Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 410K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,3%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,3%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 154 51,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    300

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
gambino μεγαλοστομιες κουβανων
τι ζωη να εχει το καμαγουευ περισοτερο απο την πρωτευουσα αβανα?
μια πολη ακομη ειναι οπως το σιεγκο ντε αβιλα κτλ
αυτα ειναι παραμυθια για να αυτοπαραμυθιαζονται μονοι τους οτι η πολη μας ειναι η καλυτερη κτλ
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
gambino μεγαλοστομιες κουβανων
τι ζωη να εχει το καμαγουευ περισοτερο απο την πρωτευουσα αβανα?
μια πολη ακομη ειναι οπως το σιεγκο ντε αβιλα κτλ
αυτα ειναι παραμυθια για να αυτοπαραμυθιαζονται μονοι τους οτι η πολη μας ειναι η καλυτερη κτλ
Κανενας απο τους δυο τους δεν ηταν απο το Καμαγουευ γι'αυτο μου εκανε μεγαλη εντυπωση.Ισως την αλλη φορα παω να το δω αν και προτιμω να πηγαινω σε μεροι που εχουν θαλασσα.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
τι εγινε ρε τυποι θα κατεβει κανεις στο νησι να μου φερει κατι που χρειαζομαι?
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
πολυ ησυχια ειχε πεσει στο κουβα και ειπα να ταραξω λιγο τα λιμναζοντα νερα
αχ κουβα σε αναπολουμε που το παιζαμε βαρδινογιαννηδες με 4-5 πενταευρα στη τσεπη
 

prague

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2007
Μηνύματα
67
Like
33
Πόντοι
0
Πάω πιθανότατα εγώ.Ακούω παραγγελιές.

Τώρα σας θέλω για μια δύσκολη αποστολή.Θα πάω ανύπαρκτα για κάποιον λόγο με τουριστικό group.Μην αρχίζετε θεωρίες και κράξιμο υπάρχει λόγος και αιτία :- :-...(μη το αναλύσουμε παραπάνω).

Σε τέτοια περίπτωση τι μπορώ να φάω; Στα ξενοδοχεία είναι δύσκολα απ ότι διαβάζω να βάλεις chica.
Λέτε να την πέσω σε όλες τις υπαλλήλους; :grin:
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Πάω πιθανότατα εγώ.Ακούω παραγγελιές.

Τώρα σας θέλω για μια δύσκολη αποστολή.Θα πάω ανύπαρκτα για κάποιον λόγο με τουριστικό group.Μην αρχίζετε θεωρίες και κράξιμο υπάρχει λόγος και αιτία :- :-...(μη το αναλύσουμε παραπάνω).

Σε τέτοια περίπτωση τι μπορώ να φάω; Στα ξενοδοχεία είναι δύσκολα απ ότι διαβάζω να βάλεις chica.
Λέτε να την πέσω σε όλες τις υπαλλήλους; :grin:
Θα πας να νοικιασεις μια casa 20-25 δολαρια την μερα και θα βαζεις μεσα οτι θελεις.... ;)
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Το διαβατήριο αρκεί από τον Ιανουάριο

Καταργεί η Κούβα τη βίζα εξόδου για ταξίδια στο εξωτερικό

Από τον Ιανουάριο, μόνο το διαβατήριο θα φτάνει για ταξίδια στο εξωτερικό.
Αβάνα: Από τις 14 Ιανουαρίου, οι Κουβανοί δεν θα χρειάζονται πλέον παρά μόνο ένα διαβατήριο για να ταξιδεύσουν στο εξωτερικό, μετά την κατάργηση της άδειας εξόδου από τη χώρα και της γραπτής πρόσκλησης, στο πλαίσιο μεταρρύθμισης της νομοθεσίας περί μετανάστευσης, όπως ανακοίνωσε την Τρίτη η κουβανική κυβέρνηση.

Η διάρκεια της παραμονής στο εξωτερικό παρατείνεται επίσης από 11 σε 24 μήνες, σύμφωνα με τον νέο νόμο.

Η νέα νομοθεσία τίθεται σε ισχύ 90 ημέρες μετά τη δημοσίευσή της την Τρίτη στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, σύμφωνα με ανακοίνωση του υπουργείου Εξωτερικών της Κούβας. Οι Κουβανοί δηλαδή θα μπορούν να ταξιδεύουν μόνο με διαβατήριο από τις 13 Ιανουαρίου.

]
Άντε τυχερούληδες κουβανόπληκτοι τώρα που δεν θα μπορείτε να πάτε εσείς Κούβα θα έρθει η Κούβα σε εσάς.  :booty:

Έτσι όπως το πάμε παίζει σε λίγο καιρό να κάνουν κ επενδύσεις οι Κουβανοί στην Ελλάδα.....
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
H Κουβα μπορει να δινει αδεια στους κουβανους να ταξιδευουν αλλα προυποθεση ειναι να εχουν Βιζα εισοδου για τη χωρα που θελουν να πανε
Δηλαδη παπαρια μαντολες οι σοβαρες χωρες θα ζητανε ενα σωρο προυποθεσεις που οι κουβανοι δεν θα πληρουν(εισοδηματικο κριτηριο,εργασια,εκαθαριστικο,κατοχη ακινητου,καταθεσεις σε μετρητα κτλ)
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
H Κουβα μπορει να δινει αδεια στους κουβανους να ταξιδευουν αλλα προυποθεση ειναι να εχουν Βιζα εισοδου για τη χωρα που θελουν να πανε
Δηλαδη παπαρια μαντολες οι σοβαρες χωρες θα ζητανε ενα σωρο προυποθεσεις που οι κουβανοι δεν θα πληρουν(εισοδηματικο κριτηριο,εργασια,εκαθαριστικο,κατοχη ακινητου,καταθεσεις σε μετρητα κτλ)
Ακριβώς,δηλαδή για τον (μ)πέο είδηση και καλά πριν δεν επιτρέπονταν οι μετακινήσεις από το ανελεύθερο καθεστώς,να πάνε πού Αμερική;;;

Άντε να δούμε τώρα που ''επιτρέπεται'' που θα πάνε...Βενεζουέλα το πολύ κ ξανα πίσω.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ακριβώς,δηλαδή για τον (μ)πέο είδηση και καλά πριν δεν επιτρέπονταν οι μετακινήσεις από το ανελεύθερο καθεστώς,να πάνε πού Αμερική;;;

Άντε να δούμε τώρα που ''επιτρέπεται'' που θα πάνε...Βενεζουέλα το πολύ κ ξανα πίσω.
livey_your_myth_in_greece_-_burnt_forests.jpg
:grin:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ναι αν πάμε δραχμή με καπιταλισμό είναι ένα σενάριο που παίζει...πιθανόν το νόμισμά μας θα'ναι κατώτερο του κουβανικού πέσος.
αν παμε σε δραχμη με σοσιαλισμο ομως τυπε? :rockon:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
αν παμε σε δραχμη με σοσιαλισμο ομως τυπε? :rockon:
Τότε κουπονάκια για ψωμί- γαλά κ έξω οι καπιταλιστές με τα λεφτά τους...θα κατεβάσουμε ρολά κ θα ζούμε-πηδάμε (με) ό,τι παράγουμε...δεν θα έχουμε ανάγκη κανέναν!!!! :rockon:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom