Νέα

Πέθανε από ανακοπή καρδιάς η Ρούξι Ντουμιτρέσκου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Backpacker
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 111
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.767
Like
7.735
Πόντοι
2.306
Στην περίπτωση αυτής της γυναίκας, δεν είναι ούτως η άλλως βέβαιο, ότι ο εμβολιασμός ήταν ο καταλυτικός παράγοντας.

Άτομα που κάνουν πρωταθλητισμό επιβαρύνουν την καρδιά σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από ότι συνήθεις αθλητές.
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.527
Like
14.050
Πόντοι
3.506
Ρε τυπε μην τους χαλας το αφήγημα. Είπαμε έκανε το εμβόλιο και έπαθε ανακοπή, τελος!
Βέβαια και πριν το εμβόλιο χιλιάδες άνθρωποι πέθαιναν απο ανακοπή καρδιας αλλα δεν εχει σημασία για αυτούς.

Και εγω τυπε που εχω κανει 3 εμβόλια περιμένω οπου να ναι την ανακοπή:grin:
Κι εγω τρια.
Να το κανονισουμε ιδια μερα να φυγουμε παρεα
:2funny:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Άλλο αυτό, άλλη προπαγάνδα και τούτη., άλλη ιστορία.

Το ρεκόρ μακροζωΐας συνεχίζει να το έχει καπνίστρια. Η Ζαν Καλμέν, που κάπνιζε ως τα 122 της. Το κάπνισμα σκοτώνει τα μικρόβια κι ας είναι καρκινογόνο και τοξικό.

Αλλά ναι, θέλει τουλάχιστον δυο πακετάκια την ήμερα στις γυναίκες, και τρία στους άντρες. Ένα κι ενάμισι δεν φτάνουν.

... *γέλια*...
Νομίζω ότι και η χλωρίνη σκοτώνει τα μικρόβια αλλά δε κάνω γαργάρα κάθε πρωί

βέβαια όταν ξέσπασε ο κόβιντ υπήρξαν κάτι ζωντανά που διάβασαν ότι η χλωρίνη σκοτώνει τον ιό και την ήπιαν...

τουλάχιστον οι ψέκες έιναι ακίνδυνοι :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.457
Πόντοι
8.006
Άλλο αυτό, άλλη προπαγάνδα και τούτη., άλλη ιστορία.

Το ρεκόρ μακροζωΐας συνεχίζει να το έχει καπνίστρια. Η Ζαν Καλμέν, που κάπνιζε ως τα 122 της. Το κάπνισμα σκοτώνει τα μικρόβια κι ας είναι καρκινογόνο και τοξικό.

Αλλά ναι, θέλει τουλάχιστον δυο πακετάκια την ήμερα στις γυναίκες, και τρία στους άντρες. Ένα κι ενάμισι δεν φτάνουν.

... *γέλια*...
Η Ζαν Καλμαν ξεκινησε να καπνιζει στο γηροκομειο στα 112. Αρα δεν μετραει και πολυ ως καπνιστρια.


Ξεκίνησε να καπνίζει 112 χρονών
Μέχρι τον γάμο, δεν επιτρεπόταν στην Καλμάν να καπνίζει. Όπως μπορεί να φανταστεί κανείς, στα τέλη του δέκατου ένατου αιώνα, απαγορευόταν ένα κορίτσι, και συγκεκριμένα σε μια αστική οικογένεια, να το κάνει αυτό.

Ωστόσο, μόλις παντρεύτηκε, ο σύζυγος της Καλμάν της πρόσφερε ένα τσιγάρο.

Και παρόλο που ήταν εξαιρετικά χαρούμενη που έκανε κάτι που δεν της επιτρεπόταν να κάνει πριν, τελικά δεν της φάνηκε ωραίο και δεν ξεκίνησε να καπνίζει.

Τελικά απέκτησε τη συνήθεια σε ηλικία περίπου 112 ετών ενώ ζούσε σε οίκο ευγηρίας, έχοντας ωστόσο ζήσει, ακόμη και έτσι, το μεγαλύτερο μέρος της ζωής της, χωρίς να καπνίζει.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.767
Like
7.735
Πόντοι
2.306
Νομίζω ότι και η χλωρίνη σκοτώνει τα μικρόβια αλλά δε κάνω γαργάρα κάθε πρωί

βέβαια όταν ξέσπασε ο κόβιντ υπήρξαν κάτι ζωντανά που διάβασαν ότι η χλωρίνη σκοτώνει τον ιό και την ήπιαν...

τουλάχιστον οι ψέκες έιναι ακίνδυνοι :confused:

Τι να το παιδεύουμε.

Εκείνοι που γουστάρουν να καπνίζουν, θα καπνίζουν,

εκείνοι που πανικοβάλλονται και πίνουν χλώριο θα το πιουν,

κι εκείνοι που θα κάνουν, ότι τους προτείνει η φαρμακοβιομηχανία κι οι εκπρόσωποι της, θα το κάνουν.

Ο καθένας μας με τη μοίρα του, και το μυαλό που κουβαλάει.
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.373
Like
489
Πόντοι
36
Τυπε κανονικά μετα τα 40 θα πρέπει να κάνουν ολοι μια φορα το χρονο υπέρηχο καρδίας, υπερηχο ανω και κατω κοιλίας, γενικη αιματος-ουρων και μετα τα 45 κολονοσκοπηση με επανάληψη καθε 5 χρονια... Πες μου τωρα ποσοι Ελληνες τα κανουν αυτα;
εγω τα κάνω και έχω ήσυχη την καρδιά μου και τον νου μου .... τι κάνει ο καθένας δικό του θέμα .
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.767
Like
7.735
Πόντοι
2.306
Η Ζαν Καλμαν ξεκινησε να καπνιζει στο γηροκομειο στα 112. Αρα δεν μετραει και πολυ ως καπνιστρια.


Ξεκίνησε να καπνίζει 112 χρονών
Μέχρι τον γάμο, δεν επιτρεπόταν στην Καλμάν να καπνίζει. Όπως μπορεί να φανταστεί κανείς, στα τέλη του δέκατου ένατου αιώνα, απαγορευόταν ένα κορίτσι, και συγκεκριμένα σε μια αστική οικογένεια, να το κάνει αυτό.

Ωστόσο, μόλις παντρεύτηκε, ο σύζυγος της Καλμάν της πρόσφερε ένα τσιγάρο.

Και παρόλο που ήταν εξαιρετικά χαρούμενη που έκανε κάτι που δεν της επιτρεπόταν να κάνει πριν, τελικά δεν της φάνηκε ωραίο και δεν ξεκίνησε να καπνίζει.

Τελικά απέκτησε τη συνήθεια σε ηλικία περίπου 112 ετών ενώ ζούσε σε οίκο ευγηρίας, έχοντας ωστόσο ζήσει, ακόμη και έτσι, το μεγαλύτερο μέρος της ζωής της, χωρίς να καπνίζει.


Αν είναι αυτό σωστό, μπορεί κανείς να πει κι ότι την σκότωσε πρόωρα το τσιγάρο. *λολ*
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Τι να το παιδεύουμε.

Εκείνοι που γουστάρουν να καπνίζουν, θα καπνίζουν,

εκείνοι που πανικοβάλλονται και πίνουν χλώριο θα το πιουν,

κι εκείνοι που θα κάνουν, ότι τους προτείνει η φαρμακοβιομηχανία κι οι εκπρόσωποι της, θα το κάνουν.

Ο καθένας μας με τη μοίρα του, και το μυαλό που κουβαλάει.
Ε ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του


αλλά.....αν θυμάσαι με την πανδημία οι πράξεις των ψεκασμένων μας επηρέαζαν όλους. Δηλαδή αυξάνονταν τα κρούσματα επειδή τα ζώα έβγαιναν έξω και κόλλαγαν ο ένας με τον άλλον και δεν τηρούσαν κανένα μέτρο ασφαλείας...

και έκλειναν τις εταιρείες και την αγορά και γαμιόμασταν εμείς.

και το κυριότερο....πήγαινες σε ένα σούπερ μάρκετ που είναι κλειστός χώρος και έβλεπες τον μαλάκα να κάνει γεώτρηση στη μύτη του μέσα από τη μάσκα που τη φόραγε και λάθος...και μετά να πιάνει τις ντομάτες....

Δηλαδή ο καθένας με τη μοίρα του αλλά ας την υποστεί στο σπίτι του εγώ τι φταίω να την υποστώ μαζί του?
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.767
Like
7.735
Πόντοι
2.306
Ε ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του


αλλά.....αν θυμάσαι με την πανδημία οι πράξεις των ψεκασμένων μας επηρέαζαν όλους. Δηλαδή αυξάνονταν τα κρούσματα επειδή τα ζώα έβγαιναν έξω και κόλλαγαν ο ένας με τον άλλον και δεν τηρούσαν κανένα μέτρο ασφαλείας...

και έκλειναν τις εταιρείες και την αγορά και γαμιόμασταν εμείς.

και το κυριότερο....πήγαινες σε ένα σούπερ μάρκετ που είναι κλειστός χώρος και έβλεπες τον μαλάκα να κάνει γεώτρηση στη μύτη του μέσα από τη μάσκα που τη φόραγε και λάθος...και μετά να πιάνει τις ντομάτες....

Δηλαδή ο καθένας με τη μοίρα του αλλά ας την υποστεί στο σπίτι του εγώ τι φταίω να την υποστώ μαζί του?


Αυτοί ήταν οι νόμοι, κι είχαν τόσο οι εμβολιασμένοι όσο και οι ανεμβολίαστοι να τους τηρήσουν.

Αν εσύ φοβάσαι τόσο πολύ για τη ζωούλα σου, κάποιος άλλος έχει το δικαίωμα να φοβάται μην καταλήξει φαρμακωμένος από την ιατροφαρμακευτική κι εμβολιαστική πρόνοια.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Αυτοί ήταν οι νόμοι, κι είχαν τόσο οι εμβολιασμένοι όσο και οι ανεμβολίαστοι να τους τηρήσουν.

Αν εσύ φοβάσαι τόσο πολύ για τη ζωούλα σου, κάποιος άλλος έχει το δικαίωμα να φοβάται μην καταλήξει φαρμακωμένος από την ιατροφαρμακευτική κι εμβολιαστική πρόνοια.
Γιατί είπα εγώ να κάνει το εμβόλιο? Προσωπικά βρίσκω φουλ υποκρητικό να μην κάνει κάποιος το εμβόλιο επειδή διάβασε σε ένα σαιτ ότι προκαλεί παρενέργειες....ενώ με όλα τα άλλα που του σερβίρουν τα κάνει γαργάρα....όπως συμπληρώματα διατροφής και συμπληρώματα γυμναστηρίου και τέτοια.....

αλλά οκ αν ο άλλος έκανε την έρευνα του για 2 μέρες στο youtube και κατέληξε ότι ξέρει καλύτερα από τους επιστήμονες....πάω πάσο...έτσι και αλλιώς στην Ελλάδα όλοι ξέρουν τα πάντα καλύτερα από τους επιστήμονες.....(δεν μιλάω για την πολιτική αντιμετώπιση να μην τα μπλέξουμε..)

εγώ είπα να τηρεί την καραντίνα και τα μέτρα ατομικής προστασίας...δηλαδή να φοράει μάσκα.

Γιατί έχει το δικαίωμα να με κολλήσει ας πούμε???
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.767
Like
7.735
Πόντοι
2.306
Γιατί είπα εγώ να κάνει το εμβόλιο? Προσωπικά βρίσκω φουλ υποκρητικό να μην κάνει κάποιος το εμβόλιο επειδή διάβασε σε ένα σαιτ ότι προκαλεί παρενέργειες....ενώ με όλα τα άλλα που του σερβίρουν τα κάνει γαργάρα....όπως συμπληρώματα διατροφής και συμπληρώματα γυμναστηρίου και τέτοια.....

αλλά οκ αν ο άλλος έκανε την έρευνα του για 2 μέρες στο youtube και κατέληξε ότι ξέρει καλύτερα από τους επιστήμονες....πάω πάσο...έτσι και αλλιώς στην Ελλάδα όλοι ξέρουν τα πάντα καλύτερα από τους επιστήμονες.....(δεν μιλάω για την πολιτική αντιμετώπιση να μην τα μπλέξουμε..)

εγώ είπα να τηρεί την καραντίνα και τα μέτρα ατομικής προστασίας...δηλαδή να φοράει μάσκα.

Γιατί έχει το δικαίωμα να με κολλήσει ας πούμε???

Επειδή ακόμη κι όταν μπεις στο μετρό, μπορεί να κολλήσεις κάτι. Εντελώς άσχετα με τον COVID.

Τα κρυολογήματα, οι γρίπη, οι ιοί είναι αποδεκτό μέρος της καθημερινότητας και της ζωής.
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.680
Like
2.357
Πόντοι
456
Επειδή διάβασα τα πάντα εδω μέσα…

Απλά για να ξέρετε, οι περισσότεροι αθλητές πάσχουν απο μυοκαρδίτιδες και καρδιολογικά προβλήματα.
Πολλοί επίσης ζουν με βηματοδότες. Οπότε καμία εντύπωση για το γεγονός.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Επειδή ακόμη κι όταν μπεις στο μετρό, μπορεί να κολλήσεις κάτι. Εντελώς άσχετα με τον COVID.

Τα κρυολογήματα, οι γρίπη, οι ιοί είναι αποδεκτό μέρος της καθημερινότητας και της ζωής.
Μαν δε θα κάνω επιχειρηματολογία για το πως ήταν ένας ιός που δεν τον είχαμε ξαναδεί, οι επιστήμονες μέχρι ένα σημείο δεν ήξεραν πως να τον αντιμετωπίσουν, έστελνε κόσμο στην εντατική και θέριζε τις μεγάλες ηλικίες και τις ευπαθείς ομάδες, σου άφηνε συμπτώματα για μήνες μετά την μόλυνση....

να με συγχωρείς αλλά δεν ήθελα να περάσω από την διαδικασία της καραντίνας επειδή ο τάκαρος από τα πατήσια πιστεύει ότι του έφεραν έναν ψεύτικο ιό για να τον κρατήσουν σπίτι και να τον πληρώνουν για να κάθετε.

Ας γίνει μέρος της δικής του καθημερινότητας και της ζωής.....αλλά όταν κόλλαγαν αυτοί έχεζαν παντελόνια και πήγαιναν γραμμή στα επείγοντα.....δεν έλεγαν ''έλα μωρέ με τον "κοροδοιό'' θα κάτσω σπίτι να πάρω ένα ντεπόν...γίνονταν λουμπίνες....
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.767
Like
7.735
Πόντοι
2.306
Μαν δε θα κάνω επιχειρηματολογία για το πως ήταν ένας ιός που δεν τον είχαμε ξαναδεί, οι επιστήμονες μέχρι ένα σημείο δεν ήξεραν πως να τον αντιμετωπίσουν, έστελνε κόσμο στην εντατική και θέριζε τις μεγάλες ηλικίες και τις ευπαθείς ομάδες, σου άφηνε συμπτώματα για μήνες μετά την μόλυνση....

να με συγχωρείς αλλά δεν ήθελα να περάσω από την διαδικασία της καραντίνας επειδή ο τάκαρος από τα πατήσια πιστεύει ότι του έφεραν έναν ψεύτικο ιό για να τον κρατήσουν σπίτι και να τον πληρώνουν για να κάθετε.

Ας γίνει μέρος της δικής του καθημερινότητας και της ζωής.....αλλά όταν κόλλαγαν αυτοί έχεζαν παντελόνια και πήγαιναν γραμμή στα επείγοντα.....δεν έλεγαν ''έλα μωρέ με τον "κοροδοιό'' θα κάτσω σπίτι να πάρω ένα ντεπόν...γίνονταν λουμπίνες....

Αυτά είναι. Και μάλιστα ο άλλος μπορεί να αναπτύξει φυσική ανοσία και στο τέλος να την πατήσεις εσύ με τα εμβόλια.

Έτσι πάει. Οι επιλογές των άλλων επηρεάζουν και σένα στη ζωή σε ένα κοινωνικό σύνολο.
 

Τάκης 21

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2023
Μηνύματα
158
Like
583
Πόντοι
81
Έτσι είναι με τα μπόλια αργά η γρήγορα όλοι οι μπολιασμενη θα πεθάνουν
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.137
Πόντοι
2.356
Κρίμα, μόνο 46 ήταν. :(


Τελευταία ανάρτηση στο fb.

 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.767
Like
7.735
Πόντοι
2.306
RIP
Rest In Peace

και

ΖΣΛΜ
Ζωή σε λόγου μας
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Αυτά είναι. Και μάλιστα ο άλλος μπορεί να αναπτύξει φυσική ανοσία και στο τέλος να την πατήσεις εσύ με τα εμβόλια.

Έτσι πάει. Οι επιλογές των άλλων επηρεάζουν και σένα στη ζωή σε ένα κοινωνικό σύνολο.
Όχι δεν πάει έτσι....αλλιώς γιατί να μην τον επηρεάσουν αυτόν οι δικές μου επιλογές και να κάτσει σπίτι του?

Γιατί οι δικές του επιλογές είναι πιο σημαντικές από τις δικές μου?
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.767
Like
7.735
Πόντοι
2.306
Όχι δεν πάει έτσι....αλλιώς γιατί να μην τον επηρεάσουν αυτόν οι δικές μου επιλογές και να κάτσει σπίτι του?

Γιατί οι δικές του επιλογές είναι πιο σημαντικές από τις δικές μου?

Επειδή αυτό ήταν το νομικό πλαίσιο της χώρας εκείνη την εποχή.

Η δική σου λογική επιβαρύνει επίσης κάποιους άλλους, που προτιμούν να εκτεθούν σε δήμοσιους χώρους στον ιό, για να αναπτύξουν φυσική ανοσία.

Εσύ θες εμβόλιο. Ο άλλος θέλει φυσική ανοσία. Σε όποιον κάτσει καλύτερα. Ο καθένας με τη μοίρα του.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom