Νέα

Ποιά ήταν τα καλύτερα σας χρόνια;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jimmy Gang
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 435
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Το digital δεν είναι μόδα, αλλά η νέα πραγματικότητα.
Γιατί προεξοφλείς ότι θα είναι μια ζωή νουμπάς και θα τρέχει στο stack overflow κι όχι ένας από αυτούς που θα δίνουν συμβουλές σε νουμπάδες;
Κουρέας για να γίνεις πρέπει να πιάνει το χέρι σου, δεν είναι απλά μία απόφαση. Κι από μια ηλικία και μετά θα έχεις πρόβλημα ορθοστασίας.
Developer, αν σου αρέσει και είσαι καλός, μπορείς να κάνεις ζωάρα, αν γίνεις digital nomad.
Δεν είναι δύσκολο απλά πρέπει να ασχολείσαι και να παρακολουθείς τις εξελίξεις, δεν χρειάζεται να είσαι καμμενος η διάνοια.
 

bill.amusement32

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2022
Μηνύματα
56
Like
42
Πόντοι
0
Έφη Κυριάκου, από τις τελευταίες "Playmate της Χρονιάς" στην Ελλάδα. Ok, στήθος πλαστικό, αλλά αυτό δεν ακυρώνει τη δροσερή παρουσία της. Επίσης, τα περισσότερα μοντέλα νομίζω που συμμετείχαν σε αυτό το διαγωνισμό είχαν φινετσάτη αισθητική και παρουσία.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.226
Like
3.494
Πόντοι
1.706
Οκ όταν φτάσω 25 θα κάνω τον απολογισμό, μέχρι τότε ας χαρώ τη ζωή μου
Απολογισμός στα 25 ακούγεται κάπως. Απολογισμό κάνουμε σε προχωρημένη ηλικία. Απλώς το νόημα ήταν να κάνεις τις σωστές επιλογές ζωής από τώρα, ώστε την ώρα του απολογισμού να μην είναι πια ...αργά.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.226
Like
3.494
Πόντοι
1.706
Εεε ναι στα 25 είναι νωρίς για αυτό !!!!!
Έτσι που του το έγραψες, γίνεται μπέρδεμα. Στα 25 δεν κάνεις μεν απολογισμό ζωής, γιατί είναι πολύ νωρίς, αλλά τις επιλογές ζωής ίσως πρέπει να τις έχεις κάνει μέχρι τότε. Και μέσα σε αυτές είναι και το ποιούς φίλους θα κρατήσεις και από ποιους θα απομακρυνθείς. Καθώς και τόσα άλλα.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.044
Πόντοι
11.956
Έτσι που του το έγραψες, γίνεται μπέρδεμα. Στα 25 δεν κάνεις μεν απολογισμό ζωής, γιατί είναι πολύ νωρίς, αλλά τις επιλογές ζωής ίσως πρέπει να τις έχεις κάνει μέχρι τότε. Και μέσα σε αυτές είναι και το ποιούς φίλους θα κρατήσεις και από ποιους θα απομακρυνθείς. Καθώς και τόσα άλλα.
Ποσταρες σε λάθος άτομο
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Έτσι που του το έγραψες, γίνεται μπέρδεμα. Στα 25 δεν κάνεις μεν απολογισμό ζωής, γιατί είναι πολύ νωρίς, αλλά τις επιλογές ζωής ίσως πρέπει να τις έχεις κάνει μέχρι τότε. Και μέσα σε αυτές είναι και το ποιούς φίλους θα κρατήσεις και από ποιους θα απομακρυνθείς. Καθώς και τόσα άλλα.
Εγώ απλώς έγραψα ότι θέλω να περάσω όσο καλύτερα μπορώ αυτά τα χρόνια, χωρίς να ξεφύγω όμως και απ'τους υπόλοιπους στόχους.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.226
Like
3.494
Πόντοι
1.706
Ποσταρες σε λάθος άτομο
Όχι.
Ο Jimmy έγραψε: «Εννοείς απολογισμό όσον αφορά ποιοι αξίζει να μείνουν και ποιοί να φύγουν από παρέες?»

Και του λες ότι είναι νωρίς για αυτό. Η απάντησή σου είναι ελλειπής και μπορεί να τον μπερδέψει. Εσύ εννοείς νωρίς για απολογισμό, αλλά αυτός μπορεί να νομίζει ότι είναι νωρίς για να αποφασίσει ποιοι φίλοι θα μείνουν και ποιοι θα φύγουν. Είναι διαφορετικά πράγματα.

Για να αποφασίσεις ποιους φίλους θα κρατήσεις δεν είναι νωρίς τα 25, ίσως μάλιστα είναι και αργά, γιατί μπορεί να σε βάλουν σε κάποιο λούκι.

Άλλο επιλογές, άλλο απολογισμός (αποτελέσματα επιλογών).
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Τα καλύτερα μου χρόνια , ήταν εκείνα , που ήμουν μικρός , άβγαλτος , ρομαντικός ,κτλ , και που νόμιζα ότι , όλοι ήταν σαν εμένα κτλ , που ωραιοποιούσα ανθρώπους και καταστάσεις , και ου το καθεξής . Μετά φυσικά ακολουθούσαν τα επόμενα χρόνια , οπού η προσγείωση από το συννεφάκι ήταν άκρως ανώμαλη, και εφιαλτική .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.057
Πόντοι
9.297
Είναι αμερικανιες οι απολογισμοί μέχρι τα 25 η "πρέπει να κάνω δέκα πράγματα ως τα 30 " κτλ...αν κινούμαστε με βάση την κοινή λογική και δεν μας παίρνει από κάτω η οποία αποτυχία έχουμε περιθώριο για καλές κινήσεις ακόμα και στα 40 μιλώντας π.χ.για επαγγελματικά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: iliasl
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Όχι.
Ο Jimmy έγραψε: «Εννοείς απολογισμό όσον αφορά ποιοι αξίζει να μείνουν και ποιοί να φύγουν από παρέες?»

Και του λες ότι είναι νωρίς για αυτό. Η απάντησή σου είναι ελλειπής και μπορεί να τον μπερδέψει. Εσύ εννοείς νωρίς για απολογισμό, αλλά αυτός μπορεί να νομίζει ότι είναι νωρίς για να αποφασίσει ποιοι φίλοι θα μείνουν και ποιοι θα φύγουν. Είναι διαφορετικά πράγματα.

Για να αποφασίσεις ποιους φίλους θα κρατήσεις δεν είναι νωρίς τα 25, ίσως μάλιστα είναι και αργά, γιατί μπορεί να σε βάλουν σε κάποιο λούκι.

Άλλο επιλογές, άλλο απολογισμός (αποτελέσματα επιλογών).
Δεν έχω θέμα με τους φίλους μου πάντως, ξέρω τι άτομα είναι, ειδικά τον έναν τον έχω αχώριστο, κάνουμε μαλακίες αλλά οκ ξέρω ότι στα δύσκολα είμαστε ο ένας για τον άλλο
Τα καλύτερα μου χρόνια , ήταν εκείνα , που ήμουν μικρός , άβγαλτος , ρομαντικός ,κτλ , και που νόμιζα ότι , όλοι ήταν σαν εμένα κτλ , που ωραιοποιούσα ανθρώπους και καταστάσεις , και ου το καθεξής . Μετά φυσικά ακολουθούσαν τα επόμενα χρόνια , οπού η προσγείωση από το συννεφάκι ήταν άκρως ανώμαλη, και εφιαλτική .
Σε ποια ηλικία δηλαδή? Γιατί εγώ τώρα γίνομαι ρομαντικός, αρχίζω και καταλαβαίνω το κόσμο αλλά χαίρομαι γι'αυτό, γιατί σημαίνει ότι συνειδητοποιώ και αλλάζει ο τρόπος σκέψης μου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Είναι αμερικανιες οι απολογισμοί μέχρι τα 25 η "πρέπει να κάνω δέκα πράγματα ως τα 30 " κτλ...αν κινούμαστε με βάση την κοινή λογική και δεν μας παίρνει από κάτω η οποία αποτυχία έχουμε περιθώριο για καλές κινήσεις ακόμα και στα 40 μιλώντας π.χ.για επαγγελματικά.
Εντάξει στα επαγγελματικά δε με πειράζει να βρω και κάτι του ποδαριού μέχρι μια ηλικία
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Είναι αμερικανιες οι απολογισμοί μέχρι τα 25 η "πρέπει να κάνω δέκα πράγματα ως τα 30 " κτλ...αν κινούμαστε με βάση την κοινή λογική και δεν μας παίρνει από κάτω η οποία αποτυχία έχουμε περιθώριο για καλές κινήσεις ακόμα και στα 40 μιλώντας π.χ.για επαγγελματικά.
Οι απολογισμοί αυτού του τύπου , όπως και τα κοινωνικά πρέπει κτλ , έχουν κυριολεκτικά καταστρέψει , και καταστρέφουν κόσμο και κοσμάκη .Πρόκειται για τον παράδεισο του κομπλεξικού , και για καρκίνο ολικής .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.057
Πόντοι
9.297
Οι απολογισμοί αυτού του τύπου , όπως και τα κοινωνικά πρέπει κτλ , έχουν κυριολεκτικά καταστρέψει , και καταστρέφουν κόσμο και κοσμάκη .Πρόκειται για τον παράδεισο του κομπλεξικού , και για καρκίνο ολικής .
Έτσι..γιατί αν κάποιος δεν έχει καλή δουλειά στα 30 είναι για κρεμάλα σύμφωνα με τους Αμερικανούς...και μετά τρέχουν στους ψυχολόγους.Να μας λείπει.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.226
Like
3.494
Πόντοι
1.706
Δεν είναι δύσκολο απλά πρέπει να ασχολείσαι και να παρακολουθείς τις εξελίξεις, δεν χρειάζεται να είσαι καμμενος η διάνοια.
Το ξέρω. Έχω μάθει html, css, php και javascript (μέχρι στιγμής) από.... χόμπι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom