Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 295K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
ρε παιδες τι σπιταρωνες εχετε και δεν πιανουν τα πισι σας απο το ρουτερ?  :rolleyes:

ενα tplink που εχω πιανω μεσα σε 4ρι σπιτι μια χαρα και απεναντι οταν καθομαι στο παρκο με το κινητο επισης μια χαρα

σε μια αλλη πολυκατοικια που μενω το ρουτερ της forthnet ειναι στον 4o

και δουλευω και εγω στον 2ο....

επισης παιζει ρολο το ρουτερ να ειναι σε λιγο ανοιχτο σημειο

(πχο οχι μεσα σε ντουλαπι, αναμεσα σε στενα ραφια κλπ...)

 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.791
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
ρε παιδες τι σπιταρωνες εχετε και δεν πιανουν τα πισι σας απο το ρουτερ?  :rolleyes:

ενα tplink που εχω πιανω μεσα σε 4ρι σπιτι μια χαρα και απεναντι οταν καθομαι στο παρκο με το κινητο επισης μια χαρα

σε μια αλλη πολυκατοικια που μενω το ρουτερ της forthnet ειναι στον 4o

και δουλευω και εγω στον 2ο....

επισης παιζει ρολο το ρουτερ να ειναι σε λιγο ανοιχτο σημειο

(πχο οχι μεσα σε ντουλαπι, αναμεσα σε στενα ραφια κλπ...)

το ρούτερ το έχω δώσει στη γειτόνισσα  :zfuck: και μου έμεινε μόνο το καλώδιο... :2funny:

να πιάνει το τάμπλετ ασύρματα μέσα από 4-5 τοίχους ?
μάλλον χλωμό.. :P
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
το ρούτερ το έχω δώσει στη γειτόνισσα  :zfuck: και μου έμεινε μόνο το καλώδιο... :2funny:

να πιάνει το τάμπλετ ασύρματα μέσα από 4-5 τοίχους ?
μάλλον χλωμό.. :P

ταμπλετ δεν εχω τυπε για να σου πω,

παντως ενα παλιο ρουτερ της φορθνετ δεν επιανε ουτε στο διπλανο δωματιο

το πεταξα εβαλα το αλλο με το διπλο διαφορικο (κεραια εννοω) και σωθηκα :grin:
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
το ρούτερ το έχω δώσει στη γειτόνισσα  :zfuck: και μου έμεινε μόνο το καλώδιο... :2funny:

να πιάνει το τάμπλετ ασύρματα μέσα από 4-5 τοίχους ?
μάλλον χλωμό.. :P
Μετά της άφησες το router?
Καινουργιο αυτό πληρωμή σε είδος ( χαχαχα ) πλάκα κάνω.

Οι τοίχοι δεν παίζουν τόσο μεγάλο θέμα μην ξεχνάς είναι περίπου σαν ραδιοφωνικό το σήμα ( δεν είμαι μηχανικός για να τα ξέρω ακριβώς ) αλλά τα σίδερα που έχουν εγκαταστήσει στις πλάκες και στα θεμέλια αυτά είναι τα μεγάλα εμπόδια.
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
μπορεις να αλλαξεις και καναλι με καποιο αλλο που εχει καλυτερο σημα!

 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Tsolias.Psolias approves  :thumbsup:
(ο οποίος μουλτι-μυδο-παίχτης είναι ένα spin-off του The Kmplayer (korean media player) o οποίος είναι τοις πάσι γνωστός στους κόλπους των ανιμε εραστών)
και για να δώσω επιπλέον καλό υλικό :
τι κάνει αυτό; λοιπόν, αντιγράφεις το λινκ από το youtube και σου ανοίγει το βίντεο με τον παραπάνω μουλτι-μύδια παίχτη,
τουτέστιν παίζεις βίντεο χωρίς να κολλάει το σύμπαν στον φυλλομετρητή και κυρίως χωρίς τις ενοχλητικές διαφημίσεις(εάν δεν έχεις βάλει το κατάλληλο αντ-ον ακόμα)

bonus:
επίσης χρησιμοποιώ αυτό (self-explanatory)
και τώρα που έχω κέφια.
άντε και το για τα μάτια σας μόνο.



Άρχοντας.
 

spanky

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.659
Like
2
Πόντοι
16
Εκανα update στο σπασμενο avast antivirus που εχω και επειτα δε μου ανοιγει το προγραμμα δε μπορω να το κανω unistall δε μπορω να το ξανακανω install απο την αρχη γενικα τιποτα.wtf?
 

adaldizmi

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2006
Μηνύματα
151
Κριτικές
3
Like
23
Πόντοι
1
Εκανα update στο σπασμενο avast antivirus που εχω και επειτα δε μου ανοιγει το προγραμμα δε μπορω να το κανω unistall δε μπορω να το ξανακανω install απο την αρχη γενικα τιποτα.wtf?

μπες σε safe mode χωρις networking και δοκίμασε να το κάνεις uninstall από εκεί.

αν δε γίνει κι από εκεί, θα πρέπει να μπεις με livecd και να το βγάλεις μέσω σχετικής επιλογής
 

spanky

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.659
Like
2
Πόντοι
16
μπες σε safe mode χωρις networking και δοκίμασε να το κάνεις uninstall από εκεί.

αν δε γίνει κι από εκεί, θα πρέπει να μπεις με livecd και να το βγάλεις μέσω σχετικής επιλογής
εκανα unistall με ενα προγραμμα που βρηκα και λεγεται Revo αλλα στα αρχεια εφαρμογων (windows 7)παραμενει ο φακελος και δε μπορω να τον διαγραψω γιατι δεν εχω προσβαση λεει.Επισης στην εκκίνηση μου βγαζει σφαλμα εφαρμογης.. αυτα ειναι τα μηνύματα 
 

Συνημμένα

  • ekkinish.png
    ekkinish.png
    68,8 KB · Εμφανίσεις: 45
  • arxeia efarmo.png
    arxeia efarmo.png
    35 KB · Εμφανίσεις: 26

spanky

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.659
Like
2
Πόντοι
16
και αυτο οταν παω ιδιότητες για να τις αλλαξω απο admiministrator σε user
 

Συνημμένα

  • arxeia efarmog.png
    arxeia efarmog.png
    11,7 KB · Εμφανίσεις: 30

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Φίλε έχει δουλίτσα το θέμα.
-  Πρέπει να σταματίσεις την υπηρεσία.
-  Πρέπει να μην ξεκινάει στην εκκίνηση του υπολογιστή το πρόγραμμα.
και μετά θα σβήσεις τους φακέλους.
 

spanky

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.659
Like
2
Πόντοι
16
Σε safe mode κατάφερα και διαγραψα το φακελο που ειχε απομείνει και τωρα δεν εχω antivirus πλεον.
Εγινε τιποτα με το avast και τσακωνουν τα σπασμενα τιποτα ξερετε οπως παλαιοτερα και με το kaspersky αν θυμαμαι καλα;
Να το ξανακανω εγκατασταση το avast απο την αρχη ή εχετε να προτείνετε κατι αλλο ελευθερο και αξιοπιστο; 
 

adaldizmi

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2006
Μηνύματα
151
Κριτικές
3
Like
23
Πόντοι
1
Σε safe mode κατάφερα και διαγραψα το φακελο που ειχε απομείνει και τωρα δεν εχω antivirus πλεον.
Εγινε τιποτα με το avast και τσακωνουν τα σπασμενα τιποτα ξερετε οπως παλαιοτερα και με το kaspersky αν θυμαμαι καλα;
Να το ξανακανω εγκατασταση το avast απο την αρχη ή εχετε να προτείνετε κατι αλλο ελευθερο και αξιοπιστο; 

βάλε το avira free κι είσαι καλυμένος.

το θέμα δεν είνα τι antivirus έχεις αλλά να προσέχεις τι χρήση κάνεις...

ότι και να έχεις, αν πατάς ότι κι όπου να'ναι θα το φας στο κεφάλι
 

spanky

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.659
Like
2
Πόντοι
16
βάλε το avira free κι είσαι καλυμένος.

το θέμα δεν είνα τι antivirus έχεις αλλά να προσέχεις τι χρήση κάνεις...

ότι και να έχεις, αν πατάς ότι κι όπου να'ναι θα το φας στο κεφάλι
σε τσοντοσαιτ μπαινω που αλλου ;  :grin:
 

adaldizmi

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2006
Μηνύματα
151
Κριτικές
3
Like
23
Πόντοι
1
δεν είναι το θέμα που μπαίνεις αλλά τι πατάς!

να μην τρέξεις κάνα 3rd party software και τσιμπήσεις τίποτα.

αυτό να προσέχεις
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Σε safe mode κατάφερα και διαγραψα το φακελο που ειχε απομείνει και τωρα δεν εχω antivirus πλεον.
Εγινε τιποτα με το avast και τσακωνουν τα σπασμενα τιποτα ξερετε οπως παλαιοτερα και με το kaspersky αν θυμαμαι καλα;
Να το ξανακανω εγκατασταση το avast απο την αρχη ή εχετε να προτείνετε κατι αλλο ελευθερο και αξιοπιστο;  
Φίλε προσωπικά πιστεύω ότι για το μόνο που αξίζει να δώσεις λεφτά, όσο αναφορά το software, σε Windows πάντα είναι το Antivirus και επειδή έχω δουλέψει και σε εταιρικό επίπεδο προτείνο Kaspersky ή NOD32. Βέβαια κάποιοι συναθλητές εδώ υποστιρίζουν το Linux όπως και εγώ που εξαλείφεις τον κίνδυνο ιών σε μεγάλο ποσοστό ( είναι άλλη συζήτηση αυτή ).
Οπως πάντα απλά μια γνώμη αναφέρω εδώ όχι συμβουλή και πρόταση το τι θα κάνεις.
Φιλικά
 

spanky

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.659
Like
2
Πόντοι
16
Φίλε προσωπικά πιστεύω ότι για το μόνο που αξίζει να δώσεις λεφτά, όσο αναφορά το software, σε Windows πάντα είναι το Antivirus και επειδή έχω δουλέψει και σε εταιρικό επίπεδο προτείνο Kaspersky ή NOD32. Βέβαια κάποιοι συναθλητές εδώ υποστιρίζουν το Linux όπως και εγώ που εξαλείφεις τον κίνδυνο ιών σε μεγάλο ποσοστό ( είναι άλλη συζήτηση αυτή ).
Οπως πάντα απλά μια γνώμη αναφέρω εδώ όχι συμβουλή και πρόταση το τι θα κάνεις.
Φιλικά
εχεις δικιο αλλα εφοσον ακομη βρισκεις τροπους να κανεις τη δουλεια σου τζαμπα με τους χακερς και τα σπασμενα προγραμματα γιατι να πληρωνεις.μελλοντικα αν καταφερουν να τα βρικουν ολα αυτα σαφως και θα πληρωσεις για να μην παθεις χειροτερη ζημια..εγω παντως οικιακη χρηση κανω και μεχρι στιγμης ειμαι καλυμμένος με προγραμματα που καταβαζω απο τορρεντ
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Μάλον δεν το έθεσα σωστά για πληρωμή μόνο για antivirus. Το 99% των προγραμματων που είναι με πληρωμή να ξέρεις υπαρχουν και σε ελεύθερη μορφη και κάνουν σχεδόν ( βέβαια ) την ίδια δουλειά. Οσο αναφορά τα σπασμένα Antivirus έχω να σου πω ότι υπάρχει μεγάλο ποσοστό να την πατήσεις απο εκεί. Υπάρχουν πολλές αναφορές ότι το σπαστίρι να πω είναι και ιός και μάλιστα στην χειρότερη μορφή. Μπορείς να προστατευτείς με διάφορα κόλπα ( καλά στημένο Firewall, σωστά στημένα τα δικαιώματα των χρηστών ).
Αυτά τα λίγα σαν συζήτηση.
Οτι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε το συζητάμε.
 

adaldizmi

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2006
Μηνύματα
151
Κριτικές
3
Like
23
Πόντοι
1
Μάλον δεν το έθεσα σωστά για πληρωμή μόνο για antivirus. Το 99% των προγραμματων που είναι με πληρωμή να ξέρεις υπαρχουν και σε ελεύθερη μορφη και κάνουν σχεδόν ( βέβαια ) την ίδια δουλειά. Οσο αναφορά τα σπασμένα Antivirus έχω να σου πω ότι υπάρχει μεγάλο ποσοστό να την πατήσεις απο εκεί. Υπάρχουν πολλές αναφορές ότι το σπαστίρι να πω είναι και ιός και μάλιστα στην χειρότερη μορφή. Μπορείς να προστατευτείς με διάφορα κόλπα ( καλά στημένο Firewall, σωστά στημένα τα δικαιώματα των χρηστών ).
Αυτά τα λίγα σαν συζήτηση.
Οτι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε το συζητάμε.

απόλυτα σωστός!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom