Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 410K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,3%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,3%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 154 51,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    300

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
Αυτο φιλε george εχει απο περισυ... :think:
Λες να βγηκε κανενας νομος που αφηνει τα πουσταρια να κυκλοφορουν ελευθερα στην επαρχια και να μην το πηραμε ειδηση;.... :2funny:
Σε ποιες πολεις πηγες αυτη τη φορα;
Γεια σου φίλε gambino, ναι πάντα είχε πούστηδες, αλλά λίγους, αλλά ένα Σαββάτο βράδυ έτυχε να είμαι cienfuegos και γινόταν χαμός στο κεντρικό el rapido από αυτούς, αφού να φανταστείς οι chicas αναλογικά με τους πούστηδες ήταν ανύρπακτες! Και αυτές που ήταν εκεί ήταν μόνο μαύρες, ξέρεις τι εννοώ!

Είχα διαβάσει ότι η κόρη του findel τους στηρίζει πολλά χρόνια τώρα, ίσως έχει πέσει πείνα στην Αβάνα και μεταναστεύουν σε πόλεις της επαρχίας.No se.

Αυτή την φορά κινήθηκα στα κεντρικά του νησιού, cienfuegos, moron, cayo de coco, gardenas, caibarien, cayo santa maria, remedios, matanzas, santi spiritus, και τέλος έμεινα Αβάνα δυο νύχτες για να απολάυσω ρούμι legenarios το dulse, άμα το ξέρεις, απλά τέλειο! Και για μπανάκι και χαλάρωση στην playa santa maria, μετά la gosta με cristal με τραπέζι στο κύμα, ωραία πράγματα!!

Σπύρο σου έχω άσχημα νέα από την παραλία! Πολύ λίγες chicas και παιχνίδι με πολλή δυσκολία, λόγο παρουσίας της αστυνομίας και πολλών ελέγχων, ταυτότητες ψίλο ανάκριση, δύσκολα τα πράγματα στην santa maria!

Άντε και στα επόμενα ταξίδια!! :rockon: :rockon:
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Σπύρο σου έχω άσχημα νέα από την παραλία! Πολύ λίγες chicas και παιχνίδι με πολλή δυσκολία, λόγο παρουσίας της αστυνομίας και πολλών ελέγχων, ταυτότητες ψίλο ανάκριση, δύσκολα τα πράγματα στην santa maria!

Άντε και στα επόμενα ταξίδια!! :rockon: :rockon:
player george ευχαριστω για τα νεα απο σαντα μαρια μερια...αλλα οπως εχω γραψει εδω μεσα μαλλον δυσκολα θα ξαναπαω στο νησι λογω των γνωστων θεματων
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Φιλε george τα el rapido στο Σιενφουεγγος ειναι μονο για μερα,ειδικα αυτο που ειναι στην Μαλεκον αργα το βραδυ μαζευει πολλη σαβουρα.
Ειχε κοσμο το Σιενφουεγγος;
Το ρουμι που λες δεν το ξερω,το εχει μονο στην Αβανα;Εγω πινω Σαντιαγκο και Αβανα κλαμπ 3αστερι.
Το cayo santa maria αξιζει;
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
Παλιά το el rapido το είχα για SOS, δηλαδή άμα ήθελα κάποια chica αργά το βραδύ την έβρισκα εκεί, ποιο συγκεκριμένα απέναντι, και βέβαια ήταν ότι πρέπει για καμιά cristal στο χαλαρό.
Από κόσμο δεν μπορώ να πω ότι γινόταν χαμός, είδα κάτι σουηδούς ιταλούς και λίγα γκρουμ με τουρίστες τρίτης ηλικίας, αυτό που μου έκανε εντύπωσει είδα αρκετές οικογένειες τουριστών, με αμάξι.

Το cayo santa maria και το cayo de coco είναι νησιά με πρόσβαση με το αμάξι, έχουν μπαζώσει την θάλασσα και τα έχουν ενώσει οδικός, φοβερές διαδρομές!! Ας είναι καλά ο μπατίστα, έχουν και διόδια και έλεγχο διαβατηρίων.
Τώρα αν αξίζουν! Έχουν ωραίες παραλίες πράσινη θάλασσα χρυσή άμμος κτλ, αλλά δεν έχεις εύκολη πρόσβαση στης παραλίες λόγο ξενοδοχείων, θέλει λίγο ψάξιμο, για μια δυο μέρες στο χαλαρό καλά είναι.

Το legenarios το βρίσκω μόνο αβάνα, πίνεται και με τον εσπρέσο.

Σπύρο για εμένα πρέπει να ξεπεράσεις το παρελθόν σου και να ξαναπάς στο νησί, για εμένα είναι άπαιχτος προορισμός για όσους ξέρουν!

Άλλωστε η Κούβα δεν είναι μόνο η Αβάνα η καλύτερα η Αβάνα δεν είναι η Κούβα!!
 

ProudToBeGreek

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
624
Like
16
Πόντοι
6
Πείτε ρε παιδιά τίποτα για Κούβα! Άντε να πάμε τα πράγματα από την αρχή! Σπύρο ή κάποιος άλλος, ποια είναι η καλύτερη επόχή να πάει κάποιος;
 

flip

Νέο Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2013
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Νεος εδω...........ρε παιδια ψηνομαι τρελα για κουβα , αλλα δεν θελω μονο αβανα ..σκεφτομαι να γυρισω το νησι οσο μπορω....απο συγκοινωνια τι παιζει γιατι για να νοικιασω αμαξι ουτε λογος καθοτι παιζω μονος μου και θα βγω εκτος προυπολογισμου....
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
proudtobegreek  καλυτερη εποχη ειναι μαρτιος απριλιος μαιος
εχει σχεδον συνεχεια λιακαδα για μπανια και οχι πολλους τουριστες αφου αρχιζει και το καλοκαιρι στην ευρωπη
χειροτεροι μηνες ειναι ο σεπτεμβριος και οκτωμβριος λογω πολλων βροχων
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ΦΛΙΠ οσο για σενα που λες οτι θα μετακινησε με συγκοινωνια....φεξε μου και γλυστρισα
σε βλεπω να σε γδυνουν τα πειρατικα και μη ταξι
 

flip

Νέο Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2013
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
σπυρο συγκοινωνια δεν παιζει? λεωφορεια, του κωλου φυσικα, απλα για να μετακινουνται οι ντοπιοι εκτος αβανας.?
μονο ταξι υπαρχουν?
δηλαδη μονη λυση αμαξι?
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
ΦΛΙΠ οσο για σενα που λες οτι θα μετακινησε με συγκοινωνια....φεξε μου και γλυστρισα
σε βλεπω να σε γδυνουν τα πειρατικα και μη ταξι

Τα λες πολυ ωραια και σωστα..... :2funny:
Φιλε flip δεν νομιζω να βγαλεις ακρη με την συγκοινωνια εκει...
Τα δρομολογια ειναι σπανια και δεν συνδεονται ολες οιμεγαλες πολεις αναμεταξυ τους.
Δυστυχως αν θελεις να γυρισεις το νησι το αμαξι ειναι μονοδρομος.
Γενικα οπως εχουμε ξαναπει χωρις "ροδα" η Κουβα ειναι γαμησε τα...
Την τελευταια φορα που ημουνα εμεινα μονο στο Σιενφουεγγος,νοικιασα ενα μηχανακι 16 δολαρια την μερα γιατι αλλιως οπως λεει και ο Σπυρος "φεξε μου και γλυστρησα".. :2funny:
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
flip μαλλον αγνοεις τι σημαινει Κουβα
η λυση νοικιαρικο αμαξι ειναι μονοδρομος
και φυσικα ουτε λογος να παρεις καμια κουμπανα η αεροκαριμπιαν για να πας αεροπορικως πχ απο αβανα στο σαντιαγκο...αν δεν θες να σε δουμε σε τιποτα ειδησεις εδω στην ελλαδα
 

giorgos doul

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
279
Like
0
Πόντοι
1
συναγωνιστές έχω πάθει πλάκα με αυτά που διαβάζω για Κούβα, αν είναι να πάω στην άλλη άκρη της Γης για να βρω σεξ και συνθήκες ζωής σαν την Ελλάδα δεν θα το κάνω. Εκεί τα γκομενάκια πρέπει να κοστίζουν 20-30 ευρώ και το κόστος ζωής να είναι 3 φορές χαμηλότερο από της Ελλάδας για να αξίζει να πας.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
giorgos6699 μαλλον δεν κατανοησες πληρως το τι σημαινει κουβα
χωρες οπου θα γαμας και θα τρως με 10 ευρω την ημερα δεν υπαρχουν εκτος αμα πας σε καμια ζουγκλα στην καμποτζη
η κουβα προσφερει ολα τα δυτικα αγαθα σε ιδιες τιμες και γκομενες που αν δεν εισαι ψαρι μπορεις να πηδηξεις καλυβοντας μονο τα εξοδα τους(φαι και κανα ρουχο)
 

ProudToBeGreek

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
624
Like
16
Πόντοι
6
Παιδιά να νοικιάσεις μηχανάκι λέει ή κινδυνεύεις;
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
proudtobegreek το πιο πιθανο ειναι η να μεινεις απο λαστιχο και να σπρωχνεις στις ερημιες η να στο κλεψουν σε κανα στενο στην αβανα και μετα να το χρυσοπληρωσεις για χαρλευ οποτε η αυτοκινητο η πειρατικα ταξι να εχεις το κεφαλι σου ησυχο
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Για Αβανα δεν ξερω αλλα στο Σιενφουεγγος δυο φορες που πηρα μηχανακι δεν υπηρχε κανενα προβλημα.Απλως το βραδυ πρεπει να το αφηνεις παντα μεσα στην casa.Αν στο κλεψουν πληρωνεις 1200 δολαρια.
20 Μαρτιου ημουν στο Σιενφουεγγος,μια εβδομαδα πριν ειχαν σκοτωσει εναν Γερμανο τουριστα κοντα στο ξενοδοχειο Jagua(για οσους γνωριζουν)
Μαλλον πηγανε να τον ληστεψουνε,αυτος αντισταθηκε και τον μαχαιρωσαν.
Μεμονωμενο περιστατικο αλλα καλο ειναι να τα λεμε αυτα...
 

KAKALIS

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
58
Κριτικές
2
Like
153
Πόντοι
0
Ταξιδιώτες καλημέρα

Καμιά εφαρμογή σε κινητό για μετάφραση στα Ισπανικά γνωρίζει κανείς; Ετοιμάζομαι για ταξίδι στο νησί και απο Ισπανικά δε ξέρω τίποτα.

Ευχαριστώ
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Κακαλης το μονο που χρειαζεται ειναι ευροπουλα στην τσεπη και ολες καταλαβαινουν..
ουτε μεταφρασεις χρειαζεσε ουτε πολλα λογια με δαυτους

παιδες εμαθα οτι στην υδρα ειναι ενα παλικαρι που εχει μαγαζι και ειναι παντρεμενος με κουβανη(φυσικα θα ειχε παει και αυτος καποτε στο νησι και θα τον συνεπηρε το αρωμα της κουβας και θα υπεπεσε στο σφαλμα )......στην υδρα την εχει εγκλωβισμενη οποτε να τρεχει στα κουβανομαγαζα να την μαζευει δεν το εχει αντιμετωπισει μαλλον
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
παιδες τι εγινε δεν παει πια κανενας στο νησι των τρακαδορων?
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Στο νησι των ξευτηλισμενων θα ελεγα
παιδες τι εγινε δεν παει πια κανενας στο νησι των τρακαδορων?

Στο νησι των ξευτηλισμενων θα ελεγα καλυτερα.... :2funny: :2funny:
Εγω πριν καμια βδομαδα γυρισα,εμεινα μονο Σιενφουεγγος.Τουρισμος ελαχιστος-αλητεια στο full.... :rockon: :rockon:
Σπυρο θα διαφωνησω για τα Ισπανικα,ετσι οπως ειναι τωρα τα πραματα με λιγο μπλα-μπλα και καλη διαθεση θα βαρεθεις να  :zfuck:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom