Νέα

Πέθανε ο αστυνομικός που χτυπήθηκε από χουλιγκάνια

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
682
Κριτικές
28
Like
2.201
Πόντοι
1.196
παλι τους τσουβαλιαζεις ολους
δεν γινεται ο 1 στους 100 να βγαζει κακο ονομα στο συνολο.
Αδερφέ μου δεν θέλω να σου αλλάξω γνώμη η να έρθουμε σε αντιπαράθεση.
Απλά με τα μάτια μου αυτά που έχω δει και βλέπω για μένα είναι όλοι ίδιοι .
Πως γίνεται να έχουν ορκιστεί να υπηρετούν το σύνταγμα και την ίδια στιγμή να φυλάνε όσους το ξεφτυλιζουν τον Μητσοτάκη και όλους τους πολιτικούς που ψηφίζουν ακαταδιοκτα?
Όταν εμένα στον κορονοιο μου βάζανε τα πρόστιμα αέρα αλλά η μαρεβα έκανε μοτοκρός στην Πάρνηθα και δεν έλεγε κανείς τίποτα?
Όταν εμένα μου κόβουν το ρεύμα για 700€ όμως το ρολόι της ΝΔ χρωστάει 200€ χιλιάρικα και υπάρχει ακόμα?
Όταν ο Λιγνάδης είναι έξω καταδικασμένος για βιασμούς?
Και πόσα άλλα παραδείγματα που βιώνουμε όλοι καθημερινά.
Σε κάθε έγκλημα αστυνομικοί είναι μέσα....
Ε αν σε αυτό τον βούρκο υπάρχουν και 5 καλοί τι να κάνουμε δεν έτυχε να τους γνωρίσω
 

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.243
Κριτικές
41
Like
21.536
Πόντοι
18.496
Αν ήταν ο ένας μπάτσος κακός θα ήταν καλό το σώμα και θα είχαμε κράτος δικαίου, οι πολίτες θα νοιώθουμε ασφάλεια, κλπ κλπ. Τα σκέφτεστε και τα λετε;
δηλαδη η ελλαδα ειναι μια χωρα που δεν νιωθεις ασφαλεια σαν πολιτης θελεις να μας πεις,
για πηγαινε μια βολτα σε αλλες ευρωπαικες χωρες κ ελα να μας πεις αν η ελλαδα δεν ειναι ασφαλης χωρα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
682
Κριτικές
28
Like
2.201
Πόντοι
1.196
δηλαδη η ελλαδα ειναι μια χωρα που δεν νιωθεις ασφαλεια σαν πολιτης θελεις να μας πεις,
για πηγαινε μια βολτα σε αλλες ευρωπαικες χωρες κ ελα να μας πεις αν η ελλαδα δεν ειναι ασφαλης χωρα.
Εγώ αδερφέ δεν νιώθω ασφαλείς όταν βλέπω αστυνομικούς.
Γιατί δεν ξέρω αν έχουν καλή διάθεση η επειδή δεν τους αρέσει η μουρη μου θα με σταματήσουν θα με ρωτάνε
Με στυλ μπαλουρδου
ΠΟΥ ΠΑΣ???
ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ???
ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ???
ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΑΦΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΕΚΕΙ???
και αν θα με πάνε μέσα για εξακρίβωση 5 ώρες για σπάσιμο....
 

Iso14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2012
Μηνύματα
4.613
Κριτικές
8
Like
3.334
Πόντοι
456

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.243
Κριτικές
41
Like
21.536
Πόντοι
18.496
Αδερφέ μου δεν θέλω να σου αλλάξω γνώμη η να έρθουμε σε αντιπαράθεση.
Απλά με τα μάτια μου αυτά που έχω δει και βλέπω για μένα είναι όλοι ίδιοι .
Πως γίνεται να έχουν ορκιστεί να υπηρετούν το σύνταγμα και την ίδια στιγμή να φυλάνε όσους το ξεφτυλιζουν τον Μητσοτάκη και όλους τους πολιτικούς που ψηφίζουν ακαταδιοκτα?
Όταν εμένα στον κορονοιο μου βάζανε τα πρόστιμα αέρα αλλά η μαρεβα έκανε μοτοκρός στην Πάρνηθα και δεν έλεγε κανείς τίποτα?
Όταν εμένα μου κόβουν το ρεύμα για 700€ όμως το ρολόι της ΝΔ χρωστάει 200€ χιλιάρικα και υπάρχει ακόμα?
Όταν ο Λιγνάδης είναι έξω καταδικασμένος για βιασμούς?
Και πόσα άλλα παραδείγματα που βιώνουμε όλοι καθημερινά.
Σε κάθε έγκλημα αστυνομικοί είναι μέσα....
Ε αν σε αυτό τον βούρκο υπάρχουν και 5 καλοί τι να κάνουμε δεν έτυχε να τους γνωρίσω
κατσε τωρα γιατι θα τρελαθουμε τελειως,μηπως εχεις μπερδευτει δεν μιλαμε για τους δικαστες αλλα για τους μπατσους,μπατσοι πηρανε την αποφαση να βγει εξω ο λιγναδης?
στον κορονοιο οι μπατσοι αποφασισανε οτι θα τρωει προστιμο οποιος δεν καθεται καλα?
οι μπατσοι αποφασιζουνε οτι η μαρεβα θα κανει οτι γουσταρει χωρις συνεπειες?
οι μπατσοι ακολουθουνε εντολες κ κανουνε ο,τι κανουνε
κ αν εμεις κανουμε καποια παρανομια κ μας ριξουνε προστιμο το κανουνε γιατι δινουνε λογο στους ανωτερους τους κ αν δεν μας ριξουνε προστιμο θα φανε καμπανα απο τον ανωτερο τους η οποια μπορει να φτασει μεχρι στερηση μισθου.
το οτι υπαρχει 1 στους 100 που κανει καταχρηση εξουσιας ή πουλαει προστασια δεν σημαινει οτι ολοι ειναι κακοι.
εσυ με την περιγραφη που κανεις λες οτι ειναι κακοι επειδη κανουν τη δουλεια τους κ προφανως δε γουσταρεις τη δουλεια αυτη.
δυστυχως ομως καποιος πρεπει να την κανει γιατι αλλιως θα ζουσαμε σε μπανανια οπου ο καθενας θα μπορουσε να βιασει τη μανα μας κ την αδελφη μας χωρις συνεπειες...
κ την κανουνε για ενα ψωρομισθο ενω ανα πασα στιγμη μπορει να χασουνε τη ζωη τους,
εσυ στη δουλεια που κανεις εχεις το αγχος οτι μπορει να σε σκοτωσει καποιος απλα κ μονο επειδη πηγες στη δουλεια σου?
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
συμφωνώ μαζί σου σε όλα


εκτός του ότι δεν μπορείς να δικάσεις τον άλλον επειδή είναι ΔΙΑΣ ή ΔΕΛΤΑ ή τίποτα από αυτά....ισχύει ότι αν είναι λύτης και στα ματ...οι πιθανότητες να μην είναι μπάσταρδος είναι μικρότερες αλλά.....το ίδιο λένε και αυτοί για τους οργανωμένους σίγουρα...


αλλά εγώ δεν το πήγαινα εκεί....μόνο στις δικτατορίες σε δικάζουν για το είσαι....και όχι για το τι κάνεις ΑΦΟΥ σε πιάσουν.

Δηλαδή μπορεί να είναι ο χειρότερος γαμιόλης του κόσμου...αλλά στην συγκεκριμένη φάση είναι κάποιος που πήγε στη δουλειά του και έφαγε μια φωτοβολίδα στο πόδι....και έπαθε ανακοπή στο νοσοκομείο και έπεσε σε κόμμα. όταν ξυπνήσει μπορεί να μην περπατάει ή να ειναι φυτό. Την δουλειά του πήγε να κάνει αυτοί πήγαν για διασκέδαση με πιάνεις?

Οπότε όχι δεν μπορείς να τον δικάσεις επειδή είναι μπάτσος...όπως δεν μπορεί να σε δικάσει και αυτός επειδή πήγες στο γήπεδο.
Πες μου λίγο τι έγινε με τους υγειονομικους που τόλμησαν να διαδηλώνουν έξω από το σπίτι του δολοφόνου Πλευρη;

Δε μου λες, πέρυσι στο Περιστέρι, που εγω έτρωγα φωτοβολιδα, γιστι δεν πήγε ο μπάτσος να μαζέψει αυτόν που πετούσε τη φωτοβολίδα; Μήπως περίμενε εμένα να αντιδρασω,για να με σαπακιασει; Γιατί μετά φεύγοντας με χώρισε στα 3 και με έκανε-αναιτια- τόπι στο ξυλο; Μήπως η δουλειά του είναι αυτή, να δέρνει, πρωί μεσημέρι βράδυ, προς παραδειγματισμο για να μη διαδηλωνει ο κοσμος;
Τώρα όσον αφορά την φωτοβολίδα

1. Ποιος την πουλησε; Διότι κανονικά για να πάρεις ναυτική φωτοβολίδα θέλει άδεια.
2. Πως περνάνε στα γήπεδα; Σεκιουριτι, αστυνομία, ΓΓΑ, έχουν όλοι ευθύνη.
3. Κάμερες. Μας βάλατε κάμερες παντού, και πρόληψη δεν βλέπω. Ωπ τι; Κάνει τζιζ ε... Μήπως όλα για το τσιπακι; Αφού είστε άχρηστοι, ας σας ελεγχουμε;

Πολλά είναι τα ερωτήματα.
Ας ψοφήσει, στα παπαρια μου. Ασφαλισμενη ειναι η οικογένεια του από το ελληνικό δημόσιο. Αντί για λουλούδια, θσ βάλουμε το γκλοπ στον τάφο του.

Μια φορά ματα σωστό δεν εχω δει, ΔΙΑΣ, έχω δει πολλές φορές.
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
δηλαδη η ελλαδα ειναι μια χωρα που δεν νιωθεις ασφαλεια σαν πολιτης θελεις να μας πεις,
για πηγαινε μια βολτα σε αλλες ευρωπαικες χωρες κ ελα να μας πεις αν η ελλαδα δεν ειναι ασφαλης χωρα.
Έχω γυρίσει όλη την Ευρώπη, και πολλές χώρες της Μέσης Ανατολής. Ναι δεν βλέπω ασφάλεια ως πολίτης , απέναντι στο κράτος. Συγκάλυψη σε όλα.
Ναι, δολοφόνος αυτός που πέταξε τη φωτοβολίδα. Αλλά το κράτος τι είναι που επιτρέπει δολοφονικες ενέργειες; Δύο φορές δολοφόνος.
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
682
Κριτικές
28
Like
2.201
Πόντοι
1.196
κατσε τωρα γιατι θα τρελαθουμε τελειως,μηπως εχεις μπερδευτει δεν μιλαμε για τους δικαστες αλλα για τους μπατσους,μπατσοι πηρανε την αποφαση να βγει εξω ο λιγναδης?
στον κορονοιο οι μπατσοι αποφασισανε οτι θα τρωει προστιμο οποιος δεν καθεται καλα?
οι μπατσοι αποφασιζουνε οτι η μαρεβα θα κανει οτι γουσταρει χωρις συνεπειες?
οι μπατσοι ακολουθουνε εντολες κ κανουνε ο,τι κανουνε
κ αν εμεις κανουμε καποια παρανομια κ μας ριξουνε προστιμο το κανουνε γιατι δινουνε λογο στους ανωτερους τους κ αν δεν μας ριξουνε προστιμο θα φανε καμπανα απο τον ανωτερο τους η οποια μπορει να φτασει μεχρι στερηση μισθου.
το οτι υπαρχει 1 στους 100 που κανει καταχρηση εξουσιας ή πουλαει προστασια δεν σημαινει οτι ολοι ειναι κακοι.
εσυ με την περιγραφη που κανεις λες οτι ειναι κακοι επειδη κανουν τη δουλεια τους κ προφανως δε γουσταρεις τη δουλεια αυτη.
δυστυχως ομως καποιος πρεπει να την κανει γιατι αλλιως θα ζουσαμε σε μπανανια οπου ο καθενας θα μπορουσε να βιασει τη μανα μας κ την αδελφη μας χωρις συνεπειες...
κ την κανουνε για ενα ψωρομισθο ενω ανα πασα στιγμη μπορει να χασουνε τη ζωη τους,
εσυ στη δουλεια που κανεις εχεις το αγχος οτι μπορει να σε σκοτωσει καποιος απλα κ μονο επειδη πηγες στη δουλεια σου?
Επειδή ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΔΕΡΦΕ
Η δουλειά τους δεν είναι να παίρνουν εντολή από τον κάθε Μητσοτάκη.
Η αστυνομία είναι ανεξάρτητη.
Και αφού είναι ανεξάρτητη έπρεπε αυτεπάγγελτα να φτιάξει μια δικογραφία για όλες αυτές τις αδικίες που έγραψες και εσύ ο ίδιος.
Αλλά ποιος έχασε τα αρχιδια να τα βρουν αυτοί.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.758
Like
14.171
Πόντοι
3.656
Πες μου λίγο τι έγινε με τους υγειονομικους που τόλμησαν να διαδηλώνουν έξω από το σπίτι του δολοφόνου Πλευρη;

Δε μου λες, πέρυσι στο Περιστέρι, που εγω έτρωγα φωτοβολιδα, γιστι δεν πήγε ο μπάτσος να μαζέψει αυτόν που πετούσε τη φωτοβολίδα; Μήπως περίμενε εμένα να αντιδρασω,για να με σαπακιασει; Γιατί μετά φεύγοντας με χώρισε στα 3 και με έκανε-αναιτια- τόπι στο ξυλο; Μήπως η δουλειά του είναι αυτή, να δέρνει, πρωί μεσημέρι βράδυ, προς παραδειγματισμο για να μη διαδηλωνει ο κοσμος;
Τώρα όσον αφορά την φωτοβολίδα

1. Ποιος την πουλησε; Διότι κανονικά για να πάρεις ναυτική φωτοβολίδα θέλει άδεια.
2. Πως περνάνε στα γήπεδα; Σεκιουριτι, αστυνομία, ΓΓΑ, έχουν όλοι ευθύνη.
3. Κάμερες. Μας βάλατε κάμερες παντού, και πρόληψη δεν βλέπω. Ωπ τι; Κάνει τζιζ ε... Μήπως όλα για το τσιπακι; Αφού είστε άχρηστοι, ας σας ελεγχουμε;

Πολλά είναι τα ερωτήματα.
Ας ψοφήσει, στα παπαρια μου. Ασφαλισμενη ειναι η οικογένεια του από το ελληνικό δημόσιο. Αντί για λουλούδια, θσ βάλουμε το γκλοπ στον τάφο του.

Μια φορά ματα σωστό δεν εχω δει, ΔΙΑΣ, έχω δει πολλές φορές.
Μπαίνεις στην λογική του ''αφού αυτοί είναι έτσι τότε και εμείς..." δεν πας πουθενά με αυτή τη σκέψη.

Όμως δεν με κατάλαβες τι εννοώ...ότι τους ανθρώπους δεν τους δικάζουν με την ιδιότητα τους αλλά με τις πράξεις που πιάστηκαν να κάνουν. Εσύ θες να τον δικάσεις προκαταβολικά με συγχωρείς αλλά αυτά που λες μου φαίνονται φασιστικά....το ίδιο φασιστικά με το ξύλο που έφαγες χωρίς λόγο.

Δεν συνεχίζω την συζήτηση γιατί δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω.
 

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.243
Κριτικές
41
Like
21.536
Πόντοι
18.496
Επειδή ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΔΕΡΦΕ
Η δουλειά τους δεν είναι να παίρνουν εντολή από τον κάθε Μητσοτάκη.
Η αστυνομία είναι ανεξάρτητη.
Και αφού είναι ανεξάρτητη έπρεπε αυτεπάγγελτα να φτιάξει μια δικογραφία για όλες αυτές τις αδικίες που έγραψες και εσύ ο ίδιος.
Αλλά ποιος έχασε τα αρχιδια να τα βρουν αυτοί.
που το ειδες παλι οτι η αστυνομια ειναι ανεξαρτητη κ αυτεπαγγελτα θα κανει δικογραφια?
αυτο που περιγραφεις ειναι δουλεια του εισαγγελεα.
εχετε μπλεξει τα μπουτια σας μερικοι εδω μεσα απο τη μια καταδικαζεις την αστυνομικη βια κ απο την αλλη μας λες οτι η αστυνομια θα επρεπε να ειναι ανεξαρτητη κ να μη δινει λογο σε κανεναν για το τι θα κανει .
πραγματα που γινονται μονο σε δικτατοριες να πουμε.
δηλαδη να σκοτωνει κ να συλλαμβανει οποιον γουσταρει κ να μην μπορει κανεις να της βαλει χερι επειδη ειναι ανεξαρτητη αρχη.
μηπως να ειναι ανεξαρτητος κ οστρατος κ αμα αυριο καβλαρει του στρατηγου να ριξει πυραυλο στην τουρκια να του δωσουμε το ελευθερο να το κανει?
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.671
Like
6.360
Πόντοι
2.356
Ενταξει ας μη λεμε οτι θελουμε.Αν δεν προκαλεσεις με καποιο τροπο πολυ δυσκολα να αρχισουν να σε κοπανανε.
Δε χρειάζεται να προκαλέσεις εσύ. Προκαλούν αυτοί. Συνεχώς και χωρίς αφορμή. Και συχνά γίνεται το τσαφ. Το επιδιώκουν.
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
682
Κριτικές
28
Like
2.201
Πόντοι
1.196
που το ειδες παλι οτι η αστυνομια ειναι ανεξαρτητη κ αυτεπαγγελτα θα κανει δικογραφια?
αυτο που περιγραφεις ειναι δουλεια του εισαγγελεα.
εχετε μπλεξει τα μπουτια σας μερικοι εδω μεσα απο τη μια καταδικαζεις την αστυνομικη βια κ απο την αλλη μας λες οτι η αστυνομια θα επρεπε να ειναι ανεξαρτητη κ να μη δινει λογο σε κανεναν για το τι θα κανει .
πραγματα που γινονται μονο σε δικτατοριες να πουμε.
δηλαδη να σκοτωνει κ να συλλαμβανει οποιον γουσταρει κ να μην μπορει κανεις να της βαλει χερι επειδη ειναι ανεξαρτητη αρχη.
μηπως να ειναι ανεξαρτητος κ οστρατος κ αμα αυριο καβλαρει του στρατηγου να ριξει πυραυλο στην τουρκια να του δωσουμε το ελευθερο να το κανει?
Εμένα στον δρόμο ο εισαγγελέας με πιάνει??? Όχι . Η αστυνομία.
Η αστυνομία να πάει να πιάσει τον Μητσοτάκη να τον πάει στον εισαγγελέα.
Κι αν ο εισαγγελέας τον αφήσει να τον ξαναπάει όταν τον ξαναπιάσει.
Και εκεί που θέλω να καταλειξω είναι ότι αφού δεν μπορούν να κάνουν την δουλειά τους να μην την κάνουν καθόλου ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ.
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
682
Κριτικές
28
Like
2.201
Πόντοι
1.196
Δε χρειάζεται να προκαλέσεις εσύ. Προκαλούν αυτοί. Συνεχώς και χωρίς αφορμή. Και συχνά γίνεται το τσαφ. Το επιδιώκουν.
Τι λες αδερφέ έτσι και έχεις τατουάζ άντε γεια μόνο που περπατάς αρκεί τι λέμε τώρα .
Περνάς από δίπλα και λένε εεεε έλα δω έλα δω...
Και περνάει από δίπλα μαύρο τζιπ με ρουμανικές πινακίδες και 4 καραφλες μέσα και δεν κοιτάνε καν δεν τους παίρνει εκεί.
Το χω ζήσει αυτό.
 

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.243
Κριτικές
41
Like
21.536
Πόντοι
18.496
Εμένα στον δρόμο ο εισαγγελέας με πιάνει??? Όχι . Η αστυνομία.
Η αστυνομία να πάει να πιάσει τον Μητσοτάκη να τον πάει στον εισαγγελέα.
Κι αν ο εισαγγελέας τον αφήσει να τον ξαναπάει όταν τον ξαναπιάσει.
Και εκεί που θέλω να καταλειξω είναι ότι αφού δεν μπορούν να κάνουν την δουλειά τους να μην την κάνουν καθόλου ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ.
αααα ενταξει,προφανως δεν εχω καταλαβει θεμελιωδεις αρχες του τροπου λειτουργιας των σωματων ασφαλειας.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Και περνάει από δίπλα μαύρο τζιπ με ρουμανικές πινακίδες και 4 καραφλες μέσα και δεν κοιτάνε καν δεν τους παίρνει εκεί.
Εσύ τύπε, θα τους σταμάταγες για εξακρίβωση; Θα σε έπαιρνε;
 

Iso14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2012
Μηνύματα
4.613
Κριτικές
8
Like
3.334
Πόντοι
456
Δε χρειάζεται να προκαλέσεις εσύ. Προκαλούν αυτοί. Συνεχώς και χωρίς αφορμή. Και συχνά γίνεται το τσαφ. Το επιδιώκουν.
Κοιτα παω γηπεδο καμμια 30αρια χρονια.Και συ πας.Οτι προκαλουν?Ναι προκαλουν και ειδικα σε επαρχιες αλλα και σε ντερμπι.Ομως η πλειοψηφια των παιχνιδιων τελειωνει ομαλα.Γιατι ας πουμε τετοια αισχη δεν γινονται σε αλλα ματς μικροτερων ομαδων ας πουμε.Γιατι ο οπαδος του παναιτωλικου δεν προκαλει οσο ο του γαυρου η της Αεκ κτλ που ειναι οχλος.Ξερουμε κ εσυ κ εγω οτι σε πολυ μεγαλο βαθμο υπαιτιοι ειναι οπαδοι..
Ναι προκαλουν οι μπατσοι αλλα οι οπαδοι πολυ περισσοτερο
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.820
Κριτικές
20
Like
12.679
Πόντοι
4.546
Τι αγώνας ήταν αυτός που έγινε τέτοιο περιστατικό;

ΔΕΝ έχει να κάνει το άθλημα και ο βαθμός σημασίας της κάθε αναμέτρησης τύπε..
ΟΛΑ είναι για το θεαθήναι.. τα συγκεκριμένα άτομα {σε οποιαδήποτε οπαδική παράταξη κι αν ανήκουν} πηγαίνουν στα γήπεδα απλά για να δημιουργήσουν προβλήματα...
Στην συγκεκριμένη περίπτωση όλοι γνωρίζουμε την αιτία για την οποία προκλήθηκαν...
* Σε καμία περίπτωση όμως προσωπικά ΔΕΝ μπορώ να δεχθώ την εύκολη λύση να πληρώνει κάθε φορά την νύφη η εκάστοτε ομάδα επειδή ΔΕΝ έχουν τ'αρχίδια οι κυβερνήσεις να εφαρμόσουν το νόμο και να φτάσουν το μαχαίρι μέχρι το κόκκαλο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: lavro

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
682
Κριτικές
28
Like
2.201
Πόντοι
1.196
Εσύ τύπε, θα τους σταμάταγες για εξακρίβωση; Θα σε έπαιρνε;
Όχι για αυτό είμαι ντελιβερας και όχι αστυνομικός.
Κι αν ήμουν αστυνομικός που δεν πάω εκεί που δεν με παίρνει δεν θα κυνηγούσα τους φουκαραδες.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.671
Like
6.360
Πόντοι
2.356
Κοιτα παω γηπεδο καμμια 30αρια χρονια.Και συ πας.Οτι προκαλουν?Ναι προκαλουν και ειδικα σε επαρχιες αλλα και σε ντερμπι.Ομως η πλειοψηφια των παιχνιδιων τελειωνει ομαλα.Γιατι ας πουμε τετοια αισχη δεν γινονται σε αλλα ματς μικροτερων ομαδων ας πουμε.Γιατι ο οπαδος του παναιτωλικου δεν προκαλει οσο ο του γαυρου η της Αεκ κτλ που ειναι οχλος.Ξερουμε κ εσυ κ εγω οτι σε πολυ μεγαλο βαθμο υπαιτιοι ειναι οπαδοι..
Ναι προκαλουν οι μπατσοι αλλα οι οπαδοι πολυ περισσοτερο
Στις μικροτερες ομάδες δεν υπάρχει ο όγκος των οπαδών. Κι αυτοί που μπορούν να σταθούν στις μικρότερες πόλεις είναι κυρίως οπαδοί των ομάδων Αθήνας-Θεσσαλονικης. Όχι της τοπικής ομάδας. Γι'αυτό και δεν υπάρχουν μπαχαλα σε μεγάλη έκταση από οπαδούς τύπου Παναιτωλικού.
Ο οπαδός αν προκαλεί ας αντιμετωπιστεί ανάλογα. Ο μπάτσος όμως δεν είναι εκεί για να προκαλεί. Και να εκτροχιαζει την κατάσταση. Και, κακά τα ψέματα, αυτοί που είναι στα ΜΑΤ είναι σε εγκεφαλική λειτουργία αμοιβαδας. Τη μόνη φορά που έχω δει ανθρώπινη συμπεριφορά από δαύτους ήταν σε εκδρομή στο Χαριλάου. Και ηταν περισσότερο αποτέλεσμα του Ταξιαρχου που είχε το πρόσταγμα και έκοψε μια-δύο μαλακίες που πήγαν να ξεφύγουν, παρά του επικεφαλής των πράσινων. Οπουδήποτε αλλού είτε πράσινοι είτε μπλε έψαχναν την αφορμή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom