Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 410K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,3%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,3%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 154 51,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    300

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
Τώρα για την Αβάνα, από παιχνίδι (chicas) έχει παντού. Tην ημέρα στης πλατειές και12 με 6 στην havana vieja, έχει πολλά μωρά, και όλες της ηλικίες! Το βραδύ αργά, στα μπαρ ξενοδοχεία και λίγο ποιο νωρίς στον calle 23 στην malecon, από καλό κλαμπ είναι το γνωστό casa de la musica, (στο vedado), έχει καλά μωρά εκεί, αλλά όχι όλες της βραδιές, και βεβαία είναι πολύ επαγγελματίες!! Ξεκινάνε από τα 80,90 cuc και πέφτουν με δυσκολία στα 50cuc!! Ειδικά οι καλές!! Στην Αβάνα είναι δύσκολο να βρεις μη επαγγελματία, σε όλες της ηλικίες, βλέπεις ακριβή η ζωή τους στην Αβάνα, και άμα στο παίξουν ερωτευμένες ποντάρουν σε μόνιμο εισόδημα από το εξωτερικό! Αυτή είναι η νέα μόδα στην Κούβα!! Δυστυχώς.

Όπως έχω πει καλό είναι να μιλάς ισπανικά! Εγώ μιλάω λίγο και ήμουν ποιο πολύ στο καμάκι, δηλαδή για να καταλάβεις, βλέπεις κάποια  που την γουστάρεις και πας και της μιλάς, το 99,9% θα ανταποκριθεί! Καμία σχέση με της ελλεεινίδες!! Και έτσι έκανα παιχνίδι, εάν μου ζήταγε λεφτά από την αρχή την άφηνα και πήγαινα σε άλλη, επιλογές πολλές!!
Και μετά τους έδινα εγώ κάτι, ότι ήθελα 10 με 20cuc και σε κάποιες περιπτώσεις τίποτα.

Αλλά εάν μπορείτε να βγείτε εκτός Αβάνας, η Αβάνα είναι ακριβή σε όλα τώρα πλέον.
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Πολυ ωραια τα λεει ο φιλος George,καλα και  πιο φθηνα εκτος Αβανας αλλα οι επιλογες ειναι αρκετα περιορισμενες σε ολα ειδικα στην διασκεδαση.
George αν πας προς τα κατω δες και την λυση του ξενοδοχειου γιατι σε πολλες casa υπαρχει προβλημα να βαλεις γκομενα και αναγκαστικα θα πας σε αλλες που θα σου προτεινουν αυτες.20 δολαρια η δικια σου + 10 η αλλη.
Εχω μεινει στο ξενοδοχειο Punta La Cueva λιγο εξω απο το Σιενφουεγγος,16 δολαρια το δωματιο + 10 το σεκιουριτα το βραδυ για τις τσικας.
Εσυ που ξερεις Ισπανικα θα την βρεις καλυτερα την ακρη.
Καλα να περασεις και περιμενουμε νεα οταν γυρισεις με το καλο.

ΥΓ:Αν μεινεις Αβανα να πας στο club "Saloon Rojo".... :rockon:
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
Φιλε gambino και υπόλοιποι συναγωνιστές αυτή τη φορά πήγα μέχρι το santiago, havana δεν έμεινα καθόλου. Το santiago είναι μεγάλη πόλη και είναι ποιο πυκνοκατοικημένο και έχει πολλές μαύρες, και λευκές βέβαια, από chicas χαμός, δεν σε αφήνουν σε ησυχία! Είναι ποιο κουλτουριάρηδες από άλλες πόλης, πήγα cienfuegos, santa clara camaguey, sancti spiritus και las tunas,  αφροκουβάνικη μουσική λοιπόν, πολλοί με ράσπα μαλλιά, από σπίτια δεν έχει πάρα πολλά, τουλάχιστον στην περιοχή που έμεινα εγώ, αλλά βρίσκεις ρωτώντας, επέλεξα να μείνω κέντρο, είχε πολλές πλατιές κοντά, διασκέδαση πήγαινα σε κάτι cazas de la musika. Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση εκεί ήταν οι μεγάλες διαφορές στης ηλικίες! Δηλαδή είδα πολλούς εβδομηντάρηδες με πιτσιρίκες και το αντίστροφο με εβδομηντάρες!! Θα μου πείτε ότι αυτό ισχύει σε όλοι την Κούβα, και όχι μόνο, θα συμφωνήσω, αλλά εκεί ήταν υπερβολικά πολλά τα ζευγάρια!! Το ίδιο έχω δει στο trinidad και havana, αλλά σε μικρότερο αριθμό. Από τιμές, στα σπίτια, μετά από παζάρια έμενα με 15 cuc τη βραδιά, εκτός από santa clara 20cuc.

Αλλά δυστυχώς, όσοι έχουν πάει και έχουν μείνει σε casas το γνωρίζουν, δεν επιτρέπουν κορίτσια χωρίς να δώσουν ταυτότητα, και ταυτότητα δίνουν μόνο όσες το κάνουν επάγγελμα, ιδικά οι μαύρες. Οι υπόλοιπες, λευκές, η ποιο πολλές, έχουν θέμα! Δεν θέλουν να της περάσουν για πουτάνες! Αλλά και εκεί υπάρχει λύση, σε άλλα σπίτια, ξέρουν αυτές, από 5 με 10cuc το δωμάτιο για κάποιες ώρες η άμα είστε επαρχία και έχει ερημικά μέρει και το αμάξι μια χαρά είναι!!

Για τα κορίτσια ισχύει αυτό που έχω αναφέρει σε άλλο ποστ, για να καταλάβετε εγώ σε αυτό το ταξίδι σε chicas έδωσα συνολικά 30cuc. 20 σε δυο που της πήρα παρτούζα και 10 σε μια άλλη, στης υπόλοιπες τίποτα.

Φίλε gambino αμάξι καλλίτερα να κλείσεις εκεί, στο αεροδρόμιο στην έξοδο απέναντι στο πάρκιν έχει τα γραφεία, έχει και στα αριστερά όπως θα βγεις κάτι πάγκους (γραφεία).
Εγώ σε αυτό το ταξίδι έκλεισα από εδώ, αλλά όταν πήγα να το παραλάβω μου ζήτησαν παραπάνω λεφτά, για εγγύηση, ασφάλεια κτλ, και μου ήρθε τα ίδια λεφτά με προηγούμενα αμάξια που έχω νοικιάσει, και ίσως παραπάνω, 80cuc την ημέρα 63cuc βενζίνα και 200cuc εγγύηση, όπου σου επιστρέφονται όπως έχω ξαναγράψει. Άρα γιατί να το κλείσεις από εδώ?  

Άμα έχεις άλλες απορίες και μπορώ να βοηθήσω εδώ είμαι.

 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Diablo toom-toom,στην πλατεία Χοσέ Μαρτί,κύριοι.
Εκεί που είναι το υπουργείο εξωτερικών με την φάτσα του Τσε στην πρόσοψη.
ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΤΕ ΣΑΝ ΤΟΝ ΡΟΥΒΑ
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
σκοτεινε χρονια και ζαμανια
καιρο ειχαμε να σε δουμε στο ποστ για κουβα
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
σκοτεινε χρονια και ζαμανια
καιρο ειχαμε να σε δουμε στο ποστ για κουβα


Σπυράκο μου γεια σου.Γενικώς έχω κόψει από το σάιτ.Μία στις τόσες που μπήκα,είπα να δώσω και γω τα ταπεινά μου φώτα.Πήγες τελευταία καθόλου στο νησί;;;
εγώ πάντως το χω πει:πριν κλείσω τα μάτια μου,άλλη μία φορά θα ξαναπάω.
Να σαι καλά ρε συνάδελφε.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
σκοτεινε λογω του γνωστοθ γεγονοτος ειπα να πιξω μαυρη πετρα στο νησι(αν και εχεις δικιο με τις γνωσεις που εχουμε πια για κει μπορουμε να την βγαζουμε ζαχαρη)
αλλα πλεον εχω βαλει αλλου την πινεζα στο χαρτη πιο νοτια
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
σκοτεινε λογω του γνωστοθ γεγονοτος ειπα να πιξω μαυρη πετρα στο νησι(αν και εχεις δικιο με τις γνωσεις που εχουμε πια για κει μπορουμε να την βγαζουμε ζαχαρη)
αλλα πλεον εχω βαλει αλλου την πινεζα στο χαρτη πιο νοτια


Να σαι καλά ρε.Αν μου ξανάρθει και βρω τα λεφτά να πάμε,στον πρώτο που θα απευθυνθώ θα σαι εσύ!!!!!
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
θυμασε τοτε που ποσταριζα τα παθηματα με τη κουβανη?που ετρεχε στα κουμπανιτα κτλ?
αν το παρουμε στατιστικα ημουνα και εγω ενας απο την πλειοψηφια των θυματων που την πατησαν με μια κουβανα και απλως ο κανονας ισχυσε και παλι
δηλ καλη κουβανα ειναι αυτη που μενει στο νησι
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
8
Πόντοι
16
:thumbsup:
θυμασε τοτε που ποσταριζα τα παθηματα με τη κουβανη?που ετρεχε στα κουμπανιτα κτλ?
αν το παρουμε στατιστικα ημουνα και εγω ενας απο την πλειοψηφια των θυματων που την πατησαν με μια κουβανα και απλως ο κανονας ισχυσε και παλι
δηλ καλη κουβανα ειναι αυτη που μενει στο νησι
:thumbsup:
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Φιλε George μαλλον δεν προλαβες να διαβασεις το μυνημα μου και να δοκιμασεις να μεινεις σε ξενοδοχειο οταν βγεις εκτος Αβανας.
Τι αμαξι πηρες και για ποσες μερες;Ειναι μεγαλες κουφαλες οι Κουβανοι απο παντου να σε "φανε" κοιτανε..... :humpleg:
Το Σιενφουεγκος σου αρεσε;Ποσες μερες εμεινες εκει;
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
Φιλε George μαλλον δεν προλαβες να διαβασεις το μυνημα μου και να δοκιμασεις να μεινεις σε ξενοδοχειο οταν βγεις εκτος Αβανας.
Τι αμαξι πηρες και για ποσες μερες;Ειναι μεγαλες κουφαλες οι Κουβανοι απο παντου να σε "φανε" κοιτανε..... :humpleg:
Το Σιενφουεγκος σου αρεσε;Ποσες μερες εμεινες εκει;
Στο cienfuegos έχω πάει αρκετές φορές, είναι από της αγαπημένες μου πόλης, από εκεί ξεκίνησα αυτό το ταξίδι μου και εκεί έμεινα της τελευταίες μέρες, έχει κοντά και την παραλία rancho luna  άμα έχει καλό καιρό, με αρκετό παιχνίδι. Στα ξενοδοχεία δεν μένω όταν πάω, σε ζαλίζουν για tips και δεν το πολύ γουστάρω. Το αμάξι το νοίκιασα για 11 ημέρες. Ήταν ένα Κια. Την τελευταία νύχτα στο cienfuegos στην διάρκεια της νύχτας είχαν αποπειραθεί να μου το ανοίξουν, στην πίσω δεξιά πόρτα, ενώ σε ένα άλλο ενοικιαζόμενο, απέναντι από το δικό μου, του είχαν σπάσει του κακομοίρη το δεξιό τζάμι και το αμάξι ήταν μαντάρα, και είχαν έρθει οι μπάτσοι και πήραν δακτυλικά αποτυπώματα και από τα δυο, χωρίς να πάρει χαμπάρι κανένας, ούτε οι κουβανοί της γειτονίας. Ψάχνουν για μπουφάν και τίποτα ξεχασμένα cuc, εγώ το ήξερα αυτό και δεν αφήνω τίποτα που να φαίνεται. Παρόλα αυτά οι καργόλιδες το προσπάθησαν, κάνοντας στο αμάξι ζημία στην πόρτα και στο λάστιχο του τζαμιού. Καλά το άλλο αμάξι το είχαν ξεσκίσει.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
θυμασε τοτε που ποσταριζα τα παθηματα με τη κουβανη?που ετρεχε στα κουμπανιτα κτλ?
αν το παρουμε στατιστικα ημουνα και εγω ενας απο την πλειοψηφια των θυματων που την πατησαν με μια κουβανα και απλως ο κανονας ισχυσε και παλι
δηλ καλη κουβανα ειναι αυτη που μενει στο νησι


ξεχνιούνται;;;
Άνετα το έκανες βιβλίο.Θυμάμαι ακόμα και τι έξοδα έκανες για να την φέρεις/άδειες κλπ,κλπ....
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
trikarde
θυμασαι που μου ελεγες για τον δημητρη παρουση που γραφει στο go dimitirs.gr?
ε λοιπον μαλλον βρηκε γκομενα και εμεινε στο περου μονιμα
δικιο ειχες
αυτος προλαβε και εφυγε βρηκε την ιθακη που εψαχνε
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
κλασικη φωτο απο το ρεστο της παραλιας στην πλαγια ντελ εστε
 

Συνημμένα

  • playa mikri.jpg
    playa mikri.jpg
    397,4 KB · Εμφανίσεις: 47

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
τι εγινε ρε παιδια κανα νεο απο το νησι?πως παει ο τουρισμος?αφηνουν λεφτα οι ξενοι?
 

ProudToBeGreek

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
624
Like
16
Πόντοι
6
Σπύρο σκέφτομαι να πάω Ιούνιο και να κλείσω σπίτι από εδώ:
Τί λες εσυ; Σε ποιά περιοχή της Αβάννας συστήνεις να μείνω;

Ευχαριστώ!
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
proudtobeegreek τα εχουμε πει χιλιαδες φορες
σπιτι κλεινεις επιτοπου
τα δυο πρωτα βραδια ξενοδοχειο(κεντρο η βενταντο)
μετα με τα ποδια στο κεντρο η στο βενταντο κοιτας και κλεινεις οποιο σου αρεσει
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
και το κοροιδο ΑΤΜ τουριστας να πληρωνει ΜΠΟΥΚΑΝΕΡΟ,ΚΡΙΣΤΑΛ και παρατρεχαμενους που εχει κουβαλησει η γκομενα του που εχει και εναν κουβανο εντωμετακσυ για τις μερες που ο τουριστας ειναι στη χωρα του
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom