Νέα

Παντρεμένοι με παιδιά...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Driver1981
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 775
  • Εμφανίσεις 59K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
ναι αλλά για τον γκόμενο, βρίσκουν χρόνο κ καβλαντιζουν
Τι να σου πω, ρε τύπε;

Τη δεκαετία του 50, μεγαλώνανε στα χωριά 5-6 παιδιά για πλάκα μέσα σε φτώχεια, το πρωΐ να είναι στα χωράφια, να πρέπει να ζυμώσουν ψωμί, να ταΐσουν τα κουνέλια κ.ο.κ.

Το 2020 η Χαρά η κομμώτρια από τη Νέα Ιωνία Βόλου, διαβάζει στο κινητό ότι η Καρντάσιαν παίζει να είναι η 1η influencer :jerking: δισεκατομμυριούχος. :confused:

Είναι για να κάνει οικογένεια η Χαρά με κανα στέλεχος των €1000 τώρα, πως το βλέπεις; :think:
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.408
Κριτικές
107
Like
7.901
Πόντοι
7.815
Άσχετο.. Πριν μια 12έτια, παραμονή πρωτοχρονιάς στους κουμπάρους.. φρεσκοχωρισμενος, πάρτυ από τα παλαιά (50 άτομα, σε μεζονέτα 3πατη) ..

Σκάει μύτη μια 40άρα καθηγήτρια με όλο το πακέτο (σπίτι, εξοχικό, 2 αμάξια, ενοίκια, μοναχοκόρη...) αλλά κάτι ανάμεσα σε σπασαρχιδο κ πρηξαρχιδο.. Την έπεφτε σε όποιον έβλεπε κ δεν είχε ντάμα δίπλα του.. Εγώ δεν είχα κ πολλά κέφια κ την έκανα νωρίς σχετικά ..

Την αλλά μέρα στο τραπέζι το εορταστικό, έμαθα ότι το κορίτσι θα έβγαινε με έναν ΔΥ, που ήταν ένα μάτσο χάλια .. 55αρης, κοιλαράς, χειρότερος και από τον Παύλο Χαϊκάλη κλπ, κλπ.

Μην τα πολυλογώ, 6 μήνες μετά, μήνα Ιούνιο Παντρεύονται (έγκυος) κ η τυπισα γεννάει τα επόμενα χριστουγενα.. Φλεβάρη χωρίζει, 2 μηνών βρέφος το μωρό..

Στην πορεία των χρόνων, αποκαλύφτηκε και η εντολή της μάνας της 40αρας: Παντρέψου να κανείς ένα παιδί κ μετά χωρισε τον .. Θα στο μεγαλώσω εγώ .. Αλλά να κάνεις παιδί, πρώτα με γάμο και όλα τα σχετικά κ παρατατον μετά .. Τόσο κυνικά
Μια υστερική μάνα που στιγμάτισε τις ζωές 3 ανθρώπων
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.408
Κριτικές
107
Like
7.901
Πόντοι
7.815
Είναι για να κάνει οικογένεια η Χαρά με κανα στέλεχος των €1000 τώρα, πως το βλέπεις; :think:
εγώ θα σου πω ότι ξέρω περίπτωση που οικογένεια με 1500 ευρώ, υπάλληλοι και οι 2 σε εμπορικά καταστήματα μεγαλώνουν 3 παιδιά, με αξιοπρέπεια και περηφάνια .. Χωρίς τους γονείς να είναι δίπλα τους (εκτός Αθήνας, στην επαρχία ..)

Άμα η άλλη θέλει 10 ευρώ την ημέρα στα Mikel, πως να μεγαλώσει οικογένεια

Ο καθένας έχει ορίσει τον πήχυ του ..

Και για να σου απαντήσω, όλες περιμένουν το πριγκηποπουλο που θα τις αποκαταστήσει, αλλά το πριγκηπουλο έχει να διαλέξει από το δικό του κοινωνικό status
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.228
Κριτικές
14
Like
4.577
Πόντοι
3.715
Δεν είπα ποτέ ότι δεν φταίνε και οι άντρες.Οι πιρφόροι κατέστρεψαν το σύμπαν
μεγάλο θέμα οι πυρφόροι, αποτέλεσμα που έχει αιτία βέβαια αλλά δε στρώνει με τίποτε.
Κάνε μια περατζάδα στις κριτικές ανά τα έτη, ένας κι ένας οι κλαρινογαμπροί.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.962
Κριτικές
63
Like
45.865
Πόντοι
9.297
Γιατί,μήπως έχει κανας άντρας απαίτηση να του μαγειρεύει;Αφού την πήρε χωρίς να ξέρει ούτε τα βασικά απο κουζίνα,επιλογή του ήταν.Όλοι ανάρχιδοι,'ό,τι πει η γυναίκα',πιο φεμινιστές κι απ'τις γυναίκες

Έχουν βρει και οι γυναίκες τη δικαιολογία 'δεν έχουμε χρόνο'.Τί χρόνο δεν έχεις μωρή αν δεν δουλεύεις;Για να'σαι όλη μέρα καφέδες και να φτιάχνεις τα νύχια σου;
Toυλαχιστον αν βγάζουν γούστα επί κρεβατιού δεν θα τους πειράζει να τρώνε κονσέρβες κάθε μέρα.... :confused:
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.217
Κριτικές
20
Like
3.771
Πόντοι
1.446
ολοι νομιζουν οτι ειναι καλυτεροι απο τι ειναι στη πραγματικότητα.Και τους ειναι δύσκολο να δεχτουν οτι κάποιος τους αντιμετωπίζει με την πραγματικη τους αξια

ολοι νομιζουν οτι ειναι καλυτεροι απο τι ειναι στη πραγματικότητα.Και τους ειναι δύσκολο να δεχτουν οτι κάποιος τους αντιμετωπίζει με την πραγματικη τους αξια
Έτσι δεν συμβαίνει συνήθως; Σε κάποιους μπορεί να λειτουργεί από άμυνα αυτή η "υπεραξία" που δίνουν στον εαυτό τους, σε κάποιους μπορεί να είναι ηλίθιοι και να μην έχουν αυτογνωσία... Ο καθένας για διαφορετικούς λόγους...
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.217
Κριτικές
20
Like
3.771
Πόντοι
1.446
Παίζει αυτό, το έχω ακούσει κ εγώ, αλλά είναι η δικαιολογία που βολεύει τις περισσότερες Ελεεινίδες

Γνώμη μου, οι παλιές γυναίκες, βράχος κ στήριγμα σε μια οικογένεια, έχουν εξαφανιστεί.. Που ήταν αξιοπρεπείς κ πραγματικές κολώνες στα σπίτια τους κ τις οικογένειες τους.

Όλες αυτές που λένε για την στενή σχέση των πρώην ανδρών με την μητέρα τους... δεν λέει καμία τους, ότι μέχρι τα 30 η μάνα τους, τις ξυπνάγανε να πάνε για δουλειά, να τις μαγειεψουν φαγητό για την δουλειά, να τα βρουν όλα σιδερωμένα, κλπ, κλπ , όλα στο πιάτο, που λέμε ..

Καλομαθημενες (από το σπίτι) κ όταν ήρθε η ώρα της κρίσης (=ήρθε η ώρα να κάνω οικογένεια γιατί βαράει το ρημάδι το βιολογικό ρολόι κ θα μείνω στο ράφι) ήταν ανώριμες για τόσο μεγάλο όγκο ευθυνών και πολύ κατώτερες των περιστασεων.

Καμία δεν φρόντισε να μάθει να μαγειρεύει, νοικοκυρά έστω στα βασικά .. Αντιλαμβάνομαι τις ευθύνες κ τις υποχρεώσεις της σύγχρονης γυναίκας, αλλά πείτε μου: Πόσοι από εσάς τους παντρεμένους φεύγετε το πρωί για το γραφείο ή την δουλειά, με σπιτικό φαγητό μαγειρεμένο ?

Μαγειρεύει καμία Ελληνίδα πλέον σήμερα ? Ακόμη κ τα ΣΚ, πλέον τρώει όλη οι οικογένεια έξω, για να φάνε ΟΛΟΙ μαζί, επειδή τις καθημερινές τρώνε ξεχωριστά

Και άμα περάσει καμία φορά ο καημένος ο σύζυγος από την μάνα του για να φάει κάνα λαδερό να λιγδώσει το άντερο του, είναι μαμάκιας ..

Και άμα περάσει από κανένα κόκκινο σπιτάκι ή στούντιο να ξεφορτώσει είναι αλανιάρης και γκομεριάρης, δεν κάνει για σπίτι ..
Ο κάθε ένας που παντρεύεται δύσκολα συνήθως καταλαβαίνει ότι εκτός από την λεγάμενη θα παντρευτεί και τον αδελφό της (αδέλφια της) και την μάνα της και τον πατέρα της (και τους παππούδες, γιαγιάδες, αν υπάρχουν) κτλ. Μετά αρχίζουν τα προβλήματα πιο πριν είναι ο ενθουσιασμός και οι ορμές των ενστίκτων...
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.217
Κριτικές
20
Like
3.771
Πόντοι
1.446
εσύ δεν ήσουν που έλεγες οτι ακόμα και στο γηροκομείο θα ζουλάς τα βυζιά των νοσοκόμων ???
Για να πιάνεις τα βυζιά των νοσοκόμων στο γηροκομείο, πρέπει να μην είσαι σε καθήλωση, να έχεις τα λογικά σου κτλ...
Στην ζωή όμως δεν μπορεί να είσαι σίγουρος για τίποτα σχεδόν, πόσο μάλλον για την κατάστασή σου στα γηρατειά...
Έτυχε να δω κάποιους "μάγκες" και "γαμιάδες" στο γηροκομείο σε καθήλωση, να μην έχουν τα λογικά τους, να ζητάνε νερό και να μην τους δίνει κανείς κτλ...
Τι βυζιά νοσοκόμων να πιάσουν τέτοιοι;
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.217
Κριτικές
20
Like
3.771
Πόντοι
1.446
προ 30ετίας, αρχές 90 δηλαδή
Καλλιθέα, τσιριμπόμπος με καμιά 10αριά πολυκατοικίες
έτρεχε από εδώ κι από εκεί να μαζεύει νοίκια όλη μέρα
(δουλειά κι αυτή)
αυτός 58, αγάμητος, βουτυρομπεμπές και μπαγιάτικος
τον ταγαριάζει μια 26χρονη ελληνίδα, καπάτσα, γάτα με αλεπού μαζί,
ντυμένη καλόγρια, με ύφος αθώο αλλά υποσχόμενο για γούστα καθωσπρέπει.

2005, τον είδα άστεγο να ψάχνει στα σκουπίδια.
Δυστυχώς ουκ ολίγες τέτοιες περιπτώσεις...
Αφού οι γυναίκες είναι συνήθως πιο έξυπνες από τους άντρες (αφού θα κάνουν παιδιά και υπάρχει το αδύναμο σημείο της σεξουαλικής πείνας) τέτοια γινόντουσαν, γίνονται και θα γίνονται...
Είχα γνωρίσει Πολωνέζα 50αρα που μου έλεγε για τον σπιτονοικοκύρη της (παρόμοια περίπτωση με αυτόν που περιγράφεις) καμιά δεκαριά χρόνια και βάλε πιο μικρός αυτός και μου είπε ότι του τα είχε ρίξει, αλλά τον είχε "καπαρώσει" μια Βουλγάρα με παιδί...
Δεν "πάτησε" (η Πολωνέζα) στην σεξουαλική του πείνα, δεν ήταν εκεί το θέμα, αλλά ο αδύναμος χαρακτήρας που είχε (να αντιμετωπίσει την κοινωνία, απόγονος εφοπλιστικής οικογένειας από την πλευρά της μητέρας του) και ο θάνατος της μητέρας του, τον είχε κάνει ακόμα πιο "ευάλωτο"...
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.228
Κριτικές
14
Like
4.577
Πόντοι
3.715
Δυστυχώς ουκ ολίγες τέτοιες περιπτώσεις...
Αφού οι γυναίκες είναι συνήθως πιο έξυπνες από τους άντρες (αφού θα κάνουν παιδιά και υπάρχει το αδύναμο σημείο της σεξουαλικής πείνας) τέτοια γινόντουσαν, γίνονται και θα γίνονται...
Είχα γνωρίσει Πολωνέζα 50αρα που μου έλεγε για τον σπιτονοικοκύρη της (παρόμοια περίπτωση με αυτόν που περιγράφεις) καμιά δεκαριά χρόνια και βάλε πιο μικρός αυτός και μου είπε ότι του τα είχε ρίξει, αλλά τον είχε "καπαρώσει" μια Βουλγάρα με παιδί...
Δεν "πάτησε" (η Πολωνέζα) στην σεξουαλική του πείνα, δεν ήταν εκεί το θέμα, αλλά ο αδύναμος χαρακτήρας που είχε (να αντιμετωπίσει την κοινωνία, απόγονος εφοπλιστικής οικογένειας από την πλευρά της μητέρας του) και ο θάνατος της μητέρας του, τον είχε κάνει ακόμα πιο "ευάλωτο"...
έχει πολλά τέτοια υποψήφια θύματα ο κόσμος
οι αρσενικοί είναι σκλάβοι του αιδοίου, πάντα ήταν, πάντα θα είναι
είτε είναι γάτος ή κόκκορας ή άλογο ή άνθρωπος, δεν μπορεί να πάει κόντρα στη φύση. Μόνο που στη φύση δεν παίζει το χρήμα, στις ανθρώπινες κοινωνίες είναι υλιστικό το θέμα εξού και η εκμετάλλευση εκατέρωθεν.
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.217
Κριτικές
20
Like
3.771
Πόντοι
1.446
προ 30ετίας, αρχές 90 δηλαδή
Καλλιθέα, τσιριμπόμπος με καμιά 10αριά πολυκατοικίες
έτρεχε από εδώ κι από εκεί να μαζεύει νοίκια όλη μέρα
(δουλειά κι αυτή)
αυτός 58, αγάμητος, βουτυρομπεμπές και μπαγιάτικος
τον ταγαριάζει μια 26χρονη ελληνίδα, καπάτσα, γάτα με αλεπού μαζί,
ντυμένη καλόγρια, με ύφος αθώο αλλά υποσχόμενο για γούστα καθωσπρέπει.

2005, τον είδα άστεγο να ψάχνει στα σκουπίδια.
Περιγράφεις τόσο γλαφυρά τος ανθρωπότυπους, τόσο εύστοχα και πετυχημένα...
Όπως στα μυθιστορήματα του Τσιφόρου...
Πολλές φορές οι "ντυμένες καλόγριες" είναι πιο προκλητικές για κάποιους και φυσικά πιο επικίνδυνες από τις πρόστυχα ντυμένες...
Σε λίγες σειρές είπες πολλά και έδωσες μηνύματα...
Στο πολλά υποσχόμενο και αθώο ύφος για γούστα καθώς πρέπει ίσως βρίσκεται το ζουμί της διδακτικής ιστορίας...
 
Τελευταία τροποποίηση:

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.962
Κριτικές
63
Like
45.865
Πόντοι
9.297
λίγοι είναι αυτοί που από νωρίς ξέρουν ότι ο γάμος είναι ταλαιπωρία ,και αφου ζήσουν όσο ζήσουν μπαίνουν συνειδητά σε ένα γάμο για να κάνουν παιδιά να μοιράσουν τα έξοδα κλπ? Γνωστά ειναι αυτά...για μένα περίεργο ειναι να παντρευτείς νωρίς χωρίς να ξέρεις τι σε περιμένει....
Λάθος...οι πιο πολλοί ΕΤΣΙακριβως την πατάνε!
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.628
Like
68.295
Πόντοι
11.956
Εγώ πάντως μια χαρά περνάω ...και παντρεμένος και με παιδιά
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.962
Κριτικές
63
Like
45.865
Πόντοι
9.297
Με τον άντρα τους????
Οι πιο πολλές παντρεμένες έχουν αποσυρθεί από το άθλημα .Από τις υπόλοιπες νομίζω είναι περίπου οι μισές που παίζουν με τον άντρα τους και οι άλλες μισές βρίσκουν κάποιον από τον κύκλο τους για να καλύψουν τα κενά που άφησε ο επίσημος ....περιπτώσεις που ψάχνουν μέσω διαδικτύου η με τον γείτονα είναι σε περιοχές με εκλυτα ήθη .
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εγώ πάντως μια χαρά περνάω ...και παντρεμένος και με παιδιά
Όπως θα έχεις καταλάβει είσαι απλά μην εξαίρεση στον κανόνα...
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.628
Like
68.295
Πόντοι
11.956
Οι πιο πολλές παντρεμένες έχουν αποσυρθεί από το άθλημα .Από τις υπόλοιπες νομίζω είναι περίπου οι μισές που παίζουν με τον άντρα τους και οι άλλες μισές βρίσκουν κάποιον από τον κύκλο τους για να καλύψουν τα κενά που άφησε ο επίσημος ....περιπτώσεις που ψάχνουν μέσω διαδικτύου η με τον γείτονα είναι σε περιοχές με εκλυτα ήθη .
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Όπως θα έχεις καταλάβει είσαι απλά μην εξαίρεση στον κανόνα...
Τώρα με εξιταρης ποιες είναι η περιοχές αυτές
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Για τους παντρεμενους με παιδια δεν ξερω αλλα μπορω να επιβεβαιωσω πως οι παντρεμενες μια χαρα γαμιουνται

Εγώ ξέρω εδώ στην περιοχή μου κάτι μιλφ 40-50 χρονών,αδύνατες,γαμήσιμες,με άντρες αγύμναστους σαπιοκοιλιάδες.Και το ματι τους δεν βλέπω να παίζει.Πιστεύω κι εγώ ότι πολλές έχουν κλείσει το μαγαζί και παρά το ότι διατηρούνται γαμήσιμες,δεν γαμιούνται καθόλου.Μπορείς να πεις και τους άντρες τους τυχερούς γιατί και 200 κιλά να πάνε,οι γυναίκες τους είναι πιστές.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.628
Like
68.295
Πόντοι
11.956
Εγώ ξέρω εδώ στην περιοχή μου κάτι μιλφ 40-50 χρονών,αδύνατες,γαμήσιμες,με άντρες αγύμναστους σαπιοκοιλιάδες.Και το ματι τους δεν βλέπω να παίζει.Πιστεύω κι εγώ ότι πολλές έχουν κλείσει το μαγαζί και παρά το ότι διατηρούνται γαμήσιμες,δεν γαμιούνται καθόλου.Μπορείς να πεις και τους άντρες τους τυχερούς γιατί και 200 κιλά να πάνε,οι γυναίκες τους είναι πιστές.
Περιοχή????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom