Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 410K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,3%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,3%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 154 51,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    300

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
τρικαρδε σε παρακαλω εγραφα τακτικα στο κουβα
απλως δεν συμπεσαμε ιδιες ωρες........
και εχουν κατι δοντια κοφτερα οι κουβανες σαν ξυραφια.......
μια που λεγαμε για δαγκωματα
τρικαρδε εχω νεα απο κατω θσ σου στειλω πμ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
τρικαρδε σε παρακαλω εγραφα τακτικα στο κουβα
απλως δεν συμπεσαμε ιδιες ωρες........
και εχουν κατι δοντια κοφτερα οι κουβανες σαν ξυραφια.......
μια που λεγαμε για δαγκωματα
τρικαρδε εχω νεα απο κατω θσ σου στειλω πμ

ΑΝΑΜΈΝΩ ΑΝΑΜΕΝΟς ΦΊΛΤΑΤΕ
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
που λετε μαγκες οι παραλιες πια στη ανατολικη αττικη μου θυμιζουν κουβα στις κοινωνικες διαστρωματωσεις
οι νεοτερης ηλικιας πιτσιρικαδες με κανα γκομενακι και ανοιχτα τζιπακια κτλ εξακολουθουν να νοικιαζουν ξαπλωστρες(4 ευρω) ναι παιρνουν φρεντο(3,5) και μπυρες σολ η πρασινες (4,5 ευρω)
αυτη ειναι η ταξη οπως ειμασταν εμεισ στην κουβα οι ΤΟΥΡΙΣΤΕς με τα φραγκα
οι μεσαιες ηλικιες πια πηγαινουν στα μπητσ μπαρ που η ξαπλωστρα ειναι δωρεαν τις καθημερινες και το 50% εχει καφε μαζι του απο το δρομο η απο το σπιτι σε σεικερ και νερο φυσικα παγωμενο μπουκαλι 1,5 λιτρ απο βραδυς
και αρκετοι πανε στα παραδιπλανα απο μπητσ μπαρ μερη με πετσετα χαμω,καφε απο φρηγορη (1,5 ) και νερο απο σπιτι 1,5 λιτρ παγωμενο
ετσι δεν ηταν και στη σαντα μαρια θυμαστε?
οι τουριστες στις ξαπλωστρες
και ολοι οι αλλοι τρυγυρω χαμω κτλ
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
σαν να έχεις ένα δίκιο
by the way υπάρχουν παραλίες που δεν χρεώνον ξαπλώστρα αλλά μόνο ότι πάρεις από το μαγαζί;
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
dimis74 κοιτα αμα κανεις μια βολτα ολο το σχοινια πχ αυτο θα δεις
στα 3-4 μοδατα μπητσ μπαρ οι κατεχοντες(τουριστες)με ολα τα κομφορ καφεδες,μπυρες κτλ εποχες χρηματιστηριου 1999
και στα υπολοιπα τις καθημερινες με δωρεαν ξαπλωστρα χωρις υποχρεωση να παρεις κατι απο το μαγαζι(αφου σου λεω μια μερα που καθησα το 50% ερχοταν με καφε πακετο απο το δρομο) οι μεσαιες ηλικιες και τελος οι τελειως σκοτομενοι στα απομερα με πετσετα χαμω αναμεικτα με πακιστανους που βουτανε με τα ρουχα κτλ
σαντα μαρια και με το παραπανω η ανατολικη αττικη
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Μετα απο ενα 25ημερο tour στο νησι επιστροφη στην βαση....
Ειχα να παω 2,5 χρονια και οι αλλαγες που προσεξα αρκετες...
1)Ολα τα παρανομα εστιατορια εχουν γινει πλεον νομιμα+ οτι εχει γεμισει ο τοπος.
2)Τα παρανομα ταξι εχουν γινει νομιμα + οτι εχει γεμισει ο τοπος + πολυ λιγοτερες αντικες.
3)Πολλοι πλεον(ειδικα οι νεαροι)εχουν pc ή λαπτοπ στο σπιτι.
4)Ολοι εχουν κινητα,οι περισσοτεροι καλυτερο απο το δικο μου.(Εχω ενα Νοκια απλο)
Φαγαμε και 2 "πακετα",το πρωτο με το αμαξι.Μας ζητουσαν 75 δολαρια την μερα το φθηνοτερο ενω 15 μερες πριν που ηταν ο φιλος μου το νοικιαζαν με 40.Αλλα μια μερα προτου φτασουμε εδωσε εντολη ο Ραουλ να ισχυσουν για ολο τον Ιουλιο οι τιμες που ηταν για τις 20 Ιουλιου και μετα.Και ειχα πει να το κλεισω απο το ιντερνετ..... :think:
Το δευτερο εγινε στην Αβανα που πηγαμε το τελευταιο τριημερο,ο φιλος μου δεν μπορουσε να βγαλει λεφτα απο την καρτα και ετσι αρκεστηκαμε στα λιγα(?) μετρητα που μου ειχαν μεινει καιδεν μπορεσαμε ν'απολαυσουμε την αγαπημενη μου πρωτευουσα.
Πηγα και ενα 3ημερο στα Καγιο-Κοκο,Καγιο-Γκιγιερμε.Ωραια νησακια με ωραιες παραλιες που προσφερονται για χαλαρωση.Μεναμε στο Μορον μια μικρη και ησυχη πολη 40χιλ απο το Καγιο-Κοκο.Εγω ειχα ενα γκομενακι απο το Σινφουεγγος μαζι μου,ο φιλος μου βρηκε στο Μορον μια και την κρατησε για ολο το 3ημερο.Στα νησακια απο θεμα γυναικας δεν ειδα να παιζει τιποτα.
Για Σιενφουεγγος,Τρινιδαδ κτλπ δεν χρειαζεται ν'ανεφερω κατι τα εχουμε πει αρκετες φορες....
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Μετα απο ενα 25ημερο tour στο νησι επιστροφη στην βαση....
Ειχα να παω 2,5 χρονια και οι αλλαγες που προσεξα αρκετες...
1)Ολα τα παρανομα εστιατορια εχουν γινει πλεον νομιμα+ οτι εχει γεμισει ο τοπος.
2)Τα παρανομα ταξι εχουν γινει νομιμα + οτι εχει γεμισει ο τοπος + πολυ λιγοτερες αντικες.
3)Πολλοι πλεον(ειδικα οι νεαροι)εχουν pc ή λαπτοπ στο σπιτι.
4)Ολοι εχουν κινητα,οι περισσοτεροι καλυτερο απο το δικο μου.(Εχω ενα Νοκια απλο)
Φαγαμε και 2 "πακετα",το πρωτο με το αμαξι.Μας ζητουσαν 75 δολαρια την μερα το φθηνοτερο ενω 15 μερες πριν που ηταν ο φιλος μου το νοικιαζαν με 40.Αλλα μια μερα προτου φτασουμε εδωσε εντολη ο Ραουλ να ισχυσουν για ολο τον Ιουλιο οι τιμες που ηταν για τις 20 Ιουλιου και μετα.Και ειχα πει να το κλεισω απο το ιντερνετ..... :think:
Το δευτερο εγινε στην Αβανα που πηγαμε το τελευταιο τριημερο,ο φιλος μου δεν μπορουσε να βγαλει λεφτα απο την καρτα και ετσι αρκεστηκαμε στα λιγα(?) μετρητα που μου ειχαν μεινει καιδεν μπορεσαμε ν'απολαυσουμε την αγαπημενη μου πρωτευουσα.
Πηγα και ενα 3ημερο στα Καγιο-Κοκο,Καγιο-Γκιγιερμε.Ωραια νησακια με ωραιες παραλιες που προσφερονται για χαλαρωση.Μεναμε στο Μορον μια μικρη και ησυχη πολη 40χιλ απο το Καγιο-Κοκο.Εγω ειχα ενα γκομενακι απο το Σινφουεγγος μαζι μου,ο φιλος μου βρηκε στο Μορον μια και την κρατησε για ολο το 3ημερο.Στα νησακια απο θεμα γυναικας δεν ειδα να παιζει τιποτα.
Για Σιενφουεγγος,Τρινιδαδ κτλπ δεν χρειαζεται ν'ανεφερω κατι τα εχουμε πει αρκετες φορες....
δηλαδη πηγατε κουβα για να χαλαρωσετε κ να γαμησετε απο μια γκομενα?????????????????? :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:τι νοικιασατε με 75$ τη μερα?λεξους καμπριο??? :think: :think: :think:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
σαν να έχεις ένα δίκιο
by the way υπάρχουν παραλίες που δεν χρεώνον ξαπλώστρα αλλά μόνο ότι πάρεις από το μαγαζί;
αυτο ελειπε με 4ε ο καφες να πληρωνεις κ ξαπλωστρα σε μια χωρα που ο μισθος ειναι 400ε!!!!!!
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
gambino  σε λιγο οι κουβανοι θα εχουν καλυτερα κινιτα απο τα δικα μας
ενδιαφερουσες οι πληροφοριες σου
επισης ασχημο το οτι υπαρχει λεφουσι απο φαγαδικα και ταχι
σημαινει οτι αρχιζουν και πλακωνουν αμερικανοι και θα χαλασουν τη πιατσα και κει
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
αυτο ελειπε με 4ε ο καφες να πληρωνεις κ ξαπλωστρα σε μια χωρα που ο μισθος ειναι 400ε!!!!!!
μιδα69
κατσε να δεις και εδω τα ιδια θα εχουμε
και εκει ο μισθος ειναι 15 ευρο και η ξαπλωστρα για τους τουριστες(λεφταδες)εχει 4 κονβερτιμπλες
και εδω στη γκρεσια ο μισθος για οσουε δουλευοθν ειναι 400-500 και η ξαπλωστρα σε παραλιες της αττικης εχει για τους λεφταδες 4 ευρα
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
μιδα69
κατσε να δεις και εδω τα ιδια θα εχουμε
και εκει ο μισθος ειναι 15 ευρο και η ξαπλωστρα για τους τουριστες(λεφταδες)εχει 4 κονβερτιμπλες
και εδω στη γκρεσια ο μισθος για οσουε δουλευοθν ειναι 400-500 και η ξαπλωστρα σε παραλιες της αττικης εχει για τους λεφταδες 4 ευρα
εκει πανε για να γαμησουν,χαλαλι κι οι 4 κονβερτιμπιλες..εδω τι?ματι κ παμε σπιτι μετα... :jerking: :jerking: :jerking:ε δεν ειναι το ιδιο το προτζεκτ!!!
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
gambino  σε λιγο οι κουβανοι θα εχουν καλυτερα κινιτα απο τα δικα μας
ενδιαφερουσες οι πληροφοριες σου
επισης ασχημο το οτι υπαρχει λεφουσι απο φαγαδικα και ταχι
σημαινει οτι αρχιζουν και πλακωνουν αμερικανοι και θα χαλασουν τη πιατσα και κει
φιλε σπυρο,αμερικανους ειναι τιγκα η οντεσα,καμμια πιατσα δεν χαλασε
οι γκομενες εχουν ενστικτο,ταχουν χωρισει  αυτα,,
αλλη δουλεια κανει ο πιτουρας αμερικαν μπου,αλλη ο ευρωπαιος σπονσορογαμιας,κι αλλη ο ουκρανος λοβερ-μπου!!! :grin: :grin: :grin:
εμεις ακολοθουμε την τελευταια κατηγορια ,με ολιγον απο σπονσορ!!!κ κουβα οταν κι αν ανοιξει,τα ιδια θαναι..ελπιζω τουλαχιστον!! ;)
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
midas69 συμφωνω χαλαλι τα 4 κονβερτιμπλες
εδω σκας 4 ευρα για ξαπλωστρα και βλεπεις μονο θεαμα σαν σινεμα
τιποτα αλλο
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
δηλαδη πηγατε κουβα για να χαλαρωσετε κ να γαμησετε απο μια γκομενα?????????????????? :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:τι νοικιασατε με 75$ τη μερα?λεξους καμπριο??? :think: :think: :think:
Εσυ αυτο καταλαβες;Ξαναδιαβασε ολο το post μου.....
Αμαξι ειχαμε ενα κινεζικο Geely CK.με 75 πεσος επαιρνες αυτο ή Hyundai Atos ή KIA Picanto.
Σπυρο οτι ανοιξαν πολλα μικρα εστιατορια ειναι θετικο γιατι και το φαγητο ηταν βελτιωμενο και σε καλες τιμες.Και με τα ταξι το ιδιο + οτι βελτιωσαν καπως τις μετακινησεις.Βεβαια με τους ταξιτζηδες οπως και σε ολο τον κοσμο θελει προσοχη.
Ασε που παρατηρησα αυξηση της μουνοθυελας..... :zfuck:
Τα κοριτσια θελουν κινητα-λαπτοπ-mp3-φωτογραφηκες μηχανες-καλα ρουχα και για να τ'αποκτησουν αυτα οπως πολυ καλα ξερεις 2 ειναι οι επιλογες τους..... :zfuck:
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
gambino βλεπω τα κοριτσια γινανε καταναλωτικα οντα και αυτες
θελουν οτι κυκλοφορει σε κινητο,λαπ τοπ,μπ3,φωτογραφικες κτλ
φυσικα ενα DVD στο σαλονι πιστευω πρεπει να  ειναι μαστ
συν φυσικα και κασερι για μπυρες,γεμισματα ψυγειων,παγωτα και καραμελες για τα μικρα αδερφια κτλ
αχ τι μου θυμισεσ με το μορον
ολο στη πισινα την εβγαζα στο ξενοδοχειο μπαινοντας στη πολη δεξια(φυσικα με ολο το σοι της κουβανας δισκοβολου )
δε μου λεγες οτι ησουνα εκει να περασεις να πεις και μια καλησπερα στη φερραλες?
διπλα απο τισ γραμμες του τρενου εμενε 2 μπλοκ
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
Εσυ αυτο καταλαβες;Ξαναδιαβασε ολο το post μου.....
Αμαξι ειχαμε ενα κινεζικο Geely CK.με 75 πεσος επαιρνες αυτο ή Hyundai Atos ή KIA Picanto.
Σπυρο οτι ανοιξαν πολλα μικρα εστιατορια ειναι θετικο γιατι και το φαγητο ηταν βελτιωμενο και σε καλες τιμες.Και με τα ταξι το ιδιο + οτι βελτιωσαν καπως τις μετακινησεις.Βεβαια με τους ταξιτζηδες οπως και σε ολο τον κοσμο θελει προσοχη.
Ασε που παρατηρησα αυξηση της μουνοθυελας..... :zfuck:
Τα κοριτσια θελουν κινητα-λαπτοπ-mp3-φωτογραφηκες μηχανες-καλα ρουχα και για να τ'αποκτησουν αυτα οπως πολυ καλα ξερεις 2 ειναι οι επιλογες τους..... :zfuck:
ποια ειναι η δευτερη επιλογη ? :think:
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
stevegr δυο ειναι οι επιλογες
η γρηγορη αρπαχτη με τον τουριστα σε ενα βραδυ....και την αλλη μερα με το κουβανο γκομενο να παιζουν με το κινητο που της αγορασε ο τουριστας
η
ενας γαμος(τζακ ποτ)η σχεση με τουριστα μακροχρονια οποτε παλι με το κουβανο γκομενο θα παιζουν με το κινητο κτλ
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
stevegr δυο ειναι οι επιλογες
η γρηγορη αρπαχτη με τον τουριστα σε ενα βραδυ....και την αλλη μερα με το κουβανο γκομενο να παιζουν με το κινητο που της αγορασε ο τουριστας
η
ενας γαμος(τζακ ποτ)η σχεση με τουριστα μακροχρονια οποτε παλι με το κουβανο γκομενο θα παιζουν με το κινητο κτλ
:thumbsup: :thumbsup:
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
gambino χαιρομαι που με καταλαβαινεις με δυο λογια.....
που λες τι μου θυμισες με το ΜΟΡΟΝ
γαμω τις κομοπολεις ειναι
ενα δρομο κεντρικο εχει που ειναι ολοι πανω κατω με τα ποδηλατα
πρεπει μια μερα με τα αγωγια(αγγαρειες) που εκανα με το νοικιαρικο αμαξι να ειχα κανει πανω απο 100 χιλιομετρα μεσα στο μορον(απο τις γραμμες του τρενου πρπει να ειχα περασει πανω απο 30 φορεσ σε μια μερα)
φαντασου ειχε μαθει ολο το μορον για το τουριστα που ηρθε με το τουριστικο αμαξι απο την αβανα
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Σπυρο εχω γνωρισει 2 Κουβανους στην Ελλαδα και οι δυο μου ειπαν οτι στο Καμαγουει εχει τις καλυτερες γκομενες και φοβερη νυχτερινη ζωη.
Θυμαμαι οτι ειχες γραψει παλιοτερα να μην πατατησουμε προς τα εκει... :think:
Για δωσε λεπτομερειες....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom