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΙΝ ΕΛΛΑΔΑ!!! :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:      
 

kotobiftekos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2011
Μηνύματα
4.632
Like
4
Πόντοι
16
προσκιναμε τον ιροα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ιροα ΜΟΝΟ ΕΣΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


α κε ναρκλιεφτικα εχι διο εγλεζικα κε διο αμερικανικα με μπλαστικο μπατο πλεον


ετσι για να μι κσεχνιομαστε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom