Νέα

Mentoring

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 128
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Φυσικά πρώτη γραμμή οχι παίζουμε.Εγω είμαι πολεμιστής του μετώπου πρώτη γραμμή κι έτσι.Δε στηριζομαι στους άλλους να μου φέρουν γκόμενες τα κανω όλα μόνος μου απο την αρχή μέχρι το τέλος.
Εκεί είναι και το δυσκολο που οι άλλοι κωλύονται να οργανώσεις το finance,να βρεις τις γκόμενες να κάνεις διαχείριση χαρεμιου κτλ.
Πρέπει να είσαι κάπως σβελτος και να ρισκάρεις.
Εγω είμαι πρώτη γραμμή για αυτό και μεταδιδω ρεαλιστικες πληροφορίες απο πρώτη γραμμή τι παίζει ακριβώς,δεν είμαι στρατηγός να στέκομαι απο πισω και να λέω ευχολόγια και αμπελοφιλοσοφιες με σχέδια επί χάρτου.
Απλά ολο το προϊόν της δράσης μου το εισπραττω εγω αφού δεν υπάρχουν νόμοι και κανόνες στο σπονσοριλίκι.

Αν και η αλήθεια είναι οτι μερικές σπονσορετς ζητάνε επίσης βοήθεια σε επαγγελματικά ζητήματα δεν ξέρω τι θέλουν ακριβώς γιατί δεν ασχολούμαι.
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.178
Like
1.688
Πόντοι
216
Αν και το ανέλυσε εξαιρετικά ο kman στο νήμα των Ελλεηνίδων, μιλάμε για τον απόλυτο εξευτελισμό ενός επαγγελματία να ανταλλάσσει τη γνώση του για την τρύπα μιας wannabe καριερίστριας. Καλύτερα να τον στραπονιάζει η γυναίκα του παρά αυτό. Είχαμε στο πανεπιστήμιο έναν τέτοιο μαλάκα που έσπρωχνε φοιτήτριες με ανταλλάγματα. Έναν άλλον αν δεν κάνω λάθος τον καταγγείλανε κιόλας. Πούτσα μέχρι τα παπούτσια. Συνήθως αυτοί οι τύποι νομίζουν ότι θα γαμήσουν εύκολα, μόνο που αυτό συμβαίνει με πραγματικά φτωχές γκόμενες που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα δηλαδή είναι και εξαιρετικά απίθανο.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Και μερικοί καθηγητές περνάνε τις γκόμενες που τους κάνουν πίπες ενώ κόβουν τους άρρενες υποψηφίους.Αυτό δύσκολα είναι θεμιτό.Από την άποψη της γκόμενας μπορεί να είναι κίνηση καριέρας.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.211
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Αν και το ανέλυσε εξαιρετικά ο kman στο νήμα των Ελλεηνίδων, μιλάμε για τον απόλυτο εξευτελισμό ενός επαγγελματία να ανταλλάσσει τη γνώση του για την τρύπα μιας wannabe καριερίστριας. Καλύτερα να τον στραπονιάζει η γυναίκα του παρά αυτό.

Άμα ποτέ στην πέσει καμμιά wannabe καριερίστρια (λέμε τώρα), εσύ να προτιμήσεις το στραπόνιασμα για να σώσεις την τιμή σου.


Είχαμε στο πανεπιστήμιο έναν τέτοιο μαλάκα που έσπρωχνε φοιτήτριες με ανταλλάγματα. Έναν άλλον αν δεν κάνω λάθος τον καταγγείλανε κιόλας. Πούτσα μέχρι τα παπούτσια. Συνήθως αυτοί οι τύποι νομίζουν ότι θα γαμήσουν εύκολα, μόνο που αυτό συμβαίνει με πραγματικά φτωχές γκόμενες που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα δηλαδή είναι και εξαιρετικά απίθανο.
Όσοι εκμεταλλεύονται θέση ισχύος κι εκβιάζουν είναι για κρέμασμα.
Αλλά μια χαρά γαμάς σαν πανεπιστημιακός και το ξέρω γιατί σε μία φάση είχα σύμβαση. Στην πέφτουν από μόνες τους.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
O Καλογερος, που δε μενει Ελλαδα, αν ειναι σε σοβαρη εταιρια, σε σοβαρη χωρα και δινει προαγωγες σε οποια του καθεται πρεπει να ειναι περιπτωση του 1 στο εκατομμυριο.

Μας λεει οτι αυτο γινοταν παντα. Ε ναι πουτανες και πυρφοροι υπηρχαν παντα. Αυτο δεν τις κανει λιγοτερο πουτανες η αυτους λιγοτερο πεινασμενους.

Εχω δει ανθρωπο σε ηγετικη θεση πανευρωπαικα, να χανει τη δουλεια του απο τετοιες μαλακιες. Παρτνερ σε συμβουλευτικη να παθαινει το ιδιο. Βεβαια αυτες οι περιπτωσεις ηταν στην Ιρλανδια και στο λουξεμβουργο.

Απο την αλλη εχω δει κατι κατακαθια στα ελληνικα πανεπιστημια η στα ελληνικα γραφεια πολυεθνικων, οι μεν να το παιζουν σκληροι αντρες αλλα να ειναι σκυλακια στις γκομενες και να τις προσφωνουν κουκλα μου οι δε να πηδανε τις πρακτικαριες.

Και εχεις και μετα ενα πουρο, απαιδευτο να ανοιγει νημα και να νομιζει οτι οι γκομενες τον θελουν. Ευτυχως που η ελλειψη αξιοπρεπειας δεν ποναει
 
  • Like
Αντιδράσεις: AdP

AdP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2019
Μηνύματα
337
Κριτικές
8
Like
2.471
Πόντοι
721
Τι Mentoring και μαλακίες. Πουτανάκια ψάχνεις κι εσύ που ψάχνουν έναν χορηγό, παντός είδους. Απλά κοτσάρεις κι ένα όνομα να λες ότι κάνεις κάτι διαφορετικό. Αιώνες συμβαίνει αυτό. Πάμπολλες εκεί έξω ψάχνουν έναν που θα τους δώσει... ώθηση. Είναι κάτι σαν κι αυτό που λέει ο Πάριος σε ένα τραγούδι του: "διάλεξες την τύχη μου, την τύχη σου να κάνεις".

Προσωπικά ακολουθώ το εξής. Όταν θέλω να βρω πουτάνα, πάω σε πουτάνα, δηλωμένη. Στην έξω ζωή, δεν θέλω μπλεξίματα με κάθε είδους κεκαλυμμένο πορνίδιο. Τα διαχωρίζω αυτά.

Πριν κάποια χρόνια πήγα να ξεκινήσω νταλαβέρι με μία που το έπαιζε δύσκολη. Πολύ δύσκολη. Όταν της άρχισα τα περί γνωριμιών, πάνω στην κουβέντα δηλαδή που όντως ήταν πραγματικότητα και δεν ήθελε να το παίξω δήθεν, δεν το είχα ανάγκη και ούτε το έχω, άρχισε να ρωτάει και όλο το πήγαινε στο να της βρω δουλειά, ήθελε ανέλιξη, κάθε φορά εκεί το πήγαινε. Μέχρι και την αδερφή μου πλεύρισε μια φορά που είχε γνωριμία με πολύ μεγάλη διαφημιστική. Μα την Παναγία τη σιχάθηκα. Έπαψα να ασχολούμαι. Η εμπειρία αυτή ήταν πολύ δυνατή, σε εκείνο το σημείο της ζωής μου να καταλάβω ότι έπρεπε να διαχωρίζω πράγματα, εξ ου και η παραπάνω παράγραφος. Κανένα μπλέξιμο στην καθημερινότητα με κεκαλυμμένα πουτανάκια κάθε είδους.

Γι' αυτό λέω κύριοι, σεβασμός στις πουτάνες στους οίκους, κανένας σεβασμός στις πουτάνες εκτός οίκων. Δήλωσέ το μου από την αρχή ότι είσαι πουτάνα, μην μου το γυρωφέρνεις.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Οταν βρηκα την πρωτη μου δουλεια σε Δυτικη Ευρωπη, 5-6 μαλακισμενες ελλεηνιδες που πριν δε γουσταραν και καποιες σνομπαραν φανερα τις μεχρι τοτε δουλειες μου (οι οποιες μαλιστα μου δινανε 2-3κατοσταρικα το μηνα παραπανω απο οτι οι δικες τους στην Ελλαδα), αρχιζαν να μου μιλανε, κολλανε, να με καλουν σπιτι τους για νετφλιξ, να μου γραφουν για ριφεραλ.

Δε θα μπορουσα να γαμησω εστω μια απο αυτες (που εγω νομιζω ολες τους)? Θα το επαιζα μετα και εγω μεντορας και οτι η γκομενα με γουσταρε. Τουλαχιστον ομως θα ημουν 30 οχι 60.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.211
Like
3.482
Πόντοι
1.706
O Καλογερος, που δε μενει Ελλαδα, αν ειναι σε σοβαρη εταιρια, σε σοβαρη χωρα και δινει προαγωγες σε οποια του καθεται πρεπει να ειναι περιπτωση του 1 στο εκατομμυριο.

Μας λεει οτι αυτο γινοταν παντα. Ε ναι πουτανες και πυρφοροι υπηρχαν παντα. Αυτο δεν τις κανει λιγοτερο πουτανες η αυτους λιγοτερο πεινασμενους.

Εχω δει ανθρωπο σε ηγετικη θεση πανευρωπαικα, να χανει τη δουλεια του απο τετοιες μαλακιες. Παρτνερ σε συμβουλευτικη να παθαινει το ιδιο. Βεβαια αυτες οι περιπτωσεις ηταν στην Ιρλανδια και στο λουξεμβουργο.

Απο την αλλη εχω δει κατι κατακαθια στα ελληνικα πανεπιστημια η στα ελληνικα γραφεια πολυεθνικων, οι μεν να το παιζουν σκληροι αντρες αλλα να ειναι σκυλακια στις γκομενες και να τις προσφωνουν κουκλα μου οι δε να πηδανε τις πρακτικαριες.

Και εχεις και μετα ενα πουρο, απαιδευτο να ανοιγει νημα και να νομιζει οτι οι γκομενες τον θελουν. Ευτυχως που η ελλειψη αξιοπρεπειας δεν ποναει

Λειτουργείς με υποθέσεις που δεν ισχύουν και δεν είσαι ο μόνος. Το νήμα όπως λέω και στο πρώτο ποστ το άνοιξα, γιατί δύο άτομα ενδιαφέρθηκαν για το mentoring κι άρα είναι ενημερωτικό. Βεβαίως χρησιμοποιώ δικά μου βιώματα για να δείξω πώς λειτουργεί, γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν άλλοι. Αλλά μερικοί δεν μπορείτε να τιθασσεύσετε τα απωθημένα σας και πετάτε κακίες, αντί να μάθετε κάτι καινούργιο. Σε ποιον επιτέθηκα εγώ πρώτος; Εγώ τη λέω μόνο αν δεχτώ επίθεση από κάποιον ή αν με φωτογραφίζει. Οποτε κουλάρισε και μάθε να μιλάς ευγενικά, αν θέλεις να σε σέβονται.

Το ρίξαμε τώρα σε θέματα αξιοπρέπειας και σε κηρύγματα ηθικής (όπως έκανε κάποιος παραπάνω). Λες και είμαι κανένας χθεσινός και δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς συμβαίνει με την πάρτη των περισσοτέρων που είναι επιθετικοί. «Όσα δεν φτάνει η αλεπού» λεγεται το φαινόμενο και τίποτα παραπάνω.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
Αν μου κωλοτριβοταν το πουτανακι ,θα το εχωνα χωρις δευτερη σκεψη.

Μου εχει τυχει λιγες φορές κατα το παρελθον ,οταν ημουν "αφεντικο" σε μικρη επιχειρηση.
Win-win φαση.
Το βλεπαν σαν παρανομη σχεση
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.111
Κριτικές
10
Like
1.543
Πόντοι
506
Καλα εκανες και ανοιξες νεο θεμα, ειναι κατι που υπαρχει, αλλα δεν εχει ακομα παρει αριθμο τυποποιησης κατι σαν DIN

Θυμαμαι μια φιλοδοξη, γειτονισα μου, μεγαλητερη απο εμενα, κουκλαρα. Τελικα κατελιξε να τη γαμαει ενας υποποταμος, το αφεντικο της, μεχρι που το εμαθε ο αντρας της, τελευταιος, αφου το εμαθε η γειτονια. Ο ορισμος του καλου παιδιου.

Προκειται για λυκαινες με πεταλα, τις αξιζουν αγρια κωλο-γαμισια, ευγε!
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.211
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Φυσικά πρώτη γραμμή οχι παίζουμε.Εγω είμαι πολεμιστής του μετώπου πρώτη γραμμή κι έτσι.Δε στηριζομαι στους άλλους να μου φέρουν γκόμενες τα κανω όλα μόνος μου απο την αρχή μέχρι το τέλος.
Εκεί είναι και το δυσκολο που οι άλλοι κωλύονται να οργανώσεις το finance,να βρεις τις γκόμενες να κάνεις διαχείριση χαρεμιου κτλ.
Πρέπει να είσαι κάπως σβελτος και να ρισκάρεις.
Εγω είμαι πρώτη γραμμή για αυτό και μεταδιδω ρεαλιστικες πληροφορίες απο πρώτη γραμμή τι παίζει ακριβώς,δεν είμαι στρατηγός να στέκομαι απο πισω και να λέω ευχολόγια και αμπελοφιλοσοφιες με σχέδια επί χάρτου.
Απλά ολο το προϊόν της δράσης μου το εισπραττω εγω αφού δεν υπάρχουν νόμοι και κανόνες στο σπονσοριλίκι.

Αν και η αλήθεια είναι οτι μερικές σπονσορετς ζητάνε επίσης βοήθεια σε επαγγελματικά ζητήματα δεν ξέρω τι θέλουν ακριβώς γιατί δεν ασχολούμαι.

Παίζεις ένα διαφορετικό παιγνίδι και εφόσον τη βρίσκεις και μπορείς να το υποστηρίξεις ΟΚ.
Θα σχολιάσω την τελευταία γραμμή. Δώσε προσοχή στα αιτήματα επαγγελματικής βοήθειας. Θα σου ανοίξουν νέους ορίζοντες, όταν αρχίσουν και μειώνονται οι αντοχές και δεν θα μπορείς να τρέχεις. Το expertise είναι ένα δεύτερο νόμισμα με το οποίο μπορείς να κάνεις συναλλαγές με ένα είδος γκόμενες, τις μεντορέτες. Το συμβατικό νόμισμα (euro) δεν μπορείς να το ελέγξεις όπως θες, δεν μπορείς να το αυγατίζεις κατά βούλησιν και υπάρχουν και τα απρόοπτα σε δύσκολους καιρούς. Το expertise δεν μειώνεται ποτέ, αν ενημερώνεσαι για τα καινούργια πράγματα στον τομέα σου, ενώ αυξάνεται κατά βούλησιν. Το ελέγχεις απόλυτα. Προτιμώ να πληρώνω με αυτό το νόμισμα για να επενδύω το συμβατικό.

Οι μεντορέτες είναι άλλη φάση. Αν δεν εκβιάζεις κοπέλλες σε ανάγκη, αλλά έρχονται από μόνες τους κι αν δεν σκοτώνεσαι στη δουλειά, αλλά οργανώσεις τον τρόπο λειτουργίας περνάς πολύ καλά. Αναλαμβάνεις μόνο υποθέσεις που είναι εύκολες για σένα, αλλά δύσκολες για αυτές. Πράγματα που τα έχεις επαναλάβει χιλιάδες φορές με πελάτες και τα παίζεις στα δάκτυλα. Διασυνδέσεις όπου δεν υποχρεώνεσαι, αλλά υποχρεώνονται σε σένα γιατί τους στέλνεις πελάτισσες. Ταξίδια και διασκεδάσεις με corporate τιμές. Κι αν δικτυωθείς με άλλους μέντορες έχεις και αλληλοεξυπηρετήσεις.

Παρόλα αυτά εγώ μπορεί να ασχοληθώ και με τομείς που δεν έχω ξανασχοληθεί, αν τους βρω ενδιαφέροντες πχ όπως η τελευταία που έκανε γραφείο διακίνησης εμπορευμάτων (transit) και προφανώς αύξησα το expertise μου.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Γενικά δεν το κάνω αυτό να δίνω συμβουλές στις άλλες με σεξουαλικά ανταλλάγματα.Μου φαίνεται και εξεζητημένο κάπως βέβαια κάποιοι το κάνουνε και πολλές το προσδοκούνε.Απλά δεν είναι στο στυλ μου.Θα το κάνω αν συμπαθώ την άλλη αλλά δεν περιμένω να μου κάνει πίπα.
Στο Delegation δεν πιστεύω,αν αναθέσω μια δουλειά σε άλλον είμαι σίγουρος οτι θα τα κάνει σκατά οπότε προτιμώ να τα κάνω όλα μόνος μου για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Δεν μπορώ να ελέγχω την κάθε λεπτομέρεια και μικρομαλακία του άλλου.
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.178
Like
1.688
Πόντοι
216
Αν και το ανέλυσε εξαιρετικά ο kman στο νήμα των Ελλεηνίδων, μιλάμε για τον απόλυτο εξευτελισμό ενός επαγγελματία να ανταλλάσσει τη γνώση του για την τρύπα μιας wannabe καριερίστριας. Καλύτερα να τον στραπονιάζει η γυναίκα του παρά αυτό.

Άμα ποτέ στην πέσει καμμιά wannabe καριερίστρια (λέμε τώρα), εσύ να προτιμήσεις το στραπόνιασμα για να σώσεις την τιμή σου.


Είχαμε στο πανεπιστήμιο έναν τέτοιο μαλάκα που έσπρωχνε φοιτήτριες με ανταλλάγματα. Έναν άλλον αν δεν κάνω λάθος τον καταγγείλανε κιόλας. Πούτσα μέχρι τα παπούτσια. Συνήθως αυτοί οι τύποι νομίζουν ότι θα γαμήσουν εύκολα, μόνο που αυτό συμβαίνει με πραγματικά φτωχές γκόμενες που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα δηλαδή είναι και εξαιρετικά απίθανο.
Όσοι εκμεταλλεύονται θέση ισχύος κι εκβιάζουν είναι για κρέμασμα.
Αλλά μια χαρά γαμάς σαν πανεπιστημιακός και το ξέρω γιατί σε μία φάση είχα σύμβαση. Στην πέφτουν από μόνες τους.

Ναι βέβαια σου την πέφτουν γιατί σε γουστάρουν. Κλασσική λούμπα που πέφτουν όλοι οι αγάμητοι.
Αν αρχίσω να σου δίνω παραδείγματα τι έχω δει σε χώρους εργασίας θα γράφουμε σεντόνια.
Τι ξεφτιλίσματα πέφτουν μετά από πλευράς γυναικών μεταξύ τους, θα κλάψεις.
Αλλά εντάξει, μπορείς να λες ότι είσαι μέντορας και να νιώθεις γαμιάς.
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
34
Like
4.646
Πόντοι
7.195
Kalogere κάνε ότι θέλεις και μαγκιά σου
αλλά άσε τα φρου φρου περιτυλίγματα.
Η πατέντα σου δεν έτυχε καλής αποδοχής.
Στα παπάρια σου.
Δεν καταλαβαίνω γιατί θες ντε και καλά να την υπερασπιστείς
και πρήζεις τα δικά μας παπάρια.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Τυπε, το να με σεβαστει ενας τυπος σερβιτορος/παρακαλακιας αχρηστων πιτσιρικων δε μου λεει και πολλα.

Ειχα αφεντικα και καθηγητες που ηταν σαν και σενα, ευτυχως ξεμπερδεψα μια για παντα.

Ειπαμε οι φελλοι επιπλεουν. Καλο mentoring
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.211
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Όσοι δεν γουστάρουν το θέμα μπορούν να μη συμμετέχουν. Δεν χρωστάμε τίποτα να ανεχόμαστε την ξυνίλα τους.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Οταν γραφεις κατι δημοσια να περιμενεις και τον αντιλογο
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Φυσικά πρώτη γραμμή οχι παίζουμε.Εγω είμαι πολεμιστής του μετώπου πρώτη γραμμή κι έτσι.Δε στηριζομαι στους άλλους να μου φέρουν γκόμενες τα κανω όλα μόνος μου απο την αρχή μέχρι το τέλος.
Εκεί είναι και το δυσκολο που οι άλλοι κωλύονται να οργανώσεις το finance,να βρεις τις γκόμενες να κάνεις διαχείριση χαρεμιου κτλ.
Πρέπει να είσαι κάπως σβελτος και να ρισκάρεις.
Εγω είμαι πρώτη γραμμή για αυτό και μεταδιδω ρεαλιστικες πληροφορίες απο πρώτη γραμμή τι παίζει ακριβώς,δεν είμαι στρατηγός να στέκομαι απο πισω και να λέω ευχολόγια και αμπελοφιλοσοφιες με σχέδια επί χάρτου.
Απλά ολο το προϊόν της δράσης μου το εισπραττω εγω αφού δεν υπάρχουν νόμοι και κανόνες στο σπονσοριλίκι.

Αν και η αλήθεια είναι οτι μερικές σπονσορετς ζητάνε επίσης βοήθεια σε επαγγελματικά ζητήματα δεν ξέρω τι θέλουν ακριβώς γιατί δεν ασχολούμαι.

Παίζεις ένα διαφορετικό παιγνίδι και εφόσον τη βρίσκεις και μπορείς να το υποστηρίξεις ΟΚ.
Θα σχολιάσω την τελευταία γραμμή. Δώσε προσοχή στα αιτήματα επαγγελματικής βοήθειας. Θα σου ανοίξουν νέους ορίζοντες, όταν αρχίσουν και μειώνονται οι αντοχές και δεν θα μπορείς να τρέχεις. Το expertise είναι ένα δεύτερο νόμισμα με το οποίο μπορείς να κάνεις συναλλαγές με ένα είδος γκόμενες, τις μεντορέτες. Το συμβατικό νόμισμα (euro) δεν μπορείς να το ελέγξεις όπως θες, δεν μπορείς να το αυγατίζεις κατά βούλησιν και υπάρχουν και τα απρόοπτα σε δύσκολους καιρούς. Το expertise δεν μειώνεται ποτέ, αν ενημερώνεσαι για τα καινούργια πράγματα στον τομέα σου, ενώ αυξάνεται κατά βούλησιν. Το ελέγχεις απόλυτα. Προτιμώ να πληρώνω με αυτό το νόμισμα για να επενδύω το συμβατικό.

Οι μεντορέτες είναι άλλη φάση. Αν δεν εκβιάζεις κοπέλλες σε ανάγκη, αλλά έρχονται από μόνες τους κι αν δεν σκοτώνεσαι στη δουλειά, αλλά οργανώσεις τον τρόπο λειτουργίας περνάς πολύ καλά. Αναλαμβάνεις μόνο υποθέσεις που είναι εύκολες για σένα, αλλά δύσκολες για αυτές. Πράγματα που τα έχεις επαναλάβει χιλιάδες φορές με πελάτες και τα παίζεις στα δάκτυλα. Διασυνδέσεις όπου δεν υποχρεώνεσαι, αλλά υποχρεώνονται σε σένα γιατί τους στέλνεις πελάτισσες. Ταξίδια και διασκεδάσεις με corporate τιμές. Κι αν δικτυωθείς με άλλους μέντορες έχεις και αλληλοεξυπηρετήσεις.

Παρόλα αυτά εγώ μπορεί να ασχοληθώ και με τομείς που δεν έχω ξανασχοληθεί, αν τους βρω ενδιαφέροντες πχ όπως η τελευταία που έκανε γραφείο διακίνησης εμπορευμάτων (transit) και προφανώς αύξησα το expertise μου.

Το θεμα ειναι εξαιρετικα ενδιαφερον, αλλα ειναι μονο για λιγους. Λιγοτερο απο το 1% των αντρων. Για αυτο και πολλοι που τους ξενιζει, επιτεθηκαν απο το πρωτο λεπτο. Δεν υπάρχουν παραστασεις για να κρινει-συγκρινει καποιος.

Μια ταινια που στο σεναριο θα μπορουσε ανετα να μπει mentoring με σεξ μεσα, ειναι το up in the air με τον Κλουνει που ταξιδευε σε ολη την Αμερικη με τη νεαρη βοηθο του:΄


Υπαρχουν και πολλες αλλες, αν θυμηθω καμια, θα την προσθεσω


 

Jack Skellington

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.034
Κριτικές
242
Like
22.338
Πόντοι
31.628
Δεν θυμάμαι πόσα ήταν τελικά τα shades of grey, παίζει όμως σε βάθος χρόνου να ανακαλύψουμε περισσότερα ονόματα για το αρχαιότερο επάγγελμα, που δεν είναι άλλο από την πουτάνα.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Φυσικά πρώτη γραμμή οχι παίζουμε.Εγω είμαι πολεμιστής του μετώπου πρώτη γραμμή κι έτσι.Δε στηριζομαι στους άλλους να μου φέρουν γκόμενες τα κανω όλα μόνος μου απο την αρχή μέχρι το τέλος.
Εκεί είναι και το δυσκολο που οι άλλοι κωλύονται να οργανώσεις το finance,να βρεις τις γκόμενες να κάνεις διαχείριση χαρεμιου κτλ.
Πρέπει να είσαι κάπως σβελτος και να ρισκάρεις.
Εγω είμαι πρώτη γραμμή για αυτό και μεταδιδω ρεαλιστικες πληροφορίες απο πρώτη γραμμή τι παίζει ακριβώς,δεν είμαι στρατηγός να στέκομαι απο πισω και να λέω ευχολόγια και αμπελοφιλοσοφιες με σχέδια επί χάρτου.
Απλά ολο το προϊόν της δράσης μου το εισπραττω εγω αφού δεν υπάρχουν νόμοι και κανόνες στο σπονσοριλίκι.

Αν και η αλήθεια είναι οτι μερικές σπονσορετς ζητάνε επίσης βοήθεια σε επαγγελματικά ζητήματα δεν ξέρω τι θέλουν ακριβώς γιατί δεν ασχολούμαι.

Παίζεις ένα διαφορετικό παιγνίδι και εφόσον τη βρίσκεις και μπορείς να το υποστηρίξεις ΟΚ.
Θα σχολιάσω την τελευταία γραμμή. Δώσε προσοχή στα αιτήματα επαγγελματικής βοήθειας. Θα σου ανοίξουν νέους ορίζοντες, όταν αρχίσουν και μειώνονται οι αντοχές και δεν θα μπορείς να τρέχεις. Το expertise είναι ένα δεύτερο νόμισμα με το οποίο μπορείς να κάνεις συναλλαγές με ένα είδος γκόμενες, τις μεντορέτες. Το συμβατικό νόμισμα (euro) δεν μπορείς να το ελέγξεις όπως θες, δεν μπορείς να το αυγατίζεις κατά βούλησιν και υπάρχουν και τα απρόοπτα σε δύσκολους καιρούς. Το expertise δεν μειώνεται ποτέ, αν ενημερώνεσαι για τα καινούργια πράγματα στον τομέα σου, ενώ αυξάνεται κατά βούλησιν. Το ελέγχεις απόλυτα. Προτιμώ να πληρώνω με αυτό το νόμισμα για να επενδύω το συμβατικό.

Οι μεντορέτες είναι άλλη φάση. Αν δεν εκβιάζεις κοπέλλες σε ανάγκη, αλλά έρχονται από μόνες τους κι αν δεν σκοτώνεσαι στη δουλειά, αλλά οργανώσεις τον τρόπο λειτουργίας περνάς πολύ καλά. Αναλαμβάνεις μόνο υποθέσεις που είναι εύκολες για σένα, αλλά δύσκολες για αυτές. Πράγματα που τα έχεις επαναλάβει χιλιάδες φορές με πελάτες και τα παίζεις στα δάκτυλα. Διασυνδέσεις όπου δεν υποχρεώνεσαι, αλλά υποχρεώνονται σε σένα γιατί τους στέλνεις πελάτισσες. Ταξίδια και διασκεδάσεις με corporate τιμές. Κι αν δικτυωθείς με άλλους μέντορες έχεις και αλληλοεξυπηρετήσεις.

Παρόλα αυτά εγώ μπορεί να ασχοληθώ και με τομείς που δεν έχω ξανασχοληθεί, αν τους βρω ενδιαφέροντες πχ όπως η τελευταία που έκανε γραφείο διακίνησης εμπορευμάτων (transit) και προφανώς αύξησα το expertise μου.

Το θεμα ειναι εξαιρετικα ενδιαφερον, αλλα ειναι μονο για λιγους. Λιγοτερο απο το 1% των αντρων. Για αυτο και πολλοι που τους ξενιζει, επιτεθηκαν απο το πρωτο λεπτο. Δεν υπάρχουν παραστασεις για να κρινει-συγκρινει καποιος.

Μια ταινια που στο σεναριο θα μπορουσε ανετα να μπει mentoring με σεξ μεσα, ειναι το up in the air με τον Κλουνει που ταξιδευε σε ολη την Αμερικη με τη νεαρη βοηθο του:΄


Υπαρχουν και πολλες αλλες, αν θυμηθω καμια, θα την προσθεσω

Μονο που ο Κλουνει δεν τη γαμησε και ουτε το προσπαθησε. Και πιθανοτατα θα εκανε το ιδιο με αντρα βοηθο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom