Νέα

Mentoring

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 128
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.311
Like
16.755
Πόντοι
3.556
τι επιταγη ειναι αυτη τυποι εμου του αιδοίου;:confused:
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Εντάξει, "λαθάκια" συμβαίνουν :sunglasses:

Τύπε Καλογερε επειδή σε κόβω λίγο επιρρεπή σε "λαθάκια", δεν ανεβάζεις μια φώτο από τη "μεντορετα" σου?

Μην αχνοφαίνεται κάνα παπαρι κάτω από τη φούστα που διέφυγε της προσοχής σου... Κρίμα είναι να γίνει καμία ζημιά τώρα στα γεράματα... :2funny::2funny::2funny:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.213
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Τυπε Καλογερε δεν αφήνεις το ψωλαρισμα στο bou να ανοίξεις κάνα βιβλίο Μαθηματικών Δημοτικού?:sunglasses:

Οι δεκαδικοι δεν είναι τόσο δύσκολοι, θα τους καταφέρεις :2funny::2funny:

Οι καλλιγραφιες και τα corporate-ιλικια σε μάραναν μωρή απάτη :P

Ο τρόμπας μαζεύει πεντόλεπτα να πάει να γαμήσει. Θα πάει με ένα πάκο τσεκ στην τράπεζα να τα εξαργυρώσει. By default τα τσεκ ακυρώνονται γιατί το «αριθμητικώς» δεν συμφωνεί με το «ολογράφως». Και θα πάρει τα αρχίδια του. :2funny:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.213
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Εντάξει, "λαθάκια" συμβαίνουν :sunglasses:

Τύπε Καλογερε επειδή σε κόβω λίγο επιρρεπή σε "λαθάκια", δεν ανεβάζεις μια φώτο από τη "μεντορετα" σου?

Μην αχνοφαίνεται κάνα παπαρι κάτω από τη φούστα που διέφυγε της προσοχής σου... Κρίμα είναι να γίνει καμία ζημιά τώρα στα γεράματα... :2funny::2funny::2funny:

Ο φίλος σου ο Τρόμπας έψαχνε στο ιερ.com για cross, δονητές κλπ Χωρίς φωτιά καπνός δεν βγαίνει. Με τέτοιον φίλο δεν θα είσαι καλύτερος.

Ο ένας αγάμητος σιγοντάρει τον άλλο αγάμητο να γεμίζουν την άδεια τους ζωή χαχανίζοντας. Ναυάγιο σαν κι αυτόν είσαι; Θες κι εσύ κανένα τσεκ μήπως;

Αν μπερδέψω τα νούμερα, μπορώ να σου κάνω επιβεβαίωση επιταγής, που σημαίνει καθυστέρηση. Επίσης η επιταγή θα είναι πληρωτέα σε χώρα της Δύσης (Δυτικά προάστεια Ευρώπης) κι άρα περισσότερη καθυστέρηση. Με λίγα λόγια και τσεκ να σας στέλνω να γαμάτε, πάλι δεν θα μπορείτε να γαμήσετε στην ώρα σας και θα μένετε με το πουλί στο χέρι περιμένοντας. :2funny:

Και για να το ξεκαθαρίζουμε Δυτικά Προάστεια Ευρώπης σημαίνει Γαλλοιταλική Ριβιέρα (επιβεβαιώνεται από την IP). Το διάλειμμα αναψυχής σας τελειώνει όταν ξελογκάρετε και γυρίζετε στη μίζερη ζωή σας. Φουκαράδες που νομίζετε ότι μου τη λέτε.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
Το πρωτο ποστ κολλαει στο " παζλ " με τις καταγγελιες που γινονται απο δηθεν "βιασμενες" ή ιδεα μου ειναι?
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.213
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.213
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Το πρωτο ποστ κολλαει στο " παζλ " με τις καταγγελιες που γινονται απο δηθεν "βιασμενες" ή ιδεα μου ειναι?
Όποιος δεν προσέχει την πατάει, τύπε.

Aρα κολλαει στο παζλ...
Όποιος δεν προσέχει την πατάει, τύπε. ΓΕΝΙΚΑ.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Καλογερε καλημέρα :)

Θα σου απαντήσω καλοπροαιρετα τύπε.

1. το ier.com δεν το παρακολουθώ, αλλά ευνόητο είναι ότι αυτό που λες πρέπει κάπως να το αποδείξεις, αλλιώς μικρή αξία έχει. Όταν αποδείξεις αυτό που λες, ας απαντήσει ο Τροβαδούρος αν θέλει. Προσωπικά δε γουστάρω τραβελια οπότε δε με αφορά το σχόλιο σου.

2. Βασικά εγώ σε χαίρομαι τύπε που είσαι στα 60 σου ακόμα ενεργός (με οποιοδήποτε τρόπο). Μακάρι να είμαι κι εγώ ενεργός όταν φτάσω τα 60.

3. Πάμε τώρα και στον τρόπο. Ο καθένας επιλέγει το mix στη ζωή του ανάμεσα σε real γκόμενες και συναλλαγή (άλλοι πουτανες, άλλοι βίζιτες, άλλοι sponsoring, εσύ mentoring κλπ). Άλλοι παίζουν 100-0 γκόμενες, αλλοι 100-0 πουτανες κλπ. Προσωπικά δεν το κρίνω αυτό, στα παπαρια μου, ο καθένας όπως γουστάρει ζει.

4. Πάμε τώρα και στις θεωρίες σου περί mentoring. Τύπε να με συγχωρείς, αλλά από τα όσα έχεις γράψει κάνεις μπαμ από χιλιόμετρα ότι είσαι αμπαλος και στις γυναίκες και στα επαγγελματικά.:2funny::2funny:

5. Κράτα λοιπόν τα τσεκ σου, γιατί εύκολα μπορεί να αποδειχθεί ότι κάποιοι πριν τα 40 βγάζουν 3πλασια νούμερα από τα ψηλότερα νούμερα που είδες ποτέ στην καριέρα σου. Τα high-λικια στις ψοφιες που τσιμπάνε :P

Αυτά τα ολίγα τύπε, και φυσικά no hard feelings. Παίξε τη μπαλίτσα σου, ουδείς τελειος.. Αν τρως και λίγο γλέντι εδώ στο bou δεν τρέχει τίποτα :2funny:
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
34
Like
4.646
Πόντοι
7.195
Το πρωτο ποστ κολλαει στο " παζλ " με τις καταγγελιες που γινονται απο δηθεν "βιασμενες" ή ιδεα μου ειναι?
Όποιος δεν προσέχει την πατάει, τύπε.

Aρα κολλαει στο παζλ...
Όποιος δεν προσέχει την πατάει, τύπε. ΓΕΝΙΚΑ.

δύσκολοι καιροί για μέντορες τύπε.
Σέρνονται και εγκεφαλικά
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.213
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Για το μέντορινγκ όμως χάνεις εργατοώρες.Στο σπόνσορινγκ δε χάνεις χρόνο.Στη Δύση χρόνος ίσον λεφτά.Αν αντί να μεντορεύεις δούλευες παραγωγικά,θα κονομούσες και θα έκανες εύκολο σπόνσορινγκ.Συνεπώς στην ουσία το μέντορινγκ που λες μπορεί να είναι και πιο ασύμφορο οικονομικά από το σπόνσορινγκ.

Ένας σπόνσορας δουλεύει αρκετές εργατοώρες, σε κανονική δουλειά, για να βγάλει τα τεράστια ποσά που θα δώσει σε πουτάνες που δεν δουλεύουν και τον περιμένουν σαν ΑΤΜ.

Ο μέντορας είναι άλλη φάση. Βλέπει το όλο θέμα σαν σκηνικό που θα ζησει μία ερωτική περιπέτεια. Κάνει επαγγελματική καθοδήγηση μέσα στο πλαίσιο της συντροφιάς του με τη γκόμενα. Επαναλαμβάνει πράγματα που τα έχει ξαναπει εκατοντάδες φορές. Προωθεί τη γκόμενα με κάποια τηλέφωνα που θα πάρει.
Μην νομίζεις ότι σκοτώνεται στη δουλειά.

Εγώ που καθοδηγώ σε δημιουργία επιχείρησης έχω ένα γενικό πλάνο που το τροποποιώ κατά περίπτωση. Δεν μπορώ να πάω απροετοίμαστος, αλλά δεν δουλεύω και σαν σπόνσορας να εξασφαλίσω τα τεραστια ποσά. Μπορώ να αλλάξω σύστημα και να κάνω γενική καθοδήγηση/διασυνδέσεις, αλλά έχω μεγαλύτερο ανταγωνισμό, γιατί αυτό κάνουν οι περισσότεροι μέντορες. Μιά χαρούλα με βολεύει το σύστημά μου, στοχεύω τις wannabe ψαρωμένες επιχειρηματίες σε συγκεκριμμένα μέρη και δίκτυα και με την elaborated μέθοδό μου τα πάντα κυλάνε ρολόι.
Και έχω και το ελευθέρας με τον κορωνοιό για επαγγελματικούς λόγους.

Το μεντοριλίκι δεν πρόκειται να πεθάνει γιατί βασίζεται στον corporate κόσμο. Τουναντίον το σπονσοριλίκι να δούμε αν θα αντέξει, καθώς στενεύει όλο και περισσότερο ο κλοιός για τα sugar daddy sites, επειδή θεωρείται ότι προωθούν την πορνεία. Όταν οι ιντερνετικές αρχές των διαφόρων χωρών ξεκινήσουν να ζητάνε profiles χρηστών σε αυτά τα sites (η Γαλλία ξεκίνησε), εγώ θα ψαρεύω ανενόχλητος σε linkedin, viadeo, xing κι άλλα επαγγελματικά sites μελετώντας το επαγγελματικό profile της καθεμιάς για να ξέρω πού θα χτυπήσω.

Εσύ βέβαια, δεν κάνεις κλασικό σπονσοριλίκι και δεν σε ενδιαφέρουν αυτά. Εσύ χτυπιέσαι στα χαμένα σε άγριες περιοχές και σκορπάς τα λεφτά σου ασυλλόγιστα. Δικάιωμά σου, αλλά μέχρι πότε νομίζεις ότι θα αντέξεις έτσι;
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.213
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Καλογερε καλημέρα :)

4. Πάμε τώρα και στις θεωρίες σου περί mentoring. Τύπε να με συγχωρείς, αλλά από τα όσα έχεις γράψει κάνεις μπαμ από χιλιόμετρα ότι είσαι αμπαλος και στις γυναίκες και στα επαγγελματικά.:2funny::2funny:

5. Κράτα λοιπόν τα τσεκ σου, γιατί εύκολα μπορεί να αποδειχθεί ότι κάποιοι πριν τα 40 βγάζουν 3πλασια νούμερα από τα ψηλότερα νούμερα που είδες ποτέ στην καριέρα σου. Τα high-λικια στις ψοφιες που τσιμπάνε :P

Αυτά τα ολίγα τύπε, και φυσικά no hard feelings. Παίξε τη μπαλίτσα σου, ουδείς τελειος.. Αν τρως και λίγο γλέντι εδώ στο bou δεν τρέχει τίποτα :2funny:

Wrath_ καλημέρα :)

Το βρήκες, είμαι άμπαλος με τις γυναίκες και τα επαγγελματικά. :2funny:

Πώς βγάζεις τα 3πλάσια νούμερα; Συμπληρώνεις με πουτάνες;

Από δουλειά πώς πάει; Βγάζεις τίποτα ή ζεις με το επίδομα κορονωιού του Κούλη; Εγώ, ως άμπαλος, καταστράφηκα, ό,τι βγάζω πια από τις επενδύσεις (κάνα 5Κ το μήνα).

Γλέντα με όσο μπορείς εδώ μέσα να αισθάνεσαι καλύτερα, γιατί εκεί έξω δεν έχει γλέντια. Το αυτό ισχύει και για τον γνωστό παπάρα, που έσπασε 31 τρόμπες να φουσκώσει την πλαστική του κούκλα. :2funny:

No hard feelings, εννοείται.
 

Μονσελας

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2020
Μηνύματα
550
Like
945
Πόντοι
86
Απλα να σημειωσω πως υδραυλικος καλογερο δεν ηταν ελβετια τις μερες που ελειπε
Ειχε ερθει να ξεβουλωσει την χεστρα στο διαμερισματακι μου στα πατησια
Σε ανταλλαγμα εγω μαζι με τον περικλη απο το μπαγκλαντες του ξεβουλωσαμε το παχυ εντερο
Μεχρι αμυγδαλες φτασαμε
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Τύπε δε χρειάστηκε να βρω ότι είσαι αμπαλος, μόνος σου τα λες... :2funny:

Μάλλον δεν το κατάλαβες θα στο γράψω πιο απλά αυτή τη φορά.

Το 3πλασιο δεν αναφέρεται σε γκόμενες, αλλά σε απολαβές... Και ισχύει 100% όπως στο είπα. Ξαναδιάβασε τώρα τι σου έγραψα πριν και θα καταλάβεις πόσο κωμικά είναι αυτά που γράφεις περί τσεκ και επιδομάτων :2funny::2funny:

Για γκόμενες δε θα επεκταθώ πολύ γιατί είσαι και 60. Όπως σου είπα και μόνο το ότι είσαι ακόμα ενεργός είναι προς τιμήν σου.

Εν ολίγοις τύπε δε σε γλεντάω επειδή είσαι αμπαλος, ουδείς τέλειος. Αμπαλος + μουφας όμως πως να το κάνουμε, δεν το γλιτώνεις το γλέντι :sunglasses:

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Για το μέντορινγκ όμως χάνεις εργατοώρες.Στο σπόνσορινγκ δε χάνεις χρόνο.Στη Δύση χρόνος ίσον λεφτά.Αν αντί να μεντορεύεις δούλευες παραγωγικά,θα κονομούσες και θα έκανες εύκολο σπόνσορινγκ.Συνεπώς στην ουσία το μέντορινγκ που λες μπορεί να είναι και πιο ασύμφορο οικονομικά από το σπόνσορινγκ.

Ένας σπόνσορας δουλεύει αρκετές εργατοώρες, σε κανονική δουλειά, για να βγάλει τα τεράστια ποσά που θα δώσει σε πουτάνες που δεν δουλεύουν και τον περιμένουν σαν ΑΤΜ.

Ο μέντορας είναι άλλη φάση. Βλέπει το όλο θέμα σαν σκηνικό που θα ζησει μία ερωτική περιπέτεια. Κάνει επαγγελματική καθοδήγηση μέσα στο πλαίσιο της συντροφιάς του με τη γκόμενα. Επαναλαμβάνει πράγματα που τα έχει ξαναπει εκατοντάδες φορές. Προωθεί τη γκόμενα με κάποια τηλέφωνα που θα πάρει.
Μην νομίζεις ότι σκοτώνεται στη δουλειά.

Εγώ που καθοδηγώ σε δημιουργία επιχείρησης έχω ένα γενικό πλάνο που το τροποποιώ κατά περίπτωση. Δεν μπορώ να πάω απροετοίμαστος, αλλά δεν δουλεύω και σαν σπόνσορας να εξασφαλίσω τα τεραστια ποσά. Μπορώ να αλλάξω σύστημα και να κάνω γενική καθοδήγηση/διασυνδέσεις, αλλά έχω μεγαλύτερο ανταγωνισμό, γιατί αυτό κάνουν οι περισσότεροι μέντορες. Μιά χαρούλα με βολεύει το σύστημά μου, στοχεύω τις wannabe ψαρωμένες επιχειρηματίες σε συγκεκριμμένα μέρη και δίκτυα και με την elaborated μέθοδό μου τα πάντα κυλάνε ρολόι.
Και έχω και το ελευθέρας με τον κορωνοιό για επαγγελματικούς λόγους.

Το μεντοριλίκι δεν πρόκειται να πεθάνει γιατί βασίζεται στον corporate κόσμο. Τουναντίον το σπονσοριλίκι να δούμε αν θα αντέξει, καθώς στενεύει όλο και περισσότερο ο κλοιός για τα sugar daddy sites, επειδή θεωρείται ότι προωθούν την πορνεία. Όταν οι ιντερνετικές αρχές των διαφόρων χωρών ξεκινήσουν να ζητάνε profiles χρηστών σε αυτά τα sites (η Γαλλία ξεκίνησε), εγώ θα ψαρεύω ανενόχλητος σε linkedin, viadeo, xing κι άλλα επαγγελματικά sites μελετώντας το επαγγελματικό profile της καθεμιάς για να ξέρω πού θα χτυπήσω.

Εσύ βέβαια, δεν κάνεις κλασικό σπονσοριλίκι και δεν σε ενδιαφέρουν αυτά. Εσύ χτυπιέσαι στα χαμένα σε άγριες περιοχές και σκορπάς τα λεφτά σου ασυλλόγιστα. Δικάιωμά σου, αλλά μέχρι πότε νομίζεις ότι θα αντέξεις έτσι;

Εγώ το μεντοριλίκι δε βλέπω καλά.Τώρα με το me too τρώνε όλοι πακέτο αφού οι γκόμενες ανακαλύπτουν οτι τις βίασαν 10,20 χρόνια μετά.Αν ο Φιλιππίδης είχε πάρει κανα δωράκι ή πλήρωνε κανά ενοίκιο της γκόμενας θα έτρωγε τώρα τέτοιες κατηγορίες?Οχι βέβαια.Το σπονσοριλίκι είναι αθάνατο,πάντα γινότανε.Τα σάιτς είναι καινούργιο σχετικά φρούτο.Και οι γκόμενες και πολλές φεμινίστριες το βλέπουν σαν empowerment όπως και τα only fans κτλ που κονομάνε δείχνοντας τον κώλο τους κτλ.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Απλα να σημειωσω πως υδραυλικος καλογερο δεν ηταν ελβετια τις μερες που ελειπε
Ειχε ερθει να ξεβουλωσει την χεστρα στο διαμερισματακι μου στα πατησια
Σε ανταλλαγμα εγω μαζι με τον περικλη απο το μπαγκλαντες του ξεβουλωσαμε το παχυ εντερο
Μεχρι αμυγδαλες φτασαμε

Τεράστιε Μονσελά ελπίζω να είχε κάνει την κατάλληλη προεργασία ο μέντορας και να μην είχαμε τίποτα ατυχήματα...:confused:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.213
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Τεράστιε Μονσελά ελπίζω να είχε κάνει την κατάλληλη προεργασία ο μέντορας και να μην είχαμε τίποτα ατυχήματα...:confused:
Τρόμπα, σου στέλνω το πεντόλεπτό σου.
Όταν μαζευτούν πολλά, κάνε πέτρα την καρδιά και ζήτα μου να τα κάνω regularisation να μπορέσεις να γαμήσεις σαν άνθρωπος. Αν δεν αντέχεις το γαμήσι με approval, μπορείς να το ρισκάρεις βάζοντας το μηδέν που λείπει από μόνος σου κι αν γαμήσεις γάμησες.
Μόνο μην ξεχάσεις και τα πας έτσι στην τράπεζα, γιατί θα πάρεις τα αρχίδια σου. :2funny:
 

Συνημμένα

  • cheque-tromba.jpg
    cheque-tromba.jpg
    92,9 KB · Εμφανίσεις: 44
Εγγρ.
15 Ιαν 2017
Μηνύματα
396
Like
276
Πόντοι
21
Τεράστιε Μονσελά ελπίζω να είχε κάνει την κατάλληλη προεργασία ο μέντορας και να μην είχαμε τίποτα ατυχήματα...:confused:
Τρόμπα, σου στέλνω το πεντόλεπτό σου.
Όταν μαζευτούν πολλά, κάνε πέτρα την καρδιά και ζήτα μου να τα κάνω regularisation να μπορέσεις να γαμήσεις σαν άνθρωπος. Αν δεν αντέχεις το γαμήσι με approval, μπορείς να το ρισκάρεις βάζοντας το μηδέν που λείπει από μόνος σου κι αν γαμήσεις γάμησες.
Μόνο μην ξεχάσεις και τα πας έτσι στην τράπεζα, γιατί θα πάρεις τα αρχίδια σου. :2funny:

Δωσε και σε μενα μπαρμπα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom