Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 410K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,3%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,3%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 154 51,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    300

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
τυπε θα γεμισουμε κουβανες στην ελλαδα
μονο βενεζουελα μεξικο αγκολα κινα β.κορεα και ελλαδα δεν θα ζητα βιζα εισοδου για κουβανους
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
H Κουβα μπορει να δινει αδεια στους κουβανους να ταξιδευουν αλλα προυποθεση ειναι να εχουν Βιζα εισοδου για τη χωρα που θελουν να πανε
Δηλαδη παπαρια μαντολες οι σοβαρες χωρες θα ζητανε ενα σωρο προυποθεσεις που οι κουβανοι δεν θα πληρουν(εισοδηματικο κριτηριο,εργασια,εκαθαριστικο,κατοχη ακινητου,καταθεσεις σε μετρητα κτλ)
Σωστος ο παιχτης.. :dancing:
Σε 10 μερες θα ειμαι εκει,θα ταξω πολλα εισητηρια στις Κουβανες.... :zfuck:
Και αν παρουν βιζα γραψε μου.... :rockon:
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
γαμπινο σωστο σε βρισκω
ταξε σε ολες εισητηριο για ελλαδα ολα πληρωμενα...αρκει να παρουν βιζα για ελλαδα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
γαμπινο σωστο σε βρισκω
ταξε σε ολες εισητηριο για ελλαδα ολα πληρωμενα...αρκει να παρουν βιζα για ελλαδα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ας πουμε και μεις ενα ψεματακι... :sunglasses:
Απο αυτες ειναι σχεδον σιγουρο οτι δεν ακους ποτε αληθεια.... :2funny:
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
Σωστος ο παιχτης.. :dancing:
Σε 10 μερες θα ειμαι εκει,θα ταξω πολλα εισητηρια στις Κουβανες.... :zfuck:
Και αν παρουν βιζα γραψε μου.... :rockon:

Καλό ταξίδι να έχεις φίλε gambino. Εγώ θα είμαι εκεί αρχές γενάρι, αυτή τη φορά λέω να κινηθώ παραλιακά, καραϊβική μεριά, και άμα προλάβω θα πάω Baracoa. Μάλιστα θα είμαι εκεί στης 14 του γενάρι όταν θα εφαρμοστή ο νέος νόμος !! α ρε γλέντια!! Με βλέπω να αρραβωνιάζομαι καμιά δεκαριά chicas!! :rockon: :rockon:
 

prague

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2007
Μηνύματα
67
Like
33
Πόντοι
0
Θα πας να νοικιασεις μια casa 20-25 δολαρια την μερα και θα βαζεις μεσα οτι θελεις.... ;)

Επέστρεψα απο την Κούβα. Ότι ποιο απλό όπως θα έχει προαναφερθεί για να βρείς chicas.Πας σε ένα club-casa de la musica και σου την πέφτουν καμιά 10αρια. Ανάλογα τα κέφια σου,φλερτάρεις,επιλέγεις ποια ,τι θα κάνεις κλπ.Επειδή στα ξενοδοχεία θέλει λάδωμα στα Casas βάζεις ότι θες είτε μένεις εκεί είτε με ημιδιαμονή. Εγώ την πρώτη μέρα επειδή κινήθηκα με μεσολάβηση πρόθυμου για CUC Κουβανού,τα ξενοδοχεία ήταν γεμάτα στην περιοχή ,πήδηξα σε σπίτι ανθρώπων.Άδειασαν την κρεβατοκάμαρα μέχρι να κάνω τη δουλειά μου και μετά όταν είχα τελειώσει την αποστολή επέστρεψαν για ύπνο.Τραγικό αλλά τι να πείς...
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
Επέστρεψα απο την Κούβα. Ότι ποιο απλό όπως θα έχει προαναφερθεί για να βρείς chicas.Πας σε ένα club-casa de la musica και σου την πέφτουν καμιά 10αρια. Ανάλογα τα κέφια σου,φλερτάρεις,επιλέγεις ποια ,τι θα κάνεις κλπ.Επειδή στα ξενοδοχεία θέλει λάδωμα στα Casas βάζεις ότι θες είτε μένεις εκεί είτε με ημιδιαμονή. Εγώ την πρώτη μέρα επειδή κινήθηκα με μεσολάβηση πρόθυμου για CUC Κουβανού,τα ξενοδοχεία ήταν γεμάτα στην περιοχή ,πήδηξα σε σπίτι ανθρώπων.Άδειασαν την κρεβατοκάμαρα μέχρι να κάνω τη δουλειά μου και μετά όταν είχα τελειώσει την αποστολή επέστρεψαν για ύπνο.Τραγικό αλλά τι να πείς...
Καλωσόρισες prague, καλή προσαρμογή εδώ, αν και πολύ δύσκολο, θα χρειαστείς τουλάχιστον δυο μήνες! Έμεινες μόνο Αβάνα η πήγες και σε άλλες πόλης?
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
player george o prague προπαιδευση εκανε στη κουβα
πηγε οπωσ ς εμεις στο ναυτικο  προπαιδευση στο παλασκα
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
player george o prague προπαιδευση εκανε στη κουβα
πηγε οπωσ ς εμεις στο ναυτικο  προπαιδευση στο παλασκα
Γεια σου Σπύρο. Το κατάλαβα, αλλά λέω μήπως το τόλμησε! Τι κάνεις εσύ? Κατέβηκες νότια φέτος η τον Ιανουάριο και εσύ?
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Επέστρεψα απο την Κούβα. Ότι ποιο απλό όπως θα έχει προαναφερθεί για να βρείς chicas.Πας σε ένα club-casa de la musica και σου την πέφτουν καμιά 10αρια. Ανάλογα τα κέφια σου,φλερτάρεις,επιλέγεις ποια ,τι θα κάνεις κλπ.Επειδή στα ξενοδοχεία θέλει λάδωμα στα Casas βάζεις ότι θες είτε μένεις εκεί είτε με ημιδιαμονή. Εγώ την πρώτη μέρα επειδή κινήθηκα με μεσολάβηση πρόθυμου για CUC Κουβανού,τα ξενοδοχεία ήταν γεμάτα στην περιοχή ,πήδηξα σε σπίτι ανθρώπων.Άδειασαν την κρεβατοκάμαρα μέχρι να κάνω τη δουλειά μου και μετά όταν είχα τελειώσει την αποστολή επέστρεψαν για ύπνο.Τραγικό αλλά τι να πείς...

ήταν από τα πράγματα που με είχαν ξενερώσει πολύ... δεν μπορώ να πηδάω και η φαμίλια να βλέπει τηλεόραση στο διπλανό δωμάτιο...
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
η φαμιλια βλεπει τηλεοραση στο διπλανο δωματιο και ειναι χαρουμενη με το χαρτζιλικι που θα παρει η κορη τους που την πηδαει ο τουριστας
ξερεις τι μπυρες σοκολατες και πατατακια που θα εχουν να παρουν μετα?
 

prague

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2007
Μηνύματα
67
Like
33
Πόντοι
0
η φαμιλια βλεπει τηλεοραση στο διπλανο δωματιο και ειναι χαρουμενη με το χαρτζιλικι που θα παρει η κορη τους που την πηδαει ο τουριστας
ξερεις τι μπυρες σοκολατες και πατατακια που θα εχουν να παρουν μετα?

Τουλάχιστον δε πηδούσα κόρη αλλά άγνωστη στο σπίτι.Άν ήταν κόρη θα έφευγα.Υπάρχουν και κάποια όρια.

Και όπως προαναφέρθηκε προπαίδευση έκανα  :grin: .Γι άλλο λόγω ήμουν εκεί. Δεν είμαι γενικά του Sport αλλά Κούβα είναι κάτι εξωτικό και άλλη φάση.  :thumbsup:
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
παιδες πολυ ησυχια επεσε στο ποστ για το νησι
ποσταρω λοιπον ειδηση πως οι τρακαδοροι(κουβανοι) περιμεναν ουρες για να εκδοσουν διαβατηρια και να ταξιδευσουν ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ παρουν βιζα εισοδου για τη χωρα που επιθυμουν να επισκεφτουν :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

xpapad

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.547
Κριτικές
33
Like
3
Πόντοι
1.240
παιδες πολυ ησυχια επεσε στο ποστ για το νησι
ποσταρω λοιπον ειδηση πως οι τρακαδοροι(κουβανοι) περιμεναν ουρες για να εκδοσουν διαβατηρια και να ταξιδευσουν ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ παρουν βιζα εισοδου για τη χωρα που επιθυμουν να επισκεφτουν :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
εχω την εντυπωση πως για να ρθει καποια κουβανη στην ελλαδα με το νεο νομο θα πρεπει να καταθεσεις καποια εγγυητικη επιστολη.... ισχυει??? γνωριζεις κατι σπυρο??? η θα ρχεται οποια γουσταρεις απλα με τα εισιτηρια και παλι πισω στην πατριδα....
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
xpapad δεν καταλαβες
θα πρπει να πληρουν τις προυποθεσεις για να παρουν πχ τουριστικη βιζα σενγκεν(εισοδηματικα κριτηρια,εργασια,ηλικια κτλ) οποτε η αποκτηση βιζας θα παραμενει ενα ονειρο κουβανικης θερινης νυκτος....
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Σπυρο διαβασα καπου οτι καποιες χωρες της Αφρικης και Αμερικης θα τους δινουν βιζα και η Σερβια-Μαυροβουνιο-Ρωσια!!!
Φανταζεσαι να μας ερθουν και προς τα δω???
Ας τους πει καποιος οτι εμεις θελουμε να τους "απολαμβανουμε" στην χωρα τους,οχι εδω.... :2funny: :2funny:
Τον Νοεβριο παντως που ημουνα δεν τους εβλεπα και πολυ αισιοδοξους με το ολο θεμα...
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
Να συμπληρώσω και εγώ, επέστρεψα πριν πέντε ημέρες, μιλώντας με κουβανέζες για τα νέα μέτρα μου είπαν ότι είναι ψέματα και μαλακίες του roul,δεν αλλάζει τίποτα εκεί, για τουλάχιστον καμιά πενταετία ακόμα. βέβαια αλλαγές συμβαίνουν,πχ ποιο καινούργια αμάξια, μοντέρνα ρούχα, και βέβαια τελευταίου τύπου κινητά, τα αγαπημένα τους, και πολλούς πούστηδες ρε παιδιά, έχει γεμίση και η επαρχία! εγώ που πηγαίνω συχνά, παλιά θυμάμαι ήταν περιορισμένοι μόνο στην αβάνα, αλλά τώρα έχουν κατακλύσει και της μεγάλες πόλης της επαρχίας, αηδία. Αυτό βέβαια είναι καλό για εμάς, λιγότερος ανταγωνισμός!! αλλά θα μου πείτε, και πολύ σωστά, εκεί οι extrageros είναι ασυναγώνιστοι!! :rockon: :rockon:
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Αυτο φιλε george εχει απο περισυ... :think:
Λες να βγηκε κανενας νομος που αφηνει τα πουσταρια να κυκλοφορουν ελευθερα στην επαρχια και να μην το πηραμε ειδηση;.... :2funny:
Σε ποιες πολεις πηγες αυτη τη φορα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom